Nieuwe voorlichtings brochure RENIRIE Rechtsbijstands- verzekering betaalbare rechts-hulp dient zich aan Dienstencentrum De Woudhoek Dag boottocht van het Nederlandse Rode Kruis HSV Groenoord Bloemen blijven favoriet! Nieuw Othello AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE P. A. v.d. KRUIT Pagina 3 VwwdrrAkktfordni 22 juni 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 hotels i ostsu rants Eind mei verscheen de brochure Rechtsbijstandsverzekering, betaal bare rechtshulp dient zich aan". Vorig jaar verscheen reeds een brochure over rechtsbijstandsverzekering, die be- stemd was voor alien die beroeps- matig met rechtshulp te maken heb ben. De belangstelling,. met name van de advocatuur, assurantie-tussenper- sonen en verder betrokkenen was zo groot, dat de oplage te klein bleek om aan de vraag te voldoen. Gezien deze vraag besloot de Nederlandse Organi- satie van Rechtsbijstand-Assuradeu- ren (N.O.R.A.) een tweede brochure uit te geven in een oplage van 350.000 stuks, nu bestemd voor het grote pu- bliek. De brochure wijst op de mogelijkheid, dat iemand die een fors kostenrisico kan nemen om zijn persoonlijke be- langen te verdedigen, een grotere kans heeft om daarin te slagen. Door mid- del van een rechtsbijstandsverzekering kan iedereen de krachtsverhouding tussen zichzelf en welke wederpartij ook in evenwicht brengen. Er volgt dan een beschrijving van rechtsgebie- den te weten: in het verkeer, bij voor- beeld na een ongeval (ook in het bui- tenland); in een huurgeschil; in een ge- schil over de (ver)bouw van een eigen woning; bij problemen met de werkge- ver; bij problemen bij de toepassing van de sociale wetten; indien de justitie een strafvervolging instelt; bij „consumenten-zaken" in het alge- meen. Tenslotte attendeert de brochure op de juridische dienst van de rechtsbij- standsassuradeur als permanente vraagbaak voor de verzekerde. ZONNEHOEK EN WOUDHOEK Nu iedereen z'n koffers pakt om zon- nige hoekjes in binnen- en buitenland te gaan zoeken gaat het Dienstencen trum ,,De Woud hoek" wat betreft zijn activiteiten ook op vacantietoer. Hieronder vindt u al deze activiteiten die in augustus of September weer een aanvang zullen nemen. Voor al deze activiteiten kunnen 65 en minder-validen, zich nu reeds op- geven. Alle informatie met betrekking tot kosten over activiteiten kunt u krijgen onder tel. no. 709555. Wij zien uw opgave gaarne v66r 1 au gustus 1977 tegemoet. Gvmnastiek: elke dinsdagmorgen van 9.15-10.00 uur. Deze lessen starten weer in augustus. Handwerken: elke maandag en dinsdag van 14.00- 16.00 uur. Aanvang September. Volksdansen: elke vrijdagmorgen van 10.00-11.00 uur. Aanvang begin September. Cursus Engels: voor beginners en gevorderden elke vrijdagmiddag van 16.00-17.00 uur. Aanvang September. Toneel: elke vrijdagavond van 19.00-20.00 uur Aanvang September. Klaverjasvereniging „Rijnmond": iedere maandagavond 20.00 uur. U kunt zich opgeven bij de heer J. van Schie, tel. 708361. De klaverjasvereniging gaat half aug. de kaarten weer schudden. Zangkoor „Oase": ieder woensdagmiddag van 13.00- 14.30 uur. Ook hier zijn leden en do- nateurs hartelijk welkom. Spreekuur: Leidster dienstencen trum mej. C.C.A.M. Donders, donderdag van 9-10 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11-12 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens dag vanaf 8 uur's morgens. Graag handdoek meebrengen. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma ken, kunt u zich telefonisch opge ven. Telefoon 709555 Ook oudere wijkbewoners in Groen oord, dp Woudhoek en Kethel, kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf: 11.30 uur. Graag handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor 13.00 uur, aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 27 juni vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreek uur vanaf 14.30 uur. Bibliotheek Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Het afdelingsbestuur organiseert ook dit jaar een dag-boottocht voor inva- liden en bejaarden, die woonachtig zijn in Schiedam en wel op zaterdag 20 augustus 1977. Aanmeldingen moe- ten schriftelijk gedaan worden, waar- na u een inschrijfformulier zal worden toegezonden. Aanmeldingen moeten voor 15 juli a.s. gedaan zijn. Adres: Ned. Rode Kruis, Waranda 95 te Schiedam. De kosten voor deze dag zijn 15,- per persoon. De deelnemers die over eigen vervoer voer of via familieleden over vervoer beschikken naar en van de boot wor den verzocht dit te vermelden. De honkbalver. Sporthuis Kethel- Groenoord organiseert ook dit jaar weer een Nederlaagserie op het Sport- park Kethel, te verspelen op de dins- dagavonden, aanvang 19.00 uur. Inzet is een wisselbeker voor het team dat Sporthuis Kethel-Groenoord de grootste nederlaag kan toebrengen. Deze wisselbeker is nu in het bezit van Eurostars-Rotterdam, de winnaar van 1976. Het totale programma ziet er als volgt uit: 7 juni tegen V.U.C. uit Den Haag. 14 juni tegen S.C.R. uit Rotterdam. 21 juni tegen Celeritas uit Den Haag. 28 juni tegen Montreu Neptunes uit Rotterdam. 5 juli tegen Feijenoord uit Rotterdam. 12 juli tegen D-Tours Storks uit Den Haag. 9 augustus tegen Verhoecks Snacks Holy uit Vlaardingen. 16 augustus tegen Eurostars uit Rot terdam. VOOR WITTEN, SCHIUDERKN en BEHANGEN Is hel voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraal 32-34 SCHIEDAM - Tel. 2644 32 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G..J. J. ponj£ Flcurop Intcrllorn Nedcrland vcr /orgdc bijna niiljocn blocmcngroc- tcn in 1976 De jaarcijfers over 1976 van Fleur- op Interflora Nederland wijzen het uit: bloemen zijn in toenemende mate vertolkers van de menselijke emoties in ons land. De ca. 1600 bloemisten van deze organisatie zorgden er vorig jaar voor dat 947.263 bloemengroeten hun weg binnenslands vonden. Dat waren er 76.990 meer dan het jaar ervoor, een stijging van plm. 9%. Daar de recessie in 1976 ongeveer gelijk was aan die van '75 en van een economische opleving in dat jaar nauwelijks sprake was, kan deze stijging als zeer opmerkelijk worden gezien", aldus het bestuur van Fleurop Nederland, dat van oordeel is, dat de aan de consu- ment geboden garantie ("niet goed, geld terug") het vertrouwen in de oplossing willen geven voor die gevallen van schade veroorzaakt door jonge kinderen, waarvoor noch de kinderen noch de ouders aansprakelijk zijn. In een dergelij- ke situatie kan onder bepaalde omstandigheden toch een uitkering volgen. Ten tweede maakt een voorbeeld duidelijk, dat de schade, die ie mand lijdt als hij de verzekerde in een noodsituatie te hulp komt, onder de dekking yan de A VP valt. Vervolgens wijst de brochure op het belang van een tijdige aangifte voor een snelle schaderegeling. De lezer wordt er op gewezen, dat hij zich kan wenden tot het inlich- tingen en Klachtenbureau en de Raad van Toezicht met eventuele klachten. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd dat de polis altijd hoofd- zaak blijft. De stijve en vormelijke taal is van belang om de nodige juridische duidelijkheid te verkrij- gen. De aansprakelijkheids verze- keraars besteden voortdurend aan- acht aan de verbetering van de polissen wat betreft leesbaarheid, gelijkluidendheid en aanpassing aan de normen van vandaag. uitvoering van het bestelde heeft vergroot. Voor het eerst kwant het aantal bloemencheques - een steeds popu- lairder wordend cadeau-artikel - boven de honderdduizend. Waren het er in 1975 nog 90.000 vorig jaar werden er bijna 104.000 ontvang (st)ers nice verblijd. Het aantal bij Fleurop Nederland aangesloten bloemisten steeg eveneens, n.l. van 1577 naar 1581 in 1976, terwijl het aantal plaatsen van vestiging van 575 op 598 kwant. Aansprakeiykheidsverzekering voor particulicrcn, hot ABC van tic AVP Eind mei is een nieuwe voorlich- tingsbrochure geintroduceerd: ,,Aansprakelijkheidsverzekering voor Particulieren, het ABC van de AVP" in een oplage van ruim 100.000 exemplaren. Het betreft een uitgave van de Nederlandse Vereniging van Alge- mene Aansprakelijkheidsverzeke raars (A.A.V.) met uitvoerige in formatie over de Aansprakelijk- heidsverzekering Voor Particulie ren (AVP) bestemd voor het grote publiek. De brochure gaat in een- voudige, duidelijke taal zonder het gebruik van moeilijke juridische termen in op de eerste beginselen van het aansprakelijkheidsrecht en vervolgens ook op de inhoud van de aansprakelijkheidsverzekering. Duidelijk wordt toegelicht wat wel en wat niet verzekerd is. Het eerste van de in totaal dertien hoofdstukken behandelt het aan sprakelijkheidsrecht. Wanneer is iemand aansprakelijk? Wanneer niet? In de brochure wordt gewezen op de soms zeer hoge schadebe- dragen en wordt een toelichting gegeven op de mogelijkheid van juridische bijstand door de verze- keringsmaatschappij Een volgend hoofdstuk verschaft opheldering over wie verzekerd zijn en in welke hoedanigheid als parti- culier of in beroep of bedrijf. In kort bestek volgt daarna wat de polis dekt: aansprakelijkheid voor schade tengevolge van persoonlijk letsel en aansprakelijkheid voor schade aan goederen. De polis biedt een ruime dekking, maar er is een aantal algemeen gebruikelijke uitsluitingen, die in de daaropvol- gende hoofdstukken worden be- handeld. Genoemd worden onder meer schade toegebracht door motorrij- tuigen, vaartuigen of luchtvaartui- gen. Of "joyriding" onder de dek king valt hangt sterk af van de betreffende polisvoorwaarden. De bepaling, die schade aan goederen van anderen kan uitsluiten en soms aanleiding geeft tot misverstanden (de "opzichtclausule") wordt door- zichtigcr gemaakt aan de hand van voorbeelden. Uitgebreid kontl een tweetal zaken aan de orde welke als een verrui- ming van de polisdekking kan worden besehouwd. Ten eerste een uitleg over de normbesef clausule. Hiermee hebben verzekeraars een De hotel- en restaurantlijst voorNoordoost-Brabant 1977 is uit. De totale horeca-accom- modatie in dit gebied is hierin keurig gerangschikt onder ver- melding van de faciliteiten en prijs. Het bestaat uit een prachtig uitge- voerd tableau met ingelegd vilt en 64 stenen met wit aan de ene kant en zwart aan de andere. Dit spel voor 2 personen is met zijn simpele spelregels boeiend om te spe- len voor jong en oud. Het spelverloop van elk spelletje is onvoorstelbaar en eist een grote con- centratie. E6n speler speelt met wit, de ander met zwart. De spelers zetten om beur- ten een nieuwe steen op het speelveld en proberen de tegenstander in te slui- ten. E6n of meer ingesloten stenen mogen dan worden omgekeerd, waar- door deze aan zijn kleur worden toe- gevoegd. Met een zet mogen alle hori- zontaal, vertikaal en diagonaal inge sloten stenen worden omgekeerd. Othello is nieuw in Nederland, maar op dit moment al razend populair in Japan en in de Verenigde Staten. Nu verkrijgbaar in de meeste speelgoed- winkels voor 29,95.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3