Bovag autorijschool „Verboom" RENIRIE Dienstencenfrum De Woudhoek Voor een goede rijopleiding! vergader centrum WntorAkkoonkn Opheffing hulpbureau afd. Burgerzaken in Groenoord Fancy Fair en rommelmarkt in woudhoek brachten ruim geld op AUTORIJSCHOOL Siyterij Linschoten vernieuwd TINEKE RENIRIE "Leefstraten" worden "woonerf" Bewoners commissie "Bachplein" vergaderde Vergaderen via NS P. A. v.d. KRUIT Pagina 3 23 november 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 Vamor-MI gediplomeerd Lest met Honda-Accord, de auto met de beste testresultaten van 1977. Sibeliusplein 233 - Schiedam - Tel. 010-709252 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig 28 november vanaf 13.30 Gehoor en Gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur, vanaf 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woensdagmiddag van 12.30-14.00 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,— per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. PROGRAMMA DIENSTENCENTRUM Zondag 4 decernber St. Nicolaasfeest (met muziek) Aanvang 13.30 uur. 13 december Duitse filmavond met dia's van Rijn en Moezel. Aanvang 20.00 uur. Toegang 1,- 22 december Kerstviering met zangkoor (Oase). Aanvang 20.00 uur. Kindermiddagen in Woudhoek Hierbij doen we een herhaalde oproep aan ouders en aan andere belangstellenden om te helpen bij de organisatie van kindermiddagen in het dienstencentrum "De Woud hoek". Iedere keer hoor je weer vertellen dat er zo weinig te doen is voor de jeugd in Schiedam-noord. Dat is misschien wel waar, maar daad- werkelijke hulp om daarin verande- ring te brengen is OOK niet te vinden in datzelfde Schiedam-nrd. Mocht u zich na het lezen van bovenstaande aangesproken voelen en hooguit eenmaal per maand aktief mee willen werken om de kinderen een gezellige middag te bezorgen, pak dan de telefoon of kom even langs bij mevrouw G. van der Spek, Bouwmeesterweg 40, telefoon 709538. Het hulpbureau van de secretarie afdeling Burgerzaken, gevestigd in het P.T.T.-kantoor aan het Jac ques Urlusplein in Groenoord, zal wegens onvoldoende belangstelling van de kant van de bewoners met ingang van 1 mei 1978 weer opge- heven worden. De afd. Burgerzaken heeft dit hulp bureau een aantal jaren geleden ingesteld als dienstverlening aan de bewoners van Schiedam-Noord. Personeel van Burgerzaken be- manden het bureau, waar, afgezien van zaken betreffende de burgelij- ke stand, vrijwel alle andere bevol- kingszaken worden afgehandeld. De belangstelling bleef echter be- neden de verwachtingen. De gemeente kwam daarop met de P.T.T. overeen, dat P.T.T. ambte- naren het hulpbureau zouden "be- mannen" waarbij de verscheiden- heid in de te behartigen zaken is teruggebracht; momenteel betreft dit alleen de verstrekking van reisdocumenten en visakten. Gedu- rende de eerste negen maanden van 1977 kreeg het hulpbureau in totaal 194 aanvragen te behandelen voornamelijk in mei (43) en juni (42), in September waren maar 4 aanvragen. Gezien de financiele vergoeding die de gemeente de P.T.T. verschuldigd is komt dit neer op37,- per handeling. B en W hebben nu besloten het hulp bureau op te heffen. het ontwerp bestemmingsplan offi- cieel ter visie gelegen heeft. Vorige week donderdag opende de fam. Hamerslag haar totaal ver- bouwde slijterij aan de Kerklaan in Kethel. De winkelruimte is belangrijk ver- groot en de gezellige zaak is geheel in oude stijl ingericht. Ook de gevel is drastisch veranderd en biedt een prettig nostalgische aanblik. We wensen de heer D. Hamerslag alle succes toe. Burgemeester en Wethouders heb ben besloten een aantal straten in Schiedam-Oost en in Schiedam- West, alsmede het Johann Strauss- plein in Groenoord aan te wijzen tot "woonerf". Deze straten en het plein zijn in de afgelopen jaren door een reconstructie van de be- strating en door verbetering van de woonomgeving tot "leefstraat" ge- maakt. De bedoeling is om deze leefstraten nu ook de officiele status van "woonerf" te geven. Dat gebeurt dan door het plaatsen van de borden model 57c (het symbool voor woonerf) en 58c (hetzelfde symbool, maar dan met een rode streep erdoor: einde woonerf) vol- gens bijlage II van de R.V.V. Het zal overigens nog even duren voordat de straten en het plein de officiele status van woonerf hebben verkregen. Eerst moet het Verkeers besluit overeenkomstig gewijzigd worden, wat de goedkeuring van Gedeputeerde Staten behoeft, na publicatie van de voorgestelde wij- ziging met de mogelijkheid om bezwaarschriften in te dienen. Ook moet de dienst Gemeentewerken de borden nog plaatsen, wat enige aanpassing vereist. Maar 4.000 gulden hadden de lagere school de Woudhoek en de kleuterschool 't Floddertje nodig om een elektronische stencil ver- vaardiger te kunnen kopen. Een noodzakelijk apparaat, want de in een gebouw ondergebrachte scho- len, ontplooien allerlei aktiviteiten op schools en buitenschools gebied. Die 4.000 gulden is ruimschoots bij elkaar gekomen. Op zaterdag 5 november hielden de scholen een fancy-fair die werkelijk alle ver wachtingen overtroffen heeft. Want afgezien van het grote bezoe- kersaantal heeft de zaak 4.700 gulden opgebracht. Meer dan ge- noeg. Voor die 700 gulden extra wil men een filmprojektor aanschaffen Fantastisch Het was ook werkelijk fantastisch wat er gebeurde. Ouders, kinde ren, familie, personeel, bekenden uit de wijk, iedereen heeft even hard meegewerkt. En niet voor niets. Het is een groot feest gewor- den. In een prima sfeer hebben de medewerkers hun beste beentje voorgezet om het feest te laten slagen. Men kon poffertjes eten, Vorige week dinsdag hield ook de bewonerscommissie Bachplein haar jaarvergadering. Ondanks het slechte weer waren toch zo'n 100 mensen naar de Ark toegekomen. Een duidelijk bewijs van de belang stelling van de bewoners voor de zaken die hun woning en woon omgeving aangaan. De bekende jaar-agenda punten leverden weinig opmerkingen op. Over het algemeen was men tevre- den met de wijze van werken van de commissie. Zelfs werd een aantal mensen bereid gevonden om als vervangers in de commissie zitting te nemen. BRANDPREVENTIE Wel uitgebreid werd ingegaan op het punt "Brandpreventie". De heren Staalduinen en Krop van de Brandweer gaven duidelijk ant- woord op de vele vragen en opmer kingen die uit de zaal kwamen. Als belangrijkste punt kwam steeds naar voren dat de voorzichtigheid van de bewoner zelf de belangrijk ste preventie is bij brand. De bekende drie O's waarmee op de t.v. reklame gemaakt wordt, zijn geen onzin. Bovendien bleek dat grote flatbranden zoals wel eens in spektakelfilms te zien, haast nog nooit voorgekomen zijn. Het grote knelpunt in flatgebouwen zit in de kelders, waar iedereen die spullen neerzet die men in huis niet meer hebben wil. Mede daarom werd afgesproken dat de nood-kelder- uitgangen regelmatiger gecontro- leerd zullen worden, en dat in de keldergangen duidelijke bordjes naar de uitgangen toe, zullen wor den opgehangen. THERMOSKRANEN In de rondvraag kwam wel wat onvrede naar voren over de zgn. thermoskranen die bij ieder op de verwarmingen geplaatst zijn. Hoe- wel uitgelegd werd dat de kranen in de loop der jaren een behoorlijke touwtrekken, doelschieten, raad- sels oplossen, meedraaien in het rad van avontuur. Kortom alles wat een fancy fair tot een echte kermis maakt. Hopelijk vindt zoiets navolging bij andere scholen en verenigingen in noord. Het brengt wat leven in de brouwerij, en dat kunnen we in onze nieuwbouwwijk best gebrui- ken. Bijdorp Ook in Bijdorp werd een fancy-fair gehouden. Misschien kleiner van opzet, maar zeker niet minder gezellig. De opbrengst was bestemd voor het komende feest ter gelegen- heid van het tienjarig bestaan van de wijkvereniging Bijdorp. De opbrengst was daar een goed begin voor: ruim 1.000,- gulden. Er zal echter veel meer geld nodig zijn wil het jubileum op uitbundige wijze gevierd kunnen worden. En dat is nodig. A1 was het alleen maar om diegenen die aan het begin van de 10 jaar sceptisch tegenover de wijkvereniging stonden, ten laatste male te overtuigen van het levendi- ge bestaan van deze wijkvereniging Kalenders' Een van de akties die voor het tienjarig bestaan ook gevoerd wordt is de verkoop van kalenders. Op een fraaie stoffen kalender heeft men voor slechts 3,- heel 1978 aan de muur hangen. Een spotprijs. De kalenders zijn o.a. te verkrijgen bij mevr. Oorschot, Schietbaanstraat 3. besparing kan betekenen voor de bewoners, begrepen sommige be woners toch niet hoe de commissie zelfstandig daarmee akkoord had kunnen gaan. Duidelijk werd ook dat dergelijke kranen in het begin uiteraard nog wel eens wat kinder ziektes kunnen vertonen. BEDANKT Hoewel op sommige punten wat kritiek kwam over het werken van de kommissie, bedankten een groot aantal bewoners na afloop apart de commissieleden. Hopelijk een goe de stimulans om ook in het komen de seizoen aktief te blijven in de commissie. HOOT RF.DAKTIE Wij danken de heer J. v. d. L. voor zijn bijstaand artikel, waarbij wij zo vrij zijn een voetnoot te plaatsen. Voornamelijk voor wat betreft de z.g.n. geplaatste thermoskranen. We begrijpen niet dat deze kranen (die de bewoners grotendeels zelf moeten be ta! en!) zonder EHIG overleg met de huurders van de Bachpleinwoningen zijn geplaatst. Er is niets gevraagd, er is geen enquette gehouden. Op de- mocratische wijze had naar meerder- heid dan een beslissing genomen kun nen worden. I)us; niets van dit alles! Bovendien is ons uit een ingesteld on- derzoekje geblekendat een groot gedeelte van deze kranen niet juist funktioneren en in enkele gevallen zelfs helemaal niet. Men zou natuurlijk kunnen stellen dat een bewonerscommissie ingesteld is om de belangen van de bewoners te behartigen (wat overigens een prettige zaak is), doch wanneer dit ingrijpende gevallen betreft - die dan ook nog financiele konsekwenties hebben - moet men o.i. eerst met ALLE bewo ners contact opnemen. Redaktie H.A. Er wordt wat "afvergaderd" in Nederland, vandaag de dag. Ver gaderen en op reis gaan horen veelal bij elkaar. 'n goeie verga- derruimte zoeken, ergens in Neder land is een tijdrovende bezigheid. NS heeft een onderzoek ingesteld naar vergadermogelijkheden in de onmiddelijke omgeving van haar Intercitystations. 123 Van deze vergadercentra, gese- lecteerd op ondermeer service, ac- comodatie, aanwezigheid van au dio visuele apparatuur, goede maal tijden, zitcomfort hebben met NS een afspraak gemaakt. NS zorgt voor het vervoer het vergadercentrum voor de accomo- datie en het bedrijfsleven voor de clientele., NS geeft 20 procent korting op de treinreis. Iedereen kan nu op tijd zijn, want er zijn geen parkeer- problemen, files op de spoorbaan bestaan er niet. Wie geinteresseerd is in deze rege- ling, haalt de- gratis- brochure "Vergaderen via NS" even aan het station. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en REHANGEN" is hel voordeligst en rr.6est vertrouwde odres toch altijd Leliestraaf 32-34 SCHIEDAM - Tel. 2644 32 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. »/h G. J. J, PONjt ■f-

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3