Dure woningen aan de Zwaluwlaan wM- Rabobank Q BANKZAKEN voorAL Jaar beu rs breidt uit Groot Wynfeest Feestelijke prijsuitreiking „Bloembakken- aktie" Weer minder inwoners Aktiviteiten herfstvakantie JEUGDINSTUIF LANDVREUGD Officiele opening verpleeghuis Let op het juiste postbusnummer *%ken verlovingen weer helemaal"in"? lOe jaargang no. 243 12 oktober 1977 Li.Miiiiiiijj.!. .Liii: de magneet Noordcr Akkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 3518 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a 11 e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. r. \aJih- k£i-y i NlEvitiE vitiK.K-r atN NIEUWE. woningen ZWA LUW UAAN Aan de Zwaluwlaan werd op don- derdagmiddag 29 September j.l. door de voorzitter van de Ver. "Volkshuisvesting", de heer W. Dirkzwager de eerste paal gestagen voor de bouw van 128 woningwet- woningen aan de Zwaluwlaan. Te vens voor nog 740 m2 winkelruimte Een en ander als een onderdeel van het grote wijkwinkelcentrum Schie- dam-Kethel, waarvan de bouw van de eerste fase op 27 mei j.l. werd aangevangen. De woningen worden zes en zeven etages hoog. Eigenlijk wat in tegen- stelling tot de uitspraak van de toenmalige wethouder Bolmers.Die deed op een vergadering van 18 februari 1974 de mededeling dat er practisch geen hoogbouw meer zou komen in Groenoord! We zijn echter blij dat eindelijk het open gat aan de Zwaluwlaan zal worden aangevuld. Met het slaan van die eerste paal is nu een periode van intensieve voorberei- ding afgesloten. ONTWIKKELING De ontwikelingen zijn gestart begin 1973, toen in opdracht van de Maatschap van Schiedamse Aan- nemers nader gestalte werd gege- ven aan de in het basisplan voor het winkelcentrum aangeduide bestemming "wonen". In eerste opzet gingen de gedachten uit naar premie-huurwoningen. Op grond van de verrichte studies werd het bestemmingsplan winkel centrum Kethel nader gepreciseerd In december werd er een bouwteam geformeerd om de planvoorberei- ding verder ter hand te nemen. In dit bouwteam hadden zitting: De opdrachtgever Vereniging "Volkshuisvesting". De Gemeente Schiedam. De Maatschap van Schiedamse Aannemers. De werk- groep KOKONArchitecten B.V. te Rotterdam. P. van Ruitenburg B.V, konstrukteur te Rotterdam. De oorspronkelijke studie is als uit- gangspunt voor verdere ontwikke- ling genomen, met als belangrijke randvoorwaarde, dat de woningen in de woningwetsektor gerealiseerd dienden te worden. De bouwvergunning werd in febru ari 1977 verleend, maar het heeft nog enige tijd geduurd voordat alle financiele en administratieve barri- 6res waren genomen en kon worden overgegaan tot het heien van de eerste paal. HET BOUWPLAN Gelet op het karakter van de direk- te omgeving werd uitgegaan van een woningdifferentiatie die is af- gestemd op huisvesting van onvol- ledige gezinnen en alleenstaanden. Bovendien is er de mogelijkheid een zestal woningen aan te passen voor minder valide bewoners. Vooral voor bovengenoemde bewo- nersgroepen is het wonen in de onmiddellijke nabijheid van win- kels zeer aantrekkelijk. Er is een negental typen 2 en 3-kamerwonin- gen van diverse grootten aanwezig. Het woongebouw krijgt een ge- meenschappelijke entree met twee liften aan de Zwaluwlaan, ter plek- ke van het centrale plein van het winkelcentrum. 't Komplex heeft twee vleugels; een ervan vormt de wand van het genoemde plein, een tweede vleugel ligt parallel aan de Zwaluwlaan. Begane gronds aan het plein liggen de winkels. Hier- boven 7 woonlagen. Langs de Zwa luwlaan is de bebouwing 6 woonla gen hoog, waaronder, half onder- kelderd, de berging. De woningen worden bereikt via beschutte, inge- bouwde gallerijen. Niet goedkoop Aan de galerijen liggen de twee- kamerwoningen. Hierboven en on- der zijn driekamerwoningen gesi- tueerd, bereikbaar via een binnen- trap vanaf de galerij. Een galerij bedient 3 woonlagen. De privacy van het merendeel van de woningen is gewaarborgd, doordat deze niet aan de galerij liggen. De gevel heeft door de bijzondere ontsluiting een geleed karakter gekregen. De wo ningen hebben een brede woon- ruimte (5.20) en een open keuken. De balkons zijn nagenoeg vierkant, zodat een goede gebruiksmogelijk- heid gewaarborgd is. Om de priva cy van de balkons te verhogen en de windoverlast tegen te gaan, zijn voor een gedeelte ervan glazen schermen aangebracht. De huren van deze woningwetwoningen.waar van het afwerkingsniveau bijzonder hoog is, zullen naar verwachting 440,- per maand bedragen, inklu- sief servicekosten, exclusief indivi- duele huursubsidie Indien de bouw volgens planning verloopt zullen de eerste woningen in maart 1979 worden opgeleverd en de laatste in augustus 1979. de bank voor iederaen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw De Wijkvereniging Groenoord e.o. organiseert op 22 oktober a.s. haar jaarlijkse Wijnfeest. Boerderij Landvreugd is dan weer veranderd in een grote wijnkelder waar het zeer ge- zellig vertoeven is. En U, bewoner van Schiedam-Noord bent daar vanaf 20.30 uur hartelijk welkom. Bent U lid van de Wijkvere niging (bent U dat nog niet?) dan kunt U vanaf 28 Septem ber a.s. OP VERTOON VAN UW LIDMAATSCHAPS- KAART toegangskaarten ko- pen a/.5,- per persoon bij de volgende adressen -na 18.00 uur-: mevr. R. Immerzeel, Dirk Schaferplein 99 mevr. W. Hardeman, Schu- bertplein 141 hr. H.O. Gusman, Bart Ver- hallenplein 80 Vanaf 10 oktober zijn de resterende toegangskaarten ook in de boerderij Land vreugd, Sweelincksingel 7, verkrijgbaar voor niet-leden van de Wijkvereniging. Wij wensen U een zeer genoeglijke avond! 28 September was het s'avonds een "beetje feest" in boerderij Land vreugd aan de Sweelincksingel. Op die avond vond de prijsuitreiking plaats van de gehouden gevel-ver- sieringwedstrijd. De grote zaal van boerderij Landvreugd was voor dit doel door de Wijkvereniging Groenoord beschikbaar gesteld. Over belangstelling was er niet te klagen, want het was er goed vol. Er waren heel wat prijswinnaars uit de verschillende wijken van Schie dam. Namens de wijkvereniging Groenoord werden de prijzen uitge- reikt door bestuurslid Mevr.S.G. Groeneweg. Prijswinnaars uit onze wijk waren fam. Sbaiticvik (Bach plein), fam. Brouwer (Ed.v.Bei- numlaan), fam. Wagtendonk Schubertplein) en fam. Kramer (eveneens v.Beinumlaan). A1 met al een geslaagde wedstrijd en een zeer geslaagde avond. Het aantal inwoners van Schiedam blijft maar dalen. In de maand augustus is dit aantal weer met 20 personen afgenomen en had onze stad per 1 September j.l. 76393 inwoners. Op verschillende plaatsen in de stad vinden voor de jeugd aktivi teiten plaats. In onze wijk is dit in Boerderij Landvreugd op woensdag 19 oktober met een filmvertoning. Aanvang 10.00 uur, toegang gratis. Op donderdag 20 oktober is er op het schoolplein aan het Bachplein een poppenkast en kreativiteit. Aanvang 14.00 uur. Goed nieuws voor alle jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. Jeugdin- stuif Landvreugd gaat zaterdag 15 oktober a.s. weer beginnen. Elke 14 dagen is er in Boerderij Land vreugd van 10 tot 12 uur een hobbyinstuif of een filmvoorstelling We beginnen met een spannende kleurenfilm "Gullivers Reizen". Je kunt dan zien wat er gebeurt als Gulliver in een land komt van Lilliputters! De toegang is 50 cent. Tot zaterdag dus, in de boerderij! Wij willen een dringend beroep doen op ouders en jongelui, die interesse hebben voor ons instuif- werk. Voor inlichtingen kunt U bellen nr. 70 45 57 t.n.v. mevr. Zandbergen. Op 21 oktober a.s. zal het verpleeg huis "Nieuwe Waterweg-Noord" officieel worden geopend. Het ge- bouw in Woudhoek (een verpleeg huis voor bejaarden) is al sinds mei 1977 in gebruik, doch een officiele opening was nog niet geschied. Nu geschiedt dit volgende week vrijdag voor de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, de Heer Mr. M.Vrolijk. Het komt nog steeds voor dat brieven bestemd voor de redaktie van dit blad worden geadresseerd aan Postbus 410 te Schiedam. Dit is echter het postbusnummer van de Wijkver.Groenoord en hoewel deze brieven ons uiteindelijk wel bereiken, ontstaat hierdoor enige vertraging. Het kan daardoor zijn dat - indien dit kopy betreft - dit net te laat arriveert om nog in het bedoelde nummer gepubliceerd te worden. Daarom: let U op het juiste post busnummer van onze redaktie! POSTBUS 4040 te SCHIEDAM!!. De direktie van de Jaarbeurs in Utrecht heeft besloten de Juliana- hal aan de zuidkant met ongeveer 60 meter te verlengen en te verbin- den met de Margriethal. De bouw begint eind januari. Begin augus tus 1979 is alles gereed. Tot de uitbreiding is besloten, omdat de Juliana, Margriet- en Marijkehal niet meer aan de eisen voldoen. Ook de verdieping van de Julianahal wordt in de bouwplan- nen betrokken. Daar komen twee restaurants met 525 stoelen, keu- kens met voldoende capaciteit om alle drie hallen voldoende horeca voorzieningen te bieden en een gehoorzaal voor 500 personen met foyer. Na jarenlang onderhandelen zijn de terreinen van de veestallen aan de Croeselaan Jaarbeursbezit ge- worden. Er wordt binnenkort een centrale toegang naar de Jaarbeurs terreinen gebouwd. Er komen ook 250 parkeerplaatsen bij. Als u 'tons vraagt, ja! Wantonzezaak wordt de laatste tijd overstroomd door verliefdeparen, die hun verlovingskaart komen uitkiezen uit onze kersverscMagneet Kaarten Kollektie. Trouwens, ookvoorhuwelijks-, dankbetuigings- i en geboorte kaarten komen ze in99%vandegevallen bij ons \terug. Logisch, want voor zo' n even uitgebreide als smaakvolle kollektie ben je automatisch 'getrouwd' aan: Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268668-266670

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1