Winkelcentrum „Kethel" schiet al op maar toch weer vertraging Rabobank BANKZAKEN Bestemmingsplan Woudhoek Noord voorAL Volgende week woensdag weer 'Noorder Akkoorden" Intocht St. Nicolaas in Schiedam 10e jaargang no. 246 23 november 1977 loonier Akkoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a 11 e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Nog steeds is nog niet bekend welke zaken zich daar t.z.t. zullen vesti- gen, men doet hier nogal geheim- zinnig over. (Waarom eigenlijk??). Inmiddels hebben een aantal gega- digden - misschien wel afgeschrikt door de forse koopprijzen en de z6er hoge "erfpacht" die de ge- meente verlangt - zich teruggetrok- ken. Er blijven natuurlijk toch genoeg belangstellenden over en zullen o.m. de bekende firma Hipke, tabakspecialist J.S. de Bot en de "Marskramer" -met 4 winkeleen- heden- zich daar vestigen. In de omgeving van de Zwa- luwlaan eens naar het a.s. Winkel centrum "Kethel" kijkt, zal moet- en vaststellen dat er wel degelijk al "iets te zien is". Betonnen vloeren lijken gereed en stalen steunbinten steken al meters in de lucht. Een eerste reactie is misschien in de trant van "Dat kan niet zo lang meer duren", maar helaas is de werkelijkheid wel wat anders. Het heeft nooit zo gevlot met de bouw van dit winkelcentrum. Jarenlang was hieromtrent gehar- rewar en na het bepalen van vele verschillende data ging eerst op 27 mei 1977 de eerste paal de grond in. Men startte toen met de bouw van een supermarkt ter hoogte van de Lindeijerstraat en het lag in de bedoeling om eind van dit jaar of begin 1978 deze Vege-supermarkt te kunnen openen. Toch is er weer vertraging opgetre- den. Om ons onbekende redenen, al zal het steeds weer uitstellen van de bouwstart hiertoe zeker hebben bijgedragen. Volgens de laatste berichten zal het eerst mei 1978 worden voordat de heer v.d. Bosch zijn zaak zal openen. Hij zal dus nog wat geduld moeten hebben voordat hij de deur van z'n nieuwe zaak met 1000 m2 vloeroppervlakte en enkele nieuwe afdelingen (o.m. een ambachtelijke slagerij) voor het publiek kan open doen. Het laat zich aanzien dat ook het gereedkomen van het resterende gedeelte van het centrum, dat oorspronkelijk gesteld was op on- geveer Pasen 1978, vertraging zal ondervinden. OVERKAPPING Aansluitend aan de genoemde Vege-winkel komen in de richting van het Bachplein een aantal klein- ere winkeleenheden (van 150 m2) en zo aan de andere zijde terug in Oostelijke richting met aan het eind een supermarkt van Albert Heijn (1500 m2). De kleinere winkeleenheden zullen worden overdekt met een totale overkapping, de beide supermarkt- en krijgen de bekende luifels. Totaal zal de le fase 7000 m2 winkelruimte omvatten. Het reste rende winkelgedeelte ten noorden van de Zwaluwlaan, de 2e fase dus, is gesitueerd onder 128 woningen. Hiervoor werd op 29 September j.l. de eerste paal geslagen en kan dit gereed zijn begin 1979! VERSCHEIDENHEID Het lag in de bedoeling de beschik- bare winkelruimte te verdelen over verschillende branches. B.v. 800 m2 voor zaken op voedingsgebied, als slagerij, bakkerij, slijterij e.d., 1000 m2 voor textiel en schoeisel, en 2800 m2 voor resterende bran ches zoals huishoudelijke artikelen, drogisterij, boeken, optiek enz. RAADHUISJE Het oude raadhuis aan de Schie- damseweg zou aanvankelijk word en gesloopt maar blijft op aan- dringen (van o.a. de Wijkver. Groenoord e.o.) staan en gaat nu een onderdeel van het nieuwe win kelcentrum uitmaken. Het gebouw en vooral het interieur schijnt in een nogal desolate toestand te verkeren, zelfs zo dat een belangrij- ke gegadigde (die er een Horecabe- drijf van wil maken) het vorige week in eerste instantie liet afweten omdat de herstelkosten zeer hoog bleken te ziin. De heer P. Poot, die wel de ijverigste vragensteller van de raad mag heten, stelde over het raadhuis al enkele vragen aan B W van Schiedam. Een van die vragen luidde: "Is Kethels raadhuis brandgevaarlijk?". Het antwoord dat B W op 10 november j.l. gaf mag in feite geen "antwoord" genoemd worden. Men draaide heerlijk om de zaak heen. Men stelde n.l.; "De brandveiligheid van een bestaand niet openbaar gebouw is primair een zaak van de eigenaar; voor dit pand heeft de gemeenteraad op 20 juni 1977 besloten tot eigendomsoverdracht aan de Nederlandse Financ. Mij voor Bedrijfsobjecten (M.B.O.)" Het raadhuisje dat weliswaar niet onder "Monumentenzorg" valt is o.i.. pittoresk genoeg en waard om behouden te blijven. We hopen dat dit niet verder zal verpauperen, want die richting gaat het nu duidelijk uit. Tegen die tijd is er zeker geen gegadigde meer te vinden en is uiteindelijk de "sloop" niet meer tegen te houden. Hetgeen toch wel niet de bedoeling zal zijn? d* bank voor iaderaan Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw Lang gewacht, maar dan eindelijk toch gekregen. Het definitieve voorstel van het bestemmingsplan Woudhoek-Noord. De eerste voor- loper van de stadsuitbreiding van Schiedam-Noord met 5.000 wonin gen. Een plan dat de eerste 2.100 woningen daarvan omvat, alsmede allerlei andere benodigde voorzie- ningen. Wellicht heeft u er in de kranten al over gelezen. Maar het lijkt ons goed om nog eens duidelijk te maken wat er nu precies gaat gebeuren. Of meer nog wat er nou eigenlijk veranderd is, sinds in mei het ontwerp officieel ter visie gele- gen heeft. Schiedam heeft woningnood. Een duidelijke zaak. Er staan meer dan 4.000 mensen ingeschreven voor een woning. En of dat aantal nu klopt of niet, er moet gewoonweg gebouwd worden in Schiedam. Ook in Schiedam-Noord. Nu kan men natuurlijk zeggen: "wat heb ik daar nu mee te maken, ik woon goed". Maar het zal duidelijk zijn dat de huidige inwoners van Schiedam Noord daar ook de gevolgen van ondervinden. Wat dacht u van het extra verkeer dat alle extra auto's op de toch al zo drukke Churchill weg veroorzaken zullen. Daarom heeft o.a. de Werkgroep Ruimtelijke Ordening zich uitge- breid gebogen over de plannen van Wethouder Zijdeveld. Plannen waartegen de werkgroep een uitge- breid bezwaarschrift heeft inge- diend. De belangrijkste bezwaren betroffen: aantasting van midden Delfland, hinder door verkeersvoor zieningen (Rijksweg 19), het wo- ningbouwprogramma, het gemis aan inspraak garanties, en nog wat zaken. Weinig effect De bezwaarschriften, 29 totaal, hebben weinig effect gehad. In het voorstel zoals dat er nu is, is niet bijster veel overgenomen van de bezwaren. Alleen zullen de huizen aan de rand van Midden Delfland wat lager worden, zal de wet op de geluidshinder van toepassing ver- klaard worden (voor rijksweg 19 en voor het openbaar railvervoer) en zal het viadukt dat over de Harre- weg gepland was niet doorgaan. Verder zijn er nog wat kleine aan- passingen, maar voor de rest kun nen de bezwaarschriften indieners wel op het dak gaan zitten. De konstruktieve suggesties die ge- daan zijn, zullen niet worden opge- volgd. En dat is een in en in treurige zaak. Want Schiedam Noord is op bepaalde punten toch al niet zo'n aantrekkelijke wijk om te wonen, maar als er dan weer zo'n onherbergzame nieuwe wijk ge bouwd wordt, wordt het nog erger. Het meest schandalige is wel dat het (socialistische) college de in- inspraak voorstellen van o.a. Stich- ting Samenlevingsopbouw naast zich heeft neergelegd. Men wil wel wat werkafspraken maken om toekomstige bewoners tijdig te informeren over hun nieu we woonwijk, maar dat is alles. Behandeling Als laatste klap op de vuurpijl kregen de leden van de Gemeente- raadscommissie voor de Ruimtelij ke Ordening de stukken precies 7 dagen voor de vergadering toege- stuurd om te bestuderen. Een pondje leesvoer, vlak voor de begro tings behandelingen. Weer een van die elegante zetten van het College van B en W. En dat is allemaal nog niet zo erg, ware het niet dat het plan op 28 oktober in de Gemeen teraad behandeld wordt. Dan heb ben de Raadsleden net 5 dagen van vermoeiende begrotingsbehande- lingen achter de rug, en moet men en passant even over zo'n belang- rijk stuk werk beslissen. Over kwaliteit gesproken. Het getuigt allemaal weer van weinig gevoel voor gezond besturen. Belangstelling Mocht u desondanks nog belang stelling hebben om de plannen voortijdig in te kijken dan kunt u dat doen op het kantoor van de Stichting Samenlevingsopbouw, Heijermansplein 38, tel. 702207. De vergadering van de commissie voor de Ruimtelijke Ordening was op woensdag 16 nov. j.l. de Ge meenteraad vergadert hierover op maandag 28 november, aanvang 20.00 uur in het Stadskantoor, Emmaplein 1. I.v.m. de komende feestdagen /ijn de verschyningsdata van ons blad wat gewyzigd. Volgende week woensdag 30 november a.s. vindt u weer de Noorder Akkoorden in de bus. De daarop volgende verschijnt dan op woensdag 14 december Hierin zal dan -traditiege- trouw- een grote kerstpuzzel worden opgenomen met weer tal van fraaie prjjzen! Kopv bestemd voor onze e.v. uitgaven gelieve u in te zenden uiterlyk op 24 november en/of 7 december a.s. aan ons post- busnummer 4040 te Schiedam De Sint zal dit jaar zijn intocht in Schiedam houden op zaterdag 26 november a.s. St. Nicolaas en zijn gevolg komen om ca. 13.00 uur aan op het hoofd aan de Maas. Begeleid door een muziekkorps vertrekt de stoet via Rijnstraat, Lekstraat, Brouwerstraat, Wilhel- minaplein, Groenelaan, Westha- venbrug, Stadhouderslaan, Wm. de Zwijgerlaan naar de School- straat. Daar(om 13.15 uur) voegt zich nog een muziekkorps bij de feestelijke stoet en gaat men via Nieuwe Haven, Oranjestraat, Koemarkt, Rotterdamsedijk, Boerhavelaan naar v. 't Hoffplein alwaar weer een "vers" muziekkorps gereed staat om via (ca. 14.15 uur) Lorentzplein P.K.O. laan, Stationsplein, Singel naar het Stadhuis op de Grote Markt te gaan waar om ca. 15.00 uur de Sint door de burgemeester zal worden ontvangen. Om ca. 15.30 uur vertrekt de stoet weer via Vijgensteeg, Parkweg, Mgr. Nolenslaan, Loeffstraat naar Thurlede, waar afscheid zal wor den genomen omdat de Sint nog heel wat meer bezoeken heeft af te leggen. Niet in Schiedam Noord, maar gelukkig wist de Wijkver. Groen oord E.O. (in nauwe samenwerking met de winkeliers uit Schiedam Noord) de sint te bewegen ook onze wijk met een bezoek te vereren. Dat zal gebeuren op zaterdag 3 december a.s. De juiste route zul len wij in ons nummer van 30 november bekend maken.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1