Gezellige meubelen voor verpleegtehuis Het is tijd de auto op de winter voor te bereiden Pagina 9 YotHikrAkkoordni 9 november 1977 - Resultant van anderhalf jaar verbouwen aan de Gerrit Verboonstraat: een eigentijds districtskantoor dat open oogt, mede door het gebruik van veel glas in de gevels. Amrobank vernieuwd Vanmiddag om 4 uur is door burgemeester Drs. A.J. Lems de officiele opening verricht van het nieuwe Amro kantoor aan de Ger rit Verboonstraat in Schiedam. De rigoureuze verbouwing, die het aanzien van het kantoor ingrijpend heeft veranderd heeft nogal wat tijd gekost. Gedurende anderhalf jaar had de bank een tijdelijk onderkomen aan de Westvest, waaraan dus heden een einde is gekomen. eigentyds Het nieuwe kantoor is tot stand gekomen onder leiding van het architektenbureau Kraayvanger B.V. uit Rotterdam en als hoofd- aannemer Kreuger B.V. te Schie dam. Het is een eigentijds gebouw ge- worden met een exterieur dat open oogt, zeker door het gebruik van veel glas in de gevels. De architekt heeft bovendien zo veel mogelijk rekening gehouden met de omlig- gende bebouwing. Het interieur -waar 52 mensen werken- van het kantoor is ruim. Door weloverwogen en goed geko- zen kleuren en materialen is binnen een vriendelijke sfeer ontstaan. Een en ander is zo gegroepeerd dat de klienten grote mate van privacy hebben tijdens de gewenste trans- acties en adviezen. De bank is bovendien veilig, de centrale kasafdeling is elders in het gebouw gevestigd en voor de klan- ten niet waarneembaar. Geldhandelingen vinden plaats via een vernuftige buizenpost Indeling Op de begane grond bevindt zich de clientenhal met 3 spreekkamers en 5 zitbalies, de nachtkluisinworp en reisafdeling. Op de bovenverdiepingen zijn an- dere afdelingen ondergebracht zo- als de effectenadministratie, assu- rantien, expeditie, kantine enz. Benedengronds zijn de kluis, kluis- hal en nachtkluis gesitueerd. De ingang van het gebouw is voorzien van een zgn. hellingbaan waardoor het ook voor invaliden gemakkelijk toegankelijk is. Open Huis Ter gelegenheid van de opening organiseert de Amro op zaterdag 12 november a.s. een "Open Huis" Alle clienten zijn dan tussen 14.00 en 16.00 uur van harte welkom en kunnen zowel voor als achter de balie een kijkje nemen. voor de jongeren is er een kleurwedstrijd met als onderwerp "Molens in Schiedam". Er zijn aantrekkelijke prijzen in de vorm van spaarboek- jes te winnen. Het is al weer een paar weken geleden dat het Verpleegtehuis de Drie Maasstede officieel geopend werd. Velen hebben dan ook in- middels kunnen zien dat het een prachtig gebouw is dat van alle noodzakelijke gemakken voorzien is. Door de gebruikte materialen is het zeker ook een gezellig gebouw geworden. Wat er echter aan blijkt te ontbreken zijn die kleine dingen die dat extra stuk gezelligheid brengen aan een huis. Die schemer lamp, dat stoeltje, dat kleed dat voor de bewoners een herinnering kan zijn aan grootmoederstijd. Kortom dingen die maken dat de bewoners zich er echt thuis kunnen voelen. En vanzelfsprekend zijn die oude dingen niet in de inrichting van het verpleegtehuis opgenomen. Soms nemen wel nieuwe bewoners wat van hun oude huisraad mee als ze verhuizen naar het huis. Maar er zou best nog wat bijkunnen. Daarom d.m.v. dit artikeltje de vraag aan iedereen die misschien nog leuke spullen overheeft, die zouden passen om de moderne inrichting van het verpleegtehuis wat ouderwetser te maken, om deze af te staan aan de bewoners van het verpleegtehuis. Heeft u nog wat staan? Neem dan a.u.b. kontakt op met het verpleeg tehuis, tel. 714022, vragen naar Dhr. Nolman Nu is het tijd om aan het winter- onderhoud van uw auto te denken. Een auto die voor de winter goed is toegerust zal zijn berijder zelden voor problemen laten staan. Verschillende werkjes kan de auto- mobilist best zelf opknappen,an- dere moet hij aan de dealer overla- ten, vooral als nauwkeurige me- tingen moeten worden verricht of als er specialistisch gereedschap aan te pas komt. 1. banden Vanzelfsprekend hebben de band- en een goed profiel. Kijk of er geen onr£gelmatige slijtages te zien zijn. Deze kunnen duiden op fouten in Het onderstel. Dit is werk voor de garage. Kijk ook na of de banden op de juiste spanning zijn gebracht. Een onderzoek op een parkeer- plaats heeft uitgewezen, dat slechts 1,5% van de auto's over banden ifnet goede spanning beschikt! 2 Rem- en stuurinrichting De automobilist kan gemakkelijk zelf nagaan of zijn auto bij het remmen spoort, als hij op een stille weg 50 km/u rijdt, remt en het stuur loslaat. Op een slecht wegdek kan worden vastgesteld of de stuur inrichting correct werkt. 3 Ruitewissers De ruitewisserbladen hebben een be wogen leven achter de rug. Vaak zijn ze te hard en is het beter ze te vervangen. De ruiten ontdoen we van*alle vette aanslag. Ook is het tijd het tankje van de ruitesproeier van antivries te voorzien. 4Koplampen In deze donkere maanden is de veriichting erg belangrijk. Kijk de gloeilampen na. Zien ze er iets zwart uit vervang ze dan alvast. 5Accu en dynamo Is de ventilatieriem in orde. Deze riem zorgt ook voor de aandrijving van de dynamo. Zo nodig ver vangen. Belangrijk is ook de accu. Corrosie aan de poolklemmen verwijderen en de polen licht invetten. Als de accu bol staat duidt dit doorgaans op een spoedig einde. Verstandig is het in dit geval een nieuwe accu - bepalend voor een vlotte start in de winter - aan te schaffen. 6 Radiator De radiator moet worden voorzien van anti-vries. Tenminste, als de auto niet is voorzien van een gesloten koelsysteem met speciale vloeistoffen. 7 Motorolie Wie een multigrade olie gebruikt hoeft zich geen zorgen te maken. Wie zomerolie gebruikt (SAE 30 of 40) moet deze wisselen voor SAE 20W/20. 8 Bougies Het is een kleine moeite de bougies uit te schroeven en de afstand van de electroden NADER TE BEKIJ- KEN: Zijn ze sterk ingebrand dan moet de bougie worden vervangen. Overigens is het beter de bougies in ieder geval na 15.000 km te ver vangen. 0 Luchtfilter en carburator Veel auto's, zoals bijvoorbeeld de VW-Golf zijn voorzien van een automatische regeling voor het luchtfilter die zich aanpast aan de 'vinterperioJe. Bij andere auto's moet dit met de hand gebeuren. Het luchtfilter wordt uitgeblazen of uitgeklopt. Bij te sterke vervuiling is het beter het luchtfilter te ver- nieuwen. W rkt de startmotor naar beho- ren? Duurt het lang voordat de motor aanslaat, loopt de motor onrustig of met een te hoog toeren- lal? Dit is een zaak voor de garage. lOVerwarming en ventilatie Hier doen zich nauwelijks proble men voor. Het komt zelden voor dat insecten de goede werking van de verschillende kleppen belemme- ren. 11 Portiersloten De automobilist die in de winter wel eens grote moeite heeft gehad om zijn bevroren portierslot open te krijgen, heeft voortaan wel een spuitbusje hiervoor in zijn zak. 13Scharnieren Een druppel olie kan geen kwaad. 14 Lak, chroom en onderzyde Het wegenzout heeft een verwoest- ende werking. De lak behandelen we met een conserverend verzor- gingsmiddel, het chroom vetten we in en ook de onderzijden van de auto laten we met een speciaal preparaat behandelen. 15 Nuttige zaken Het is nuttig in de auto een ijskrabber en een anti condensdoek te hebben, evenals een set reserve- lampen en een extra ventilator- riem. 16 Automobiliste Haar raden we aan zich wat warm er te kleden. ssSUsMs

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 9