Kom en zing met ons mee Adventszang 1977 mM foto-flm Hervormd Kerkkoor Groenoord koor Arkkoor Jeugdkoor ,,Jong Begin" Dhr. J. H. Kooi - orgel Marlinde v. d. Meer - dwarsfluit Martin Visser - trompet Kerkkoor Ned. Protestanten Bond Schaakvereniging Groenoord Centen Aktie Fotoclub "Groenoord" Open-deur dienst Schiedam-Noord Huishoudeiyke Voorlichting Korte Dam 5 tel. 264781 Pagina 5 ViMirdi'r Uctomnlcil 14 december 1977 in de Ark (ingang Hargplein) 15 december Aanvang: 8 uur Deur open 7.15 uur EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Voor alles op lofo- en filmgebied Medewerkenden: TWEE TEAMS LEIDEN TWEE TEAMS LUDEN Zwart—Wit. Zo is het op het schaakbord; zo is het met de positie van de teams van Schaakvereniging Groenoord nu de wedstrijden voor de Rotterdamse Schaak Bond van dit jaar zijn afgewerkt. De eerste twee teams wonnen alle drie hun wedstrijden en gaan in hun afde- lingen fier aan de kop. Groenoord III en Groenoord IV incasseren de ene klap na de andere en bungelen moedeloos aan de staart. Met een 2Vi-3Vi achterstand bij het afbreken zag het er voor Groenoord I tegen Krimpen a.s. IJssel I moeizaam uit. Maar onder de bezielende leiding van clubkam- pioen/captain Cor de Zwart wer- den twee weken later in Krimpen 3 van de 4 resterende punten uit het vuur gesleept en was de derde overwinning een feit 5Vi-AVi. Huy- ser, Kastelein, Reisman, Rusch en Visbeen droegen voile punten bij, Van der Steeg het halfje. Ook Groenoord II zette de zegen- reeks voort, zij het met medewer- king van de derde tegenstander Caballo Blanco, waarvan liefst drie spelers verstek lieten gaan. Van Mullem, Rademaker en Schaeben kregen het punt in de schoot geworpen, Fick en Groen vochten er voor: 5-3. Met 6 punten uit 3 wedstrijden heeft het team al een aardige voorsprong op Schiedam II, dat er 4 heeft. Groenoord III incasseerde zijn der de nederlaag in successie. Het werd IV2-6V2 tegen Zwarte Paard I, maar daarin spelen dan ook de gebroeders Kruys, die de fijne kneepjes van het vak eigenlijk bij Groenoord hebben geleerd. De betrouwbare oude garde Van den Dool sr. (winst) en Van Mastrigt sr. (remise) redde de eer. Ook Groenoord IV is nog zonder punten na in de tweede wedstrijd met 5Vi-2Vi te hebben verloren van De Pionier/Hillesluis. Donker en Van Soest wonnen, Van Mastrigt jr. behaalde opnieuw remise. Ook al kunt u niet elke dinsdag, u bent toch elke dinsdag welkom op de clubavond in Boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingel. Van acht uur af staan bord en stukken klaar. Dr. W'baufplein 15 Telefoon 70 69 05 Onder deze titel verscheen een kleine brochure waarin raad wordt gegeven wat met poes of kater te doen. Dit in verband met de vele zwerfkatten en met de toenemende ,,geboortegolf" van deze dieren. De brochure is te verkrijgen (of nadere inlichtingen hierover) bij het dierentehuis ,,Hargahoeve" aan de Sportlaan 2 te Schiedam. De oplettende lezer zal het opgeval- len zijn. dat de laatste tijd in ons blad geen verslag is opgenomen omtrent de binnenkomende cen ten" t.b.v. ,,Breng eens een zonne- tje". Van de heer G. de Jager ontvingen wij inmiddels bericht dat dit niet zonder reden is. Zijn vrouw, mevrouw E. B. M. de Jager- van Bueren is n.l. een ongeval overkomen en wordt sindsdien ver- pleegd op het adres Meijhorst 6119 te Nijmegen. We wensen mevrouw De Jager het allerbeste toe en we hopen dat ze snel weer in Groenoord terug zal zijn en in staat zal zijn weer de bezoeken aan verschillende adres- sen af te leggen. Misschien heeft men gedacht dat de Fotoclub "Groenoord" wat was ingeslapen, omdat er de laatste tijd geen berichten hierover in ons blad waren opgenomen. Wei, niets is minder waar, want de fotoclub (onderafd. van de Wijkver. Groen oord) is zeer aktief en hoe! Bewijs mag wel zijn de hierbij afgedrukte, fraaie foto van de heer E. Bombeke die in de maand oktober met recht uitgekozen werd om in Noorder Akkoorden te worden gepubliceerd Dat de foto eerst nu wordt afge- drukt, ligt aan het feit dat men steeds - om de twee maanden - een onderling klein "wedstrijdje" orga- niseert en de e.v. foto dus begin volgend jaar aan de beurt komt. De foto van de heer Bombeke bewijst wel wat voor resultaat men als lid van de fotoclub kan weten te boeken. Het bewijst tevens dat in de omgeving van Schiedam-Noord toch nog veel schoons is te vinden. Voorzover men dit tenminste niet met woningen gaat vol stouwen. Een of twee leden kan de fotoclub "Groenoord" nog wel gebruiken. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer H.C. Malie- paard, Bachlaan 276, tel. 706321. Op zondag 18 december a.s. orga- niseert het Open-Deur team Sqhie- dam-Noord van de Hervormde kerk weer de laatste Open-Deur dienst van dit jaar. Ds. J. de Ruyter uit Alphen aan de Rijn wil met ons spreken over het thema ,,Wees niet bang". Tevens verleent het Kerkkoor Groenoord haar medewerking aan deze dienst. Uiteraard is iedereen van harte welkom. De dienst zal gehouden worden in deDorpskerk van Ketel, aanvang 10.00 uur. Ook op zondag 18 december a.s. start de Gereformeerde Evangelisa- tie Commissie en het Open-Deur team van de Herv. kerk met een aktie om de gemeenteleden in kontakt te brengen met mensen die nauwelijks of nooit de kerk bezoe ken. Ieder bezoeker van een van de drie kerken - te weten de Ark, de Dorps rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 kerk en de Martinuskerk - ont vangt het decembernummer van de Open-Deur. Na lezing van dat nummer wordt u verzocht dit door te geven aan uw buurvrouw of buurman, graag voor de kerstmis. Wenst u nadere informatie dan kunt u kontakt opnemen met mevr. A, van de Hammen, telef. 710149 of de heer D. Nels, telefoon 709610 Graag tot ziens op zondag 18 december a.s. Het Open-Deur team Schiedam-Noord Sint allemaal overleefd en erg verwend geworden? Nu heerst de rust tenminste weer even en kunt u even op adem komen voor de kerstdagen. Maar nu eerst even zakelijk! Wij zijn erg teleurgesteld, dat zoveel dames het op de nu-net begonnen kursussen hebben laten afweten. Dit is voor ons een financiele strop, die we absoluut niet kunnen heb ben. Maakt u het maar goed, door direkt in januari te komen. Op woensdagmorgen kunt u op 11 januari terecht voor poppen-maken maar s.v.p. wel per omgaande op- geven. Op de Fyne keuken op maandag- avond kunnen nog 10 dames en heren terecht. U hebt dan de primeur, dat u een kookleraar hebt, en wat voor een! Een gewel- dig goede een aparte, geeft u zich dus op voor 9 januari. Op de gymnastiek op maandag- avond van half 9 tot half 10 in het gymlokaal op het Edisonplein kunt u ook nog een plaatsje vinden. Belt u maar even, een geweldig fijne les gegeven door een fysiotherapeute. Vergeet u vooral niet om u op te geven voor het afslanken, woens dagmorgen van 9-10 uur en woens- dagavond van 8-9 uur. Er wordt natuurlijk weer veel te veel ge- snoept met al die feestdagen, dus lijnen daarna is dan een bittere noodzaak. U kunt zich nu al opgeven, zodat we meteen in janu ari na de kerstvacantie kunnen starten. Doet u het even? In januari hopen we ook weer met kreatieve handvaardigheid te be- ginnen. en moeilijk woord voor het maken van erg leuke dingen, komt u het zelf maar eens doen! Ook macrame kan dan weer beginnen in het Kruisgebouw in Groenoord. Ons kantoor is open: dinsdag t.e.m. vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur, giro 716115, telefoon 264781. We hopen deze weken (voor 23 december) wat van u te horen of te zien. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5. IN DIT NUMMER GROTE KERSTPUZZEL MET FRAAIE PRIJZEN

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 5