Officiele opening verpleeghuis in Woudhoek Rabobanb Q voorAL BANKZAKEN Nieuw kantoor Amro-bank Bewoners- kommissie Bachplein vergadert Beurs "Eigenhandig" Bewoners Zimmermanplein klagen Nieuw bestuur ,,D 66 T ariefs verhoging dierenartsen Kommissie wykbelangen Bydorp ,,Herfstfeest99 in Woudhoek "Uitwaaien in Zeeland" UIT IN SCHIEDAM gereed HENNY KRAMER 10e jaargang no. 244 26 oktober 1977 hotefvakanbe MoorderAkkoorden Redactie: Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." J. van Schaverbeke Tevens mededelingenblad voor SSSN Postbus 4040 en Dienstencentrum "de Woudhoek" Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Voor bezorgklachten a 11 e e n 703586 NIEUWE NAAM Vorige week vrijdagmiddag werd om 3 uur het Verpleeghuis Nieuwe Waterweg Noord officieel geopend. Dit gebeurde in het bijzijn van talrijke genodigden door Drs. F. A. Vissers, voorzitter van de Nationale Ziekenhuisraad. Het verpleeghuis is weliswaar al zo'n vijf maanden in gebruik, maar was tot nog toe niet op officiele wijze geopend. Vrijdag werd tevens het resultaat van de ,,prijsvraag" bekend gemaakt die indertijd werd gehouden om een nieuwe naam aan het huis te geven. Nu noemen de bewoners in Schiedam-Noord het wel ,,Het verpleeghuis met de lange naam", maar o.i. was de oude naam toch al aardig ingeburgerd en had men er weinig moeite mee. Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 86 66 - 26 66 76 Fraai Hoewel wij vinden dat het verpleeg huis vrij sober van opzet is en men aan de buitenzijde weinig kleur-varia- ties heeft aangebracht, schijnt het qua architektuur tot een van de mooiste van Nederland gerekend te worden. Er is een capaciteit van 279 bedden. Hiervan zijn 217 bedden bestemd voor geestelijk gestoorde bejaarden en 62 voor somatisch zieken. (Op het ogen- blik zijn er 150 patienten gehuisvest.) De patienten zijn afkomstig uit Schie dam, Vlaardingen en Maassluis. ae siruatie geaaan. tn wel precies zoals de kommissie voorgesteld had. Problemen waarvoor de kommissie zich in de toekomst gesteld ziet???: - waar moet de kantine gebouwd worden voor de reeds aangelegde sportvelden? - want waar moeten alle auto's van de bezoekers van de sportvelden geparkeerd worden?? - hoe kan de riolering en eigenlijk de hele waterhuishouding in Bij- dorp verbeterd worden??? - hoe zou het stratenplan er dade- lijk moeten gaan uitzien als de gemeente de Schiedamseweg e.d. toch gaat ophogen???? De bewoners, waarvan de gemiddelde leeftijd ca. 80 jaar is, zijn onderge- bracht op afdelingen die namen heb- ben gekregen, zoals Parklaan, Molen- weg en Tramstraat. Men heeft ge- tracht in de afdeling zo veel mogelijk de situatie van thuis na te bootsen, b.v. in de aankleding van de huis- kamers met vitrages e.d. Het tehuis - een ontwerp van archi- tectenbureau J. Lengkeek te De Bilt -. is bijzonder smaakvol ingericht. 2a, tel. 706648. Na ruim een jaar hard werken en een tijdelijk onderkomen op de Westvest, is het bekende gebouw van de AMRO-BANK aan de G. Verboonstraat/Westvest nu toch gereed. Op 9 november a.s. zal de burgemeester van Schiedam, de heer Drs. A.J. Lems het nieuwe gebouw officieel openen. Juweel De entree met toko, kapsalon en ont- vangstbalie mag beslist gezien worden, terwijl de recreatiezaal met koffiebar (voor patienten, bezoekers en perso- neel) een juweel genoemd mag wor den. Het 34,5 miljoen gulden gekost hebbende complex (inclusief interieur) is gebouwd door IBB-Kondor te Lei den. Over enkele jaren zal de tuin met z'n dan wel volgroeide bomen en heesters er zeer fraai uitzien. Er is daar tevens een kleine kinderboerderij, er zijn bankjes en vlonders (voor de henge- laars) langs de waterkant. Was men bij de ingebruikneming in april j.l. wat bezorgd over de toegan- kelijkheid van het verpleeghuis - via drukke smalle woonstraten - lijkt dat in de praktijk wel mee te vallen. Omwonenden hebben tenminste tot dusver geen moeilijkheden ondervon- den van bezoekers- en leveranciers- verkeer. Al met al is Schiedam-Noord en in het bijzonder de Woudhoek een fraai gebouw rijker geworden. Het bestuur van de Bewonerskom- missie Bachplein houdt op 15 november a.s. haar jaarlijkse al- gemene vergadering. De bewoners van de 5 Bachplein- flats worden opgeroepen deze ver gadering (aanvang 20.00 uur) in de "Ark" bij te wonen. Van 12 t/m 20 november a.s. zal in het Ahoy-gebouw te Rotterdam weer de beurs "Eigenhandig" wor den gehouden. Het zal weer een skala tonen van materialen, gereedschappen, bouwpakketten en systemen voor het noodzakelijke onderhoud aan huis, tuin en auto, de vrijetijdsbesteding zal op deze beurs een belangrijke plaats in- nemen. Stenen slijpen, boetseren, tekenen, schilderen enz. worden gepresenteerd. Er zijn ook uitge- breide demonstraties en stands voor uw vakantiebestemming vol- gend jaar. Openingstijden dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Zaterdag en zondag 11.00 tot 17.00 uur. Enige invalide bewoners van het L. Zimmermanplein hebben een klacht ingediend bij de gemeente. Het is daar zeer gevaarlijk, vinden zij, omdat het voetpad dat vlak langs de betreffende woningen loopt, regelmatig door wielrijders en bromfietsers worden gebruikt. De invaliden vragen de gemeente het pad voor deze catagorie wegge- bruikers onbruikbaar te maken. De dienst Gemeentewerken van Schiedam heeft de zaak in onder- zoek. Pour vous Madame... voor deskunaige huidverzorging en vrijblijvend advies SCHOONHEIDSSAf ON Sibeliusplein 30 Telefoon 712962 Behandeling volgens afspraak Tijdens een wat matig bezochte ver gadering op ll oktober j.l. heeft de afd. Schiedam/Vlaardingen van de politieke partij D'66 een nieuw be stuur gekozen. Dit bestaat nu uit J. Brouwer (se- cretaris), J. Sporck (penningmeester) en R. Lugt, R. Hijmans en B. Nie- mantsverdriet. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. de bankvoor iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw Na de pauze was het woord aan de Ver. Midden-Delfland, waarbij o.m. gekonstateerd werd dat Schiedam bij de voorbereidingen van het bestem- mingsplan Schiedam-Noord de gren- zen van Midden-Delfland verre over- schrijdt. Tevens signaleerde men een schrikbarende toename van het aantal paarden en pony's in Schiedam- Noord. Dierenartsen hebben van de Minister van Economische zaken toestemming gekregen hun tarie- ven m.i.v. 1 oktober j.l. met 3 procent te verhogen. Dit geldt zowel de kleine als voor de grote huisdierenpraktijk. Zoals u wellicht via andere wegen gehoord hebt is 7 September j.l. de Kommissie Wijkbelangen Bijdorp van start gegaan. Het doel van de kommissie is: het woon- en leef- milieu in de wijk te verbeteren. Want wat dat betreft moet er nog heel wat gebeuren in Bijdorp. Als eerste probleem is de gevaar- lijke verkeerssituatie onder handen genomen. Een probleem dat zich vooral manifesteerde op de Ver- lengde Sporthallaan. En met suk- ses. De gemeente heeft snel iets aan Kortom problemen te over. Het is echter beslist niet de bedoeling dat de kommissie onafhankelijk gaat optreden. Zij wil alleen maar namens de wijk optreden. In de toekomst zullen de wijkbewoners dus zeker geraadpleegd worden wat men van de verschillende plannen vindt. Als men in Bijdorp problemen signaleert die hierbij niet vermeld staan; de kommissie heeft open oor voor al die zaken. De eerstvolgende vergadering is op 26 oktober, 20.00 uur in zaal 't Trefpunt, en daarna iedere derde woensdagavond van de maand. Kontaktadressen Dh. Teeuw, Spoorbaanstraat 15, tel. 703001 Mevr. Blaauw, Schietbaanstraat Scholen ,,De Woudhoek"en ,,Het Floddertje" vieren een HERFSTFEEST. Vele attracties: - schiettent - rad van avontuur - bingo - balgooien - restaurant - sprookjessfeer met Vrouw Hotle, Chinese Pagodes Baron van Miinchhausen, enz. Prachtige prijzen KOM ZATERDAG 5 NOVEMBER (van 10.00 tot 16.00 uur) NAAR FAASSEN- PLEIN 199 en 201. Met als doel de spreiding in voor- en naseizoen van vakanties heeft de Provinciale VVV Zeeland in sa- menwerking met het bedrijfsleven enige aanbiedingen samengesteld die tot omstreeks mei 1978 geldig zijn. Er zijn twee folders versche- nen: "Uitwaaien in Zeeland" en Zeeland voor een korte extra vakantie". Hierin worden arrangementen aangeboden tegen lage prijs met extra faciliteiten waardoor een va kantie in voor- of naseizoen aan- trekkelijk wordt. In de komende weken is er wel weer wat te doen in onze stad en wij noemen dit graag in onze - bijna ,,vaste" - rubriek op: Zoldertheater 28 en 29 oktober, 4 en 5 november: Vrouwenkabaret Natascha Emanuels met ,,Een traan voor elke roos". Natascha en haar drie medewerksters brengen afwisselend humor en drama. Prijs 9,- (CJP en 65plus 7,50). 11 en 12 november: Kabaret ,,Tekstpierement" met hun programma ,,Wacht u voor de hond" (Prijs 11,-). Passagetheater 3 november: Groep Fungus" met Nederlandse Popmuziek. Toegangs- prijs 15,-, 12,50 en 10,-. 10 november: GERARD COX brengt met zijn twee, jonge, talent- vole cabareti£res een cabaretavond op hoog niveau. Prijs 15,-. 12,50 en 10,- (CJP en 65plus 10,50, 8,75 en/7,-).

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1