Bij het kopen van een huis is goede informatie belangrijk Vaak ellende achteraf Rabobank BANKZAKEN de magneet voorAL Weer drumband- festival Monumenten- schildjes Welzynsmarkt in Schiedam Hervormde Gemeente Kethel en Groenoord organiseren zendingsavond 10e jaargang no. 240 31 augustus 1977 Wie helpt ons? cWat iedereen moet weten over verlovingen, huwelijk en geboorte. loonier Akfcoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a 11 e e n 7C 19 56 Verschijnt elke 14-dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Het is niet moeilijk vast te stellen dat er een zeer koopgraag publiek is voor de z.g.n. "eigen woning". Niet alleen komt ditdoor een zeker onvrede met de gehuurde flat of door de jaarlijkse huurverhogingen die de huurprijzen steeds gortiger maken. Ook niet de huidige trent "terug naar de natuur", want hieraan kan het bezit van een -soms piepklein- tuintje niet geheel vol- doen. Buiten nog andere overwe- gingen draagt ook -dachten wij- een mate van "statussymbool" bij, want wanneer men geen "eigen" woning bezit wordt men vaak wat geringschattend benaderd. Dat alles maakt de vraag naar huizen bijzonder groot en de koop- sommen steeds hoger. Zelfs "tweedehands" woningen worden tegen exorbitante prijzen aangeboden.Een tweedehands auto gaat in prijs achteruit, de woning niet; integendeel! Nu is het kopen in de bomvolle Randstad niet een- voudig; het huisje "buiten" is hier in de onmiddellijke omgeving niet te vinden. Men komt terecht in "slaapsteden" waar helaas ook onze wijk nog een voorbeeld van geeft. Het schijnt dat alleen het getal van de woningzoekenden maatgevend is voor het aantal te bouwen huizen. Er worden dan (voorbeel- den te over) veel te veel huizen op een te klein gebied bijeengeharkt, terwijl- zoals in onze wijk- de daardoor nodige voorzieningen grotendeels achterblijven. Slaapstaduitbreiding Men zou eigenlijk geen stadsuit- breidingen moeten plannen of uit- voeren, die te ver van de binnen- stad liggen. Want daar ligt eigen lijk de motor, de krachtbron van de stad, daar is de economie gecon- centreerd door winkelwijken, kan- toren, fabrieken. Daar zijn de bios- copen, toneelzalen, musea, de poli- tiek en het bestuur. Geen wonder dat een nieuwe buitenwijk een slaperige indruk gaat maken. Er worden soms nog meer pijnlijke vergissingen bij de ruimtelijke or- dening gemaakt. Er wordt dikwijls (zo niet altijd) vergeten dat er tussen dorp en stad een levensgroot verschil is. Men moet terdege rekening houden met het feit dat een dorp wat anders is dan een grote stad. Ook al gaat men het dorp volstoppen met flats en andere woningbebouwing. Het is spijtig dat veel burgemeesters de charme van een dorp vermoorden door kwasisteedse uitbreidings- plannen. Ze hebben echter de wind mee! Waarom denken We dwalen echter af, de bedoeling van dit artikel is a.s. kopers te wijzen op enige belangrijke punten die wellicht aan de aandacht kun- nen ontsnappen. Het kopen van een huis blijft voor een ieder een zeer belangrijke zaak. Voor zover mogelijk wordt aan dacht besteed aan de omgeving, welk deel van de stad, we Ike voorzieningen er zijn (winkels, kerk scholen, openbaar vervoer e.d.) Men bepraat de grootte van het huis en pluist advertenties na, vraag lijsten op bij de makelaar, men gaat bezichtigen. Allemaal belangrijke punten, maar o.i. nog belangrijker zijn de finan- ciele en juridische zijden van de zaak, uiteindelijk de koopakte en de hypotheekakte. Twee noodzake- lijke documenten. En juist daar kunnen zich voetan- gels en klemmen voordoen. Men is nogal gauw geneigd de financiele mogelijkheden te overschatten. Men loopt dan de kans bij de ondertekening van de voorlopige koopakte tot de onprettige ontdek- king te komen dat bij geen enkele geldschieter de financiering is rond te krijgen. Dat kan omdat u "te weinig eigen geld" heeft of omdat het inkomen te laag is in verhouding tot het te financieren bedrag. Of omdat de rijks- of gemeentesubsidie ontoe- reikend is of geen gemeentegaran- tie voor de hypotheek verkregen kan worden. Zo zit het vol met mogelijkheden die u financieel gesproken de das om kunnen doen. Want in het merendeel van de "voorlopige" koopaktifes is wel een boetebepaling opgenomen, waardoor u 10 procent van de koopsom moet betalen als de koop niet door zou gaan. Dat "voorlopig" is wel definitief wanneer u verplicht wordt de hoete te betalen. U bent dan een heldboel geld kwijt en bent nog steeds geen eigenaar van het zo gewenste eigen huis. Men doet er wijs aan alvorens tot een voorlopige koop over te gaan eens met een notaris te gaan praten. Hij is een onpartijdige, onafhankelijke raadgever met grote ervaring op het terrein van onroe- rend goed. Bear* Men kan ook zijn licht eens gaan opsteken op de speciale beurs "Koophuis", die van 23 t/m 27 September a.s. gehouden wordt in de Jaarbeurs te Utrecht (Croese- laan-terrein). Alle zaken die met het kopen van een huis verband houden, kunt u daar vinden. U krijgt daar naast vraag en aanbod van eerste en tweede wo ningen alle inlichtingen over de taken en diensten van de makelaar, notaris, bouwondernemer en archi tect. Banken en verzekeringsmaat- schappijen zijn aanwezig om u alles te vertellen over financiering e.d. De beurs is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op 23 en 26 September bovendien tot 21.00 uur. da bank voor iedeteen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw moet zijn werk aansluiten, en wij, Schiedammers moeten hem kun nen stimuleren. Ook kunnen wij hem vragen stellen over het func- tioneren van de kerk in Afrika en de kontakten van die kerk met onze kerk. Als u interesse hebt bent u van harte welkom. Dit jaar zal voor de 19e keer door de Stichting de Schied. Gemeen- schap weer een "drumbandfestival' worden georganiseerd. Het is dit jaar wel voor het eerst dat een gedeelte van het festival in het centrum van Schiedam zal plaats- vinden en wel het defile. Aan het jaarlijkse festival nemen niet alleen Drumbands en Drum- fanfares deel, doch ook Tamboer- korpsen, Show- en Majorettekorp- sen. Buiten verenigingen uit het hele land doen ook tal van Schie- damse korpsen mee, o.m. Rijn- mondband, O.B.K. Ambrosius en Jeugdrijnmondband. Op zaterdag 10 September a.s. ziet het programma er als volgt uit: 12.00 uur start festival op het bekende terrein Plantage/Plein Eendragt. 15.00 uur: defile voor het Stadhuis op de Grote Markt. 16.30 uur: voortzetting festival in Plantage. ca. 18.00 uur prijsuitrei- king met shows. De route van het defil6 gaat vanaf de Plantage via de G. Verboonstr. Hoogstraat naar de Grote Markt en via Broersvest en Koemarkt terug naar de Plantage. Jarenlang al vindt u om de veertien dagen Noorderakkoor- den in uw brievenbus en dat zal, hopen wij, nog heel lang duren. Al die tijd heeft me- vrouw De Paepe, mdt haar be- zorgers en bezorgsters, hier voor gezorgd. Met veel energie en aandacht heeft ze deze huis-aan-huis verspreiding on- der haar hcede gehad en de Wijkvereniging is haar daar- voor veel dank verschuldigd Jammer genoeg moet hieraan een einde komen want me- vrouw De Paepe moet er mee stoppen. Nogmaals erg jam mer, maar we moeten haar be- sluit respecteren. Ons pro- bleem wordt nu duidelijk: wie wil haar werk overnemen? Wie heeft er een benedenruimte, kelder of garage, waar de druk- ker de kranten op woensdag kan afleveren en waar de be- zorgers/sters hun pakket kun nen afhalen? (U zult nog vol- ledig over de werkzaamheden worden ingelicht door 'me- vrouw De Paepe.) Mogen we van iemand die daarvoor ddns per veertien da gen 6dn woensdagmiddag aan wil opofferen een reactie ver- wachten? Heel graag dan een telefoontje naar S. Louis, tel. 703579. In de loop van dit jaar hoopt de Hist. Vereniging Schiedam over te gaan tot het uitreiken van z.g.n. "monumentenschildjes". Deze schildjes - voorstellende het door twee engelen gedragen stadswapen - zullen worden uitgereikt aan personen (of instanties) die door restauratie of groot onderhoud bij- droegen aan stedelijke monumen- ten en daardoor het historisch stedeschoon. Voor de toekenning van deze schildjes zullen zekere regelemen- ten gehanteerd worden. Op zaterdag 3 September a.s. zal in Schiedam wederom een z.g.n. "Welzijnsmarkt" worden gehou den. Hier zullen Schiedammers kennis kunnen nemen wat andere Schie dammers voor hen kunnen doen. Met meer dan 50 kramen zijn tal van verenigingen e.d. present. Naast de Wijkvereniging Groen oord e.o. (stand nr. 12/13/14) vindt men er o.a. Kruisver. Schiedam, Historische Vereniging, Gem. Soc. Dienst, Stedelijk Museum, Lente- feest, Consumentenbond, Ned. Ver v. Huisvrouwen, Soc. Raadsman, Wereldnatuurfonds, Ziekenom- roep. Verder zijn vertegenwoordigd Orpheus, Schied. Chr. Mannen- koor, Harpe Davids en Gusto's Muziek, terwijl van de politieke partijen kramen zijn van Partij v.d. Arbeid, V.V.D., P.S.P., D'66. De welzijnsmarkt (bij het Stads- kantoor) is geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Op dinsdag 6 September a.s. is er in de Rank, Schiedamseweg 122, Schiedam Kethel een zendingsa vond, aanvang 20.00 uur. Hier komt ds. Krijger, die twee jaar geleden vanuit Schiedam is uitge- zonden naar Kameroen, Ds. Krij ger is in Kameroen belast met de opleiding van jonge theologen, en begeleidt hen ook als zij in de gemeente gaan werken. Hierdoor kent hij vele gemeenten, en daardoor ook vele aspecten van de Afrikaanse samenleving. Hierop V- Doc vooral geen dingen waar u later spijt van zou kunnen kniqen Komtijdigbijonsaande zaakenlaatu vrijblijvend voorlichten op het gebied van verlovings i huwelijks- en dankbetuigingskaartenen geboortekaarten Kortom.laatonsudeevensmaakvoile als uitgebreide Magneet Kaarten Kollektie voorleggen' Als u daar uw persoonlijke keuze uit heeft gemaakt. dan kan er werkelijk niets meer misgaan1 Tot ziens bi) Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670 Zondag 11 September a.s. start Wijkvereniging „Groenoord" Omstreken in samenwerking met Dansschool Sitton de danslessen voor de jeugd. Leeftijd 1ste groep 12 t.e.m. 15 jaar van 19.00-20.15 uur elke Leeftijd 2e groep 16 t.e.m. 20 jaar van 20.30-21.45 uur zondagavond Dansles voor de ouderen - start vrijdag 23 September a.s. 1ste jaars van 19.30-20.45 uur 2e jaars van 21.00-22.15 uur elke vrijdagavond VOOR VERDERE INLICHTINGEN: na 18.00 uur Mevr. W. Hardeman - Telefoon 705469 Mevrouw R. Immerzeel - Telefoon 706776 Boerderij „Landvreugd" - R efoon 702363

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1