=ir ^uweliet (S^Soot DE J0NGH CURSUSSEN STEN0 EN TYPEN BONDSSPAARBANK S SPAARBANK ANNO 1BED SCHIEDAM Ubent van harte welkom. Programma voor Vereenvoudigd eten in de kampeervakantie Jeugdland 1977 De krullen zyn terug deze zomer INSTITUUT 6 juli 1977 Pagina 7 Vmnkr \l;k«ordni SPOEDCURSUSSEN 19.00-22.00 uur. Voor alies op foto- en filmgebied Bij de Spaarbank kunt u alles regelen voor uw vakantie zoals: het afsluiten van een reisverzekering, de aan- en verkoop van vreemd geld en reischeque's. Hebt u nog vragen? Wilt u meer informatie? Wenst u een vertrouwd persoonlijk advies over een financiele kwestie? Kom dan met ons praten. De Bondsspaar- bank is er om u te helpen. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN De laatste maanden heeft u in ons blad de publikaties van Fotoclub ,,GROENOORD" gemist. Wanneer u daardoor dacht dat deze club niet actief meer is, heeft u zich vergist. Getuige deze foto van clublid P. Meyer Sr., die als den van de besten van de maand mei werd uit- verkoren. Ook de gezellige fotoclub „Groenoord" (wet 14 leden) houdt op het ogenblik vakantie, maar op 6 September a.s. is weer de eerste bijeen- komst. Heeft u interesse in fotografie (ook al bent u een hedl prille beginner). U bent op de ciubavond van harte welkom. Nadere inlichtin- gen worden u gaarne verstrekt door de heer H. Maliepaard (tel. 706321). Voor "Jeugdland 1977", de vakan- tie-manifestatie die gedurende drie weken, van maandag 18 juli t/m 5 augustus a.s. in Schiedam zal plaatsvinden, is het uitgebreide en gevarieerde programma vastgesteld Zoals bekend heeft de gemeente dit jaar de organisatie zelf ter hand genomen, in samenwerking met verschillende vrijwilligersorganisa- ties. Naast een aantal evenementen be- doeld voor alle kinderen in Schie dam, zijn er ook aktiviteiten die speciaal in en voor de vijf wijken zijn georganiseerd. Daarvoor gaan zg. "mobiele teams" de wijken in om leiding te geven aan (zie aktivi- teitenschema): - sportinstuiven met balspelen als volleybal, voetbal, handbal, bad minton, enz. - mobiele creativiteit, zoals verven, plakken, boetseren, bloemschik- ken, houtbewerken - kinderspelen. Elke week zullen 46 vrijwillige medewerkers als leider of leidster in touw zijn. Maandag 18 juli - Opening van Jeugdland met Jeugdmarkt op het Stadserf van 11.00-15.30 uur. Oude ambachten als glasblazen, pottenbakken, zilversmid, silhouette-knippen. Verder: fancy- fair, poppekast, kinderspelen met o.a. luchtbed. Spalandruiters zijn aanwezig. Deelnemers krijgen bal- lonnetjes en stickers. 19 juli - Kinderfestival in diensten- centrum De 4 Molens om 14.00 uur. De kinderen komen verkleed: programma van spelletjes, song- festival, quiz, enz. 20 juli - Theater Kip met program ma "Dikkie, Nikkie en het geheim van Meer" om 11.00 uur school- plein Bachplein, om 14.30 uur op het Dr. Wibautplein. 21 juli - Disco drive-in show m.m.v. Reggy Discotheek, om 14.00 uur op het Bachplein. Jazzconcert m.m.v. New Orleans Syncopaters om 19.00 uur op het Museum-plein. 22 juli - Poppenkast, om 10.00 uur Edisonplein, 14.00 uur Wilhelmi- naplein. Geen waardevolle voedingsstoffen tekort komen! Hoe we de vakantie doorbrengen: het is prettig om in die tijd eens een beetje te breken met de dagelijkse sleur. We mogen dan graag de bedden "alleen maar rechttrekken' 23 juli - Dierenshow m.m.v. Die- renbescherming Schiedam om 10.00 uur aan de Vlaardingerdijk. Kinderen komen verkleed hun goedverzorgde huisdier aan jury tonen. Clown Al Preston luistert op. Viswedstrijd m.m.v. Hengelsport- ver. Schiedam en Omstreken om 14.00 uur in de Poldervaart. Tweede week Dinsdag 26 juli - 't Haagse Sprook- jestoneel met programma "Zwaan kleef-aan" om 14.00 uur op het Plantage-podium 27 juli - Fietsrally m.m.v. een Scouting-groep. Start om 14.00 uur bij het Stadskantoor (inschrijving vanaf 13.00 uur), een vaantje als herinnering. Filmvoorstelling om 10.00 uur Wijkcentrum Nieuwland aan Dr. Wibautplein, om 14.00 uur in De Ark Groenoord. 28 juli - Disco drive-in show m.m.v. Music Explosion om 14.00 uur op het Museumplein. 29 juli - Wandelpuzzeltocht m.m.v. de Schiedamse Tippelaars; start om 14.00 uur bij het Stadskantoor (inschrijving na 13.00 uur). 30 juli - Viswedstrijd m.m.v. Hen- gelsportver. Schiedam en Omstre ken om 14.00 uur in de Poldervaart Popconcert m.m.v. The Flails en Joe Bourne and Centre om 19.00 uur bij het Plantage-podium. Derde week Dinsdag 2 augustus - 't Haagse Sprookjestoneel met programma "Spotje en Klaas Vaak", om 14.00 uur op het Frans Halsplein 4 augustus - Disco drive-in show m.m.v. Discotheek Rainbow om 14.00 uur op het Hoofdplein-Maas- boulevard. Wandelpuzzeltocht m.m.v. de Schiedamse Tippelaars, start om 14.00 uur bij het Stadskantoor (inschrijving vanaf 13.00 uur). Vrijdag 5 augustus - Tot slot van JeugdlandJeugdcircus Ab Smits om 14.00 uur op het Schuttersveld. Programma met levende muziek, acrobaten, hoelahoep-nummer, Jo-Jo-clown, cowbovshow, gooche- laar, limbo, slangenshow en een wedstrijdje voor de kinderen. we houden er maar mee op om altijd weer stof af te lopen nemen en we vinden dat we de bereiding van onze maaltijden ook wel een tikkeltje kunnen vereenvoudigen. Wie beslist geen zin heeft om in die heerlijke vrije tijd dagelijks boontjes af te halen, postelein uit te zoeken of andijvie schoon te maken mag best blikgroente gebruiken, vooral wanneer er wordt gezorgd voor toevoeging van een rauwkost- schoteltje van kropsla, komkom- mer of tomaat. Rauwe vruchten onmisbaar Zo'n beetje rauwkost vergt niet veel tijd van klaarmaken, alleen met sla kan het wel eens wat vervelend zijn. Soms zijn die kroppen immers zo vuil, dat reiniging ervan alleen mogelijk is met veel water en met nog veel meer geduld. Voor de meeste kampeerders is het klaar maken van sla daarom veel te ingewikkeld, om van de bezwaren van het aanmaken van deze groente dan nog maar niet te spreken. De hoofdzaak bij het vereenvoudig- de eten is en blijft, dat we met al dat gemak geen waardevolle voe dingsstoffen tekort komen. Met tomaten en met een stuk kom- kommer behoeft zelfs een kam- peerder geen moeilijkheden te heb- ben, die kunnen uit het vuistje genuttigd worden. Dit zelfde geldt voor bananen, perziken, peren. druiven, pruimen en ander fruit. Waar u nu precies in Europa terecht komt, in vrijwel alle landen zijn er rauwe vruchten te verkrijgen in de zuidelijke gebieden zijn zij zelfs in overvloed aanwezig. Dat wil niet zeggen, dat ze ook in over vloed moeten worden genuttigd; wie daar zo plompverloren aan begint, zou er wel eens last mee kunnen krijgen. Dus dagelijks wat rauw fruit nuttigen, maar in een bescheiden, althans normale hoe- veelheid. Omgaan met melk Volledigheidshalve dient hier te worden vermeld, dat het gebruik van vruchten - hoe belangryk ook voor de gezondheid - het nuttigen van verse groenten niet volledig kan vervangen. Voorts - en nu komen wy by het voigende punt - dient in de vakantie zowel by het klaarma ken als by het opeten van alle voedsel evenals in de andere weken van het jaar voldoende reinheid in acht wOrden genomen. We zodden dit laatste niet nog eens extra vprmelden, wanneer de feiten niet uitwezen, dat al die vrolijke en onbezorgde vakantiegangers met de hygiene dikwijls een loopje nemen. Zie er daarom ook op toe, dat er met het eetgerei wordt omgegaan zoals u dat thuis gewend bent en dat er zeker even vaak handen worden gewassen als an- ders. Veel oplettendheid vraagt ook het omgaan met voedingsmiddelen als melk, karnemelk, yoghurt en alle producten die daarvan kunnen worden bereid. Laat ieder er niet alleen voor zorgen, dat hij driekwart liter melkkost (alles inbegrepen) bin- nenkrijgt, maar laat hij er ook op letten, dat bacterien geen gelegen- heid krygen om lekker in die melk te gaan woekeren! Flessen of pak- ken (met inhoud) moeten zo koel mogelijk worden bewaard op een zo donker mogelijk plekje. Doe meer met kaas Behalve de melk zelf en de melk in verschillende gedaanten (daar sloeg dat "alles inbegrepen" op) bestaat er ook nog zoiets als kaas en dat moet u op trektochten goed ont- houden. Kaas is een zeer waardevol eiwitrijk voedingsmiddel, kaas is praktisch overal te koop, kaas laat zich gemakkelijk vervoeren. Vooral jonge mensen, die er geza- menlijk zonder ouders of volwasse- nen op uit trekken, zouden wij deze eenvoudige voedingsvoorschriften goed willen inprenten. Allerlei huishoudelijke zaken en regels zijn hen vaak niet bekend en dan gaan ze zo maar ineens voor zichzelf "koken". Dat het eten dan minder smakelijk is, valt hen wel op, maar dat doet aan hun plezier weinig af. Dat hun "kokerij" ook voor de gezondheid nadelig kan zijn, wordt dikwijls helaas pas bemerkt als het daarvoor eigenlijk al te laat is. Het is zomer. De vakantie komt er weer aan. Alles is een beetje lichter, een beetje vrijer. Doe eens mee. Zorg zelf voor een beetje zomer. Koop wat nieuws. Doe wat aan uw make-up en uw haar. Verwen u zelf met "ouderwetse" kleren. Met een nieuwe lipstick. Met krulletjes haar. Krullen zijn mode. Hoe dan ook. Van een wild krullen kopje tot een soepel vallend vrij glad gefohnd kapsel. En daar hoef je heus niet iedere week voor bij de kapper te zitten. Wij doen ontzettend veel zelf tegen- woordig: behangen, schilderen. Waarom zouden wij dan ook niet ons haar zelf doen. Het is gemak- kelijker dan u denkt. En goedkoper Er zijn goede haarkosmetika-mid- delen op de markt met een duide- lijke gebruiksaanwijzing en prak- tische tips. Waarom dan niet zelf uw haar krullen? Niet voor een paar dagen. Neen, voor de hele zomer. Want als uw haar van nature niet krult, dan moet u daarmee beginnen. U kunt er bijvoorbeeld Poly Lock voor gebruiken. Om zelf thuis uw haar te perma- nenten. Oftewel ervoor te zorgen dat uw van nature steile haar de eerste maanden blijft krullen. Wel belangrijk voor een kapsel is een goed geknipte coupe. Poly Lock bevat alles wat u maar nodig heeft om zelf op een eenvou dige manier het haar te permanen- ten. Een golfemulsie, een fixeer- shampoo, een haarkapje en een zeer duidelijke gebruiksaanwijzing. Speciale wikkels voor thuis-per- manents zijn overal verkrijgbaar. Na het permanenten kunt u zoals u gewend bent het haar watergolven en heeft u beslist langer plezier van uw kapsel. Een van de vele moge- lijkheden ziet u hierbij afgebeeld. Met een thuis-permanent blijft u er deze zomer gekruld opstaan! Griegplein 144 Schiedam Telefoon 70 26 25 Aanvang nieuwe cursussen dagelijks melden na 18.00 uur. Ook gelegenheid voor alle werkdagen van Door kleine clubs individueel onderwijs. Jaarlijks zeer hoog percentage geslaagden. rernbrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Dagelijks geopend van 8.30 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. Dr. Wibautplein 15 Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 7