ft Rabobank BANKZAKEN wijkvereniging Groenoord e.o. Uit in Schiedam voorAL Ontspannings- programma van Garage Nooteboom gereed Open Huis" V.R.O.M. dienst Er komt weer een gids voor Schiedam Noord ^eboreo: lOe jaargang no. 242 28 September 1977 Woonerf de magneet ZOLDERTHEATER Noorder Akkoorden Uitgave en advertentie exploitatle: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a I I e e n 7C 19 56 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Woonerf in Kethel? In ons vorig nummer berichtten wij dat er grote kans bestaat dat er in een gedeelte van oud-Kethel een woonerf" zal worden aangelegd. Dit op verzoek van een aktiegroep daar, die al enkele jaren druk in de weer is de verkeerssituatie ter plaatse gewijzigd te kriieen. Het schijnt inmiddels dat niet iedereen met deze oplossing erg gelukkig is; met name de midden- stand ziet er niet veel in. De winkeliers - die in feite toch al wat gelsoleerd zitten - zijn bevreesd dat door de wellicht t.z.t. te nemen beperkende verkeersmaatregelen men een groot aantal klanten zal verliezen. Het is ons intussen dui- delijk geworden dat er over het begrip Woonerf" nogal verschil- lende gedachten zijn. Het leek ons daarom zinnig om onze lezers daar- over wat meer te vertellen. WAT IS NU EIGENLUK EEN WOONERF? Er wordt in Schiedam nogal wat aan diverse straten gedaan en ook in onze wijk is men druk doende verschillende pleinen te renoveren. Met meer of minder inspraak "Van de bewoners (hierover zijn de me- ningen verdeeld) tracht men het woongebied leefbaarder en veiliger te maken. Een voorbeeld hiervan is zeker het Bart Verhallenplein in Groenoord, terwijl ook het Joh. Straussplein indertijd geheel van structuur veranderd is. Een wat slingerende weg waardoor snel rij- den voorkomen wordt, met drem- pels, bloembakken, parkeervoor- zieningen en een afwisselend pla- veiselpatroon heeft het kenmerk van een woonerf, maar is het niet. BORD Echte woonerven zijn er nog niet veel, want er moet aan heel veel eisen worden voldaan voordat het speciale bord Woonerf" mag wor den geplaatst. (Het eerste Neder- landse ,,Woonerfbord" werd in September 1976 in Rotterdam-Zuid geplaatst!) Voor het plaatsen van zo'n bord is een vergunning van het ministerie noodzakelijk en ook de gemeente- raad zal er mee moeten instemmen. Een Woonerf" zoals dat in Kethel gevraagd is heeft heel wat voeten in de aarde. De straat wordt namelijk een verlengstuk van huis en tuin. Verkeer, auto's, brommers en fiet- sers zullen er slechts stapvoets mogen rijden en de straat zal heel nauw moeten zijn en zal de as van de weg telkens moeten verspringen. De weg is bovendien niet meer verdeeld in rijbaan en trottoir, terwijl verkeersdrempels op min- stens elke 50 meter moeten voor komen. De straat heeft dus geen funktie meer voor het doorgaande verkeer en parkeren is alleen toegestaan waar het door middel van een ,,P" is aangegeven. GEDRAGSREGELS Er zijn voor een Woonerf" in feite andere gedragsregels. da bank voor iaderean Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw Voetgangers mogen overal lopen Kinderen mogen overal spelen In een woonerf heeft rechts voorrang. Dat geldt dus ook voor een fiets of een bromfiets. Dus; een fiets van rechts gaat voor een auto van links! Dat de verkeersleefbaarheid ver- groot wordt wanneer een straat als woonerf wordt ingericht is wel duidelijk. De straat wordt eigenlijk een verblijfsruimte, een speelge- bied. Zoals wij bovenstaand schreven moet dus een woongebied aan een aantal eisen voldoen om als woon erf te kunnen worden ingericht en vooral te kunnen funktioneren. Gebieden met grote parkeernood, erg smalle straten, hoge bewonings dichtheid, straten die zijn ingericht voor doorgaand verkeer en veel verkeersaantrekkende objekten zijn in het algemeen niet geschikt om als woonerf ingericht te worden en zou als zodanig ook niet kunnen funktioneren. Het lijkt dus allemaal makkelijker dan het is en gezien in dat kader, geloven wij dat het laatste woord over een WOONERF (een echte dan) in Kethel nog niet gesproken zal zijn. Evenals vorige jaren heeft de Wijk vereniging Groenoord e.o. een ont- spanningsprogramma samengsteld dat er zijn mag. Het zijn voor iedere bewoner van Schiedam-Noord toegankelijke eve- nementen al geven we de leden van de wijkvereiniging het recht om ca. 14 dagen voor de vrije verkoop, de benodigde toegangs- kaarten te bestellen. (Overigens een reden om ook lid te worden voor maar4,50 per kwartaal). HIER VOLGEN DE DATA: 30 September 1977: de eerste SOOSAVOND; zie elders in dit blad. 22 oktober 1977: GROOT WIJNFEEST in Boerderij Landvreugd, aanvang 21.00 uur. Prijs/ 5,- p.p. Nadere informatie volgt. 17 december 1977: SFEERVOL KERSTBAL, even- eens in boerderij Landvreugd, aan vang 21.00 uur. Nadere informatie volgt. 6 januari 1978: GEZELLIG NIEUWJAARSBAL, natuurlijk ook in de boerderij Landvreugd, aanvang 22.15 uur. Nadere informatie volgt te zijner tijd. 4 februari 1978: ONSTUIMIG CARNAVAL in het paleis van de Prins: boerderij Landvreugd, aanvang 21.00 uur. Nadere informatie te zijner tijd in dit blad. 12 t.e.m. 19 februari 1978: het tienjarig bestaan van Wijkver eniging GROENOORD wordt in- getogen gevierd in boerderij Land vreugd. Hierover zult u meer horen en lezen. ELKE WEEK bent u hartelijk welkom om kennis te maken met enthousiaste wijkbewoners op maandagavond: klaveijassen en bridge; dinsdagavond: schaken en trimmen (dat laatste alleen voor dames); vrydagavond: dansles voor ouderen vanaf 23 September a.s.; lejaars van 19.30- 20.45 uur; 2e jaars van 21.00-22.15 uur, daarna kan iedereen binnen- vallen voor een drankje; zondagmiddag: jeugddisco voor iedereen van 11 t.e.m. 16 jaar van 14.00-16.30 uur. De eerste keer 2 pasfoto's mee- brengen. Inschrijfgeld 1,-. En tree/ 1,50; zondagavond: dansles voor de jeugd van 12 t.e.m. 15 jaar, 19.00-20.15 uur en van 16 t.e.m. 20 jaar van 20.30-21.45 uur. De danslessen worden door de wijkvereniging in samenwerking met Dansschool Sitton gegeven en gaan door bij voldoende deelname. Alle aktiviteiten vinden plaats in boerderij Landvreugd, Sweelinck- singel 7 (U moet daar toch eens naar toe!). Heeft u in ons programma nog iets gemist? U kunt nog naar: ZAALVOETBAL, inl. bij de heer L. v.d. Grijp, C. van Zantenplein 47, tel. 707098. TONEEL, inl. bij de heer P. Segaar, Heijermansplein 246, tel. 705359. INDOORTRAINING, inl. bij seer, wijkvereniging (tel. 703169). FOTOCLUB, inl. bij de heer H. C. Maliepaard, Bachplein 276, tel. 706321. Het heeft even geduurd voordat de firma Nooteboom hun nieuwe gara ge aan het kruispunt Zwaluwlaa/ Schiedamseweg in gebruik kon nemen. Met de bouw daarvan had men wat tegenslag, doch het laat zich aan- zien dat het nieuwe bedrijf binnen enkele weken officieel in gebruik zal worden genomen. Op zaterdag 8 oktober a.s. zal door de Gemeentelijke V.R.O.M. dienst een ,,open huis" gehouden worden op het nieuwe terrein aan de Ringerstraat 9 ('s-Gravelandsepol- der). De verschillende diensten van de VROM zullen zich daar presente- ren. De vervoerdienst laat o.m. een ambulanceauto, de radarwa- gen (politie), takelwagen, hoogwer- ker en schooltandartswaKen zien. De reinigingsdienst komt met een kraakperswagen, kolkenzuigers, terwijl er tevens o.a. een baggermo- len en een sleepboot ligt afge- meerd. Interessant zal ook de Marktdienst zijn die met een mini-markt aanwe- zig is w.o. demonstratie klompen maken, kaarsemaken (van bijen- was) en een groot aantal normale marktkramen met b.v. vis, patat, stroopwafels, lektuur en boeken, keramiek, bloemen enz. Tevens worden er in het lokaal om het half uur voorlichtingsfilms van de reinigingsdienst en de Ontsmet- tingsdienst vertoond. Een bijzondere geste is dat minder validen en bejaarden zonder eigen vervoer na telefonische afspraak (tel. 377155) opgehaald en weer thuis gebracht kunnen worden. Het ,,OPen Huis" duurt van 10.30 uur v.m. tot 16.00 uur n.m. Wij vernamen dat het in de bedoe- ling van de SSSN ligt om - hopen- lijk nog dit jaar - een gids voor Schiedam Noord te verspreiden. Het wordt geen gids zoals die in het verleden door drukkerij De Mag neet is uitgegeven, doch een be- knopte wegwijzer op het gebied van kerken en sociaal-culturele instel- lingen. Een zeer uitgebreide en bijzonder smaakvolle sene geboortekaarten Wii noemen haar: MAGNEET Kaarten Kollektie. Dus: a. s vaders en moeders. kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen. (T rou wens, u kende ons misschien al wel via onze unieke kollektie verlovings-. huwelijks- en dankbetuigingskaarten Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670 Ook in de maand oktober valt er echt wel weer wat te beleven in onze stad. PASSAGETHEATER op 6 oktober a*s. kunt u Mary Dresselhuys en Ko van Dijk be- wonderen in ,,Herfst in Riga". Een menselijk toneelstuk waarbij u zich kostelijk zult amuseren. Op 20 oktober a.s. doet John Lanting's Theater van de Lach Schiedam weer aan met het toneel stuk ,,In de Kast, op de Kast". (Prijzen van de voorstellingen/ 15, 12,50 en/ 10,-. Voor CJP/Pas 65/ 10,50,/ 8,75 en7,-. 7 en 8 oktober a.s. Josephine van Gasteren met grandioos solotoneel in ,,Juffrouw Margreet". Prijs 11,- (CJP/Pas 65plus /8,50) 14, 21 en 22 oktober a.s. toneel- groep ,,Groeton" met Malcolm" waarover wij u in ons vorig nummer reeds uitvoerig inlichtten. Prijs/6,50 (CJP/Pas 65plus/5,-).

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1