Recreatie dichterbij dan u denkt DIJKSHOORN RENIRIE Dienstencentrum De Woudhoek ONZICHTBAAR GOED imB| ^weer minder 5j JBBMI inwoners Weekmarkt wordt uitgebreid P. A. v.d. KRUIT dupont makelaardij AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE CONTACTLENZEN Pagina 3 YoonlcrUdioordni 17 augustus 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 totaaUMiTinwoners In alle stilte Bemiddeling bij: Koop en verkoop Huur en verhuur Alle verzekeringen Taxaties Weningbeheer Hypotheken in onroerende goederei. b.v. RIJKS V.A.M.O.R. - ML Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 jfKKKKR& Het blijft maar bergafwaarts gaan met het inwonersaantal van Schie- inwoners afgeschreven worden en Spreekuur: Leidster dienstencen- trum mej. C.C.A.M. Donders, donderdag van 9-10 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11-12 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens dag vanaf 8 uur's morgens. Graag handdoek meebrengen. Behandeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555 Ook oudere wijkbewoners in Groen oord, de Woudhoek en Kethel, kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf: 13.00 uur. Graag handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor 13.30 uur, aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen Deze dienst houdt iedere 2e en 4e donderdag van de maand spreek uur vanaf 14.30 uur. Bibliotheek Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30 - 11.30 uur. Handwerken Elke maandag en dinsdag van 14.00 - 16.00 uur, kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Gymnastiek Elke dinsdagmorgen van 9.15 - 10.00 uur, is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Op vrijdag 9 September a.s. zal de gereconstrueerde Lange Kerkstraat - Grote Markt officieel in gebruik genomen worden. Tevens zal dan de heropening geschieden van de uitgebreide vrijdag weekmarkt aan het Broersvest en Lange Kerkstraat VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is he! voordeligst en meest vertrouwde adres toch aifijd Leliesfraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 26 44 32 Door onze telefoonbeaniwoorder zijn wij steeds bereikbaar. y/h G. J. J. PONJ6 A1 zijn er mensen die nog met vakantie gaan, het overgrote deel heeft het al achter de rug en is bruin verbrand of in sommige gevallen wellicht wat witter gewor- den, weer aan de dagelijkse arbeid gegaan. Men zou er dus wel weer een jaartje tegen kunnen, maar wanneer het weer een beetje wil meewerken (en dat wordt toch wel eens tijd) krijgt een ider zo in dat vrije weekend weer de kriebel er eens op uit te trekken. En dat is voor ons, bewoners van Schiedam Noord, soms wel eens moeilijk. Natuurlijk is ons Beatrix Park een juweeltje, maar een mens wil wel eens wat anders. En daar begint meestal de moeilijk heid, je gaat het ver zoeken. Overvolle wegen, filevorming en dergelijke zaken bederven dan al gauw het genoegen van het "uitj<"" Het spreekwoord "wat je ver haa*. is lekker" mag dan wel een grote dosis waarheid bevatten, maar het zijn nu eenmaal de uitzonderingen die de regel bevestigen. Vandaar dat we voor u eens op onderzoekingstocht gingen of er -wat dichterbij- nog een plekje te vinden is waar U en Uw gezin plezier aan kan beleven. Welnu die mogelijkheid is er zeker! Want op slechts luttele afstand van Schie dam ontdekten wij een puik recrea- tiegebied. Oude Maas Aan de oever van de Oude Maas in Barendrecht is een prachtig park aangelegd waarin het zeer goed toeven is. Prachtige gazons worden daar afgewisseld door bassages en op talrijke plaatsen zijn gemakke- lijke bankjes geplaatst. Gezeten op zo'n bank (indien men tenminste zelf geen stoeltjes heeft meege- bracht) heeft men een grandioos uitzicht op de drukbevaren Oude Maas.Een viertal ruime parkeer- plaatsen zorgen dat u uw auto gemakkelijk kwijt kunt. In het qua oppervlakte wel niet zo grote, maar fraai aangelegd park is ook aan de kleuters gedacht. Een leuk spartel- badje (wwarin bet water automa- tisch ververst wordt) is daar tussen hoge bomen geprojecteerd. Horeca We hadden niet gedacht dat zo onder de rook van Rotterdam (overigens merk je van die rook daar niets) nog zo'n prettig verblijf is te vinden. Uniek gelegen in het park is het aldaar gevestigde pannekoekenhuis dat vanaf het grote windvrije terras (84 zitplaatsen) een fraai uitzicht op de mooie rivier geeft. In dit Horecabedrijf, geexploiteerd door de heer A. Limburg en slechts enkele maanden geleden geopend is het goed toeven. Men kan er - tegen heel redelijke prijzen - panne keken in 12 verschillende varietei- ten verkrijgen. Men wordt er zeer rap en netjes bediend en er zijn tevens andere kleine hapjes te bestellen. De sortering sterke en minder sterke drankjes mag er ook best zijn. Pannekoekenhuis "De oude Maas" en het er omheen gelegen park We zouden haast van een bos kunnen spreken, is zeer gemakkelijk te bereiken. Wanneer men de plaats Barendrecht is gepasseerd wijzen ANWB borden in de richting Heer- jansdam en naar genoemd recreatie gebied. We hopen u met deze tip plezier gedaan te hebben. Drenthe is toch wel bij uitstek di vakantieprovincie van Nederland. We hebben dat gemerkt toen we na ampele overweging bestoten om daar de mij toegemeten snipperdagen en mijn zuur verdiende vakantietoeslag naar de Filistijnen te he/pen. We hadden een bungalow - met alles d'r op en d'r an - besproken on Oosterburg. Het bleek een kneuterig dorpje te zijn, waar een cafeetje en een kruide- nierswinkeltje de enige plaatselijke middenstand uitmaakten. De rest van de ingezetenen probeerde het moede hoofd boven water te houden door achter koeien en schapen aan te hollen of hun veld met onverkoopbare groene toestanden vol te zetten. Er heerste zowel in het dorp als in en om ons zomerverblijf een serene rust, die je in deze jachtige tijd niet meer voor mogelijk zou houden. De Oosterburgse cafihouder trachtte soms die rust te verstoren, omdat 'ie naast het schenken van drankjes ook nog zo nodig de plaatselijke VVV-man moest uithangen. Hij zorgde op woensdagmiddag voor wat leven in de brouwerij door op de Brink onduidelijke gezelschapsspelletjes te laten doen zoals zaksteken, ringlopen, koektrappen en bussiehappen. Alle dorpsbewoners schenen uitgelopen te zijn, want er stond een menigte van zo'n 25 tot 30 man grijnzend te kijken naar de verrichtingen van die stomme vakantiegangers. Een Rotterdamse mevrouw, die - figuurlijk gesproken - betere dagen had gekend en nu waarschijnlijk onder Monumentenzorg ressorteerde deed verwoede pogingen om op een flinterdunne balk het evenwicht te bewaren. Wanneeer ze er - zo om de 15 cm - afduvelde, wekte dat bij de autochtone bevolking beschaafde hilariteit. Ze probeerde het steeds weer opnieuw en wanneeer ze niet bruin thuis gekomen is, dan zeker wel bont en blauw. Stond ze d'r toch nog gekleurd op. Ik heb er nog hardstikke leuke dia's van gemaakt, maar ze zijn helaas mislukt. Overal stond het klepje van m'n fototas op. Daar heb ik nu altijd zo'n last meet Op de vakantiefoto's van vorig jaar was m'n vrouw d'r ook altijd maar half bij. De beste uitvinding sinds het gesneden brood vond ik wet het onderdeel ,,de bout hachelen". Van dit spel was het de bedoeling om met de blote handen een kippepootje boven open vuur te roosteren. De winnaar zou worden beloond met 'n paar eigen-geborduurde ovenwanten. Ik was er gebrand op om dat te zien. Het gaf voor ons ook nog voordeel, omdat het de volgende dag ndg rustiger was in ons bungalowparkje, daar 10 tot 12 vakantiegasten voor- tijig naar huis moesten. Die hadden zeker wat om handen. De folders die we vddr ons vertrek gretig hadden stukgelezen, vermeldde dat men in de prachtige omgeving uren in de bossen kon lopen zonder iemand tegen te komen. Nu dat was waar, we hebben d'r geen mens gezien, maar dat zou misschien kunnen komen omdat het 14 dagen lang gegdten heeft. De eigenaar van het bungalowpark woonde aan de bos rand in een klein witgepleisterd huisje waarvan de bruine dakpannetjes op Deventer koeken leken. Hij heette - hoe kan het anders - Hans. Met het grietje dat hij in huis had, bleek 'ie niet getrouwd, maar ze was daar om hem als vriendin ter zijde te liggen. Hans was een ietwat vreemd kereltje met een buik, die je onmid- dellijk aan koel, helder Heineken deed denken. Hij had een kogel- rond hoofd en enorme wallen onder z'n ogen, waar je een paar honderd jaar geleden nog stadsrechten voor kreeg. Hij kwam elke dag drie of viermaal vragen of ,,er iets bijzonders" was. En hoewel we dit steeds hardnekkig ontkenden, kon je hem slechts met veel moeite na een kwartiertje kwijtraken. ,,Wat kan die vent toch vreselijk zeuren" zei mijn vrouw terecht. Eerlijkheidshalve moet ik opmerken, dat ze de woorden vreselijk zeuren" niet gebruikte. Maar omdat dit zo'n uiterst fatsoenlijk blad is, heb ik het citaat maar enigszins vertaald. Toen onze vakantietijd ten einde was, stond Hans bij het verlaten van het eldorado met z'n zwaaihandjes bij het hek. Hij had een spierwit T-shirt om z'n voile bast waar op stond gedrukt Wees kwiek. Doe aan gymnastiek Tot de volgende keer, hoor" riep 'ie opgewekt. Ik knikte vriendelijk, maar ik heb zo het idee dat ik volgend jaar toch eerst eens ergens anders ga informeren! JAVAS Aangesloten bij het Makelaare Computer Centrum (MMC) Schiedam Lange Haven 9 - Tel. 2681 35- 2681 36 Na kantoortijd(010) 700258 LidNBM Dijkshoorn Uw garantie voor degelijk vakwerk. Levering contactlenzen onder oogheelkundige begeleiding. Schiedam, St. Liduinastraat 1tel. 010-26.76.49. Schiedam, Bachplein 598, tel. 010-70.17.30. Maassluis, Noordvliet25, tel. 01899-1.22.88. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3