Verkeerssituatie rond verpleegtehuis toch met problemen Grandioze St Nicolaas zoekwedstrijd RENIRIE Bovag autorijschool Verboom Dienstencentrum De Woudhoek Voor een goede rijopleiding! Oproep voor medewerkers Gevraagd: spelletjes Instuif AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Groenoord start sterk P. A. v.d. KRUIT Loop-Inn Woudhoek Weer veel geslaagden by Instituut de Jongh Pagina 3 Yoonlfr Akkoonfrn 9 november 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice Vamor-MI gediplomeerd Lest met Honda-Accord, de auto met de beste testresultaten van 1977. Sibeliusplein 233 - Schiedam - Tel. 010-709252 Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. In de vorige ,,Noorder Akkoorden" werd uitgebreid de opening van het nieuwe verpleegtehuis Driemaas- stede in Woudhoek-z.w. beschre- ven. Inderdaad een prachtig huis, alleen wat vervelend gesitueerd. Want was men bij de ingebruikne- ming april j.l. wat bezorgd over de toegankelijkheid van het tehuis - in de praktijk doen zich daar inder daad onverantwoorde situaties Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op 14 en 28 november vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur, vanaf 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woensdagmiddag van 12.30-14.00 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. PROGRAMMA DIENSTENCENTRUM 17 november: Bingo-avond, aan- vang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. 29 november: optreden van de Harmonie O.B.K., aanvang 20.00 uur. Toegang/ 1,- per persoon. Openstelling dienstencentrum op zondagen: op zondag 20 november is het dienstencentrum van 13.30- 16.30 uur geopend. Kindermiddagen in Woudhoek Hierbij doen we een herhaalde oproep aan ouders en aan andere belangstellenden om te helpen bij de organisatie van kindermiddagen in het dienstencentrum "De Woud hoek". Iedere keer hoor je weer vertellen dat er zo weinig te doen is voor de jeugd in Schiedam-noord. Dat is misschien wel waar, maar daad- werkelijke hulp om daarin verande- ring te brengen is OOK niet te vinden in datzelfde Schiedam-nrd. Mocht u zich na het lezen van bovenstaande aangesproken voelen en hooguit eenmaal per maand aktief mee willen werken om de kinderen een gezellige middag te bezorgen, pak dan de telefoon of kom even langs bij mevrouw G. van der Spek, Bouwmeesterweg 40, telefoon 709538. Zijn er nog mensen die spelletjes hebben, waar niemand meer naar omkijkt. Op onze Instuif-midda- gen voor de jeugd kunnen we deze goed gebruiken. Bij voorbaat har- telijk dank. Mevrouw G. van der Spek, Bouwmeesterweg 40, tel. 709538 „DE WOUDLOPERTJES" Zaterdag 12 november om 2 uur houden we een spe(e)lmiddag voor kinderen van 6 tot 12 jaar in de zaal van het dienstencentrum ,,De Woudhoek". Je kunt er o.a. Tafeltennissen Dammen Kaarten Schaken Sjoelen of Mens erger je niet spelen!!! Kom je ook? Toegang 50 cent. BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Alle verkeer voor het verpleegtehuis moet over de Voorberghlaan, dwars door de woonwijk heen. Door de opzet van Woudhoek-zuid zijn er veel kinderen die daar spelen. En hoewel er in de Voor- berhglaan twee erg hoge drempels liggen, presteren de automobilis- ten het om op dat korte stukje weg heel wat harder dan 20 kilometer te rijden. Over dat alles schreef de Bewoners- commissie Woudhoek-zuid-west op 24 mei j.l. al een brief aan Burge- meester en Wethouders. Op 16 September kwam het antwoord, dat met de ontwikkeling van Woud hoek- noord in principe een extra ontsluiting voor het verpleegtehuis wordt gepland. Alleen de ontwik keling van Woudhoek-noord zal nog wel even op zich laten wachten. En hoewel iedereen die in Woud hoek z.w. woont, geweten zou kunnen hebben dat de Voorbergh laan een drukke weg zou kunnen worden, blijft het voorlopig een vervelende situatie. Want de Voor berghlaan stond wel in het bestem- mingsplan als ,,ontsluitingsweg", maar wie neemt de moeite om zelf zo'n bestemmingsplan op te vissen uit de stoffige archieven. Het is maar te hopen dat er geen ongelukken gebeuren. Hoewel meestal de put gedempt wordt als het kalf nou ja, u weet wel. 55 55 Binnenkort en wel op zaterdag 3 december a.s., komen Sint Nico laas en zijn Zwarte Pieten weer naar Schiedam Noord. Een van de Zwarte Pieten, de Kadopiet, is nu al door de Sint vooruitgestuurd om zo hier en daar alvast kadootjes neer te zetten. Maar, weet je wat die Piet nog meer heeft gedaan? Bij een heleboel winkels heeft hij in de etalage iets opgehangen of neer- gezet wat daar helemaal niet thuis- hoort! Wat een domme Piet he? Sint Nicolaas wil nu graag weten wat Piet allemaal fout heeft ge daan, zodat hij kan zorgen dat alles weer op zijn plaats terugkomt. Daarbij kunnen jullie Sint helpen! Wat moet je doen? Hieronder vind je de namen en adressen van de winkels waar Piet geweest is. Daar kan je een deelna- me-formulier krijgen. Kijk bij al deze winkels goed in de etalage of je daar iets ziet wat er niet hoort. Heb je iets gevonden, dan schrijf je dat op, achter de naam van die winkel op je formulier. Als je alles hebt opgeschreven dan maak je tenslotte het rijmpje af, vul je je naam, adres en leeftijd in en lever je het formulier voor 15 november a.s. in bij een van de deelnemende winkeliers. Natuurlijk mogen papa en mama je helpen met zoeken en opschrijven. In tegenstelling tot vorig jaar heb ben de eerste twee teams van Schaakvereniging Groenoord een sterke start gemaakt in de competi- tie van de Rotterdamse Schaak- bond. Uit vier wedstrijden werden de voile acht punten behaald, zodat de degradatie-angst die het eerste - team eind vorig seizoen in zijn ban had nu al zo goed als bezworen is en het tweede team opnieuw op een kampioenschap kan hopen. Helaas ging het met het derde en het vierde team een stuk minder. Groenoord I ging twee keer bij de tegenstander op bezoek, eerst in Gouda bij Messemaker I, dat met 6-4 werd verslagen, toen bij Char- lois/Europoort IV, dat op het nippertje met 5V2-4Vi werd be- dwongen. In de eerste wedstrijd kwamen de voile punten van van den Dool jr, de Groot, van Mullem, Verschoor en Visbeen en bereikten Rusch en Schaeben remise. Tegen Charlois/Europoort behaalden van VOOR WITTEN, S C HIL DEREN en BEHANGEN" Is hef voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 26 44 32 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONje den Dool jr. Vermeul en Visbeen overwinningen en werd gelijk ge- speeld door de Groot, Kastelein, Reismann, van der Steeg en de jarige (wat een clubtrouw!) Ver schoor. Groenoord II startte het seizoen met een monsteroverwinning op NRSG/WSteinitz IV-JVi-Vi. Van der Dool sr., Fick, Groen, Rade- maker, Schaeben, van der Veen, en Zwart scoorden voile punten, van Mullem deed het wat rustiger aan. Ook de tweede wedstrijd van het tweede leverde nauwelijks moeilijk- heden op: 5V2-2V2 tegen Schiedam III. Voile punten van van den Dool sr., van Mullem, van der Veen en Zwart en remises van Groen, Rade- maker en Schaeben. Groenoord III komt wat traag op gang. Twee nederlagen, niet groot, maar ze kosten wel punten. Tegen Unilever I werd het 3 Vi -4 Vi met overwinningen van Deegeling en Onverwacht en remises van van Mastrigt sr. .Steenbergen en Zwart. En tegen Schiedam IV werd het 5-3 met overwinningen van Deege ling, Rademaker en Zwart en geen enkele remise! Groenoord IV tenslotte speelde nog maar een wedstrijd maar dat heeft het team ook wel geweten. Met IV2-V2 sprong Vierpaarden II over ze heen. Van Mastrigt jr. redde met een remise de eer. Het is duidelijk dat vooral in de lagere regionen Groenoord best nog wat versterking kan gebruiken. Schroomt niet, elke dinsdagavond om acht uur staat de deur van Boerderij Landvreugd aan de Swee- lincksingel open voor grootmees- ters, meesters, gevorderden en be ginners. Voor de beste zoekers zijn er maar liefst 100 prachtige prijzen te win- nen die op zaterdag 3 december door Sint en zijn Pieten worden uitgereikt. De gelukkige prijswin- naars krijgen hier tijdig een briefje over thuisgestuurd. Doe je best en wie weet, tot ziens op 3 december a.s. Torren, Bachplein 596; Hofland Delicatessen, Bachplein 597; Dijkshoorn Brillen, Bachplein 598; VeGe Supermarkt v.d. Bosch, Bachplein 600; Sigarenmag. Bot, Borodinlaan 58; Hans Damme Rij- wielhandel, Borodinlaan 60; Banket Borodinlaan 62; Slagerij v.d. Meer, Borodinlaan 64; Groente en Fruit Van Schalk, Borodinlaan 66; Fa. Hipke, huish. art., Borodinlaan 68; Slijterij ,,De Ketel", Borodin laan 70; Drogisterij Coops, Boro dinlaan 72; A. Bijl's Supermarkt, Borodinlaan 74; Verbruikersmarkt Kethel, Kerklaan 5; Coop-Super- markt, Laan van Bol'Es 15; Doe het zelf (Jonas), Laan van Bol'Es 21; Zalm Kapsalon, Laan van Bol'Es; 25 AmroBank Louis Zim- mermannplein 50; Rijwielhandel't Centrum, Noordeinde 2; Spaar- bank Anno 1820, Peter van An- rooylaan 80; Garage Nooteboom, Zwaluwlaan 84; Rabo bank, Zwa- luwlaan 111. Georganiseerd door wijkvereniging Groenoord e.o., afdeling Societeit, telefoon sekretariaat: 706776, in samenwerking met winkeliers Schiedam-Noord en Amro Bank. De herfst is eigenlijk nu pas goed begonnen. In deze pe- riode van wind en regen, is het tijd voor een dynamische avond. De Loop-Inn houdt zo'n a- vond en wel op zaterdag 12 november. In de zaal van het "diensten centrum woudhoek" aan het Heijermansplein, zal dan een avond worden gehouden in Franse Stijl. Om van goede franse wijn en kaas te genieten hoeft u geen frans te kunnen spreken. Kom gerust de sfeer eens proeven in het Montmartre van Schiedam. Ook nu weer, kunt u het op dansles geleerde in praktijk brengen. De toegang is voor iedereen vrij. Zaal open 8 uur. Bij de op 14 oktober j.l. gehouden examens in Rotterdam sloegen de leerlingen van Instituut de Jongh (Griegplein 144) weer geen gek figuur. Van de 14 kandidaten slaagden er 12. Voor stenografie waren dit Elly Stein en Greta Plant. Voor ma- chineschrijven slaagden Mevr. Stoop, Mieke Winkel, Anja van Royen, Ineke Paulussen, Mevr. Kuiper, Lia Kooymans (met maar liefst 200 aanslagen), Hellen v. Bodegom, Ren6 Ham, Inge Fontij- ne en mevr. Bierhoff. Wel weer een bewijs hoe goed de lessen bij instituut de Jongh moeten zijn.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3