Beurs „Eigenhandig" slaat spijker op z'n kop Een zaak van ons allemaal (S^uweliex (S^oot BALLETLESSEN Vlaardingse Balletschool Geef om de Natuur: Fietsroutes midden-delfland Inleveren oude bankbiljeUen RET zet nieuwe bussen in 9 november 1977 Pagina 5 \oordcr Ikkworrirn Voor alles op loto- en filmgebied EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN o.l.v. Mciria Judels - Kem6ny Schiedamseweg 117 - Vlaardingen Nu ook in uw omgeving en wel in de KONINGIN JULIANASCHOOL Vlaardingerweg 23 Schiedam - Kethel Aanmelding: 's woensdags van 2-4 uur en van 8 - 9 uur, of doorlopend te/efonisch: 346552. "Eigenhandig", de beurs op het gebied van "zelf doen" en creatieve tijdsbesteding zal dit jaar nog opvallender dan voorheen een beurs zijn voor het hele gezin. Daarmee slaat Eigenhandig waar- schijnlijk de spijker op z'n kop. "Zelf doen" wordt nog te lang gezien als een typische mannelijke bezigheid is meer en meer een familiezaak geworden. Immers, vrouwen blijken uitstekend hun "mannetje" te staan en de belang- stelling voor de handenarbeid neemt bij kinderen snel toe. Het is ook al lang niet meer een behoefte aan knutselen, maar de vakman erbij roepen dreigt zo langzamerhand een onbetaalbare zaak te worden. Wat is ertezien? De beurs Eigenhandig laat veel, zeer veel zien. Voorop staat dit keer-naast verkopen natuurlijk-de informatie. Er wordt op velerlei gebied deskundige voorlichting verstrekt en men kan-eenmaal thuis- op z'n gemak de folders doorzien en dan alsnog tot een koop overgaan. Het is in dit kader ondoenlijk alles op te noemen wat de beurs u biedt. Uitschieters zijn de stands op het gebied van "open haarden". Er is tevens een zeer De Stuwgroep Midden-Delfland is begonnen aan de samenstelling van een gidsje met als motief "midden - Delfland op de fiets verkennen". Een manier om meer bekendheid te geven aan dit prachtige natuurge- bied. Een manier ook om mede- werking te vragen aan bescherming en instandhouding van dit op vele plaatsen ongerepte polderland- schap. Nu bij velen de fiets weer een favoriet vervoermiddel is geworden, zijn er veel mogelijkheden om Midden-Delfland in zijn ware ge- daante te leren kennen. Zoals de plannen van de Stuwgroep nu uitgewerkt zijn, komt er een boekje waarin verschillende fiets routes zijn uitgestippeld. De routes zijn dan uitgebreid en gedetailleerd beschreven. Bovendien wordt bij iedere route ingegaan op de ver schillende bijzondere zaken die men tegenkomt. Als inleiding is bovendien uitgebreid de geschiede- nis van Midden Delfland opgeno- men. Hoewel het doel van het boekje vooralsnog is om Midden Delfland te ontdekken en te waarderen zullen er enkele routes zijn waarvan een gedeelte in het aangrenzende gebied van Midden Delfland ligt. Deze gebieden zijn echter zeer betrokken bij en verwant aan mid den Delfland. Hoewel steeds gesproken wordt over een fiets-route- boekje is een en ander waarschijnlijk ook zeer bruikbaar voor hen die van flinke wandelingen houden. Al wande- lend leert men Midden-Delfland misschien nog wel beter kennen en ontdekken dat er voor wandelaars nog vele mogelijkheden zijn in dit gebied. Wanneer het boekje uitgebreid verspreid zal worden is nog niet bekend. Vast staat flat de uitgave uiteraard nog in Noorder Akkoor- den behandeld zal worden. uitgebreide tegelpresentatie en er wordt veel aandacht geschonken aan het sanitair. Caravan. Een heel aardig nieuwtje is een caravan in bouwpakket. Alles wat men er voor nodig heeft is een redelijke dosis handigheid en wat vrije tijd. Verder interessante demonstraties zoals het zelf maken van steenstrips. Fotografen en fil- mers hoeven de beurs niet over te slaan; op dit gebied zijn talrijke noviteiten te bewonderen. Vrouwen. "Eigenhandig" is ook een eldorado voor vrouwen. Er is veel te zien op het gebied van de zelfmaakmode, op het terrein van spinnen, breien, haken, weven, borduren, enz. Ook "tuinieren" is zeker niet ver- geten. Er zijn op de beurs vijvers, broeikasjes, tuinhuisjes, tuinver- lichting, gereedschappen te kust en te keur. EIGENHANDIGwordt gehouden in het AHOY-gebouw te Rotter dam van 12 t/m 20 november a.s. Openingstijden: dagelijks van 11.00 -17.00 uur en van 19.00 - 22.30 uur. Op zaterdagen en zon- dagen alleen van 11.00-17.00 uur. Toegangsprijs/5.00 p.p. Kinderen en 65 +betalen/ 3,— De Nederlandsche Bank heeft de termijn, waarbinnen oude bankbil- jetten van resp10, 25, 100 en f 1000 kunnen worden ingewisseld, verlengd tot 19 januari 1978. De bank vestigt er met nactruK de aandacht op, dat de gelegenheid tot inwisselen na die datum niet nogmaals zal worden verlengd. Vanaf 19 januari 1978 kunnen de oude biljetten alleen nog bij de hoofdbank in Amsterdam worden ingewisseld, als eerst uit een onder- zoek is gebleken, dat aan de aanvraag tot inwisseling redelij- kerwijs gevolg moet worden gege- ven. Zoals bekend gaat het om de volgende bankbiljetten: 10 gedateerd 23 maart 1953 met op de voorzijde rechts een portret van Hugo de Groot. 25 gedateerd 10 april 1955 met op de voorzijde rechts een portret van Christiaan Huygens 100 gedateerd 2 februari 1953 met op de voorzijde rechts een portret van Erasmus f 1000 gedateerd 15 juli 1956 met rechts voor een portret van Rem brandt. rembrandtlaan ?1 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Het stond in de krant. In de stellin- gen behorend bij het proefschrift van een zojuist gepromoveerd doc tor. Het is diep treurig, zei hij, dat de overgrote meerderheid van ons volk wel het verschil kent tussen een Peugeot 104 en 204. Maar niet tussen, bij wijze van spreken, een fuut en een wielewaal. Althans woorden van gelijke strekking. Het komt ons voor dat dit te maken heeft met onze houding tegenover de natuur. De natuur is geen decor, geen fleurig behang, dat als het wat vervuilt en verbleekt, eenvoudigweg vervangen kan worden. Wat nieuwe boompjes hier, wat reservaatjes daar, nog gauw wat plantsoentjes en we kunnen er weer tegen. Zo zit dat niet. De natuur, alles wat op en om en in onze aarde is, is niet het behang, maar het huis zelf! De muren, de fundamenten, het dak. Opge- bouwd uit duizenden en nog eens duizenden verschillende deeltjes. Die bij elkaar een kompleet, even- wichtig systeem vormen. Dit is een van de kerngedachten van de aktie "Geef om de Natuur", de nationale aktie van het Wereld Natuur Fonds. Het gaat om de totale aarde, het huis van alle mensen. Dat is geen zaak van een groepje idealisten, van een clubje hobbyis- ten. Dat is een zaak van ons allemaal. Die pas slagen zal, als wij de slagzin "Geef om de Natuur" in zijn dubbele betekenis waar maken door onze gift (dat is de ene kant) en (dat is de andere zeker zo belangrijke kant) door onze hou ding. Laten we eerst onszelf testen op onze houding tot de natuur. Hoe gaan we er mee om? Hoe staan we er tegenover? Beheerders? Bedreigers? Onver- schillig? Van 21-25 november a.s. wordt de nationale aktie "Geef om de Na tuur" gehouden. Doel: - ons bewust maken van de ramp- zalige situatie waarin het huis, ons huis, dat aarde heet, verkeert, en - tesamen vijftig miljoen bijeen te brengen voor projekten in binnen- en buitenland om door dat geld dingen mogelijk te maken die wenselijk zijn. Nu - nu het net nog niet te laat is! Geef om de natuur! Een nationale aktie van het Wereld Natuur Fonds Nederland. 21-25 november 1977 Bank - gironummer 7714. collectanten kunnen zich opgeven bij: Mevr. C. Scheffers Smetanalaan 55 tel. 704624 Mevr. J. Jeysman Smetanalaan 59 tel. 701084 Mevr. E. v. Irsen - Smetanalaan 57 tel. 708814 In de afgelopen dagen kwam er weer een mooi bedrag aan koper- geld binnen waarvoor ik u alien dankzeg. In het bijzonder mijn dank namens de zieken, invaliden en bejaarden aan Robert die mij van de week verraste met een grote fles tot bovenaan gevuld met centen (2250). Een half jaar had hij erover gedaan. wie doet het Robert na! Mevr. K. van Beethovenplein 272 centen Fam. K. Henr. Bosmansplein 300 centen N.N. Bart Verhallenpl. 75 centen N.N. Huize Spaland 250 centen N.N. Molensingel 300 centen N.N. Sem. Dresdenplein 100 cen ten Dames V en B Alb. van Raalteplein 761 centen R.v.S. Laseurpad 2250 centen Fam. B. Puccinistraat 1279 centen Totaal 5587 centen Nogmaals alien heel hartelijk dank Mevr. de Jager De RET heeft 40 nieuwe gestan- daardiseerde stadsautobussen be- steld, waarvan de eerste is afgele- verd en in gebruik genomen. Auto bus nr. 701 is vooral interessant omdat hij als eerste standaardbus is voorzien van een ingekapselde mo tor en versnellingsbak, dit ter verlaging van het geluidsniveau. Alvorens tot de nu gekozen oplos- sing te komen, hebben RET en DAF gedurende enkele jaren proe- ven genomen. Daarbij leverde aan- vankelijk vooral de koeling van motor en versnellingsbak proble- men op. Na nauwkeurige bestude- ring van de temperaturen en de luchtstromingen in het motorcom- partiment heeft men deze proble- men echter overwonnen, ook voor wat betreft de warme zomermaan- den. De bereikte verlaging van het ge luidsniveau bij de nieuwe bus in vergelijking tot de oudere stan daardbus is zeer goed te noemen. De officiele meting, die o.a. wordt gebruikt t.b.v. de wetgeving, vindt plaats op 7,5 m afstand van het voertuig, rijdend met een snelheid van 50 km per uur en vol acce- lererend. Deze geeft een waarde aan van plm. 78 dBa aan de linker zijde en plm. 82 dBa aan de rechterzijde van het voertuig. De huidige wettelijke norm ligt op maximaal 89 dBa. De inkapseling bij de nieuwe bus is uitgevoerd met schuifplaten van polyester, waardoor een goede be- reikbaarheid voor onderhoud ge- waarborgd is. Een en ander is uitgevoerd in overleg met het sa- menwerkingsverband -van de acht Nederlandse steden waar stan- daardbussen rijden. Opvallend bij de nieuwe bussen is de grotere bestemmingsaandui- ding aan de voorzijde, waarbij het lijnnummer een hoogte van 35 cm heeft gekregen. Dr W'baufploin 15 - Telefoon 70 69 05 Heeft u zin in een gezellige mid- dag of avond? Geeft u dan op als „gastvrouw" voor een de monstrate van dames- en kin- derkleding van PIPPA-DEE. Natuurlijk ontvangt u hiervoor een aardig kado. Bel vrijblijvend voor nadere in- lichtingen: Mevr. I. Buth, tel. 700666.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 5