RENIRIE yrinte Dienslencenfrum De Woudhoek Instuif Kerstbal Loop-Inn Woudhoek The Riverside Club Schiedam Fietspad komt er P. A. v.d. KRUIT AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Bericht van Sinterklaas Politie pakt vuur- werk-haldadigen Tel. 010-712207 Wellce wijn waarbij? pagina 3 VMM-df r Akkflordcn 14 december 1977 Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Verkoop en reparatie van radio- en t.v.-apparatuur ib Wij repareren uitsluitend bij u aan huis. Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. De pedicure is tot en met 21 december 1977 aanwezig. Daarna weer op dinsdag 3 januari 1978. Mevrouw Schenk (pedicure) wenst een ieder PRETTIGE FEESTDA- GEN en een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voof 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 9 januari 1978, vanaf 14.00 uur. Gehoor en Gezichtsproblemen: Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur, vanaf 14.30 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Kosten f 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woensdagmiddag van 12.30-14.00 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. PROGRAMMA DIENSTENCENTRUM „DE WOUDHOEK" 22 december: Kerstviering van het zangkoor O.A.S.E. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Openstelling dienstencentrum op zondagen: op zondag 18 december is het dienstencentrum van 13.30- 16.30 uur geopend. Ook wij, de medewrkers van het dienstencentrum wensen u, PRET TIGE FEESTDAGEN EN EEN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR. ,,De Woudlopertjes" Zaterdag 17 december hebben we weer een filmmiddag voor de meis- jes en jongens in de leeftijd van 6 t.e.m. 12 jaar in het dienstencen trum ,,De Woudhoek" van 2-4 uur. De toegangsprijs bedraagt 1.- en de kaartjes zijn af te halen bij mevrouw Van Zessen, Heyer- mansplein 254 op donderdagmid- dag 15 december na 4 uur. Er zijn maar een beperkt aantal plaatsen dus vergeet niet ze tijdig te gaan halen. Tot ziens bij de Instuif. In deze donkere dagen voor Kerst- mis, geeft de Loop-Inn weer het lichtend voorbeeld met het organi- seren van een volgend evenement. In de sfeervol ingerichte zaal van het dienstencentrum Woudhoek aan het Heyermansplein zal op zaterdag 17 december het traditio- nele kerstbal worden gehouden. Ook nu weer belooft het een grandioze avond te worden. Zoals gewoonlijk is de toegang gratis. Wij hopen, ook u op 17 december vanaf 20.00 uur te mogen begroeten. Door The Riverside Club uit Schie dam is ,,The Memphis Queen Jazzband" uitgenodigd om op 17 december in Schiedam een concert te geven.Deze uit zes leden bestaande band oogste veel succes met hun deelname aan de nationa- le Taptoe '76 te Breda. De band bewees dat Chicago-jazz een zeer waardevolle plaats inneemt in de samenstelling van de Amerikaanse en West-Europese muziekcultuur en opvalt door spontaniteit en improvisatie. ,,The Memphis Queen Jazzband" speelt in zaal ,,Tivoli" aan de Nieuwe Haven op zaterdag 17 december a.s. van 22.00 tot 02.00 uur. Lang geleden, te lang geleden, plaatsten wij een artikel betreffen- de een klacht van ,,de Fietsende Huisvrouwen van Tuindorp". Door het wegvallen van het fietspad bij het Hargplein werd het toen een beetje moeilijk de apotheek aan de Zwaluwlaan (en winkels aan het Bachplein) te bereiken. De wijkver- eniging Groenoord e.o. spande zich voor deze zaak in en kreeg onlangs van gemeentewege de toezegging dat er een nieuw fietspad (brug over Molensingel) zal komen. Wanneer dit nu precies zal worden gerealiseerd is nog niet bekend, maar het zit er toch in dat de fietsende huisvrouwen de langste tijd van hun ,,isolement" hebben gehad. ti'X Si. Ujj.i VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligsf en meest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 2644 32 Door onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. »/h g. J. J. ponj£ IN DIT NUMMER GROTE KERSTPUZZEL MET FRAAIE PRIJZEN RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice De wijkvereniging Groenoord ont- ving zojuist een brief van Sint Nicolaas met daarin o.m. het vol- gende: Ik dank de wijkvereniging Groen oord en de winkeliers voor de grootse ontvangst bij mijn rijtoer door Schiedam-Noord. Het was leuk om te zien dat praktisch iedereen weer een jaar ouder was geworden. Dit laatste was echter niet te constateren bij het Majoret- ten- en Tamboerskorps van ,,St Ambrosius". Hun voortreffelijke muziek en het optreden van de meisjes deden mij veel genoegen. Ook moet ik de Spalandruiters bedanken voor hun uitstekende begeleiding. Mijn zwarte pieten konden nu hun rijkunst tonen al was het dit keer niet op het dak Nogmaals onze dank, Spalandrui ters! Het deed mij, slechts eenmaal per jaar jarig het staat in de brief, red. ook veel genoegen om al die winkeliers weer eens te ontmoeten en begroeten: Van der Torren; Hofland; Dijkshoorn; VeGe; Bot; Damme; Van der Meer; Brugge- man: Van Schatk; Hipke; Slijterij ,,De Ketel"; Coops; Bijl; Verbrui- kersmarkt Ketel; Coop; Doe het zelf; Zalm; Amro Bank; Rijwiel- handel Centrum; Spaarbank 1820; Nooteboom en de Rabobank. Ik zal dit soort ontmoetingen heel graag herhalen en de Sooscommis- sie van de wijkvereniging [die alles weer voortreffelijk voor elkaar had zal mij best weer van dienst willen zijn). Ook de kinderen die zo enthousiast meegedaan hebben met de etalage- wedstrijd wil ik graag bedanken, volgend jaar weer meedoen hoor! Ik besluit met u alien nog prettige feestdagen en een heel goed 1978 toe te wensen en wat mij betreft: tot ziens. Sint Nicolaas Wij meenden dat bovenstaand briefje u niet mag worden onthou- den en niet alleen omdat wij het volledig met de Goede Sint eens zijn, maar ook omdat hij in dit stadsdeel niet meer weg te denken is en wij graag volgend jaar weer een verzoek tot hem zullen richten om w66r langs te komen. De Societeitscommissie van de wijkver. Groenoord Al een paar dagen maakten enkele jongens Groenoord aan het schrik- ken door het afsteken van vuur- werk. We begrepen dit al niet, omdat er nu eenmaal een vaste datum van uitgifte is vastgesteld. Enkele bewoners van het Schubert- plein, die zich ,,een rotje" schrok- ken, belden de politie, die even later twee knapen van 16 jaar aanhield en mee naar het bureau namen. Dat alles gebeurde vorige week en we zijn blij met dat optreden van de politie. Want allang is de jeugd bezig met het vroegtijdig ontsteken van vuur- werk, waarbij ze niet ontzien dit op een zeer laat tijdstip te doen. Nu jaagt men huisdieren en men- sen de stuipen op het lijf en het werd echt tijd dat daar eens op werd gelet. (lets voor de beman- ning van het politibureautje op het Straussplein?). FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL) Schenktips voor de feestdagen. December met zijn gezelllge avonden en huiselijke dineetjes is een maand waarin een goed glas wijn niet alleen de stem ming nog feestelijker maakt maar bovendien het eten beter doet smaken. Maar welke wijn moet er geschonken worden? En waarbij? Hier volgt een aantal praktische schenktips voor daze heerlijke avondjes. De welkomwijn. Het geeft al direkt een goede sfeer als men zijn dinergasten ontvangt met een glas koele witte wijn. Met wat nootjes en andere niamandalletjes erbij vo.rmt witte wijn een prettige en smakelijke opening tot de maaltijd die gaat komen. Men kan bij zijn slijter/ wijnhandelaar het best een wijn uitzoeken die niet of heel wlinig zoet bevat. Een echte "droge" witte wijn - zonder een spoortje suiker dus - is Muscadet. Hij komt uit het Loire-gebied en bezit een plezierige frisheid. lets zachter maar ook erg lekker is de Sylvaner uit de Elzas; soms smaakt deze wijn haast sappig. Andese leuke witte wijnen komen uit de Boudgogne. Zoals Macon Blanc en Bourgogne Aligote. Ook deze varmen een heerlijk aperitief. Wist u trouwens dat u met droge witte wijn een zeer franse voor- afdrank kunt maken? Dat is Kir, een kombmatie van witte wijn met een klein scheutje creme de cassis (zwarte bessen likehr) Bij wild en gevogelte. Terwijl witte wijn vaak rustig doorigeschonken kan worden bij de eerste gang - cocktails dus, of ham, of iets met vis - kan men bij vlees beter een rode wijn ser- veren. Vooral als het rood vlees is; bij wit vlees (kip, kalf, var- ken) gaat ook heel best een ste- vige witte wijn of een rose. Ja, en wat voor vlees geeft men in december? Heel vaak is dat wild of gevogelte. Vlees dus met een arij geprononceerde smaak. Dat vraagt dus om ook een stevig smakende wijn. Werkelijk ideaal is een rode Bourgogne. Deze wijn komt in soorten en maten, maar eebt goedkoop is hij zelden. Nog meer begeleiders. Moiht Bourgogne even te kost- baar zijn - en in deze dure tijden is dat zeer wel denkbaar - dan Sestaan eir nog voldoendie andere mogelijkheden. Vooral het franse land biedt uitkomst. Een wijn die meestal smaak genoeg heef't om wild - en daarnaast ook biefs.tuk en andere vorstelijke vlezen - lekker te begeleiden, is Beaujo- lais. Men kan zich baperken tot Beaujolais-zonder-meer of het hogerop zoeken bij Beaujolais Villages of Beaujolais met dorijs- naam (Julienas, Brouilly, Mou- lin-ii-Vent e.d.). De meeste slij- ters hebben altijd enkele sporten Beaujolais voorradig. Klinkende finale. Als men een vleesgerecht met een niet te krachitige saos op tafel zet kan daar ook heel goed Bordeaux bij gedronken worden. Vooral de wat steviger soorten Bordeaux. Mooie, geurige wijinen komen uit St. Emilion en Pomerol - .maar vergeet ook de C<>tes dl Bourg rriet, noch Fronsac. Ga rustig eens snuffelen in het assortment van uw slijter/wijnhandelaar en vraag hem om advies. Ook voor een dessertwijn als u daar aan denkt. Bij het nage- reoht zelf is een Sauternes een belevenis, daarna een klein glaasje rijpe port.

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 3