RENIRIE yrinte Dienstencentrum De Woudhoeli "Speciale dag" in de Korenbeurs Zaalvoetbalver. "Groenoord" wordt gesponsord door MIKX Freetimeshop P. A. v.d. KRUIT Wykvereniging "Groenoord" bestaat 10 jaar "Moeder en haar jongens" in Schiedam AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE ^werkgroep wijkontmoetingscentrum Schiedam-Noord Kyk-Doe-Idee beurs Klaverjas- tournooi Tel. 010-712207 pagina 3 \«MHit«r Akkiwrden 25 januari 1978— Heijermansplein 38 - SCHIEDAM - Telefoon 709555 Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wij repareren zo mogeiijk bij u aan huis. zich gesteund weet door MIKX Freetimeshop, door de koppositie op de ranglijst een schitterende kans op het hoofdklasserschap en een vijfjarig jubileum.Omstandig- heden waar menige vereniging met een dergelijk kort bestaan zich in zouden willen bevinden. Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op 6 maart vanaf 14.00 uur. Gehoor en gezichtsproblemen. Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur. Vanaf: 14.30 uur. In dien U hiervan gebruik wenst te maken, dit even bij ons opgeven. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woens- dagmiddag van 13.00 - 14.30 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. Programma Dienstencentrum 16 maart: Grote Bingo-avond. Aanvang 20.00 uur 7 februari: Grote Carnavals-avond met de "Rietbouwers" Aanvang 20.00 uur 23 februari: Bingo-avond. Aanvang 20.00 uur. Openstelling dienstencentrum op zondagen. Op zondag 29 januari en zondag 12 februari is het dienstencentrum van 13.30 - 16.30 uur geopend. Op zondag 12 februari zal deze middag opgevrolijkt worden door de Majo rettes van O.B.K. De Schiedamse Tafel-tennis-vereni ging "De Korenbeurs" houdt op Zondag 29 januari a.s. een speciale dag t.b.v. de Sarvodaya-beweging op Sri Lanka. Er zijn op die dag tal van aktivitei- ten in de Korenbeurs aan de Lange Haven (hoek Dam). Zo zal de ver. "De Korenbeurs" spelen tegen het "All Stars Team" met Bert v.d. Helm, Frans Schoofs en Norbert v.d. Walle. Aanvang van de wedstrijd is 3.00 uur. 's Morgens om 11.00 uur wordt door de Schiedamse kampioen Tiny Mous een damsimultaan ge- speeld. Verder is er een fancy-fair, men kan er tafeltennissen zowel tegen spelers als tegen een robot (met fraaie prijzen) en er is een tentoonstelling. Deze speciale dag vangt om 10.00 uur aan. Tot 2.30 uur is de toegang gratis, daarna is de toegangsprijs 2,50. Het bekende bedrijf MIKX Free timeshop (met vele vestigingen t.w. in Schiedam, Rotterdam en Vlaar- dingen) is per januari 1978 een overeenkomst aangegaan met het Bestuur van de ZVV Groenoord voor sponsoring van deze energieke vereniging. Op het kantoor aan de Schoolstraat waar de groothandel en magazijnen van MIKX Freetimeshop zijn geves tigd kwamen de bestuurderen met de Direkteur W.F. van Benten tot overeenstemming. Voor de speci- fieke zaalvoetbal-vereniging, die dit jaar haar eerste lustrum beleeft, een geweldige steun voor haar bestaansmogelijkheden, daar zoals van menige binnensport-vereniging de inkomsten uitsluitend uit contri- buties en schnabbels bestonden. A1 met al dus geweldige perspec- tieven voor de populaire zaalvoet- balclub voor het jaar 1978 nu het VOOR WITTEN, SCH1LDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en rr.eest vertrouwde adres toch altijd Leliestraot 32-34 SCHIEDAM - Tel. Z6 44 32 Ooor onze telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJ6 Volgende maand bestaat de Wijk- vereniging Groenoord e.o. alweer tien jaar. Om de bevolking van Schiedam-Noord kennis te laten maken met alle aspekten van deze aktieve vereniging zal er in februari een speciale week in boerderij Landvreugd worden gehouden. In onze volgende uitgave van 8 febru ari a.s. komen wij hierop uitvoerig terug en zal er een duidelijke "agenda" worden gepubliceerd. Hieruit zult u dan een keuze kunnen maken welk onderdeel van de Wijkver. (of wat) u het meeste interesseert. U bent op de avond van uw keuze van harte welkom en het verplicht u tot niets. Van enkele afdelingen vindt u in dit nummer reeds een mededeling van hun byzondere aktiviteiten waarbij u hartelijk wordt uitgeno- digd hieraan mee te doen. Nog- maals; voor nadere bijzonderheden verwijzen wij u naar ons e.v. nummer. Morgenavond vindt in het Passage- theater de voorstelling "Moeder en haar jongens" plaats. De inhoud van dit wat musicalachtige stuk gaat over Moeder (een mollige dame van middelbare leeftijd) die besluit haar huishoudelijke bestaan tje om te wisselen voor een opwin- dend bestaan in de showbisiness. Haar zoons, Billie en Bobbie moe- digen moeder aan haar eigen stijl te vinden en staan haar trouw ter zijde. Marjan Berk vertolkt de rol van "Moeder", de twee jongens krijgen gestalte door Bill van Dijk en Bob van Leeuwen. De muziek wordt gebracht door het Combo "The Mother Cookies" o.l.v. J. Pistoor. De muzikale leiding is in de ver trouwde handen van Ruud Bos. Misschien kunt u morgenochtend (vanaf 11.00 uur) nog kaartjes verkrijgen aan de kassa 15,—, 12.50 of/ 10,-). Houders van een Pas 65 en CJP betalen 10,50, 8,75 en/ 7,00) Aanvang 20.15 uur. RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Goed nieuws: Eerste ontwerp voor wykontmoetingscentrum in Noord komt deze maand gereed! Na al die jaren van voorbereiden, plannen maken en afwachten is het eindelijk zover: plannen worden werkelijkheid. Het architectenburo Van Hezik uit Rotterdam heeft de opdracht gekre gen zowel het wijkontmoetingscen trum als de bibliotheek te ontwer- pen en zal voor 1 februari een voorlopig ontwerp van het wijkont moetingscentrum bij de gemeente indienen. Er zit dus schot in de zaak! De eerste paal ging weliswaar niet in 1977 de grond in, wethouder Colle zal er echter alles aan doen om dit wel te laten gebeuren in 1978. Een terugbiik De ontwikkelingen rond een wijk- centrum in Schiedam-Noord zijn niet over rozen gegaan. Reeds in 1969 werden voorbereidingen ge- troffen. Pas in 1975 kwam er wat beweging in de zaak toen de bewonersgroep een hearing hield. De werkgroep pleitte ondermeer voor een verweving van funkties in het wijkcentrum, waarin PTT, bi bliotheek en een ontmoetingscen- trum een plaats zouden krijgen. Vorig jaar werd door de gemeente een Programmacommissie in leven geroepen, waarin alle betrokkenen een plaats kregen. Deze commissie had ondermeer tot taak een totaal- plan te maken en de programma's van eisen op elkaar af te stemmen. Daarnaast moesten voorstellen ge- daan worden voor beheer, exploita- tie, eigendom en financiering. Over de architectenkeuze bleek tussen PTT, bewoners en gemeente geen overeenstemming te bereiken. De PTT wilde een eigen architekt, terwijl de werkgroep wijkontmoe tingscentrum pleitte voor het buro Van Hezik, omdat dat ervaring heeft met het ontwerpen van wijk- centra en het verweven van funkties daarbij. Alhoewel het College daarna een dringend beroep op de PTT deed toch tot een gezamenlijke architekt te komen, bleef de PTT op het ingenomen standpunt staan. Het College heeft nuop advies van de Programmacommissie de opdracht voor het ontwerpen van bibliotheek en wijkontmoetingscentrum aan buro Van Hezik gegeven. Daar naast zal de gemeente afzonderlijk het overleg tot stand brengen tus sen deze architekt en die "an de PTT om zorg te dragen voor eeV goede stedebouwkundige afstem- ming en om er op toe te zien dat de afzonderlijke funkties goed op el kaar zullen aansluiten. Op zaterdag 4 februari a.s. (van 10.00 tot 16.00 uur) zal in de Doelen te Rotterdam een z.g.n. "Kijk-doe-idee" beurs plaatsvin- den. Het is een aktiviteit van de geza menlijke Zuid-Hollandse Jeugd- werk-organisaties onder auspiciSn van de Provinciale Jeugdraad. De beurs, die in feite bedoeld is voor alle leiding in het jeugd- en jongerenwerk, is verdeeld in een aantal pleinen. Op ieder plein wordt gewerkt rond een bepaald thema. Iedere bezoeker ontvangt bij aankomst een informatie-boekje Toegangsprijs is/3,50 p.p. Ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan van de wijkvereniging "GROENOORD", organiseert de Klaveijasver. van deze wijk een interessant klaverjas-tour- nooi, op maandagavond 13 fe bruari a.s. in de boerderij "LANDVREUGD" aan de Sweelincksingel. Aanvang 20 uur precies. Gezien het karakter van dit tournooi is het aan te bevelen om u vroegtijdig te laten in- schrijven. Dat kan gebeuren bij de secretaris van de klaverjas- vereniging: A.F.J. Kamphues tel. 707690. Inspraak, geen wassen neus Lang niet altijd verlopen inspraak- procedures naar wens en zijn er frustrates achteraf. Ook de proce dure om te komen tot een wijkont moetingscentrum verliep niet vlek- keloos en het uithoudingsvermogen van de bewoners werd op de proef gesteld, het belangrijkste is echter dat op basis van gelijkwaardigheid gediskussieerd is over de wensen van de bewoners en dat bij de uiteindelijke besluitvorming reke- ning is gehouden met deze wensen. Via overleg in o.a. de Programma commissie hebben alle betrokke nen inspraak gehad. De gemeente heeft in de procedures voorwaarden geschapen voor gezamenlijk over leg. Het vele voorbereidende werk van de bewonersgroep is dan ook niet voor niets geweest: - de basisfilosofie van de bewoners- werkgroep is overgenomen door de gemeente en nu uitgangspunt voor de architekt; - CRM heeft op basis van het programma van eisen in principe toegezegd het ontmoetingscentrum tot een bedrag van 600.000,- te willen subsidieren, er kan dus spoedig met de bouw gestart wor den; - direkte betrokkenheid van de bewoners in de ontwerp- en uitvoe- ringsfase heeft de gemeente gega- randeerd; - de architektenvoordracht van de bewonerswerkgroep is overgenomen door B W Het gemeentebestuur en met name de betrokken vakwethouder, dhr. Colle, heeft zich van een goede kant laten zien. Als bewoners van Noord hebben we leerzame ervaringen opgedaan, van hieruit gaan we nu verder. Nu verder De zogenaamde programmafase, waarin het programma van eisen is opgesteld, hebben we achter de rug. De ontwerpfase is in gang gezet. De architekt zal regelmatig met de bewonerswerkgroep overleg plegen en via de Programmacom missie heeft de werkgroep de gele genheid het proces verder te volgen Voor dat het definitieve ontwerp wordt goedgekeurd zal aan alle bewoners van Noord de gelegen heid worden geboden hun mening te uiten over het ontwerp. In volgende nummers van Noorder Akkoorden zal de werkgroep meer vertellen over het toekomstige be heer van het centrum en de finan ciering. Heeft u interesse in de aktiviteiten van de werkgroep neem dan kon- takt op met werkgroeplid Jeanet de "Keyzer, tel. 708830. De werkgroep wijkontmoetinescentni m FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL)

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3