Tandheelkundige hulp voor jeugd in ziektekostenverzekering Maggie MacNeal Kerst in Twente Nederland in het teken van de wijn Het werk van een vrijdenkend artiest Meningsverschil blyft bestaan Loop-inn Woudhoek Platennieuws Gevonden Voorwerpen Pagina 9 VHtrder Akkoordcn 12 oktober 1977 Voor alles op loto- en filmgebied Een reclametekenaar uit Stuttgart was zo onder de indruk van de vormen van zijn vriendin, dat hij vond dat ook medeweggebruikers van haar schoonheid moeten kun- nen genieten. Daarom schilderde hij haar silhouet op het rechter- portier van zijn VW Polo en sindsdien verheugt hij zich tijdens het rijden in een verbazingwekken- de belangstelline. Moeilijkheden treden alleen dan op als een van zijn collega's, een gebaarde jongeman, op de rechter- stoel plaatsneemt. Samen met het geschilderde vrou- wenlichaam zorgt hij dan voor een grote verrassing. De particuliere ziektekostenverze- keraars zullen per 1 januari 1978 de standaarddekking van hun ziek tekostenverzekering uitbreiden met een voorziening voor de kosten van tandheelkundige hulp aan kinde- ren die geboren zijn na 31 decem- ber 1968, dus in aanvang voor kinderen vaq 0 t.e.m. 9 jaar. De verzekering dekt vanaf 1 januari a.s. die behandelingen door een tandarts, welke voor de jeugd noodzakelijk zijn. De vergoeding voor de behandelingskosten is ge- bonden aan een vastgestelde maxi mum uitkering per verrichting. Indien de kinderen deelnemen aan een schooltandverzorgingsdienst of kleutertandverzorgingsdienst wordt het bedrag vergoed dat de ouders aan deze diensten verschul- digd zijn, eveneens tot een bepaald maximum per kind. Met deze regeling menen verzeke- raars de volksgezondheid te die- Immers, volgens deskundigen van de Centrale Raad voor de Volksge zondheid is een goede begeleiding van de jeugd een vereiste om uitein- delijk tot een goede gebitsgezond- heid van de Nederlandse bevolking te komen. Een rem daarbij is tot nu toe dat kontrole en behandeling door de tandarts directe financiele offers vragen. Door deze uitbreiding van de ziektekostenverzekering worden deze offers nu gespreid. Bovendien komen verzekeraars tegemoet aan een behoefte van hun verzekerden. In nauw overleg met de Nederland se Maatschappij tot Bevordering derTandheelkunde, de Nederland se Vereniging voor Sociale Tand- heelkunde en met instemming van het ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiene zijn de parti culiere ziektekostenverzekeraars tot deze verzekeringsuitbreiding gekomen. Bij de invoering in 1978 zal de verzekering gelden voor kinderen van 0 t.e.m. 9 jaar. Vandaar dat de dekking vooralsnog gebaseerd is op de verrichtingen door de tandarts, welke voor de jeugd van die leeftijd noodzakelijk zijn. Daarom zullen worden vergoed de kosten van de halfjaarlijkse kontro le, maximaal tweemaal per jaar een fluoridebehandeling, het vullen van ,,gaatjes" (een, twee- en drievlaks- vullingen), ,,trekken" (extracties) en wortelkanaalbehandelingen. De kosten van tweemaal per jaar in- structie over mondhygiene door de tandarts worden eveneens vergoed. De uit te keren bedragen komen neer op 80% van de door de meeste tandartsen gehanteerde tarieven. Een andere regeling geldt voor de kinderen bij wie de verzorging van het gebit plaatsvindt door een schooltandverzorgingsdienst of een kleutertandverzorgingsdienst. De verzekeraar vergoedt dan het be drag dat de ouders verschuldigd zijn aan de genoemde diensten tot een maximum van/ 100,-per kind per schooljaar. Voor de gevallen waarin een tand arts spoedhulp aan een kind, dat deelneemt aan een van de genoem de diensten, moet verlenen bijvoor- beeld in een weekeinde of in de vakanties, wordt met deze diensten een regeling getroffen. Met het verstrijken van de jaren de groep van verzekerde kinderen steeds groter worden, immers de verzekering geldt voor iedereen, die geboren is na 31 december 1968. Dit houdt tevens in dat het pakket van verzekerde behandelingen in de toekomst zal moeten worden uitgebreid met datgene wat voor het ouder wordende kind nodig kan zijn. Do openingsavond van dit seizoen gemist? Op zaterdagavond 15 ok tober is het weer zover! Dan houdt de Loop-Inn, in de zaal van het ,,Dienstencentrum Woud hoek" aan het Heijermansplein, weer zo'n gezellige bingo-dansant. De zaal gaat om 8 uur open en de eerste ronde start om kwart voor negen. Origineel zijn de prijzen en wint u geen hoofdprijs, dan heeft u in ieder geval als troostprijs een dans- je op onze gezellige vloer gewon- nen. IEDEREEN is hartelijk welkom. rembrandtlaan 71 schiedam teleloon (010) 26 43 74 De Provinciale VVV van Overijssel heeft ook nu weer haar Kerst-aan- bieding bijzonder aantrekkelijk kunnen maken. Steeds meer be- staat de behoefte om de Kerst- dagen buitenshuis door de brengen zonder dat daarbij de sfeer verloren gaat. De Kerstdagen doorbrengen in Twente is op zich reeds een sfeer- volle gebeurtenis. Misschien hang- en er ijspegels aan de raderen van de watermolens en heel misschien bedekt een sneeuwlaag het fraaie Twentse landschap. De Kerstreis Twente bevat behalve volledige verzorging - en extra Kerstdiners - bovendien enkele middagtochten per touringcar en vooral de heen- en terugreis vanuit alle delen van Nederland. Men heeft keuze uit vijf hotels in de plaatsen Denekamp, De Lutte, Tubbergen en Almelo. De reis- datum is van 23 tot en met 27 december. De ervaring van de afgelopen jaren heeft de Provinciale VVV geleerd dat er voor deze aanbiedingen een grote belangstelling bestaat en voor nadere informatie en een folder met alle gegevens kan men zich wenden tot het kantoor te Almelo. Te bevragen bij de vinders: etui met sleutels Wattweg 41a, Schiedam, tel. 268776; ring met sleutels van Duike- ren, Sem Dresdenplein 110 Schiedam tel. 714760; bos sleutels Mw. Mom, Mgr. Nolenslaan 151 Schiedam; da- meshorloge F. W. Assenberg Riouw- laan 63 te Vlaardingen, tel. 342896; dameshorloge De Jong Over de Veste 47 Schiedam, tel. 712051; portemon- nee met inh. Smit Corn, van Zanten- plein 129 te Schiedam, tel. 701905; kettinkje met hanger v. d. Waal, Burg. Knappertlaan 96 te Schiedam, tel. 265746; ring Van Tongeren, Hogeban- weg 132a Rotterdam; jongensjack Jongste, Singel 29 te Schiedam, tel. 269608; herenjas Reyerman, Sem Dresdenplein 351 te Schiedam, tel. 712783; herenjas M. G. v. d. Ende, Albrechtskade 138 te Rotterdam tel. 259258; tasje van HunkermOller met inhoud Verhey, Lusthofstraat 10, Vlaardingen, tel. 355287; badlaken, Brand, Schubertplein 99 te Schiedam; kanarie, v. Oort, Van Limburg Sti- rumstraat 41 te Schiedam; hondje, Moorlag, Griegplein 213 te Schiedam, tel. 707444; poedel, Dhr. Put, Bach- plein 28 te Schiedam; jong hondje, Dierentehuis Hargahoeve te Schiedam. Vier jaar lang vormde Maggie Mac Neal een duo met Willem ,,Big Mouth" Duyn, onder de naam Mouth and MacNeal". Maggie zegt daar nu over: ,,Het waren vier erg goede jaren. Ik heb in die tijd zeer veel geleerd". Het duo had zeer veel succes. Van de hit ,,How Do You Do?" werden er meer dan 4'/j miljoen verkocht. Zij waren de eerste Ne derlandse artiesten, die een gouden plaat verdienen in Amerika. In december 1974 hield het duo op te bestaan. Maggie MacNeal ging bouwen aan een solo-karriere. Haar eerste single heette Nothing Else To Do". Maggie woont nu in een verbouwde boerderij in een klein dorp in Noord Holland. Hoewel zij het erg druk heeft met haar karriere, weet zij altijd nog tijd vrij te maken voor het verzorgen van haar huisdieren. Zij en haar man Frans Smit (die drummer is in MacNeals band) houden erg veel van dieren. De liefde wordt verdeeld over 3 papa- gaaien, 2 katten, 2 honden, 1 hert, 14 (veertien) schildpadden, 2 paarden en nog zo het een en ander! Maggies ideaal is ooit nog eens op te kunnen treden in Maddison Squire Gardens met een koor en een fantastische lichtsho'w. Zij is echter realistisch genoeg om zich vooreerst bezig te houden met het werken aan een succesvolle karriere in Europa. Haar motto is echter: ,,Als je iets wilt, bereik je het ook; dus wie weet". In juli 1977 maakte Maggie Mac Neal een toernee door Brazilie. Zij behoort tot de top-artiesten in dat land. Zij is er bijvoorbeeld popu- lairder dan de Rolling Stones. De song ,,When You're Gone" stond langer dan vijf weken numero uno op de hitparade! Van de toernee werden televisieop- namen gemaakt, die op 24 novem- ber a.s. uitgezonden zullen worden Recentelijk heeft Maggie MacNeal samen met producent Peter Bewley de finishing touches aangebracht aan haar nieuwe solo-elpee. De plaat heet Fools Together". Dat is ook de naam van haar nieuwe single, die werd verkozen tot troetel en alarmschijf Stevige funderingen voor het verder uitbouwen van een bloeiende solo- karriere! Voor de 5e keer: De slijter-wijnhandelaar werkt de laatste jaren hard aan zijn vakkennis en zijn ondernemerschap. En dat is niet voor niets geweest. Want steeds sterker wordt de erkenning door het publiek van de slijter-wijnhandelaar als d£ deskundige adviseur bij de aan- koop van wijn. Dat konstateerde de heer Th. G. Chr. Hooy, voorzitter van het Bedrijfschap v. d. Detail- handel in Alcoholhoudende Dranken aan de vooravond van de start van Oktober: Wijnmaand". Deze natio nal manifestatie wordt thans voor het vijfde achtereenvolgende jaar gehou- den. Het succes daarvan behoeft geen verwondering te wekken, want de wijnconsumptie zit nog duidelijk in de lift en steeg het afgelopen jaar tot 11 1. per hoofd van de bevolking. Met groof enthousiasme zijn de slij- ters weer begonnen aan hun evene- mentOktober: Wijnmaand". Wijn-Ambassadrice 1977, Diny Goos- sens uit Oosterbeek, zal bij tal van gelegenheden acte de presence geven, o.a. tijdens de wijnproeverijen die de komende weken, in nauwe samenwer- king met het Nederlands Zuivelbu- reau, in vele plaatsen zullen worden gehouden. Voor alle Nederlandse wijnliefhebbers brengen de slijters-wijnhandelaren een bijzondere aanbieding onder de titel ,,Avontuurtje Wijn", pakketten met steeds 3 flessen wijn (allemaal franse wijnen en drie joegoslavische), waar- van het etiket en een karakteristiek op de doos zijn afgedrukt. Verder heeft de slijter voor alle wijn- vrienden een uitermate informatieve (gratis) kaart met daarop een aantal nuttige Wijn-Wijsheden. Cofravin, de stichting die in ons land de grote populairiteit van de franse wijn n6g groter tracht te maken, houdt in .Oktober: Wijnmaand" een wedstrijd voor de gevorderde wijn- drinkers: ,,Kennis der franse wijnen". De eerste ronde speelt zich af tijdens de eerder genoemde regionale proeve- rijen (de slijters weten er alles van!) daarna volgen vier demi-finales in resp. Uchelen, Eindhoven, Sassen- heim en Drachten. Op zaterdag 26 november is de grote, feestelijke eind- strijd in ,,Het Turfschip" te Breda. Voor wijnminnend Nederland zijn uitermate plezierige weken aangebro- ken.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 9