Loopbrug over Mozartlaan? Schiedamse gymnastiekver- enigingen richten brief aan de ge- meenteraad Kerstpuzzel Fotoexpositie in museum Volgende ,,Noorder Akkoorden" op 4 januari 1978 A. Donkers neemt afscheid Nieuwjaarsintuif 1978 Nieuwjaars- bal 1978 Schaken met olie bollen in Groenoord ^eboren: k lOe jaargang no. 249 21 december 1977 Het bestuur van de Zaalvoetbalvereniging Groenoord' wenst al baar leden en sympathisanten prettige feestdagen en een voorspoedig 1978 Magneet Kaarten Kollektie. de magneet De dagen rond de Kerst.... een periode vol mooie kansen voor geslaagde foto's. Ga's op foto- en filmsafari met de Kerst om plaatjes en beelden te schieten van uw gezin. Deze foto is een goed voorbeeld van de fotogenieke mogelijkheden van het Kerstfeest. NoorderAkkoordcii Ultgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-268666- 266676 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Vcor bezorgklachten a I I e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. In 66n van de plaatselijke bladen lazen we dat de gemeente het voornemen heeft om in 1978 over de Mozartlaan een stalen loopbrug te plaatsen. Een brug die het lieve sommetje van 250.000 gulden gaat kosten en die - volgens Ir. Zijdeveld - ook tot doel heeft de werkloosheid te bestrijden Verder zegt het blad, dat C. Zijdeveld zich herinnert dat bij de aanleg van de Mozartlaan er om zo'n brug "gegild" is. Nu weten we natuurlijk niet hoe sterk het herinneringsvermogen van de Heer Zijdeveld is; zeker is dat hij ten tijde van de voorgeno- men aanleg van de Mozartlaan geen wethouder was, die dergelijke zaken regelde. Zeker is, dat hij bij de besprekingen over de Mozart laan NIET aanwezig was. Bespre kingen die indertijd enkele malen gevoerd zijn met enige leden van het gemeentebestuur enerzijds en de Wijkvereniging Groenoord en het toenmalige comite "Anti- Hoofdweg" anderzijds. Zelfs na het gereed komen van de weg in begin 1975 is er om zo'n brug bepaald niet "gegild" en de huismoeders (terecht bezorgd voor ka kinderen die dit opperden, zijn op de vingers van 6en hand te tellen. IS HET NODIG? We vragen ons in gemoede af of een dergelijke brug;igenlijk wel zo hard nodig is. De Mozartlaan is ,,bevei- ligd" door een aantal verkeerslich- ten die tot nu toe goed voldoen. Opgemerkt zij dat een door ver- keerslichten beveiligde oversteek in feite altijd goed voldoet, wanneer tenminste elke verkeersdeelnemer zich aan de regels houdt! En vanwaar die plotselinge be- zorgdheid voor ,,het overstekende wild", terwijl de weg er al bijna DRIE JAAR ligt? Natuurlijk heeft dit te maken met de geplande 5000 woningen in Woudhoek, waarvan de aldaar wo- nende automobilisten (4000?) van diezelfde Mozartlaan gebruik die- nen te maken als enige toegangs- weg. Volgens de besprekingen in dertijd zou de Mozartlaan slechts een wijk-verbindingsweg worden. Met de ontsluiting van en naar Vlaardingen en de nieuwbouw in Woudhoek kan men deze laan gerust anders betitelen. TUNNEL We hebben in het verleden een aantal felle artikelen aan de Mo zartlaan gewijd en natuurlijk is men inmiddels aan de weg gewend geraakt. Al is de geluidshinder - vraag dat maar eens aan de bewo- ners van de omliggende flats - zeer groot. Um de Mozartlaan nog verder te beveiligen, dear zijn wij vanzelf- sprekend geen tegenstanders van, zeker gezien de situatie in de nabije tokomst. Maar waarom een onaes- thetische brug te plaatsen in een toch al niet van architectonische schoonheden overvloeiende wijk? Wanneer het straks - ondanks gedane beloften - toch een ,,vier- baansweg" gaat worden (ligt het trace er al?) wat is er dan tegen een fatsoenlijke voetgangerstunnel? Ir Zijdeveld is er tegen, want tunneltjes worden vies en smerig, zegt hij (De gemeente Vlaardingen denkt er anders over; daar wordt in Holy-Noord zo'n voetgangerstunnel gemaakt). Dat een tunnel ,,vies" wordt, kan best zijn. (Wel's van schoonmaken gehoord?) We beginnen nu pas te begrijpen dat dit misschien de reden kan zijn waarom de op het bestemmings- plan voorkomende tunnel onder de Zwaluwenlaan er nog steeds niet is. De heer W.T. de Gids schreef namens de Schiedamse gymnas- tiekverenigingen ,,AUiantie", ,,Ar- ma", Excelsior" en ,,Thor" een brief aan de gemeenteraad. In dit schrijven wordt de aandacht gevestigd op de ca. 3500 gymnasten die gebruik maken van de zalen en gymtoestellen van de gemeente. De verenigingen vinden dat dit gevaar oplevert omdat in de meeste zalen de toestellen en materialen de nodige gebreken vertonen, onvol- doende onderhouden worden en zelfs in enkele gevallen totaal on- bruikbaar ziin. De zalen - aldus de brief - worden slecht schoon gehouden, terwijl de sanitaire voorzieningen slecht zijn. (Reeds vorig jaar zond de wijkver eniging Groenoord e.o. hierover ook reeds een brief! - Red.) Volgens de heer De Gids klagen de leiders(sters) steen en been over genoemde gebreken en vinden zij het onverantwoord om sommige toestellen en materialen te gebrui- ken. Enkele van deze leiders(sters) zijn weggelopen - zo luidt de brief van de gymnastiekverenigingen - omdat zij de verantwoording voor ongelukken niet op hun geweten willen hebben. Reeds 5 jaar lang hebben de Schiedamse verenigingen tever- geefs bij de gemeente aangeklopt, zonder merkbare resultaten. Vandaar dat men nu zich eens schriftelijk tot de gemeenteraad heeft gewend. Bij het terperse gaan van dit nummer rolden nog steeds de oplossingen van onze Kerstpuz zel" in de bus van de redaktie. Het is ons helaas onmogelijk om in dit blad reeds de goede oplossers bekend te maken. Wij zullen dit in het eerste nummer van 1978 doen. Overigens, de prijswinnaars krijgen hun prijs voof de a.s. Kerstdagen thuis In samenwerking met het Stedelijk Museum organiseert de Historische Vereniging Schiedam rond de Kerstdagen een speciale Kerstten- toonstelling. In hoofdzaak is deze expositie gewijd aan de Schiedamse foto- graaf Jan van Diggelen, die leefde van 1836 tot 1925. Van zijn hand zijn de fraaie foto's van bekende en minder bekende Schiedamse punten, waarbij vooral de grachten een vooraanstaande plaats innemen. Ook een overzicht van door Van Diggelen uitgebrach- te Schiedamse prentbriefkaarten (en dat zijn er heel wat) is gemaakt. Om in de sfeer te blijven is er ook een ouderwetse fotoatelier ingericht Beide Kerstdagen: Stedelijk Muse um op de Hoogstraat. In verband met de feestdagen hebben wij de verschijningsdata in de maand december wat moeten wijzigen. Ons e.v. nummer komt weer uit op woensdag 4 januari a.s. (teksten hiervoor dienen uiterlijk 28 decem ber in ons bezit te zijn). Het daarop volgende nummer is op 18 januari enz. om de 14 dagen. Na ruim acht jaar schoolhoofd te zijn geweest van de Dr. v.d. Kuy- school aan het Bachplein, neemt de heer A. Donkers afscheid. Dit zal gebeuren na de Adventsviering op 22 december a.s. (in de Ark) waar u de gelegenheid heeft hem de hand te drukken. Wij wensen de heer Donkers in zijn nieuwe woon- plaats Zeist het allerbeste toe. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zullen ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar 1978 een Nieuwjaarsinstuif houden op maandagavond 2 januari 1978 van 19.00 tot 20.30 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. De opzet van deze instuif is, dat men elkaar kan ontmoeten in een ongedwongen sfeer, om de geluk- wensen voor het nieuwe jaar te wisselen. De leden van het College van BenW zullen aanwezig zijn, doch er zal geen receptie gehouden worden in de traditionele beteke- nis. Alle inwoners van Schiedam zullen van harte welkom zijn. Evenals vorige jaren orga niseert de wijkvereniging Groenoord weer een voor iedereen vrij toegankelijk Nieuwjaarsbal in Boerderij Landvreugd. Op vrijdag 6 januari 1978 bent u van harte welkom vanaf 22.15 uur (na de danscursus). Bij gezellige muziek bent u dan in de gelegenheid om een deel van de Schiedam-Noordse bevolking de beste wensen voor het nieuwe jaar over te brengen in een goede sfeer. Daarom, iedereen op 6 januari 1978 naar Boerde rij Landvreug. OQ! Iedere schaker kan inschrijven. Deelnemers spelen eerst twee maal in groepen van vier; tenslotte in groepen van zes. Het speeltempo is 8 minuten per persoon per partij. Aanvang 20.00 uur precies. Belangstellenden kunnen (tot uit erlijk 24 december) zich aanmelden bij de heer D.P. van der Veen, Molensingel 55, Schiedam (tel: 010-700193). Het inschrijfgeld be- draagt zes gulden. Per finalegroep worden diverse aantrekkelijke prij- zen beschikbaar gesteld, onafhan- kelijk van het aantal verorberde oliebollen. Op dinsdagavond 27 december organiseert schaakvereniging Groenoord zijn traditionele Olie- bollentoernooi, het snelschaaktoer- nooi waarin de deelnemers vreugde en teleurstelling kunnen afreageren op stapels gratis oliebollen. Omdat de belangstelling vorig jaar over- weldigend groot was, is het aantal deelnemers verruimd tot 100, maar dat is ook wel het maximum dat Boerderij Landvreugd (vlak bij de afslag Schiedam/Kethel van de rijksweg) kan bevatten. Een zeer uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie geboortekaarten. Wii noemen haar Dus: a.s. vadersenmoeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen (T rouwens. u kende ons misschien al wel via onze unieke kollektie verlovings-. huwelijks- en dankbetuigingskaarten Rotterdamsedijk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670

Noorder Akkoorden | 1977 | | pagina 1