Verkeerd ingestelde verkeerslichten brengen stagnatie in Schiedam-Noord Rabobank BANKZAKEN voorAL Kerstbal in Landvreugd Nieuwe trainer by H.S.V. Sporthuis Kethel- Groenoord Hipke niet naar het nieuwe winkelcentrum Fietsen op de stoep in Groenoord gewone zaak Route bezoek Sint Nicolaas in Schiedam-noord Zijn schoonmoeders jaloers? lOe jaargang no. 247 30 november 1977 de magneet o r<I(T A kUo ordc n Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten a I I e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Elders in dit blad kunt u geen mededeling vinden, die wij van gemeentewege ontvingen, betref fende uitbreiding van de "geel knipperende" verkeerslichten. Wij dachten dat deze maatregel een goede zaak was, zeker gezien het feit dat hiermede in het verle- den al goede ervaringen zijn opge- daan en er geen ongelukken door zijn voorgekomen. Jverdag zullen diezelfde verkeers lichten op normale wijze ongetwij- feld hun diensten bewijzen. En dat kunnen we helaas van de verkeerslichten in onze wijk nauwe- lijks zeggen. We stellen graag voorop dat we blij zijn dat gevaarlijke kruispunten en wegen door verkeerslichten worden "bewaakt". Wij zijn verheugd dat kinderen en andere voetgangers de gelegenheid krijgen veilig over te steken. Ten opzichte hiervan zal geen misvatting bestaan. SLECHT GEREGELD Al moeten wij bij sommige over- steekplaatsen opmerken, dat het voor bejaarden en voor mensen die niet zo vlug uit de voeten kunnen een hele, bijna onmogelijke toer is in eenmaal de overkant te halen. (Zie hiervoor b.v. de oversteek- plaats Mozartlaan-Bachplein) Nog erger is het gesteld met de verkeerslichten voor het snelver- keer. Het komt herhaalde malen voor dat deze op een bijna wonderlijke wijze zijn afgesteld of wellicht ontregeld zijn. Er kunnen dan twee, drie auto's van het groene licht gebruik maken voor de daar- op volgenden is het "Wachten geblazen". Nu is geduld wel een schone zaak, maar het gevolg van een en ander is een veel te lange file, die in feite niet nodig is. Zoals in Schiedam Noord blijkbaar alles "tijdelijk" is, zijn ook de verkeerslichtinstallaties tijdelijk. Het was de bedoeling dat deze -reeds jaren geleden- vervangen zouden worden door installaties die regelbaar zijn door middel van verkeersdrempels. D.w.z. dat het verkeersaanbod de werking van groen of rood eigenlijk zelf regelt. Maar zover is het nog niet en moeten we het doen met ietwat verouderde installaties, die van de een op de andere dag plotseling heel anders schijnen te werken. Zo is het namelijk; een paar dagen gaat het goed, dan opeens een of meerdere dagen is de frequentie anders. NIEUWE DAMLAAN Zeer goed is dat te merken op de Nieuwe Damlaan, waar het vooral 's morgens tussen 8 en 9 uur een waarlijk chaotische toestand is ge- weest. De volkomen uit de tijd zijnde overweg draagt daar zijn steentje toe bij. Het is al enige malen voorgekomen dat de file tot onder Rijksweg 20 reikte, terwijl ook op de zijwegen (Laan van Bol'Es, Hargaweg) ein- deloze rijen auto's stonden. Nu ligt het niet in onze bedoeling via ons blad een lans te breken voor de ongeduldige weggebruiker. Waar wij ons aan ergeren is het simpele feit, dat dergelijke verkeers opstoppingen helemaal niet nodig zijn! Beter afgestelde verkeerslich ten kunnen ook zeer veel "verlich- ting" brengen, waarbij dan terdege rekening gehouden dient te worden met het betreffende verkeersaan bod. Een klein voorbeeld is het stoplicht vlak voor de overweg (komende uit Schiedam-Noord) bij Blijdorp. Na tuurlijk is dit licht noodzakelijk om de mensen uit die wijk een veilige oversteek te garanderen. Maar met het verkeersaanbod ter plaatse wordt geen enkele rekening gehou den. Verkeerslichten op de kruising Nieuwe Damlaan/B. v. Haaren- laan kunnen de files in het geheel niet aan. Ook daar weer geen rekening met verkeersaanbod. Laten we aannemen-gezien de fi- nanciele positie van de gemeente Schiedam - dat er geen middelen zijn om deze lichtinstallaties te moderniseren. Dan nog zijn de veel te lange files niet nodig. Want de meeste verkeerslichten zijn ter plaatse met de hand (via schakelkast) te regelen. Waarom niet op de drukste tijden (dus van 8-9 uur) dit op de knelpunten op te lossen? Het kost natuurlijk 2 of 3 man politie, dat wel. Misschien is de zaak door ons wat te simpel gesteld, toch dachten we dat door een kleine ingreep niet noodzakelijke opstoppingen ver- meden kunnen worden. Zijn we al te simpel (we zijn tenslotte geen verkeersdeskundi- gen) dan blijft er nog maar een ding over. Het fraaie verkeersbord met de aan- en uitknipperende neonletters "FILE" t.o. de Mar- griethal te verplaatsen naar het kruispunt Laan van Bol'Es /Chur- chilllweg. da tank voor iederiKn Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 7051 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 69 11 uw Hoewel het feest van Sint Nicolaas nog niet achter de rug is, werkt de wykvereni- ging Groenoord al weer aan het volgende evenement: Het Kerstbal 1977. In de sfeervol ingerichte boer- dery Landvreugd zal het op zaterdag 17 december a.s. gonzen van gezeiligheid. Op die dag n.l. is er het tradi- tionele Kerstbal. U bent vanaf 20.30 uur harteljjk welkom. De kaarten voor deze avond zqn a 6,-- per persoon te verkrygen b(j de volgende adressen: Mevr. R. Immerzeel, Dirk Schaferplein 99 de heer H. Gusman, Bart Verhallenplein 80 Boerdery Landvreugd, Swee- lincksingel 7 Als u al eens een kerstbal van de Wykvereniging hebt mee- gemaakt dan weet u dat de beschikbare toegangskaarten snel zijn uitverkocht en daar- om: haast u, bewoners van Schiedam Noord, naar een van de genoemde verkoop adressen. Heeft u dan kaarten dan bent u in de unieke gelegenheid om eindelyk eens de echte Kerstman te ontmoe- ten! Tot ziens in boerdery Land vreugd op 17 december. Het bestuur van de H.S.V. Sport huis Kethel-Groenoord is er in geslaagd om in de vakature van trainer coach te voorzien. Voor het seizoen 1978 (met onmiddelijke ingang) is nu aangetrokken de heer A. Fabrie. A. Fabrie is geen onbekende, hij is jarenlang de steun pilaar geweest van het kam- pioensteam van Sparta (in de zes- tiger jaren) en trad ook op als verzorger/masseur van het Neder- lands team. In ons artikel betreffende het nieu we winkelcentrum aan de Zwaluw laan in ons vorig nummer, vermeld den wij dat ook de bekende firma Hipke daar een nieuwe zaak zou vestigen. Wij hadden dit uit overigens welin- gelichte bron vernomen, maar blijkt dit achteraf toch niet juist te zijn. Weliswaar stond de Fa. Hipke reeds lang op de lijst van gegadig- den, maar om diverse redenen zal dit niet worden gerealiseerd, dus geen doorgang vinden. Het spijt ons dat wij een onjuist berichtje doorgaven (hetgeen juist niet tot onze gewoonte behoort) en het spijt ons nog meer dat de heer Hipke zich daar niet zal vestigen. Want juist in deze tijd van "zelf- bediening" is het zo prettig in een winkel te komen waar men nog op haast ouderwetse wijze "geholpen" wordt en "advies" kriigt. Maar er is geen man overboord, de Fa. Hipke blijft gevestigd in Win kelcentrum De Ketel, aan de Boro- dinlaan. We hebben er in het verleden wel meer op gewezen: fietsen op de stoep schijnt in Schiedam-Noord en met name in Groenoord de gewoon ste zaak van de wereld te zijn. Telkenmale wordt onze redaktie hier op attent gemaakt en -zoals gezegd- hebben wij hieraan al enkele keren aandacht gewijd. Om niet al te vervelend te worden, hebben we dergelijke berichten de laatste tijd maar achterwege gela- ten. Het kwaad, want dat is het, steekt echter weer aardig de kop op en vooral Winkelcentrum de Ketel is een geliefkoosd oord om rondjes te rijden. Met toch alle gevaren van dien. Het is zeker niet denkbeeldig dat vooral ouden van dagen van- daag of morgen een botsing niet kunnen vermijden. Fietsen: erg gezond, hou het gezond; op fiets- pad of middenweg! Zoals u reeds bekend is, heeft de wijkvereniging Groenoord (in nau- we samenwerking met de winke- liers uit Schiedam-Noord) er voor gezorgd dat hij -met zijn gevolg- een bezoek aan Groenoord brengt. Dat gebeurt dan zaterdag 3 decem ber a.s. Om 11 uur's morgens vertrekt hij dan vanaf Boerderij Landvreugd. De route is dan als volgt: Sweelinck singel, Valeriusstraat, Laan van Bol'Es, Pr. Beatrixlaan, Schiedam seweg, Zwaluwlaan, Meeuwensin- gel, Kerklaan, Noordeinde, Schie- damseweg, Zwaluwlaan, Bachplein Mozartlaan, van Dalsumlaan, Rooijaardsplein, Schubertplein, Borodinlaan, P. v. Anrooylaan, Laan van Bol'Es, Diepenbrockstr. en Sweelincksingel waar de stoet ontbonden zal worden. We hopen dat het droog weer zal zijn en u en uw kinderen hem - zonder paraplu- een hartelijk wel kom toe kunnen zwaaien. Volgens ons niet altijd Maar als uw a.s. schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kaarten Kollektle ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a. s. schoonvader: 'Toch hebben wij iets gemist bijt begin van ons huwelijk' Dus, mensen-met- trouwplannen, kom snel eens bij ons naar die uitgebreide en smaakvolle kollektie huwelijks-en dankbetuigings kaarten kijken! Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Teletoon 268666-266670

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1