Demonstratieve vergadering "Gusto Open" RENIRIE Uienstencentrum De Woudhoek d°p vrij,dl8 21, oktobe;;s- Bybelweek Ledenvergadering H.S.V. Sporthuis Kethel Oproep voor medewerkers Bingo!!!! Loop-inn Woudhoek AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Schaakvereniging Groenoord [10 jaar] gaat feestvieren Zaalvoetbal "Fit zyn" voor een paar centen Centen-aktie 10 Jaar bejaarden societeit St. Martinus P. A. v.d. KRUIT Pagina 3 loonier Akkoordrn 12 oktober 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 vergadering. RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 r. - i jn jg Wanting Van D.R.Z. houdt ak m ..I H.S.V. Sporthuis Kethel-Groen- haar halfjaarlijkse algemene leden- Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- Ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 17 en 31 oktober, vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur, vanaf 14.30 uur. Belt u voor een afspraak telefoon 709555. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnast iek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas- tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woensdagmiddag van 13.00-14.30 uur. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. De week van 9 tot 15 oktober is door de kerken in Nederland uitge- roepen tot "Bijbelweek". In ver- band hiermede wordt vanavond (vanaf 19.30 uur) in de Rank een Gespreksavond gehouden. Tevens is er in het gebouw (Schiedamseweg 122) een Bijbel tentoonstelling (Bij- bels, literatuur rond de bijbel, kinderbijbels en plaatwerk). ATTENTIE ATTENTIE Onze pedicure is van 1 September tot 10 oktober met vacantie. Programme dienstencentrum "De Woudhoek" 20 oktober: Bingo avond Aanvang 19.30 uur zaal open 19.00 uur 1 november: optreden van Accor- deonvereniging "Delfshaven". Aanvang 20.00 uur. Toegang/ 1,-- per persoon. Openstelling dienstencentrum op zondagen Op zondag 23 oktober en zondag 6 november, is het dienstencentrum van 13.30 - 16.30 uur geopend. Kindermiddagen in Woudhoek Hierbij doen we een herhaalde oproep aan ouders en aan andere belangstellenden om te helpen bij de organisatie van kindermiddagen in het dienstencentrum de "Woud hoek". Iedere keer hoor je weer vertellen dat er zo weinig te doen is voor de jeugd in Schiedam Noord. Dat is misschien wel waar, maar daadwerkelijke hulp om daarin verandering te brengen is ook niet te vinden in datzelfde Schiedam Noord. Mocht u zich na het lezen van bovenstaande aangesproken voelen en hooguit eenmaal per maand aktief mee willen werken om de kinderen een gezellige mid- dag te bezorgen, pak dan de telefoon of kom even langs bij mevr. G. v.d. Spek, Bouwmeester- weg 40, tel. 709538 Gevraagd: spelletjes Zijn er nog mensen die spelletjes hebben, waar niemand meer naar omkijkt. Op onze instuif middagen voor de jeugd kunnen we deze goed gebruiken. Bij voorbaat hartelijk dank. Mevr. G. v.d. Spek Bouwmeesterweg 40 tel. 709538 Bg de Instuif de "Woudlopertjes" Zaterdag 15 oktober houden we voor de jongens en meisjes in de leeftijd van 8 t/m 14 jaar een bingomiddag in het dienstencen trum "de Woudhoek" van 2-4 uur Toegangsprijs/ 1,- De openingsavond van dit seizoen gemist? Op zaterdagavond 15 ok tober is het weer zover'? Dan houdt de Loop Inn, in de zaal van het "dienstencentrum Woud hoek" aan het Herman Heijermans plein, weer zo'n gezellige bingo dansant. De zaal gaat om 8 uur open en de eerste ronde start om kwart voor negen. Origineel zijn weer de prijzen en wint u geen hoofdprijs, dan heeft u in ieder geval als troostprijsje een dansje op onze gezellige vloer ge- wonnen. Iedereen is hartelijk welkom. Volgend jaar april bestaat Schaak vereniging Groenoord tien jaar. Een goede reden voor een feest, daar was iedereen het op de jaar- lijkse ledenvergadering hartstoch- telijk over eens. Een feest voor leden in de eerste plaats, maar ook voor alle anderen die in de loop van die tien jaar bij Groenoord hebben geschaakt. Een feestcommissie zal ideeen verzamelen en de zaken groots aanpakken. Op de ledenvergadering, dinsdag 27 September in Boerderij Land vreugd gehouden, ontving zoals gebruikelijk de nieuwe kampioen, in 1977 Cor de Zwart, zijn zwaar- bevochten kampioensbeker. En er was een bestuurswisseling. Met applaus voor bewezen diensten werd afscheid genomen van pen- ningmeester D.P. van der Veen en van A.I. de Groot, in hun plaats kwamen resp. J.B. Renskers en H. van der Spek. Tenslotte werd een voorlopig reglement voor de huis- houdelijke kompetitie in werking gesteld. Intussen kwam bij diverse punten de vraag naar voren of alle scha- kende Groenoorders wel weten wat voor een benijdenswaardig gezelli ge schaakclub (zoals tegenstanders herhaaldelijk zeggen!) ze bij de hand hebben. Een club met een uniek clublokaal met een club- kampioen Cor de Zwart die elke dinsdag al om zeven uur aanwezig is om jeugdige en oudere beginners te helpen en waar ook de schakers die maar af en toe even willen spelen van harte welkom zijn. Elke dinsdagavond in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksin- gel. Zwart-Wit 28-Groenoord Op het toch wel erg late uur (10 uur) trad Groenoord in de sporthal Asterlo aan tegen het hooggeplaatste Zwart- Wit 28. Velen verwachtten een interessant duel maar Groenoord was zo oppermachtig dat het verloop van de wedstrijd nogal eenzijdig was. De Schiedammers mistten Cees Beze- mer (vakantie). Zijn plaats werd inge- nomen door Piet Romein die in deze voor hem eerste wedstrijd van het sei zoen een goede indruk achterliet. Het was reeds na 10 seconden, dat Dutina soleerde en de doelman van Zwart-Wit kansloos passeerde 0-1. Zwart Wit had hier kennelijk moeite met deze snelle achterstand, waar- door Groenoord binnen 10 minuten gemakelijk de score op 0-3 kom bren gen. Doordat de Groenhemden hierna wat gas terug namen, kreeg Zwart Wit de gelegenheid wat meer in de aanval te gaan, maar erg veel gevaar zat er toch niet in. De tweede speelhelft was qua wed strijd weinig interessant. Gemakkelijk combinerend werd de voorsprong uit- gebouwd naar 0-7, waarbij nog moet worden vermeld dat diverse unieke kansen onbenut werden gelaten, waar- door Zwart-Wit de schande van een nederlaag met dubbele cijfers werd be- spaard. A.K. Het Schiedamse Komitee "Gusto Open" heeft besloten tot het hou den van een grote demonstratieve vergadering op vrijdag 28 oktober a.s. De demonstratieve meeting vindt plaats in het Passagetheater in Schiedam. De centrale leus op deze avond zal zijn: Gusto open geen verlies van arbeidsplaatsen. Het Schiedamse Komitee Gusto Open, waarin zoals bekend, aan- vankelijk samenwerkten de C.P.N. D'66, P.P.R., P.v.d.A, de Bewo- nersvereniging Zuid, de F.N.V. afdeling Schiedam, het Schoolver- laterskomitee, de Trechter en het vrouwenkomitee Gusto Open, heeft in de afgelopen weken grote weer- klank in Schiedam ondervonden. De handtekeningenaktie die het komitee de afgelopen weken heeft gevoerd heeft reeds meer dan 9.000 handtekeningen opgeleverd. In de loop van de aktie hebben zich een aantal Schiedamse organisaties bij het initiatief aangesloten. De A.N.J.V. afdeling Schiedam, de Bewonersvereniging Oost, de Cen trale Kerkeraad van de Hervormde Kerk in Schiedam, het bestuur van de N.V.V. Bond Mercurius regio Waterweg Noord, de P.S.P. afde ling Schiedam, de Schiedamse fe- deratie van instellingen voor sociaal en cultureel werk (de koepel van buurt en clubhuizen), de Sociaal Raadsman in Schiedam en de Stichting Samenlevingsopbouw hebben zich solidair met de aktie verklaard. Het Komitee Gusto Open zal de Schiedamse bevolking in de ko- mende tijd op grootscheepse wijze benaderen voor de demonstratieve vergadering. Een manifest met een oproep voor de meeting wordt huis aan huis verspreid. In de komende weken zullen overal affiesjes (Gusto Open - Geen verlies van arbeids plaatsen) en solidariteitskaarten worden verkocht. De handtekenin genaktie zal daarbij versterkt wor den doorgezet. Op de komitee vergadering waar deze besluiten zijn genomen, was een delegatie aanwezig van het aktiekomitee van Gusto arbeiders dat onlangs op de Gusto is opge- richt. Deze week heeft een delega tie van het Schiedamse Komitee Gusto Open overleg gevoerd met het aktiekomitee op de Gusto. Tijdens dit overleg is gesproken over verdergaande gezamenlijke akties over de gelijkluidende doel- stellingen. U kunt het haast dagelijks in de kranten lezen; we eten te veel - we eten te vet - we hebben te weinig beweging - denk aan hart en bloedvaten. Waarschuwingen die we zeker ter harte dienen te nemen, maar waar je nu eenmaal niet elke dag aan denkt. En ach, om op een veijaardag of een gezellig avondje weer "nee" te zeggen is ook zo wat. Toch kunt u - naast alle goede raadgevingen - meer voor uw "wel- zijn" doen. Dat kan zonder erg veel moeite, zonder dat het erg veel geld kost. Want de "Damestrimclub" (onder afd. van de Wijkver. Groenoord) beijvert zich nu alweer zo'n zeven jaar lang - uw conditie een beetje op peil te houden. En dat zonder ingewikkelde oefe- ningen, zonder overdreven gymnas- tische toeren. Gewoon onder des- kundige leiding er voor zorgen, dat je je in korte tijd weer "fit voelt" Voor een paar dames (leeftijd van 20 - 50 jaar) is er bij deze gezellige damestrimclub nog plaats. Nieuwgierig? U kunt elke dinsdag avond aanvang ca. 19.15 uur eens een kijkje gaan nemen in Boerderij "Landvreugd" aan de Sweelinck- singel. Toch eerst meer weten? Bel dan even mevr.Baumhor tel. 263340 of mevr. Blom tel. 731148 na 18.00 uur. Beslist doen! Van onderstaande personen ont ving ik in de afgelopen twee weken weer een mooi bedrag aan koper- geld: N.N. van Beethovenplein 200 cnt. Mevr. B. Sibeliusplein 275 centen N.N. Heyermansflat 100 centen N.N. Dirk Schaferplein 505 centen N.N. Willem Pijperstraat 348 cnt. N.N. Sem. Dresdenplein 100 cnt. Mevr. G.Huize Frankenland 150 cnt. N.N. Henr. Bosmansplein 359 cnt. N.N. molensingel 250 centen N.N. Henr. Bosmansplein 350 cnt. Dhr. D. Delft 552 centen N.N. Huize Spaland 500 centen N.N. Huize Spaland 722 centen Allen heel hartelijk dank. Persoon- lijk heeft u uw bedankje reeds in uw bezit. Mevr. de Jager Op dinsdag 27 September j.l. vierde de bejaarden societeit St. Martinus in besloten kring haar 10 jarig bestaan. Het bestuur had voor deze viering grootse plannen en alle leden werden schriftelijk uitgeno- digd. De dag begon met de kerkelijke viering. De nieuwe pastor van de parochie de Eerw. Heer Asma droeg de H. mis op uit dankbaar- heid voor het vele goede dat de bejaarden mochten ontvangen. Na de H. Mis verzamelden de leden zich in het Trefcentrum waar de koffie klaar stond. In de gesprek- ken aan de tafels werden vele oude herinneringen opgehaald. Ee lek- ker glaasje wijn verhoogde daarna de stemming nog. Hierna gingen de leden naar huis maar het bestuur bleef nog bij elkaar om de zaal feestelijk aan te kleden voor de feestavond. Ook werd voor alle leden een mooie corsage gemaakt. Om half acht was iedereen weer present en werd de avond door de voorzitter de heer J. v. Loenen geopend. Een trio o.l.v. de heer de Koning verzorgde de muziek en we werd naar hartelust gezongen en gedanst.Ondertussen verzorgde de heer C. v. Lier met zijn staf op voortreffelijke wijze de drankjes en de hapjes. Om 12 uur werd de avond gesloten door mevr. E. Hoenderkamp die dank bracht aan alien die hadden meegewerkt om deze dag te doen slagen. Mevr. L. Akkersdijk-Kamps, VOOR WITTEN, SCIIILDEREN en BEHANGEN Is be) voordeligst en rneest verfrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onze telofoonbeantwftorder zijn wij stead* bereikbaar. v/h G..J. J. PONjt

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3