Nederlanders meer op vakantie, maar korter RENIRIE yrinte Dienstencentrum De Woudhoek "Open" schaak- wedstrQden in "Landvreugd" Geen "misdrukken van bankbiljetten van tien gulden Alleenstaanden willen ook wonen Afstempeling rittenkaarten oud tarief Uw hart uw leven....! Tel. 010-712207 AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE P. A. v.d. KRUI1 pagina 3 V*#r^rAkk4MKitrn 8 februari 1978 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wij repareren zo mogelijk bij u aan huis. V- r"ms bankbiljetten van 10,- (model 1968) voorzien van een jiubbel concentrisch O-teken. Deze biljet- ten werden op 4 januari 1971 voor het eerst uitgegeven. Naderhand werd besloten dit teken niet meer op de bankbiljetten aan te brengen, zodat het op de in latere jaren uitgegeven bankbiljetten van f 10,- ontbreekt". TE KOOP AANGEBODEN: Zware, eiken salontafel. Bovenblad moet opnieuw worden gebeitst. Afm. 1.34m x 0,58 m. Prijs fl. 100,-. Inlichtingen tel. 703518. Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezis te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 20 februari. Vanaf: 14.00 uur. Gehoor en gezichtsproblemen. Deze dienst houdt iedere 2de en 4de donderdag van de maand spreekuur. Vanaf: 14.30 uur. In dien U hiervan gebruik wenst te maken, dit even bij ons opgeven. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas- tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woens- dagmiddag van 13.00 - 14.30 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. Programma Dienstencentrum 12 februari Open Huis. Op zondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. 23 februari Bingo-avond. Aan- vang 19.30 uur. 26 februari Open Huis. Op zondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. 7 maart: Damsimultaan. Wim Vrijland, Damkampioen van Schiedam, speelt simultaan. In- schrijfgeld 1,- per persoon. U kunt zich schriftelijk of telefonisch aanmeldenbij: Dhr. D. Zonneveld, Heijermansplein 178, Schiedam. Tel. 700547. Dhr. H. Braad, Bachplein 103, Schiedam. Tel. 713523. BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Op dinsdagavond 14 februari a.s. zal er in boerderij "Landvreugd" een "open" schakkwedstrijd plaats vinden. Dit ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan van de wijkver. Groen oord. De avond wordt georgani- seerd door de schakkvereniging Groenoord en iedereen is van harte welkom. Men zal er o.m. simultaan kunnen spelen tegen de kampioen Cor de Swart. De aanvang is om 20.00 uur. De laatste tijd doen er hardnekkig geruchten de ronde, dat er bankbil jetten van tien gulden in omloop zijn, die een z.g.n. "misdruk" hebben. Optimisten trachten deze te verzamelen en rekenen in de toekomst op een zoet winstje. Wij hebben eens bij de N ederland- se Bank geinformeerd en wat wij reeds vermoedden werd bewaar- heid, er is geen sprake van een misdruk. De bank deelde ons mede: "Om technische redenen is een aantal De woningnood onder gezinnen is nog niet opgelost, maar aan de oplossing van de woningnood on der alleenstaanden en tweeper- soonshuishoudens moet echter nog worden begonnen. Over deze woningnood geeft nummer 7 van de Katernen 2000 een overzicht: hoe het huisves- tingsbeleid in de na-oorlogse ja ren tot stand gekomen is, hoe het komt dat de gemiddelde samen- stelling van een 'huishouden' zich gewijzigd heeft, wat er tot nu toe gedaan is om iedereen behoorlijk te huisvesten, en wat er nog al- lemaal gedaan moet worden. Iedereen heeft recht op zijn eigen leefpatroon en recht op goede huisvesting! De schrijvers van dit Katern, alien medewerkers van de LandelijkeOrganisatie Belangen- groepen Huisvesting (L.O.B.H.), zien, ondanks een zeker pessimis- me, wel manieren om te versnel- len dat er betaalbare en goede woningen.voor iedereen beschik- baar zullen zijn. Katernen nr. 7 is voor 3,50 ver- krijgbaar bij de Stichting Samenle- vingsopbouw, tel. 706177. Zoals bekend mogen rittenkaarten i van het v66r 1 oktober 1977 gel- dende RET-tarief nog worden op- gebruikt tot en met 31 maart 1978. De verbouwing van de RET-stem- pelautomaten is echter inmiddels zo ver gevorderd dat uit een groot deel ervan het snijmechanisme is verwijderd. Daardoor kunnen de rittenkaarten van het oude type in deze automaten niet meer worden afgestempeld. Rittenkaarten van het oude tarief dienen derhalve gedurende de tijd dat zij nog geldig zijn ter stempe- ling te worden aangeboden bij de buschauffeur, de trambestuurder of de stationsbeambte in de hallen van de metrostations. Omdat rela- tief nog slechts weinig passagiers van de oude kaarten gebruik ma ken, zal dit - naar de RET verwacht - nauwelijks problemen opleveren. Problemen kunnen echter wdl ont- staan wanneer bezitters van oude rittenkaarten trachten deze kaar ten toch in de stempelautomaten te ontwaarden. Rittenkaarten van het nieuwe type (met aan elk uiteinde van de kaart slechts 66n stempelvak) kunnen vanzelfsprekend gewoon in de stempelautomaten worden afge stempeld. In de week van 3 tot en met 9 april a.s. houdt de Nederlandse Hart- stichting wederom haar landelijke "Hartweek", met als thema Hyper- thensie - hoge bloeddruk. "De vrienden van de Hartstich- ting" afdeling Schiedam, vraagt haar stadgenoten, die het werk van de Nederlandse Hartstichting, het bestrijden van de Hart- en Vaat- ziekten, een warm hart toe dragen, zich aan te melden als kollektant voor dit zo belangrijke werk. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is hef voordeligst en rr,eesl vertrouwde adres loch ailijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. Z64432 Door onxo telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONj£ De huis aan huis kollekte wordt gehouden in de week van 3 tot en met 9 april. a.s. de straatkollekte op zaterdag 8 april a.s. Als ook u uw steentje bij wilt dragen voor dit zo belangrijke werk, reke nen wij op een spontane aanmel- ding bij: Th.A. de Veth, Faassenplein 75, Schiedam, tel. 706303; J.M.C.Le- fel, Griegplein 87, Schiedam, tel. 704134; T.C. de Vette, Lindelaan 16, Schiedam, tel. 707625; Mevr. Jongste-Quartel, Schiedamseweg 7, Schiedam, tel. 705851; FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL) Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft op de jaarlijkse Vakantiebeurs in de Utrechtse Jaarbeurs de resultaten ge- presenteerd van het ook in 1977 gehouden onderzoek naar het vakantiepatroon van de Nederlandse bevolking. In dit onderzoek wordt altijd on der vakantie verstaan „een pe- riode met ten minste vier opeenvolgende overnachtin- gen anders dan bij familie en kennissen, buiten de eigen wo- ning doorgebracht voor re- creatievedoeleinden". Het on derzoek slaat steeds op een va- kantiejaar, d.w.z. de eerste drie kwartalen van het ge- noemdejaar, alsmede het vier- de kwartaal van het vooraf- gaande jaar. Onderscheid wordt gemaakt tussen "winter (1 oktober-30 april) en zomer (1 mei-30sept.). In het vakantiejaar 1977 nam 55,7 van de Nederlandse be volking (de hier woonachtige vreemdelingen worden niet ondervraagd, dit in tegenstel- ling bij voorbeeld met het Zwitserse onderzoek, waar vreemdelingen ongeveer 20 procent van de bevolking uit- maken) in totaal 9,9 miljoen vakanties, een gemiddelde van 1,32 vakanties per vakantie- ganger. 46 procent van de Ne derlanders met vakantie ging uitsluitend 'szomers, 2 pro- cent alleen's winters, terwijl de v..: i? Duitsland als bestemming op de eerste plaats resterende7 a 8 procent in bei- de perioden ten minste een- maal met vakantie ging. Naar bestemming verdeeld ging 21,5 procent van de be volking uitsluitend in Neder- land met vakantie, maar een derde deel meer uitsluitend in het buitenland (28,5 procent). Van alle vakanties te zamen werd wederom een kleiner ge- deelte in eigen land doorge bracht: 44 procent, tegen 47 procent in de voorafgaande periode van onderzoek (1975/76). Dit binnenlandse aandeel bedroeg in 1966 nog 60procent. Detrek verderweg komt ook tot uiting in de bestemmingsgebieden, al heeft het buurland de Duitse Bonds- republiek weer de eerste plaats van Frankrijk overgenomen en blijft Spanje met een zo- meraandeel van 11 procent evenals het jaar daarvoor ver achter bij het niveau van 18- 16 procent van de jaren 1973-'75. In eigen land wist het hotel, pension het bescheiden aan deel van 11 procent te handha- ven en was de gehele kuststreek voor efen op de vier binnenlandse vakanties favo- riet. Binnenkort zal Adviesbu- reau Tideman voor ons blad een verdergaande analyse van dit belangrijke CBS-onder- zoek samenstellen.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3