Kinderen Lisztplein in de verdrukking? Rabobank f De natuur rond Kethel Nederlanders kochten in 1976 samen 1.242.000 fietsen Continental Singers Orchestra in Schiedam de magneet voorAL BANKZAKEN uw drukker Weer minder inwoners! Herinschrijving woningzoekenden Havendienst maakte minder winst! „Euphonia-koor met vakantie Verschijningsdata Noorder Akkoorden" 10e jaargang no. 237 6 juli 1977 Noorder Akkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudheek" Voor bezorgklachten a I I e e n 7C 19 56 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Het laal zich aanzien, dat de Bredero- weg binnen niet al te lange tijd gereed zal zijn. Door vroegere publikaties in ons blad, mag het intussen wel bekend zijn, dat wij voor deze verbindingsweg tussen Woudhoek en Vlaardingen-Noord geen directe voorstanders zijn. Wij voorzien dat het verkeer op de Mozartlaan hierdoor n6g drukker zal worden als thans het geval is. Het is zeker niet denkbeeldig dat deze reeds intensief gebruikte weg (ook het ver keer naar en van Delft is hier nu bij- gekomen!) straks ook nog verkeer uit Vlaardingen te verwerken zal krijgen. Niet alleen zou dit gevaarlijker kun- nen worden voor de zeer vele over- stekende schoolkinderen, doch het brengt tevens n6g meer verkeerslawaai teweeg. Reeds nu kunnen de bewoners van de aan de Mozartlaan grenzende flats (J. Straussplein- Bachplein) 's nachts geen raam openzetten. We willen er in het kader van dit ar- tikel niet verder over uitweiden, onze mening hierover is nu genoegzaam be kend. Er is echter nog een aspect aan de aanleg van de Brederoweg. De heer A. van L. schreef ons hierover een brief, die wij hieronder woordelijk weergeven. BRIEF ,,Wij bewoners van het Lisztplein komen door de aanleg van de Brede roweg geheel op een ,,eiland" tussen vier aan- en afvoerwegen voor snelver- keer te wonen. T.w. de Borodinlaan, Mozartlaan, Van Dalsumlaan voor aan- en afvoer van verkeer richting Delft, Brederoweg voor aansluiting op Vlaardingen en als vierde het Schu- bertplein plus de twee straatjes welke dienen voor aansluiting op het Schu- bertplein voor de bewoners van Woudhoek-West. Ons probleem wordt door het aanleg- gen van deze weg het volgende; Onze kinderen waren wat speelgelegenheid betreft al zeer karig door de gemeente bedeeld, n.l. 1 wip plus 1 zandbak, welke ook nog met de kinderen van het Schubertplein gedeeld moesten worden. Voor ca. 300 kinderen dus niet veel om zich mee te vermaken, maar door het aanleggen van de Bre deroweg moeten ook de zandbak en de wip verdwijnen. Hadden onze kinderen tot op heden nog de strook zand van de in aanleg zijnde weg om te spelen, maar nu de weg is aangelegd, blijft er voor hen alleen nog maar de mogelijkheid om ten van de voornoemde wegen over te steken om bij een speelplaats te kunnen komen met - vooral in de spitsuren - levensgevaarlijke situaties voor kinderen en automobilisten. Daarom lijkt het ons noodzakelijk om in de plaats van de verloren gegane speelruimte ten grotere nieuwe speel- tuin aan te leggen, wat het best zou kunnen op het grasveld tussen het Schubertplein en de flat aan het Liszt plein. Aangezien de plannen van de gemeen te nog niet in een nieuwe speelgelegen heid voorzien, wilden wij u vragen of u ons met publikatie in de Noorder Akkoorden behulpzaam kan zijn en omdat de gemeente Schiedam eerder wil praten met een wijkvereniging dan met enkele bewoners van een flat, wil den wij vragen of de Wijkvereniging Groenoord e.o. ons probleem zou wil len voorleggen aan de desbetreffende wethouder". DOORGEZONDEN AAN WIJKVERENIGING Aldus woordelijk de heer v.L. die bo- venafgedrukte brief vergezeld liet gaan van enige lijsten met handtekeningen. De betreffende stukken zijn inmiddels door de redaktie van dit blad doorge- zonden aan het Hoofdbestuur van de Wijkvereniging Groenoord e.o. met het verzoek hieraan het nodige te trachten te doen. Wij hopen dat dit succes zal hebben en dat wij door aandacht aan het pro bleem te schenken hier een steentje hebben bijgedragen. Het wordt eentonig, maar ook in de maand april is het aantal jnwoners van Schiedam weer met 21 afgeno- men. 290 mensen vertrokken uit Schiedam, terwijl er zich 250 mensen in onze stad vestigden. Het totaal aantal inwoners van Schie dam bedroeg op 30 april j.l. 76.549. De inschrijving van woningzoekenden bij het gemeentelijk bureau Huisves- ting is slechts geldig voor twee jaar! Daarom deze waarschuwing; het is in het belang van de woningzoekenden zelf om - indien nodig - de inschrij ving tijdig te laten verlengen. Hiervoor is bij het Bureau Huisvesting aan de Korte Haven 27 (op werkdagen geopend van 8,00 tot 12.00 uur) een aanvraagformulier te verkrijgen. Van belang is: bij het niet tijdig ver lengen van de inschrijving wordt men als woningzoekenden afgevoerd! In het enige tijd geleden uitgekomen jaarverslag 1976, spreekt haven- meester Sabel van Schiedam over een ,,teleurstellend resultaat". Uit het verslag bleek dat er in het af- gelopen jaar een belangrijk aantal teeschepen minder de Schiedamse ha vens aandeden, terwijl ook minder loodsreizen werden gedaan. In 1976 werden de havens in Schie dam door 586 zeeschepen bezocht. Ondanks de tariefsverhoging in het /orige jaar, ontving de Havendienst ruim 13.000 gulden minder dan in 1975 de bank voor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 7051 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw 99 Ook voor ,,Euphonia" is de vakantie aangebroken en sluit daarom de hele maand juli de deuren. Het kinderkoor in Groenoord zal weer op zaterdag 6 augustus a.s. starten. Aanwezig op 11 juli, vanaf 14.00 uur. Een paar dagen geleden, zat ik in onze tuin een boek te lezen opeens dringt het tot me door dat ik al een hele tijd gekwetter en schril gefluit boven me hoor. Dus ik kijk naar boven, en zie een grote troep vogels die met hun gekromde lange vleu- gels heel hoog in de lucht vreemde buitelingen en glijvluchten maken. De buurman ziet ze ook. "Wat zijn de zwaluwen toch mooi" zegt hij. Wegens VAKANTIE VAN BE— ZORGERS EN DRUKKERIJ PERSONEEL; VINDT ER EEN KLEINE VERSCHUIVING PLAATS IN DE KOMENDE VERSCHIJNINGSDATA: Wij verzoeken inzenders van copy Zo zal het eerstvoigende mim- mer pas verschijnen op 27 JULI A.S. Het daarop volgende nummer komt op 17 AUGUSTUS uit. Hierna weer om de 14 dagen. hiermede rekening te hou den. De fiets wordt in Nederland steeds populairder. Dat blijkt uit het zojuist bekend geworden cijfer over de fiet- senverkoop in 1976. Sinds 1972 toen voor het eerst de verkoop de een mil- joen fietsen overschreed is de afzet jaarlijks blijven stijgen. Vorig jaar werden 1.242.000 fietsen in ons land verkocht; een toeneming met maar liefst 16.5% in vergelijking met 1975. Dat wil zeggen dat een op iedere twaalf inwoners vorig jaar een nieuwe fiets kocht. Een steeds groter deel van de aankopen heeft betrekking op het gebruik voor toerisme, sport en trimmen, waarbij het duidelijk is dat steeds meer mensen zich naast een maandag-tot-en-met-vrijdag-fiets voor dagelijks gebruik een lichte sportfiets aanschaffen voor de vrijetijdsbeste- ding. Volgens schatting leggen de Neder- landse fietsers samen per jaar onge- veer zes miljoen kilometer af, terwijl trams en bussen samen maar tot 5.3 miljard kilometer komen. Dit afgezien van het feit dat een fiets meestal slechts een persoon vervoert, terwijl de capaciteit bij het openbaar vervoer veel hoger ligt. Verwacht mag worden dat de gunstige ontwikkeling in de fietsenverkoop en het fietsge- bruik zich ook dit jaar zal voortzetten. De eerste cijfers die voor 1977 bekend zijn, wijzen in ieder geval in die rich- ting. Op zondag 10 juli a.s. om 8 uur 's- vonds zullen de Continental Singers Orchestra optreden in de Havenkerk, Lange Haven 70 te Schiedam. Dit beroemde Amerikaanse gezelschap dat een vooraanstaande plaats inneemt in de Verenigde Staten op het gebied van de hedendaagse geestelijke muziek - dit blijkt o.a. uit de vele L.P.'s (12) en hun vele radio- en t.v. uitzendingen - heeft ook in Europa reeds bekend- heid verworven. Het koor en orkest bestaan uit 45 stu- denten die hun zomervakantie beste- den om hun negende tournee door Europa te maken. In Nederland waren ze al dikwijls op de t.v. te zien en te horen, namelijk op de N.C.R.V. en de E.O. De jonge zangers en instrumentalisten (alien rond de 20 jaar) hebben een zware training achter de rug en zijn geselecteerd uit velen. Vandaar dat de groep op een zeer hoog muZikaal niveau staat. De toegang tot dit eersteklas concert is geheel vrij Hij had gelijk. Het waren inder- Jaad zwaluwen. Hoewel.... eigen- ijk niet. Het waren gierzwaluwen. Jierzwaluwen zijn vogels die lijken op zwaluwen, maar het niet zijn. Ze behorejt tot de "Schreeuwvogels". Hij is 6en van de snelste vogels ter wereld en kan in een glijvlucht een snelheid bereiken van bijna 150 km per uur. De gierzwaluw broedt in Nederland en nestelt hier in schoor- stenen, holle bomen, en andere beschutte plaatsen. Overwinteren doen ze in warmere streken zoals N. Afrika. Als je ze goed bekijkt zie je dat ze opvallend lange vleugels hebben. Er landt er 66n op onze schoorsteen. Nu kan ik hem goed bekijken. De vleugels zijn inder- daad erg lang. De lengte van zijn lijf schat ik op 15 cm. Dat is moeilijk want een vogel is altijd groter dan je denkt. Nu laat hij zich vallen om in de lucht te komen. Want van de grond af opstijgen kan hij niet. Nu heeft hij zijn vleugels wijduit. En ik denk dat 6en vleugel zo'n dikke 20 cm. lang is. Nu kijk ik eens naar de andere zwaluwen boven de sloot. Dat zijn kleinere. Huiszwaluwen. Een huis- zwaluw is een van de kleinste zwaluwen. Hij leeft van insekten die hij met zijn bek wijdopen over het water scherend vangt. De huis- zwaluw is te herkennen aan zijn blauwe schouders en zijn witte stuit en buik. Ze maken een nest van klei en modder en leggen daar 4-6 eieren in. Tot mijn schrik bedenk ik, dat ze binnenkort weer naar het Zuiden vertrekken. Maar ach, niet ge- treurd. Volgende zomer zijn ze er weer, hopeljk treffen ze dan een betere zomer dan we tot nu toe hebben gehad. M.S. VOOR HANDELS- EN REKLAMEDRUKWERK VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTJES Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1