Dertigste Femina wordt grootste beurs ooit in Rotterdam gehouden RENIRIE Dienstencentrum De Woudhoek AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Wykvereniging Bydorp vraagt verkeers- maatregelen Rood achterlicht 50 jaar verplicht Herfstbal D.H.S. Soosavond Boerdery Landvreugd P. A. v.d. KRUIT Schiedam grote winnaar drumbandfestival A EN O AUTOMARKET STOPT Propaganda Bridge-Instuif Geslaagd jaarfeest zaalvoetbalver. Groenoord Werkgroep Ruimtelijke Ordening Pagina 3 \<H»rder Akkwtrrifn 28 September 1977 Heijermansplein 38 - SCHIEDAM - Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice eerste kontaktavond met een ,,Herfstbal". De muziek wordt verzorgd door Gebr. „Van Fes- sem" en er wordt tevens een grote loterij gehouden met - naast vele andere - een heren- of damesfiets als prijs. Aanvang 20.00 uur. Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 3 oktober vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur, vanaf 14.30 uur. Belt u voor een afspraak telefoon 709555. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woensdagmiddag van 13.00-14.30 uur. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. ATTENTIE ATTENTIE Onze pedicure is van 1 September tot 10 oktober met vacantie. PROGRAMMA 4 oktober: grote poffertjes-avond, aanvang 19.00 uur. 20 oktober: Bingo-avond, aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Openstelling dienstencentrum op zondagen: op zondag 9 oktober is het dienstencentrum van 13.30-16.30 uur geopend. BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Op 8 September j.l. zond de com- missie Wijkbelangen van de Wijk- vereniging Bijdorp een schrijven aan het College van B en W te Schiedam. Uit de brief blijkt dat de vereniging met de verkeerssituatie niet erg tevreden is en zij komt nu met een wensenpakket. niet minder dan 7 punten hebben volgens de wijkver- eniging voorrang. Met name vindt men de enige toegangsweg via de Sporthallaan een bijzonder gevaar- lijke. De brief is behalve aan de pers ook gezonden aan de afdeling Verkeersonderzoek van de gemeen- te, politie, Plantsoenendienst, Ge- meentewerken en aan de plaatselij- ke politieke partijen. Vijftigjaargeleden, op 1 november 1927 werd het gebruik van een rood van Rijkskeur voorzien achterlicht- je (reflector) op de fiets in Neder- land wettelijk verplicht. Dit was bedoeld als bijdrage aan de ver- keersveiligheid. Hoewel minister Westerterp enkele jaren geleden zich liet ontvallen dat hij wel van dat rode achterlichtje - voorzien van een rijkskeurmerk - af wil, bestaat het nog steeds en het verdient gehandhaafd te worden, ook als in de toekomst de^rote rode retrofleckto aan achterzijde van de fiets verplicht wordt gesteld. Alles wat de veiligheid van de fietser in het verkeer verhoogt, dient benut te worden. De Schiedamse voetbalvereniging D.H.S. houdt op 15 oktober a.s. in de kantine sportpark Kethel haar De eerste soosavond van dit seizoen van de w(jkvereiging Groenoord e.o. zal piaatsvin- den op VRIJDAG 30 SEP TEMBER A.S. De in ons vorig nummer ver- melde avond van 7 oktober zal geen doorgang vinden. De avond die voor iedereen vr(j toegankelyk is begint om 22.15 uur. ,,Levende muziek" zal weer voor gezeilige uurtjes zorgen in boerdery Landvreugd aan de Sweelinck singel. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is bet voordeligst en i„eest vertrouwde adres toch altijd Leliesfraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telefoonbeanfwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONje In het op zaterdag 10 September j.l. gehouden jaarlijkse drumband festival" is Schiedam bijzonder goed uit de bus gekomen. Jeugdrijnmondband behaalde de le plaats in de Jeugdklasse, O.B.K. en Wilton Feijenoord de le en 2e plaats in de Middenklasse, de Rijnmondband de le plaats in de Topklasse, terwijl het Majoretten- korps van O.B.K. ook een le plaats wist te behalen. A1 met al een bijzonder goed resultaat dus. Zoals u in ons vorig nummer kon lezen, zal m.i.v. 1 oktober a.s. de bekende A EN O auto met de huisbezorging in onze wijk stop- pen. Een jarenlang bekend beeld in onze straten gaat dan verdwijnen en het zal voor heel wat aan-huis-gebon- denefu(zoals ziekenen bejaarden) heel wat moeilijker worden hun boodschappen in huis te halen. We wensen de heer W. van Zeijl, die zich nu meer met z'n winkel in Kwintsheul zal bemoeien, het aller- beste toe. Wykvereniging Groenoord nodigt u hierby uit om kennis te komen maken met haar bridge-vereniging. Daarom organiseert zy een gran- dioze instuif voor paren op maan- dagavond 3 oktober a.s. in boerde ry Landvreugd" aan de Swee- lincksingel, aanvang precies 8 uur. Het inschryfgeld voor deze instuif bedraagt 5,- per paar. Elke deelnemer krygt een sfeerverho- gend kopje koffie aangeboden en verder zyn er enkele aardige pryzen te winnen. Het doel van deze instuif is uiter- aard om nieuwe leden te kunnen inschryven, waarmee wy een aan- trekkelyk bridge-seizoen willen in- gaan. U kunt zich opgeven met vermelding van namen tegen beta- ling van het inschryfgeld tot en met zaterdag 1 oktober a.s. in boerdery Landvreugd" of by de heer W. Seip, Sweelincksingel 12 [recht tegenover de boerdery]. WANDELROUTE VAN 2Vi KM OVER 25.000 m2 Femina 30. van 30 September tot en met 9 oktober in het Ahoy komplex in Rotterdam, wordt de grootste consumentenbeurs die ooit in de Maasstad is gehouden. Met twee tijdelijke bijgebouwen - de Merwe- dehal en de Waalhal - bestrijkt de beurs 25.000 vierkante meter: goed Voor een 2l/j kilometer lange ,,wan deling" langs nu ruim driehonderd (vroeger rond de tweehonderd) ex- posanten; ondanks deze uitbrei- ding van de tentoonstellingsruimte kon overigens ook voor deze dertig ste na-oorlogse Femina niet aan alle aanvragen worden voldaan en moest nog een aantal aspirant-ex- posanten worden teleurgesteld. Ten behoeve van de uitbreiding van de expositieruimte was een aantal maatregelen nodig waarvoor de Femina-direktie alle medewer- king van de autoriteiten heeft gekregen. Die maatregelen betrof- fen ondermeer de (brand) veilig heid, waarvoor bijzondere voorzie- ningen zijn getroffen. VAN 55.000 NAAR 200.000 BEZOEKERS De eerste Femina, in 1949, trok 55.000 bezoekers; de 29ste, vorig jaar: 200.000. Femina ging van start in de Rivierahal, was daarna - in respectievelijk Ahoy aan de Westzeedijk, de Energiehal, Ahoy Hofplein en het Ahoy komplex in Rotterdam-Zuid - steeds de eerste ,,huurder". De meest opvallende primeur op Femina is, bezien in het licht van de latere turbulente ontwikkeling, de introduktie van de televisie geweest: in 1950 maakte het pu- bliek voor het eerst met t.v. kennis op de Rotterdamse beurs, een voorrecht dat tot dan toe slechts aan een klein groepje Eindhovena- ren was beschoren. In 1968 trok een kunstmaan van Estec, Noordwijk, veel belangstel- ling. Een primeur waar weinig van terecht is gekomen was een ,,eier- schoonmaakmachine"in 1951 met veel tam-tam door een zuivelfa- briek op Femina gelntroduceerd. Ook de ,,tefifoon"- eveneens een spektaculaire beursprimeur in 1951 - heeft het niet gemaakt (het zou een nieuwe periode in de grammo- foontechniek inluiden: een uur lang muziek zonder platen te wis- selen De trouwste exposant op Femina is de Rotterdamse politie geweest. De eerste voorlichtingsstand - met o.a. de vermaarde testauto - van de politie was in 1951. REPRISE VAN ORCHIDEEENSHOW De orchideeenshow, in 1971 een zo spektaculaire presentatie op Femi na dat hij drie jaar later op de Ideal Home Exhibition van de Daily Mail In Londen werd herhaald en daar de bewondering oogstte van Konin- gin Elisabeth, komt terug op Femina 30. UNIEKE POPPEN Drect wanneer de bezoekers de 30ste Femina betreden, zullen zij in de entree een unieke verzameling poppen aantreffen die speciaal in opdracht van de Femina ter gele- genheid van het Europese thema door Carla van Croonenborgh (32 jaar) zijn vervaardigd. Het zijn vooral de perfect gerealiseerde de tails in de mode die de aandacht zullen trekken. Aan de twintig poppen is circa 500 uur gewerkt. De Femina is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur en 's avonds van 19.00-22.30 uur. Op zondag alleen van 10.00-17.00 uur. Toegangsprijs/.6,- (kinderen t/m 12 jaar3,-). Op zaterdagavond 17 September j.l. werd door de feestkommissie van de Zaalvoetbalvereniging Groenoord voor leden en genodig- den een jaarfeest georganiseerd in Boerdery Landvreugd waar werke- lijk de vonken afvlogen. Dat de Groenoord-zaalvoetballers ook weten wat feesten is blijkt wel uit het feit dat conferencier Joop Kints tot 2x toe werd aangezocht het feest tot het krieken van de dag te laten voortduren daar zowel zij als hun echtgenotes, verloofdes etc. er maar geen genoeg van konden krijgen. Tegen het einde van het festijn bedankte voorzitter Teun van Zijl de feestkommissie voor de zo uit- stekend verzorgde avond en de aanwezigen voor hun grote op- komst." Veel mensen proberen stukjes sa- menleving beter te laten lopen. Soms zijn het buurtgroepen, bewo- nersgroepen, wijkverenigingen of wat al niet. In oktober '76 ontstond zo de WERKGROEP RUIMTE LIJKE ORDENING. Aanleiding was het principe-besluit van de Gemeente om Schiedam-Noord uit te bouwen met 5000 woningen. Sindsdien heeft de werkgroep zich beziggehouden met: de uitbouw van Schiedam-Noord, herbestra- tingsplannen, RW 19, Midden- Delfland, e.d. Konkreet werkt de werkgroep aan Ruimtelijke Orde- nings-problemen", uiteraard in de breedste zin des woords. De werkgroep Ruimtelijke Orde ning komt voor de eerste maal dit seizoen weer bijeen op DINSDAG 4 OKTOBER, 20.00 uur, HEIJER- MANSFLAT nr. 38 (S.S.S.N.-bu- reau). Op de agenda staat dan in ieder geval de ontwikkelingen rond het Bestemmingsplan Woudhoek- Noord. U bent van harte welkom! Inlichtingen: H. van Zeeland, 709061, R. Poels, 700191 of bureau S.S.S.N, tel. 702207/265667.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3