Jubileum - bridge drive cot „Natuurgenot in huis" veertig jaar jong Bovag autorijschool „Verboom" Voor een goede rijopleiding! Fibs fietspak voor koude dagen Centen-Aktie Ledenwerfaktie bewonersver. Woudhoek Film-avond Verpleeghuis groeit Eerste paal uitbreiding Margriethal Schiedamse Aquariumver. Inschry ven voor nieuwe woningen aan Zwaluwlaan Pagina 5 YoonkrAkkiNMik'n 25 januari 1978 Vamor-MI gediplomeerd Lest met Honda-Accord, de auto met de beste testresultaten van 1977. Sibeliusplein 233 - Schiedam - Tel. 010-709252 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Voor alles op foto- en filmgebied Tien jaar wijkvereniging ,,Groenoord" betekent feest voor iedereen en voor elck wal wils. Dus wordt er ook een bridge-drive voor paren georganiseerd en wel op donderdag 16 februari 1978 in boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel, aanvang 8 uur. Gezien de beperkte zaalruimte kunnen maximaal 40 paren aan dit evene- ment deelnemen en de inschrijvingen zullen plaatsvinden in volgorde van aan- melding. Onze wijk Celt v66l meer dan 40 bridge-spelende paren, dus om u te verzeke- ren van deelname is snelle aanmelding gewenst. U behoeft uiteraard niel in Groenoord te wonen om dit bridge-feest mee te maken, elke stadgenoot is hartelijk welkom. INSCHRIJVINGEN UITSLUITEND PER GIRO NR. 330168 T.N.V. W. SEIP, Sweelinckstraat 12, Schiedam onder betaling van 10,- INSCHR1JFGELD PER PAAR en met de vermelding van de naam van uw partner. Er zal worden gespeeld in lijnen van 8 paren (Howell) en voor de win- naars in elke lijn zijn een aantal fraaie prijzen beschikbaar, terwijl bet hoogst eindigende paar van alie deelnemers officieel zal worden gehuldigd als Lustrum Bridge Kampioen van Wijkvereniging Groenoord. Fietsers die zich tegen de kou willen wapenen, kunnen zich sinds kort een uit Finland getmporteerd thermotussenpak aanschaffen, dat onder de naam Finn Marin in de handel is. Het gaat hier om een ademend, winddicht, waterafsto- tend en warmte-isolerend pak, dat slank afkleedt, goed wasbaar is en maar 450 gram weegt. Het kan onder een overhemd of pantalon worden gedragen, zonder dat het zichtbaar wordt, want het is ver- vaardigd van vliesdunnen parachu- testof, voorzien van een polyster watten-tussenlaag. De maten varig- ren van 36-50 voor dames en 45-60 voor heren. Van hetzelfde materi- aal zijn ook sokken verkrijgbaar die in elke schoen of laars passen. Koukleumen op de fiets is er dus op die manier niet meerbij. m Daar mijn vrouw door haar handi cap nog niet in staat is om zelf te typen zal ik nu verslag uitbrengen van het binnen gekomen kopergeld vanaf de laatste vermelding, dus vanaf begin november '77. N.N. S. Dresdenplein 1000 c N.N. B.Verhallenplein 200 c. N.N. C. van Zantenplein 545 c. fam.J. H. Bosrnansplein 215 c. N.N. Huize Spaland 250 c. fam.v.d.M. Hoppersingel 635 c. Mevr. V. Joh.Straussplein 938 c. N.N. H.Bosmanplein 503 c. Marianne K. Bosrnansplein 188 c. fam.D. Delft 776 c. Totaal 5250 c. Namens mijn vrouw moet ik heel hartelijk dank zeggen voor de grote belangstelling en de goede wensen tijdens haar noodgedwongen ver- blijf in Nijmegen. Hopenlijk kan zij binnen niet al te lange tijd zelf verslag uit brengen en is haar genezing dan zover gevorderd dat zij weer wat bezoek- jes zal kunnen afleggen. Namens Mevr. E. de Jager-van Bueren G. de Jager Nu er door het wegtrekken van verschillende bewoners een aantal nieuwe bewoners in onze wijk is gekomen, maken wij deze nieuw- komers erop attent, dat er in onze wijk een vereniging bestaat, die alle problemen betreffende wonen en leven in onze wijk probeert op te lossen. De bewonersvereniging Woudhoek bestaat nu drie jaar en heeft er b.v. in sterke mate toe bijgedragen dat de huizen gelsoleerd werden en dat er een bushalte kwam. Momenteel is het bestuur bezig de deugdelijkheid van de aangebrach- te isolatie te bestuderen. In ver- band hiermede zijn er onder alle bewoners van de wijk enquete formulieren verspreid. Het is in het belang van alle bewoners, dat onze vereniging zo sterk mogelijk wordt. De contribu te mag geen bezwaar zijn, deze bedraagt 2,-- per half jaar en wordt bij u aan de deur gelnd. Maak u sterk door lid te worden! U kunt zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij de heer D. Schmidt, Faassenplein 7, tel. 710538. Op vrijdag 27 januari om 8 uur wordt een filmavond gehouden in de Havenkerk, Lanee Haven 70, Schie dam, georganiseerd door de Stichting J onan Maasbach Wereldzending, waarbij de kleurenfilm .Survival" (Overleving) zal worden vertoond. Deze spannende film vertelt het ver- haal van de Ryan familie die geheel opgaat in de genoegens van de we- reld. Zij moeten met het vliegtuig een noodlanding maken in het hoge woestijngebied van Arizona in de USA. In dit verlaten gebied worden ze ge- confronteerd met de mogelijkheid dat ze de landing wel eens niet zouden kunnen overleven. Door hun dochter en haar verloofde ontdekken ze de waarde van Jezus Christus, dat Hij uitkomst geeft in alle nood en men door Hem de zekerheid krijgt dat men een ,,overlevende" zal zijn. Hun jonge zoon Mike komt, na en- kele levensgevaarlijke avonturen w.o. een ontmoeting met een ratelslang en een poema, bij een klein dorp. Daar vindt hij hulp, maar niet voor- dat de poema die hem nageslopen is, grote verwarring onder de boeren heeft gesticht! Een film vol aktie en met prachtige natuuropnamen. Toegang vrij, iedereen hartelijk wel kom. Wonen in Kethel? Ja! Winkelen in Kethel???? De dag voor Oudjaar maar vast een flinke boodschappenlijst afwerken en tegelijk een bestelling opgeven bij de warme bakker, helaas de enige die Kethel arm is! Tot mijn stomme verbazing kon dat die vrijdag al niet meer! Op mijn vraag wanneer dat dan nog wel kon, kreeg ik als tegenvraag: "Wat denkt u, wat de bakkers te doen hebben?". Nog afgezien van het feit, dat ik alleen maar een bestel ling wilde doen en niet ingeschre- ven had voor een quiz, vind ik zo'n opmerking onzinnig! Deze minder prettige ervaring staat bepaald niet op zichzelf. Sedert bakker de Lange er niet meer is, valt er op de dienstverlening van de warme bakker in Kethel nog wel het een en ander aan te merken! Kom je bijvoorbeeld om negen uur voor stokbrood, dan is er nog niets en kom je dan om tien uur, dan is de voorraad(?) uitverkocht. Gelukkig biedt Vlaardingen dan altijd wel uitkomst, want wanneer je daar ook komt en welk soort brood dan ook wordt verlangd, er is van alles wel voldoende voorraad. Wij nu maar duimen d'at er een concurrerende bakker in het nieu we winkelcentrum aan de Zwaluw- laan komt. Mevr. N. Het verpleeghuis ,,Driemaasstede" aan de Voorberghlaan, met een capa- citeit van 279 bedden waarvan er 217 zijn bestemd voor geestelijk gestoorde en 62 voor somatisch zieke bejaarden, groeit naar zijn optimale bezetting. Het aantal bewoners heeft al bijna de 200 bereikt. Zeven van de negen af- delingen zijn inmiddels in gebruik. De gemiddelde leeftijd van de bewo ners is 80 jaar. Bij dat groeiende aan tal bewoners neemt uiteraard ook de verzorgingsbehoefte toe, hetgeen in het gehele land zorgen baart om in die behoefte te voorzien. Daarnaast blijven er nog een aantal taken over welke door het personeel niet gedaan kunnen worden, zoals be- zoek aan bewoners die weinig of geen familie hebben, zomaar eens een praatje of wandelingen maken, enz. enz. De hulp hiervoor van vrijwilligsters is dan ook een dankbare aanvulling op de dagelijkse verzorging, c.q. bege- leiding van de bewoners. Op 19 december is dan ook een groep van ruim dertig vrijwilligers/sters van start gegaan. De coOrdinatie van deze groep berust bij mevr. Bervoets, namens verenigin- gen en kerken in de wijk; de heer v. d. Lugt, welzijnswerker samenle- vingsopbouw en vanuit ,,Driemaas- stede" de heer Welbedacht, hoofd van de verpleging en de heer H. Nol- man, hoofd bezigheidstherapie en re- kreatie. De medische begeleiding berust bij doktert Jacobs. Deze groep bestaat uit voornamelijk dames en is speciaal op de bewoners gericht tijdens avond en weekend. De bezigheidstherapie daarentegen wil graag met de mannelijke bewoners wat meer gaan doen zoals handenar- beid, tuin en dieren verzorgen voor enkele uren per dag. Zij zoeken dan ook een mannelijke vrijwilliger met een technische achter- grond om genoemde dingen ter hand te nemen met de bewoners. Gedacht wordt aan een W.A.O.-er of A.O.W.- er die er plezier in heeft om enkele uren met de mannen bezig te zijn. Tevens wordt er een vrijwilliger/ster gevraagd om enkele uren per dag in de Toko (verkoop van diverse artikelen) te helpen. Heeft u interesse, neem dan even kon- takt op met hoofd personeelszaken, tel. 714022, toestel 118. Maandag j.l. werd door de wet- houder van Onderwijs, Cultuur en Recreatie de eerste paal gestagen voor de uitbreiding van de Sporthal Margriet. Veel belangstellenden woonden de feestelijke plechtigheid bij. Men verwacht ca. September 1978 de opening van de vergrote sporthal te kunnen verrichten. rembrandtlaan 71 schiedam ielefoon (010) 26 43 74 Op 16 februari a.s. zal de Schie- damse aquariumvereniging "Na- tuurgenot in huis" haar veertig jarig bestaan gedenken. Een respectabele leeftijd voor een vereniging en een ieder die een beetje op de hoogte is van de ups en downs in een vereniging zal dat zeker beamen. In het keurig verzorgde maandblad geeft penningmeester M.J. Veer- kamp een uitgebreid overzicht van het wel en wee van deze vereniging. Hieruit blijkt o.m. dat twee leden (de Heren C. Rodenberg en C.L. Koole) al vanaf de oprichting in 1938 lid zijn. Tijdens de oprichting bestond de vereniging uit slechts vier leden, enkele maanden later waren er dit al 8! Toendertijd werden de bijeenkomsten gehou den in zaal Harmonie in de Kethel- straat (ook al lang verleden tijd). Op 1 oktober 1974 ontving de vereniging koninklijke goedkeuring en op het moment zijn er zo'n 200 leden, waarvan er velen in Schie- dam-Noord woonachtig zijn. De leden vieren - terecht - het 40 jarig bestaan met een feestavond op 17 februari in zaal "arcade" te Schiedam (alleen toegankelijk voor leden). Wie interesse heeft in deze schitte- rende hobby of wie daar wel eens iets meer van wil weten, is van harte welkom op de z.g.n. "open dagen". Deze worden gehouden in het clubhuis aan de Singel 128 op donderdag 9 februari vanaf 19.00 uur en op zaterdag 11 februari vanaf 10.30 uur. Diverse aquaria en terraria zijn daar tentoongesteld en voor het geven van al uw gewenste informatie zijn bestuurs- leden aanwezig. "Natuurgenot in huis"; vanaf deze plaats "proficiat" en nog veel plezier en succes in de toekomst! WLs Dr. W*bautplein 15 Telefoon 70 69 05 Met ingang van 2 januari j.l. is de inschrijving geopend voor het com plex 128 woningen in aanbouw aan de Zwaluwlaan te Schiedam, ook wel bekend onder de naam Winkel- centrum-Kethel. Kandidaten voor deze woningen kunnen een inschrijfformulier af- halen en inleveren op het kantoor van de Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties, LaanvanBol'es 11, Schiedam, iedere dinsdag- en donderdagmor- gen van 9.00 uur tot 12.00 uur. Telefonisch kunnen informaties worden ingewonnen onder nummer 709444. Het bouwplan van 128 woningen bestaat uit een aantal typen 2- en 3-kamerwoningen. Kandidaten welke worden inge- schreven 1 worden in de loop van 1978 thuis bezocht om aan de hand van de verkregen informatie vast te stellen of een woning van dit complex kan worden toegewezen. De eerste woningen zullen in het vooijaar van 1979 worden ver- huurd. De huur van de woning zal naar verwachting gemiddeld 440,- per maand bedragen.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 5