Rabobank voorAL BANKZAKEN m Bewoners Sauerstraat willen meepraten over ,,woonerf' Weer 112 inwoners minder Kranslegging Oude RET ritten- kaarten 3 maan den langer geldig. Sint Nicolaas komt in Groenoord Herbestrating Groenoord midden/oost Soosavond in boerdery Landvreugd lOe jaargang no. 245 9 november 1977 GRIEP VACCINATIE Vrijdag 11 november Zaterdag 12 november loonier Akftoordcn Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uilgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a 11 e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Zandvoortscircuit om Garage Polderman Een dezer dagen zal - na ruim twee maanden - het Van Beethovenplein gereed zijn. Het voormalige par- keerterrein heeft dan een grote verandering ondergaan. Hoewel parkeerruimte wel behouden is gebleven is er nu dan eindelijk een fatsoenlijke toegangsweg naar de P. van Anrooylaan geschapen. Wellicht is dan de ellende voor het neven gevestigde Garagebedrijf M. Polderman (aan de Laan van Bol' Es 2) voorbij. Met de langdurige renovatie van de Laan van Bol'Es mee heeft dit bedrijf zo'n anderhalf jaar in de opbrekerij gezeten. Met alle gevolgen van dien en veel ellende, zo dachten wij. We gingen daarom eens pratenmet de heer Polderman, die ons gaarne te woord stond. VERKEERSBORD Hij bleek nog al optimistisch van aard want over ellende" wilde hij niet spreken, al was de moeilijke bereikbaarheid va z'n bedrijf (nu al lang weer over) in de aanvang een grote handicap. Tijdens het gesprek hoorden we in de onmiddellijke omgeving enkele malen alarmerende ,,remgeluiden" en dat maakte ons attent op een heel ander probleem. Want hoewel in de verschillende aanrijroute's levensgrote borden de weggebruiker attent maken op de afsluiting van de P. van Anrooy laan zijn er overduidelijk mensen die toch weer een ander gaatje hebben gevonden.Een „gaatje" is de juiste betekenis van het woord. Men gaat n.l. via rijwiel- en voet- pad langs het garagebedrijf en de achterzijde daarvan om zo de P. van Anrooylaan te bereiken. Een wat moeilijke ,,slaom" die de mensen gemakkelijker vinden dan het aangegeven omrijden via de Churchillweg. Dat zelfs een onlangs daar ge- plaatst, officieel verbodsbord niet helpt, bewijst de hierbij afgedrukte foto, die we in alle haast namen. NIET ERG ,,Allemaal niet zo heel erg'zegt de heer Polderman vriendelijk. ,,Ik begrijp best dat de mensen graag vroeg thuis willen zijn en een paar verkeerslichten meer willen vermij- den. Maar waarom het soms met hoge snelheden moet is me een raadsel! Het is bovendien voor kinderen die hier op de fiets rijden een gevaarlijke toestand. Om dan nog maar niet te spreken over mogClijke beschadigingen aan nieuwe Toyota's die achter het bedrijf zijn gestald". Hij had niet te veel gezegd, want tijdens het gesprek zagen we zelf hoe vele malen auto's snelrijdend het sluipweggetje „namen". Be- stuurders die daarbij vermijden naar het benzinestation te kijken, want juist DAAR komen ze duide- lijk niet voor. T{J«t De bewoners van de Dr. Sauer straat in Kethel hebben B en W van Schiedam schriftelijk verzocht be- trokken te worden in de lopende plannen i.z. de dorpskern van Kethel. Het betreft hier het plan om van enkele straten in oud-Kethel een zgn. ,,woonerf" te maken, waar- over ons blad reeds eerder bericht- te. Juist omdat mogelijk een dergelijk woonerf zijn aanvang vindt bij de kruising Schiedamseweg/Lindeyer- straat vinden wij het verzoek van de bewoners van de Dr. Sauerstraat alleszins redelijk. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat de bewoners van genoem- de straat bereid zijn, zo een en ander financieel voor de gemeente niet haalbaar zou zijn, zelf de handen uit de mouwen te steken. Wij zijn nieuwsgierig hoe de ge meente op het verzoek zal reageren en zullen u zo mogelijk zeker hiervan verder op de hoogte hou- den. Het wordt langzamerhand wel een- tonig, maar Schiedam heeft al weer minder inwoners. In de maand September daalde het inwonersaantal met 112 en had onze gemeente (per 1 oktober) 76.281 inwoners. Met zo'n tempo zal men er dus rekening mee moeten houden, dat we over een jaartje beneden de 75.000 inwoners zullen zitten. Het lijkt ons juist om eens bij de vertrekkende te informeren waar om men Schiedam de rug toekeert. Wellicht kan men indien mogelijk bepaalde maatregelen nemen de steeds maar weer terugkerende achteruitgang een halt toe te roe- pen. A.s. zondag zal burgemeester A. Lems om twaalf uur's middags een krans leggen bij het oorlogsmonu- ment aan de Ger. Verboonstraat. Een en ander ter herdenking van de gevallenen in de 2e wereldoorlog. In verband met de landelijke inte- gratie van de openbaar vervoerta- rieven is het niet meer mogelijk na een tariefwijziging restitutie te ver- krijgen op ongebruikte rittenkaar- ten oud tarief en/of oud model. In het kader van de landelijke regeling kunnen deze kaarten nog gedurende drie maanden na de tariefwijziging worden opgebruikt. Omdat het hier een geheel nieuwe regeling betreft, heeft de RET - mede in verband met de vele verzoeken van passagiers - besloten de termijn gedurende welke oude rittenkaarten nog kunnen worden gebruikt te verlengen met drie maanden en we' tot en met 31 maart 1978. Het publiek wordt erop gewezen dat het hier een eenmalige verleng- ing betreft. Bij volgende tariefwijzi- gingen, die voortaan elk jaar op 1 oktober zullen plaatsvinden, zullen oude rittenkaarten beslist niet langer dan gedurende drie maan den na de wijziging mogen worden opgebruikt. ,,Als u er over wilt schrijven" zei de heer Polderman ,,dan vind ik dat best. Maar ik wil nog wel duidelijk stellen dat ik niemand verbied van de doorgang gebruik te maken. Bij mij is iedereen welkom al is het natuurlijk eigenlijk voor klanten. Hoofdzaak vind ik dat klant of geen klant het kalm aan doet". Hoewel wellicht de situatie aldaar nu gewijzigd wordt door het gereed komen van de nieuwe verbindings- weg. sluiten wij ons hierbij gaarne aan. De essentie van dit artikeltje is in feite dat we onze lezers dringend aanraden voortaan gebruik te ma ken van de nieuwe, daartoe geei- gende weg en in het andere geval: ,,Doe het dan voorzichtig". TEVENS LEUKE PRIJSVRAAG VOOR DE KINDEREN Sint Nicolaas komt weer! Het is al een traditie: elk jaar krggt de wgkvereniging Groenoord e.o. het verheugende bericht dat de Goede Sint met zyn knechten Schiedam- Noord zal bezoeken. Deze keer komt h(j op 3 december a.s. De Kadopiet is hem dan ai voor geweest want die heeft een goed idee gehad. Deze Piet is namelyk aanleiding geworden voor een zoekwedstrgd door kinderen in de Schiedam-Noordse winkeletala- ges. Als u bfj een deelnemende winke- lier komt, kunt u het wedstrgdfor- mulier gelgk meenemen. En dan maar opletten in de etalages en de oplossing met rgmpje inzenden voor 15 november a.s. VOOR NADERE MEDEDELIN- GEN HIEROVER VERWIJ- ZEN WIJ NAAR DE PUBLIKA- TIE ELDERS IN DIT BLAD. De prgsuitreiking volgt dan op 3 december als de Sint terug is van zgn rgtoer. Hg vertrekt's morgens da bank voof iedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Teief. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Teief. 26 21 60 Franselaan 292 - Teief. 15 69 11 uw om 11 uur vanaf Boerderg Land- vreugd. Een groot aantal knechten zal de Sint, comfortabel in een door paarden getrokken rgtuig gezeten, vergezellen. De reis-Piet heeft de route als volgt vastgesteld: Sweelincksingel - Valeriusstraat - Laan van Bol'Es - Prinses Beatrix- laan - Schiedamseweg - Zwaluw laan - Meeuwensingel - Kerklaan - Noordeinde - Schiedamseweg - Zwaluwlaan - Bachplein - Mozart- laan - Van Dalsumlaan - Royaards- plein - Schubertplein - Borodinlaan - Peter van Anroovlaan - Laan van Bol'Es - Diepenbrockstraat-Swee-- lincksingel. Iedereen die de Sint een warm hart toedraagt [en wie doet dat niet?| kan hem nu een harteiyk welkom toezwaaien. Laat de Sint merken dat hg in 1978 weer een rgtoer door de wgk Schiedam-Noord moet ma ken. De wgkvereniging Groenoord e.o. en de deelnemende winkeliers zullen hem weer graag van dienst zgn bg de voorbereidingen! In juni j.l. is door de Gemeente Schiedam aangekondigd dat er ophopingswerkzaamheden in Groenoord midden/oost nodig zijn Een gebied globaal begrensd door de Jozef Oreliosingel, W. Andries- senlaan, Laan van Bol'Es en Edu- ard van Beinumlaan. Er is toen toegezegd dat er een enquette zou komen waarbij een tweetal teke- ningen zou worden gevoegd om een idee te geven hoe de pleinen en Op vrijdagavond 18 november a.s. bent u hartelijk welkom in de boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. De Societeitscommissie van de Wijkvereniging Groenoord en omstreken heeft dan vanaf 22.15 uur weer een van haar grandioze soosavonden voor ie dereen [dus ook voor u] in de smaakvol ingerichte grote zaal van de boerderij. U kunt gezellig dansen op de tonen van ,,levende" muziek en een verfrissing gebruiken aan de bar. Daarom, komt u eens kijken op 18 november a.s. U bent hartelijk welkom. straten ,,heringericht" zouden kunnen worden. Een procedure die ook al gevolgd is bijvoorbeeld bij het Bart Verhallenplein, Groen- oord-zuid en Johan Stmiiscnlpin. Vorige week hebben de bewoners van het bedoelde gebied deze enqu ette in de bus gehad en op maan- dag 7 november j.l. is daar een eerste informatie-avond over ge- houden. Hebt u de enquette nog niet inge- vuld, of bent u deze kwijt: bel even de Gemeente, tel. 260500 (de heer Cornax) of SSSN, tel. 702207. Maar liever nog: wordt lid van een van de werkgroepen die zich met de verdere uitwerking van de plannen bezig houden. Ook daarvoor kunt u naar voornoemde telefoonnum- mers bellen. De hele procedure is opgezet in overleg met wijkvereniging Groen oord en Stichting Samenlevings- opbouw Schiedam-noord (SSSN). Ook als men niet in de werkgroe pen zit, wordt men regelmatig en uitgebreid op de hoogte gehouden van de ontwikkeling van de plan nen. Het is de bedoeling dat de plannen in de zomer van 1978 zullen worden uitgevoerd. a.s. 17.00 - 20.00 uur Centrum Oost, Celciusstraat a.s. 09.00 - 13.00 uur Krilisgebouw Bachplein. Groenoord Koaten10,00. Medische indlcatie: gratia Ziekenfondskaart meebrengen.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1