Persoonlijke lening RENIRIE Rababank Q Radboud akkoorden Dienstencenfrum De Woudhoek AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE 99 Stichting voor huishoudelyke- en gezins- voorlichting Schiedam" Bus 52 over Brederoweg Bewaren van geopende flessen vooral lastig in de zomer P. A. v.d. KRUIT Pagina 3 VNtrderAkkoonlfn 6 juli 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Een P L. kan een voordelige manier van financieren zijn. Daarbij speelt de inflatie een belangrijke rol vandaag kopen en ervoor be tale n met de gulden van morgen). Bovendien is de rente fiscaal aftrekbaar. J) ZONNEHOEK EN WOUDHOEK Nu iedereen z'n koffers pakt om zon- nige hoekjes in binnen- en buitenland te gaan zoeken gaat het Dienstencen- trum ,,De Woud hoek" wat betreft zijn activiteiten ook op vacantietoer. Hieronder vindt u al deze activiteiten die in augustus of September weer een aanvang zullen nemen. Voor al deze activiteiten kunnen 65 en minder-validen, zich nu reeds op- geven. Alle informatie met betrekking tot kosten over activiteiten kunt u krijgen onder tel. no. 709555. Wij zien uw opgave gaarne v66r 1 au gustus 1977 tegemoet. Gymnastiek: elke dinsdagmorgen van 9.15-10.00 uur. Deze lessen starten weer in augustus. Handwerken: elke maandag en dinsdag van 14.00- 16.00 uur. Aanvang September. Volksdansen: elke vrijdagmorgen van 10.00-11.00 uur. Aanvang begin September. Cursus Engels: voor beginners en gevorderden elke vrijdagmiddag van 16.00-17.00 uur. Aanvang September. Toneel: elke vrijdagavond van 19.00-20.00 uur Aanvang September. Klaverjasvereniging ,,Rijnmond": iedere maandagavond 20.00 uur. U kunt zich opgeven bij de heer J. van Schie, tel. 708361. De klaverjasvereniging gaat half aug. de kaarten weer schudden. Zangkoor ,,Oase": ieder woensdagmiddag van 13.00- 14.30 uur. Ook hier zijn leden en do- nateurs hartelijk welkom. Spreekuur: Leidster dienstencen- trum mej. C.C.A.M. Donders, donderdag van 9-10 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11-12 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens dag vanaf 8 uur's morgens. Graag handdoek meebrengen. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge ven. Telefoon 709555 Ook oudere wijkbewoners in Groen oord, de Woudhoek en Kethel, kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf: Graag handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor 13.00 uur, aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 27 juni vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreek uur vanaf 14.30 uur. Bibliotheek Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Het laatste stukje voor alle vakantie's achter de rug zijn! Volgende week heeft toch niemand nog tijd om iets van de Huishoude- lijke Voorlichting te lezen. Dan is iedereen aan het pakken of al weg. Wij, van kantoor, wensen u een heel goede en fijne vakantie toe met veel zon. Het zou heerlijk zijn wanneer het weer net zo fijn zou worden als verleden jaar. Tot nu toe hebben we nog niet veel kunnen genieten van de buitenlucht! Bent u in elk geval voorzichtig in het verkeer, denk om uw medeweg- gebruikers, u bent niet alleen en iedereen komt graag heelhuids thuis. Wanneer u terug bent in Schiedam denkt u dan ook weer eens aan ons en aan alle kursussen die we voor u hebben. Naaien 8 lessen a/.30,- op maandagmiddag, -avond, dinsdag- avond, woensdagmorgen, -avond, donderdagmiddag en -avond. Naaien in Groenoord 8 lessena 35,- in het Kruisgebouw op dinsdagmiddag en woensdagavond Poppen maken 8 lessen kf .40,-- op maandagavond en woensdagmor gen. Gymnastiek 8 lessen a 27,50 op maandagavond en donderdagmor- gen in de "Chr. Soc. Belangen". Uiterljjke verzorging 5 lessen a 25,- +/.5,~ preparatengeld op donderdagavond en dinsdagmid dag. Afslanken 12 lessen k f. 60,- op woensdagmorgen en -avond. Macrame 4 lessen k f. 20,-- op dinsdagavond in het Kruisgebouw in Groenoord. Maak gebruik van de geboden mogelijkheden. U bent hier in Schiedam, wat dat betreft, h£61 erg bevoorrecht. Er zijn niet veel plaat- sen in Nederland waar u op dit gebied zoveel krijgt aangeboden. Ons kantoor gaat dinsdag 30 augustus weer open, dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12 uur op Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. De kursussen beginnen in de week van 5 September. Naaikursisten hebben dit afgesproken met hun leraressen, andere kursisten krij gen nader bericht. We hopen velen van u bij ons te zien en zullen nu maar zeggen PRETTIGE VAKANTIE, behou- den thuiskomst en tot ziens op Korte Dam 5! Tussen half zes en half zeven kunt u bellen no. 263633 of no. 701936. Sinds 1 juli is de route van autobus- lijn 52 over de Brederoweg. De halte op de Borodinlaan (ter hoogte van het Schubertplein) is komen te vervallen. Nieuwe haltes zijn: Brederoweg bij Schubertplein, Mozertlaan bij Brede roweg. De nieuwe weg is voor het overige ver keer nog niet opengesteld. Waarschijnlijk zal de weg over c.a. drie weken geheel gereed zijn. Bij mooi zomerweer wordt altijd meer fris gedronken dan in de winter. In de koelkast staan vaker open flessen waarop eigenlijk tijde- lijk een dop of dekseltje zou moeten Een stukje folie helpt wel, maar sluit niet luchtdicht af, zodat de prik gauwer uit de frisdrank gaat en koffiemelk eerder zuur wordt. Thuis is dat allemaal nog over- komelijk. Het wordt pas echt lastig wanneer we tijdens het kamperen minder voorzieningen hebben om open flessen te bewaren. Om nog maar niet te spreken van de proble- men bij het meenemen van halfvol- le flessen van en naar het strand. Flessensleutel opent en sluit de fles Toch is er een heel handige manier om aangesproken flessen weer goed sluitend te krijgen: een flessen sleutel. Dat is een bijzonder soort flesopener met een afsluitmogelijk- heid erop. Twee in e6n dus. De opener wipt de kroonkurk van de fles en later wordt de sleutel over de rand van de fles geschoven: de inhoud is dan luchtdicht en water- dicht afgesloten. Flessensleutels worden gemaakt door Brabantia, bekend van allerlei andere dingen die het huishouden makkelijker maken. Zij zijn voor nog geen2,- per stuk te koop in speciaalzaken in huishoudelijke artikelen, onder meer in de kleuren oranje, groen en geel. Die paar gulden hebt u er natuurlijk al weer gauw uit. yefcJ en goede raari Koken 8 lessen k f40,- op dins dagavond in de Huishoudschool "de Hoeksteen", B.v. Haarenl. 1155. Indisch koken 8 lessen a40,— op maandag of dinsdagavond in de Huishoudschool "de Hoeksteen", B.v. Haarenlaan 1155. Bloemschikken 8 lessen a /.40,— op maandagmiddag en maandag avond. Creatief handwerken 8 lessen a ./.40," op dinsdagmorgen en don- derdagmorgen en -avond. Stoelen bekleden 8 lessen a/.60,-- (max. 8 cursisten) op woensdag avond. Gast-gastvrouw-heer 4 lessen 4 20,- ingred. geld op donderdag middag en -avond. Wandkleden 8 lessen a /.40,~ op maandagavond en woensdagmor gen. De vorige keer hebben we iets geschreven waarom er dit jaar een fancy-fair c.q. antiek/rommel- markt gehouden wordt. Dit punt wil ik nu even laten voorwat het is en bij deze terug komen aangaande de drumband. Reeds eerder hebben wij u laten weten dat onze drumband op 12 juni aan een concours zou deelne- men. Nu, deze datum is inmiddels ver- streken en het concours behoort weer tot het verleden. Het is misschien voor diverse men- sen leuk om te weten hoe zo'n dag wordt doorgebracht en met welk resultaat wij uit de bus zijn geko- men. Zondagmorgen moesten we al vrij vroeg vertrekken omdat wij in de eerste groep ingedeeld waren en de tijd van optreden te Noordwijk gepland was om plm. 12.30 uur. Alles verliep vrijwel volgens het schema en ik moet zeggen dat zoiets voor een dergelijk evenement een groot voordeel is omdat wach- ten met een groep, die gespannen en ook in zekere mate zenuwen vertoont niet bevordelijk is voor de te leveren prestatie. Na ons optreden (uitgevoerd wer- den drumfestijn en de mix-march) was het wachten op de resultaten. Deze lieten nog wel even op zich wachten maar tenslotte was het toch zover. Bij het voorlezen van de behaalde punten werden de optimisten met beide benen weer op de grond gezet en de pesimisten (die zijn er na tuurlijk ook) kregen enigszins ge- lijk. Behaald werd, een tweede prijs met in totaal 170V2 punt en gezien de geleverde prestatie moet ik eerlijkheidshalve zeggen dat de jury een juist oordeel heeft geveld. Over enkele details zou men nog van mening kunnen verschillen, maar in zijn geheel genomen mo- gen wij met de tweede prijs dik tevreden zijn. Dat een bepaald resultaat niet bepalend behoeft te zijn voor het verdere verloop van die dag hebben wij die zondag wel ervaren. Na afloop van het concours zijn we met zijn alien gezellig naar Noord- wijkerhout gereden en hebben daar lekker geborreld en een koffie- maaltijd genuttigd. Zonder te overdrijven kan ik wel stellen dat de sfeer als vanouds Er zijn altijd wel figuren bij die zo'n dag weten uit te buiten. Na een wandeling langs het strand en door de mooie duinen (ik moest me rotlopen om op tijd terug te zijn) keerden we huiswaarts. Uiteraard werd bij Marie nog een afzakkertje gedronken en ik moet eerlijk bekennen dat wij lange tijd niet zoveel hebben gelachen nadat St. Radboud terugkeerde van een concours als op die avond en dat is toch een belangrijk gegeven. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordellgst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeda bereikbaar. v/h G..J. J. PONjt

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3