foto=fillinn uondenuoal Modenieuws Kla verjas-nieu ws jTrrmn Grofgebreid is toonaangevend in wintermode HelpHelp!!! Help!!! Help de kernwapens de wereld uit.... om te beginnen uit Nederland Hulde en dank voor de A.N.W.B Fantastisch Pagina 9 VwrdcrAkkiwrdrn Voor alles op foto- en filmgebied 14 September 1977 TTII II I II II II rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 In de Setterlaine bonneterie-kollek- tie voor het aanstaande najaar vallen voora! de grofgebreide truien en vesten op die gemaakt zijn van mohair-achtige garens en dikke acryl. Grove, maar zeker geen zware modellen die nu echt in de mode zijn. Ze hebben bovendien erg leuke details zoals een afstaande col, of kragen die dichtgeknoopt kunnen worden en dan in een opstaande col veranderen, maar ook V-hals modellen. Vaak is er Lurex in de truien verwerkt, wat nu weer erg in is. Veel modellen hebben bijvoorbeeld ook een open motief in het voorpand of een ingezette punt van een kontraste- rende steek. Maar ook zijn er waarbij zo'n open motief in een kontrasterende steek is uitgevoerd wat een erg appart effekt geeft. de Lurex garens die wij zoeven al noemden worden soms verwerkt als een streep in de boord maar ook wel als een in het gehele breisel opgenomen draad. Modieus gezien geeft dat een heel geraffineerd resultaat. Kortom, truien voor binnen en buiten, voor ochtend en avond. Maar Lurex wordt in deze heel gevarieerde kollektie ook toegepast bij de T-shirts. Er zijn dwarse Lurex-strepen, Lurex in boorden en zelfs ook Lurex vetersluitingen. de effen modellen zijn vooral ge maakt van glanzende, heerlijk dra- gende en makkelijk te wassen acryl. Ze zijn er in vele kleuren en modellen; met en zonder col, met LEZERS SCHRUVEN en zonder mouwen, zodat ze ook heel fijn te dragen zijn onder iets anders. Dan zijn er nog T-shirts in een fijn jacquard breisel, ook weer in zwang, in een aantal moderne kleuren. We moeten nog even de modieuze spencers noemen en de tabards, dat is een nieuw soort overgooier, voorzien van een tunnelceintuur en afgeronde splitten. Gemakkelijk en Deze krett om hulp wordt iedere dag meer en meer gehoord. Het aantal verdrinkingen, het aantal verkeersongevallen, het aantal on- gelukken in huis, op straat, op school, ja noem maar op waar, wordt met de dag groter. En die kreet om hulp wordt daardoor steeds vaker en meer indringender gehoord. Men bidt en smeekt soms om hulp. Dagelijks gebeuren er overal en op de meest onverwachte ogenblikken grote en kleine ongevallen. En al deze ongelukken vragen dan om hulp. Directe hulp en geschoolde hulp. Hulp van men- sen, die bekend zijn met "directe hulpverlening". En die "directe hulpverlening" is eigenlijk een zaak, die iedereen moet kunnen verlenen. Deze mo derne tijd vraagt nu eenmaal speci- alisten, en zo'n E.H.B.O.-er is toch op zijn terrein een specialist, of niet soms ?Zomaar, zonder te letten op rang of stand, religie of politieke kleur een ongevalsslachtoffer hel- pen, ja, goed helpen is toch een zaak die uw aandacht toch wel even mag hebben. De specialist in het ziekenhuis of de huisdokter is echt wel blij, als de eerste hulp goed verleend is. 'n Verlichting voor zijn taak...en voor het slachtoffer. Goede hulp verle nen moet je geleerd hebben. Dat "juiste optreden" wordt ge geleerd in een cursus E.H.BO. Het is een cursus die in een kort tijdsbestek gevolgd kan worden en Bovenstaand motto is onderwerp van de Vredesweek. Het is ook doel van een aantal aktiviteiten, waartoe het IKV (Interkerkelijk Vredesbe- raad) in deze week aanzetten wil geven. Op allerlei plaatsen moeten groepen ontstaan die zich met het probleem van de kernbewaoening gaan bezighouden. De vredeskrant, uitgegeven door het IKV, gaat uitvoerig op deze problematiek in. Ze geeft beknopt de uitspraken weer die er in de loop der jaren door de kerken over kernbewape- ning zijn gedaan. Waarom nu toch weer die diskus- sie? Het nieuwe van de diskussie, zoals die het IKV voor ogen staat is, via een concrete beslissing tegen kembewapening - langs democra- tische weg tot stand gebracht- de gevoelens van machteloosheid met betrekking tot het probleem van de kernwapens te overwinnen. De dis kussie zal niet gaan over wat je er allemaal van 'weet', maar over wat je er van 'vindt'. Vooral dat laatste bepaalt in belangrijke mate onze beslissingen. Aan deze diskussie kan dus door iedereen worden deelgenomen, en niet alleen door deskundigen. Verder staan er in de vredeskrant ooggetuige verslagen van slacht- offers uit Hiroshima en Nagasaki, en een artikel van een legeraalmoe- zenier over de vervreemding van de geweldsvoorbereiding. Tot zover beknopt de vredeskrant. In Schiedam tracht de interkerke- lijke vredeswerkgroep te werken aan de thema's die door het IKV worden aangedragen. De kiaverjasvereniging ,,GROENOORD" startte maandag 5 September j.l. weer met het schudden van de kaarten voor de nieuwe com- petitie. Het bestuur is van mening dat er een nieuwe aanpak moet komen van het spelreglement. Na enige bestudering zijn wij er in geslaagd om dat te verwezenlijken. Het is zo aangepasl dat een ieder kan deelnemen aan de competitie. Wij kunnen nog nieuwe leden gebruiken om deze edele sport te beoefenen. Het maakt echt niets uit of u een ster bent of niet. We widen geen sterren, maar gezedige mensen, waar wij een genoeglijke avond mee kunnen doorbrengen. Alle kaarters(sters) worden door ons uitgenodigd om ten keer per week te komen klaverjassen. lemand die er iets van weet, weet ook hoe gezellig het kan zijn. Overwin uw drempelvrees en kom eens kijken. Hoe meer leden, hoe meer vreugde. Wij widen proberen om met een groot aantal leden, ook andere vere- mgingen uit te nodigen voor een onderlinge wedstrijd. Met een handjevol leden kan dat niet. Mogen wij u ook begroeten? Iedere maandagavond: aanvang 20.00 uur. Boerderij Landvreugd Sweelincksingel. Telefonisch kunt u inlichtingen verkrijgen bij de hr A. F. J. Kamphues (secretaris) 707690. Dit jaar zijn de volgende 2 bijeen- komsten georganiseerd: 20 September, om 20.00 uur in 'de Rank', Schiedamseweg t.o. bad Groenoord, Prof. dr.J. de Graaf, oud-hoogle- raar aan de R.U. van Utrecht en jarenlang voorzitter van de vereni- ging 'Kerk en Vrede', zal een inleiding houden over het thema van de vredesweek. 25 September, om 11.00 uur, is er een vredesdienst in de kerk van St. Jan de Doper aan de Mgr. Nolens- laan, met als predikant ds. P. Magre. gezellig. Natuurlijk ontbreken de klassieke damesvesten met openge- werkte voorpanden niet, echter SETTERLAINE-modellen die heerlijk dragen. Een leuke serie truien van fijn kantbreisel, of ge makkelijk wasbare lamswol/ango- ra en grofgebreide mohairtruien is de moeite van het bekijken meer dan waard. waar nog nimmer iemand spijt van heeft gehad. De E.H.B.O. vereniging "St. Li- duina" te Kethel organiseert weer zo'n cursus, deze begint op Vrijdag 30 September a.s. in het Schephuis, Dorpstraat te Kethel en staat onder leiding van Dr. R. v.d. Veer. Alle inlichtingen worden u gaarne verstrekt door: P. Lansbergen, Burg Verveenstraat 8, tel. 706244, H.P. v.d. Koppel, Molensingel 27, tel. 702418, Th. A. de Veth, Faassenplein 75, tel. 706303, R. Kester, Woudweg 26, tel. 705584. Meldt U en leert helpen Eventu- eel ook aanmelden aan de zaal op vrijdag 30 September a.s. tussen 19.00 en 20.00 uur. Tot dan Het bestuur Door een plotselinge aanval van ademnood gedwongen, werd ik op donderdag 18 augustus j.l. in Peis- senberg/Obb. in het plaatselijk ziekenhuis opgenomen. De behan- delende arts kon geen enkele zeker- heid geven omtrent de duur van de opname. Mijn vrouw nam kontakt op met de Alarmcentrale en dan gaat er een Perfecte Organisatie aan het werk. de volgende woensdag kreeg ik in het ziekenhuis bezoek van een medewerker van de A.N.W.B., die naar mijn gezondheid kwam in- formeren. Dit bezoek werd gedaan onder aanbieding van een boeket bloemen. Daar mijn vrouw in een hotel was gegaan (mijn auto stond voor het ziekenhuis en mijn Paradi- so op de camping), bracht hij ook haar een bezoek en controleerde tevens of alles goed geregeld was en of er geen klachten waren. 's Woensdag heeft de heer P. Driesen mijn auto en caravan meegenomen en in Schiedam voor de deur keurig neergezet. Een dagelijks kontakt tussen Alarmcentrale en het zie kenhuis had tot resultaat, dat ik, op vrijdagavond 26 augustus 1977 om plm. 22.00 uur in een ambu lance werd gelegd.Deze ambulance was voorzien van de meest moderne apparatuur en's zaterdagsochtend om rond 09.00 uur werd ik in mijn huis gedragen. A.N.W.B.! GEWELDIG! WAT EEN PERFECTE HULP VERLENING! VEEL DANK H.P. van de Koppel, Molensingel 27 Schiedam. De vredeskrant is te verkrijgen bij het kontaktadres van de werk- groep: van Leeuwenhoeckstraat 40, telefoon 266653, en tijdens boven- genoemde bijeenkomsten.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 9