Bovag autorijschool „Verboom" Uit in Schiedam (Van printer jji RENIRIE I§l Voor een goede rijopleiding! Sporthal Margriet volgend jaar vergroot Uienstencentrum Ue Woudhoek niet ^end, ai zet men aues in het AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Bekroonde Skil Kluskist nu in Jumbo uitvoering met 100,- voordeel Nationale 4-rittenkaart 20 jaar volkskerstzang Kerstpuzzel in ons volgend nummer Opvallende voetganger Loongrens voor 1978 vastgesteld op/ 36.200 Tel. 010-712207 P. A. v.d. KRUIT pagina 3 YiHHtkr AktaHN-di'it 30 november 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 Vamor-MI gediplomeerd Lest met Honda-Accord, de auto met de beste testresultaten van 1977. Sibeliusplein 233 - Schiedam - Tel. 010-709252 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice schjedam Verkoop en reparatie van radio- en t.v.-apparatuur Ml Wij repa re re n uitsluitend bij u aan huis. Volgend jaar zal Sporthal Margriet belangrijk vergroot zijn. De hal krijgt dan een afmeting van 91 x 34 meter en is dan ook in twee delen te gebruiken door middel van een electrisch bedienbare schuifwand. buiten het vergrote vloeroppervlak zullen nog meer nieuwigheden aan- geschaft worden. Vaste uitschuif- bare tribunes en ook verrijdbare elementen zullen tot de vaste inven- taris behoren. Plafond en verlich- ting zullen worden vernieuwd, ter- wijl een originele sportvloer zal worden aangebracht. a ma a a Een juiste openingsdatum is nu nog werk dat dit begin September 1978 Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voof 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op 12 december vanaf 14.30 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur, vanaf 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woensdagmiddag van 12.30-14.00 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. Programma: Dienstencentrum "De Woudhoek" 4 December: St. Nicolaasfeest Aanvang 13.30 uur. 13 december: Duitse avond. Met dia's van de Rijn en Moesel. Aanvang 20.00 uur. Toegang/ 1,- 22 december: Kerstviering. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis Openstelling dienstencentrum op zondagen: Op zondag 18 december is het dienstencentrum van 13.30 - 16.30 uur geopend. De komende maand kan men ook nog bijzonder goed ,,uitgaan" in Schiedam. Passagetheater. Morgen (1 december) treedt op de bekende Ted Easton Jazz-band. Als zangeres verleent Beatrice Reading haar medewerking, terwijl showman Freddy Crump er wel weer een spek- takel van zal maken. (Misschien kunt u nog aan een kaartje komen.) Op 15 december weer feest met Fiesta Gitana". Toegangsprijzen 15,-, 12,50 en 10,-. (CJP en pas 65 10,50, 8,75 en 7,00) Zoldertheater Op 2 en 3 december optreden van de bekende theatergroep ..Kabaret Vangrail" met hun nieuwste programma. Toegangsprijs 9,- (CJP en pas 65 7,50). Op 9, 10, 16 en 17 december vier ,,try outs" van Kabaret Tekst- pierement met het programma ,,Deusjevo". Toegangsprijs 11,- (CJP-Pas 65 8,50). BACHPLEIN 269 TELEFOON 7142 58 Nog lang niet elke gebruiker van het stedelijk openbaar vervoer kent de Nationale 4-rittenkaart. Met zo'n kaart op zak (4 ritten voor /3,-, houders van de "Pas 65" betalen 1,50) kan op alle stads- diensten van 60 Nederlandse ge- meenten een rit worden gemaakt. De kaart is inmiddels aangepast en past voortaan ook in de stempel- automaten van de grote stedelijke vervoerbedrijven. Nieuw is ook dat de Nationale 4-rittenkaart voortaan geldig is in de Amsterdamse en Rotterdamse metro. De kaart is uitsluitend aan de NS-loketten te koop. In vele gevallen -niet alle- levert de kaart niet alleen gemak, maar ook reduc- tie op de normale prijs op. Evenals voorgaande jaren hoopt het Comit6 Volkskerstzang weer een vier-tal kerstbijeenkomsten te houden in de Grote Zaal van "De Doelen" te Rotterdam en wel op ZONDAG 18 DECEMBER en ZATERDAG 24 DECEMBER beide avonden om 19.00 en 21.00 uur. Ook dit jaar zal de samenzang van kerstliederen onder leiding staan van Frits Heuvelink. Muzikale me dewerking wordt verleend door de korpsen van Het Leger des Heils Rotterdam-Noord en Rotterdam- Congreszaal. De koorzang wordt voor de twintigste keer verzorgd door het Groot I.J.E.-koor Rotter dam en het I.J.E. koor Overschie. De koorzang staat onder leiding van Adrie Vrijhof. Het Doelenorgel zal bespeeld worden door Wim Hardenbol. Twintig jaar nadat de jeugdorgani- satie I.J.E., Youth for Christ en Jeugd en Evangelie met de volks kerstzang in de Glazen zaal van het oude Ahoy'complex begonnen mag de volkskerstzang zich nog steeds in een grote belangstelling verheu- gen bij vele mensen in en om Rotterdam. Wie een plaatsje wil in een van de samenkomsten kan kaarten ver- krijgen a 0,50 bij de volgende adressen te Rotterdam: Boekhandel van Brummen, Zuid- plein 88. Boekhandel Adrie de Waal, Frans Bekkerstraat 85. Boekhandel van Dordrecht, Bent- huizerstraat 84. Parfumerie Tournier, Meent 2. Boekhandel Bokhorst, Vierambachtstraat 119. Boekhandel van Rietschoten, Win- kelcentrum Keizerswaard. Congreszaal Leger des Heils, Wil liam Boothlaan (tijdens kantoor- uren) De kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 6 december en ze kunnen NIET TELEFONISCH gereserveerd of besteld worden. Voortbordurend op de succesfor- mule van haar kluskisten brengt SKIL voor het komende cadeau seizoen een elf-delige doe-het-zelf uitrusting als Jumbo kluskist op de markt. Opmerkelijk is, dat de inhoud van deze uitrusting 1552H bij elkaar geteld op402,- komt, terwijl de totale Jumbo tijdelijk voor 298,- aangeboden wordt, een prijsvoordeel dus van ruim 100,-. Bovendien wordt de handige kunst- stof koffer, die een mensenleven mee kan gaan, gratis meegeleverd. De nieuwe grotere kluskist meet 54x33x10 cm en is van een zeer solide polytaethyleen vervaardigd. De ruim bemeten scharnierende handgreep kan dichtgeklapt wor den, zodat de kist bij het opbergen slechts weinig plaats inneemt. Door *oepassing van een transparant 'deksel is de inhoud duidelijk zicht- baar. Verder ziet men op de "kleurige pictogram-etiketten in e6n toogopslag de belangrijkste gege- vens van de boormachine, zoals boorkop capaciteit, motorvermo- gen, klopboormachine, regelbare snelheid. geschikt voor hulpstuk- ken. De inhoud bestaat uit de meest verkochte SKIL klopboormachine 1439H met Vari-Tour-systeem voor elektronische toerentalregeling. Zoals alle SKIL dhz-boormachines heeft ook dit model KEMA KEUR. Verder zijn er een Snap/Lock cirkelzaaghulpstuk en vlakschuur- ■hulpstuk en een uitgekiend assorti- tnent boren, schroevedraaierstift- en, schuur- en slijpschijven, een verfmenger en een boordiepte in- stelling. Snap/Lock is een SKIL patent voor onmiddelijke, pro- bleemloze bevestiging van de hulp- stukken op de boormachine. Het systeem werkt ongeveer als de oude vertrouwde bajonetsluiting. Met opzet zijn schroevedraaierstiften aan deze uitrusting toegevoegd, omdat een Vari-Tour-Systeem boormachine uitstekend geschikt is om machinaal te schroeven. Men kan namelijk uit stilstand starten en het toerental zeer geleidelijk opvoeren door "wat meer gas te geven". Daardoor zal de stift niet wegschieten en wordt de schroef feilloos in het materiaal gedraaid. -Dat bespaart veel blaren en zweet- druppeltjes vergeleken met hand- werk. Onze volgende uitgave zal op 14 december a.s. zijn. Met het oog op de komende Kerstdagen, zullen wij in dat nummer uitgebreide aan- dacht wij den aan de feestdis. Ook zullen wij -traditiegewijs- weer een grote kerstpuzzel (met fraaie prijzen) publiceren. Let dus over 14 dagen op uw brievenbus. Kijk de wet er maar op na, nergens staat dat voetgangers verlichting moeten voeren. Dat kan hun bij duisternis nog kwetsbaarder ma ken. Dus toch wel zaak om te zorgen dat zij onderweg opvallen voor het rijdende verkeer. De volgende tips helpen daarbij: -Draag zo mogelijk lichtkleurige kleding, zodat een naderende auto- mobilist u stukken eerder en beter ziet. - Loop buiten de bebouwde kom uiterst links op de rijbaan als een voet- of fietspad ontbreekt, dus het rijdende verkeer tegemoet. Ook binnen de bebouwde kom is dit aan te bevelen. - Steek zo mogelijk over op een plaats waar straatverlichting brandt. Het Ministerie van Volksgezond- heid en Milieuhygiene heeft de loongrens voor 1978 vastgesteld op 36.200. Het maximum pre- mie-dagloon, het loon waarover maximaal ziekenfondspremie moet worden betaald, zal vol gend jaar 118,per dag be dragen. Het voor 1978 geldende premie- percentage voor de verplichte ziekenfondspremie moet nog door de Ziekenfondsraad worden vastgesteld. Volgens het ontwerp-advies zet de in 1973 begonnen vertraging, waarmee de kosten in de ge- zondheidszorg stijgen, nog steeds door. Toch zou voor 1978 een premie van 8.96 procent no- dig zijn om de inkomsten en uit- gaven van de ziekenfondsen in evenwicht te krijgen. Omdat dit jaar de uitgaven meevallen zul len de reserves van de zieken fondsen eind van dit jaar 882,7 min. bedragen en de raad meent dat daarop wat mag wordan ingetaerd. Zij varwacht, dat volgand jaar da kosten per verzekerde zullen stijgen van 955.26 tot 1060.59. aan stijging van 11 procant. Voor alia verzekerden tezamen zullen da uitgaven stijgen van 7,75 mrd. tot 8.65 mrd. Daarbij is geen rekening gehouden mat uitbrei- ding van de tandheelkunde an psychotharapeutische huip, op- naming van abortuskosten in het ziekenfondspakket en de ontwik- keling van groepspraktijken en gezondheidscentra. FAZANTLAAN39" SCHIEDAM (KETHEL) VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN* Is hef voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Leliesfraai 32-34 SCHIEDAM r Tel. 264432 Door onze telefoonbeantwBorder zijn wij steeds bereikbaer. v/h G..J. J. PONJ6

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3