Steeds meer Nederlanders ontdekken Malta OOt Woningen Straussplein worden geisoleerd. Korpsgebouw van het Leger des Heils Schiedam wordt gerestaureerd Oud-Hollands smulfestival by N.S. Stations. Huishoudelyke Voorlichting Korte Dam 5 tel. 264781. Kerst- Nieuw jaars- kaarten eigen Concert "Open Huis" Rijnmond MTS Notarissen geven voorlichting over familierecht Pagina 5 23 november 1977 Voor alles op fofo- en filmgebied EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SEERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Pittoreske haven vanwaar de vissers uitvaren om nog yoigens oude tradities de vis binrien te haien. aitiMlai l I'I'a aifJaa amKK99n^H Naar aanleiding van klachten van bewoners van het Joh. Straussplein, o.m. over de afrekening van het stookseizoen 1975/76 heeft de gemeente- lijke Woningdienst besloten de 351 woningen op het plein te gaan isoleren. Dit gaat gebeuren door het aanbrengen van isolatie-platen op het dak, de kopgevels van de blokken aan de binnenzijde te voorzien van isolatieplaten, het aanbrengen van dubbele beglazing in de woonkamers en het voorzien van kozijnen en borstweringen van glasal-platen. Hoewel de gemeente Schiedam een subsidie van het rijk zal ontvangen wordt dit voor de gemeente toch een kostbaar karwei. Met een huurverhoging (t.z.t.) van ongeveer 13,- per maand zal rekeningen gehouden moeten wor den. Tussen de Woningdienst en de huurders zal verder - ook over andere zaken - een nauw contact worden onderhouden. Hiertoe zal een bewonerscommissie worden samengesteld. Het ieder bekende pand Lange Haven 27, sinds 23 mei 1890 in gebruik als Leger des Heils korpsgebouw, wordt grondig gerestaureerd. Gebruik van het gebouw in de huidige staat is absoluut niet langer verantwoord. Het grondige herstel, dat een haf jaar zal vergen, zal begin november een aanvang nemen. De kosten van restauratie zullen, met inbegrip van inventarisvernieuwing, ook hoogst noodza- kelijk, ten minste vierhonderdvijftig duizend gulden belopen. Het kan ook wel vijfhonderd- duizend gulden worden. Daarvan is, uit een in Schiedam door het Leger gevormd bouwfonds en door een zeer belangrijke bijdrage van het Hoofdkwartier te Amsterdam, een bedrag van in totaal/ 365.000- beschikbaar. De afdeling Schiedam staat voor de opgave, ten minste 85.000,- nog op tafel te brengen. Misschien moet het wel f 135.000,- worden. Daarvoor zullen allerlei akties komen. A1 wordt het gebouw gesloten, de aktiviteiten gaan onverminderd voort. De voor ieder toegankelijke diensten op zondag zullen worden gehouden, om 10 uur en 7.30 uur, in de aula van de Schiedamse Muziekschool, Lange Nieuwstraat 183. Korps Schiedam is zeer erkentelijk voor deze mogelijkheid de arbeid op Zftdag te doen voortgaan. Dank zij de welwillende medewerking van velen, gaat ook de wekelijkse aktiviteit gewoon door. Deze is verdeeld over de Lutherse Kerk, Oosterkerk en de kapel van het voormalige Klooster, Korte Haven 27. Daar zal ook de bekende verkoop van kleding plaats vinden. Elke woensdag van 2 tot 3 uur. Voor wie een bijdrage zou willen geven voor deze hoogste noodzakelijk restauratie en voortgang van de Legerarbeid: het gironummer is 221519. De stationsrestauraties staan deze herfst in het teken van de oer-hollandse pot. Wie kent ze eigenlijk nog, die typisch hollandse gerechten als: stimp-stamp. stampot van fijngesneden rauwe andijvie, aardappelen, met spek en een stuk rookworst; hete bliksem: een appel- en aardappelstampo* met spek en blakenbrij; blote billetjes in het groene gras: een stampot van gezouten snijbonen, witte bonen en aardap pelen met een halve rookworst raasdonders: capucijners, gebakken ui, piccalil- ly en spek; stokvis: met rijst, aardappelpuree, gebakken uien en een Zaanse mosterdsaus. Afwisselend zijn een of meer van deze menu's in het assortiment opgenomen. De prijzen doen ook ,,oud-hollands" aan en varieren van6,95 tot 10,50. ook voor de ,,haast-hebbers" bieden de stations- restaurants nog een aardigheidje: warme anijs- melk met een speculaashart, volgens oud- Veluws recept vervaardigd, voor1,95 (met een plastic zakje, waarin de klant de aardige mok mee naar huis mag nemen). De tijd van Sint nadert met rasse schreden. U bent allemaal al druk hiervoor bezig en ook bent u al met het kopen van de cadeautjes bezig. Met dat laatste vooral niet te lang wachten, anders vist u achter het net en is wat u kopen wilde, juist uitverkocht. Op dinsdagmiddag is er in het Kruisgebouw in Groenoord nog plaats voor 2 dames voor het naaien. Op de maandagmiddag kursus bloemschikken, die op 21 november is begonnen is nog plaats voor enkele dames. Een leuke kursus om voor de Kerstdagen te doen, u leert er mooie kerstversie- ringen te maken. Er komen 4 lessen voor de de kerstdagen en 4 lessen in januari. Doet u het dus nog maar vlug even voor de feestdagen. En hoewel de feestdagen (met het gebruikelijke lekkere eten) nog moeten komen, denkt u toch alvast aan de ..Afslank-kursus". Na die aanslag op uw lijn, is deze kursus extra belangrijk. Om alle narigheid van een kursus die al vol is) te voorkomen, is het het beste, om u nu al op te geven. Het kan op woensdagmorgen van 9 tot 10 uur of op woensdagavond van 8 tot 9 uur. De kursus wordt gegeven op Korte Dam 5, duurt 12 weken, kost/ 65,- zonder bijkomende kosten. U krijgt een persoonlijk dieet, wordt wekelijks gewogen en komt iedere week allerlei wetens- ^aardigheden over de diverse voedingsmiddelen. De resultaten zijn heel goed, gemiddels zo'n 8 kilo afvallen in deze 12 weken. Meldt u zich maar per omgaande. Ons kantoor is open dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 12 uur op Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. U kunt zo bij ons binnenlopen, of u kunt ons even bellen Kunt u overdag niet bellen, dan kunt u het proberen tussen 17.30 uur en 18.30 uur op no. 263633. In elk geval tot spoedig ziens of horens. p.s.: welke kooklerares helpt ons door een kursus te komen geven Er zullen vast wel dames met deze akte in Schiedam wonen. Belt u ons om een afspraak te maken De Historische Vereniging Schiedam biedt dit jaar voor het eerst een viertal Kerst- en Nieuwjaarskaarten te koop aan. Als illustraties zijn details gebruikt uit kaarten en plattegronden, zoals die indertijd te zien waren op de tentoonstelling Schiedam op schaal". De kaarten zijn dubbelgevouwen en aan de voorzijde ge-illustreerd, twee van deze illustraties zijn in kleur. De binnenzijde van de kaart is bianco. Aan de achterzijde staat de vermelding van de herkomst der reprodukties. De prijs van de fraaie kaarten, ,,In eigen stad, van eigen stad", zijn 1,50 per stuk voor de gekleurde exemplaren en 1,20 voor de zwart-witte. Bij grotere afname zijn kortingen mogelijk. U kunt bestellen door storting op gironummer 35.33.203 tn.v. de penningmeester van de Historische Vereniging Schiedam. Zij zijn tevens te koop bij het Stedelijk Museum en V.V.V. kantoor, alsmede bij boekhandel van Leeuwen, Broersvest; Roodbol, Rubensplein en Mercurius aan de Lange Haven. Air Malta, de nationale luchtvaart- maatschappij van Malta, opgericht in 1974, konstateert een groeiende Europese en vooral Nederlandse belangstelling voor het eiland Malta. Werden nog maar zo'n kleine 1.600 mensen naar dit zon- overgoten vakantie-paradijs gevlo- gen dit jaar zijn dat er zeker zo'n 4.000 Weer volgend jaar wordt er een stijging verwacht van tenminste 50% Dit zal mede afhangen van een campagne die de National Tourist Organization Malta dit jaar zal voeren bij de Nederlandse reisbureaus. In zijn totaliteit worden er dit jaar ca. 400.000 toeristen op Malta verwacht. Ook in de toekomst zal dit aantal niet veel hoger worden, omdat de National Tourist Organi zation Malta er naar streeft de rust, die de vakantieganger nu geniet, niet door grote drukte te verstoren. In Nederland hebben 8 tour-opera- tors het eiland Malta een vaste plaats in hun catalogus gegeven. Op maandagmiddag 28 november a.s. van kwart voor twee tot plus minus 4 uur in de Kleine Doelen- zaal voor bejaarden en .andere belangstellenden. Medewerkenden zijn de orkestklas van het Rotterdams conservato- rium o.l.v. Arie van Beek, het kamerkoor van het conservatorium o.l.v. Jan Eelkema en het bejaar- denkoor ,,Ons Genoegen" te Maassluis o.l.v. Charlotte van Os- Eybergen. Solisten zijn Astrid in 't Veld- accordeoniste en Lucie van Oort- merssen- fluitiste. Toegangsprijs 3,50 incl. garde- robe en consumptie tijdens de pauze. Inlichtingen bij de Stichting Raad voor het Maatschappelijk Welzijn te Rotterdam 3006, Pieter de - Hoochweg 120, tel. 763311, giro 91042. rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Vrijdag j.l. is de nieuwe Rijnmond MTS, gelegen aan de Schiedamse- weg in Bijdorp officieel geopend. Ter gelegenheid hiervan wordt er op zaterdag 26 november a.s. een "open huis" gehouden, waarbij iedereen de gehele dag welkom is. Iedereen krijgt meerdere malen in zijn of haar leven te maken met de wetten op het gebied van het familierecht. Die wetten, hoe nut- tig en waardevol ook, vormen een doolhof waar een niet deskundige gemakkelijk in verdwaalt. Het ge- volg kan zijn, dat men een verkeer- de beslissing neemt, een slechte regeling treft of een overeenkomst aangaat, waarvan men de juri- dische of financiele consequenties niet volledig kan overzien. De notarissen, verenigd in de Koninklijke Notariele Broeder- schap, hebben het inititatief geno- men meer voorlichting te geven over het moeilijke terrein van het familierecht. Zij hebben een bro chure samengesteld, waarin onder- werpen worden besproken als hu- welijksvoorwaarden, de ouderlijke macht over minderjarige kinderen, het voogdijschap over de kinderen bij overlijden en echtscheiding, en het doen van schenkingen door ouders aan hun kinderen om suc- cessierecht te besparen. Ook alle haken en ogen die vast kunnen zitten aan het maken van een testament en het verdelen van een erfenis komen in de brochure uit- gebreid aan de orde. Tenslotte is een afzonderlijk hoofd- stuk gewijd aan de juridische en financiele regelingen, die mensen kunnen treffen en zelfs moeten treffen als zij verstandig zijn), wanneer zij buiten het huwelijks- verband met elkaar samenwonen. Daabij wordt gedacht aan bijvoor- beeld broer en zus, een man en vrouw die samenwonen, maar niet willen trouwen, en homofiele pa- ren. Voor hen is het vastleggen van de zakelijke kanten van hun relatie van bijzonder belang. Voor adviezen op het gebied van het familierecht kan men bij iedere notaris terecht. Hij is een onpartij- dige, door de Koningin benoemde, raadgever en de deskundige bij uitstek op juridisch en financieel gebied van het zogenaamde ,,pri- vaatrecht". De brochure familierecht" kan men gratis bij alle notariskantoren krijgen. Dr. W>bautpl«in 15 Tel«foon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 5