RENIRIE Vrinte Diensfencentrum De Woudhoel Tel. 010-712207 AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Meer parkeer- plaatsen in dorp Kethel Jeugdinstuif Landvreugd moet stoppen Si ~hting ,,Ivon" opgericht Muziek en Zang- festival Leger des Heils Verkeers- maatregelen D.R.Z. houdt ledenvergadering Vernieuwd Magazine" C.D.J.A. Schiedam Leden vergadering Wijkvereniging Groenoord" P. A. v.d. KRUIT Bewoners van Tuindorp-Kethel Muntenruilbeurs pagina 3 Ynerdrr Akksordrn 22 februari 1978 Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wij repareren zo mogelijk bij u aan huis. Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens-- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhoek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op 6 maart vanaf 14.00 Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gymnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woens- dagmiddag van 13.00 - 14.30 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen f.2,-- per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. Nieuwe service in Dienstencentrum "Woudhoek" Vanaf 16 maart a.s. zal er een nieuw facet worden toegevoegd aan het Dienstencentrum Woudhoek. Dan staat er n.l. iedere donderdag- middag van 13.00-17.00 uur een schoonheidsspecialiste tot uw be- schikking. U kunt hiervan gebruik maken door van te voren telefo nisch een afspraak te maken. Tel. 708326 (na 13.00 bellen). De tarieven worden als volgt: complete behandeling: 65 -I- onder 65 19,- 24,50 all66n epileren: 7,50 8,50 alle6n harsen 7,50 8,50 Onder een complete schoonheids- behandeling verstaan we een schoonheidsbehandeling aangepast aan ieders huidtype. dus in ieder geval epileren, masker en make-up indien noodzakelijk aan- gevuld door harsen, verven enz. De behandelingen worden gegeven in een flat op de le etage, en u gelieve een handdoek mee te bre- ngen. Na gebleken noodzaak mo gelijkheid aan huis behandelingen te geven. Programma Dienstencentrum 23 februari :Bingo-avond. Aanvang 19.30 uur 26 februari :Open Huis. Op zondagmiddag van 13.30-16.30 uur 7 maart :Damsimultaan met Wim Vrijland. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld1,- p.persoon 12 maart :Open Huis. Op zondagmiddag van 13.30-16.30 uur. BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 De inwoners van Kethel krijgen hun zin. Veel wensen die zij vorig jaar oktober op een informatie- avond spuiden over de plannen van de gemeente met betrekking tot de verkeersoverlast in het dorp Ke thel, worden ingewilligd. De dorps- kern zal aangewezen worden als woonerf, waarbij er bovendien be- duidend meer parkeerplaatsen zul- len komen dan aanvankelijk ge- pland. De dienst gemeentewerken heeft hiertoe besloten na een tweede verkeerstelling in Kethel. Daarbij bleek dat de buurtbewoners gelijk hadden en er zaterdagochtend tus- sen 9.00 en 11.00 uur veel meer auto's worden geparkeerd dan de gemeente dacht. De mogelijkheden van het trans- portbedrijf Van Tiel worden zoveel mogelijk beperkt. De gemeente onderzoekt nog de mogelijkheden tot opheffing van de benzinepomp van het bedrijf aan de Schiedamse- weg. Dat is een bron van overlast die vooral op de Kerklaan terecht komt. Praktisch komt het er op neer dat de Kerklaan tussen de Schiedamseweg en Meeuwensingel voor vrachtwagens langer dan 6 meter verboden gebied is. Voor Van Tiel wordt door een vergun- ning voor een aantal uren per dag een uitzondering gemaakt. Het is hierdoor voor de transportteur mo gelijk om na onderhoud of repara- ties de werkplaats via de Kerklaan te verlaten. Het idee van een aantal bewoners om bij afsluiting van de Vlaarding- seweg een neerklapbare paal met slot te plaatsen, zodat brandweer en ambulance wel van de weg gebruik kunnen maken, wordt ook overgenomen. Hoewel dat een tij- delijke oplossing zal zijn, want de uitbreiding van het winkelcentrum vordert sneller dan gedacht. Tot slot achten de plannenmakers de angst voor de verkeersdrempel in de Dorpsstraat niet terecht. De afstand tot de nabijgelegen woning- en is groot genoeg en de weinige grondtrillingen die dan optreden komen in de praktijk niet verder dan de sloot die voor de huizen ligt. Alle inwoners van Kethel hebben de plannen een paar weken geleden in de bus gehad. Men kan nog schriftelijk of mondeling reageren (zoals afgesproken met de dienst gemeentewerken) tot 27 februari a.s. bij Stichting Samenlevingsop- bouw, Bachplein 588 (kruisge- bouw) telefoon 706177. Zaterdag 11 februari j.l. is in boerderfj Landvreugd de allerlaatste instuif gehouden. Na negen jaar de kinderen uit Groenoord e.o. creatief werk en fllmvoorstellingen gegeven te hebben, moet hier belaas voortydig een einde aan ko men. De instuif wordt al enkele jaren gesubsidieerd door de gemeente, omdat het entree- geld van de kinderen ontoerei- kend is om de kosten te dekken. Nu de gemeente door bezuini- ging ons nog geen 20 procent van het bedrag van vorige jaren toewyst, wordt het on- mogeiyk om met dit werk door te gaan. Erger nog is het, dat er enkele honderden gul dens teruggevraagd worden, over het jaar 1976. Subsidie dus, die allang uitge- geven is. Dit geeft ons de genadeslag, waardoor we dit seizoen zelfs voortydig moeten stoppen. Er si inmiddels een beroepschrift ingediend by B en W om deze subsidiewyzi- ging te herzien. Op 1 februari j.l. is in Amsterdam de Stichting ,,IVON" opgericht. De naam komt van Stichting Infor matie en Voorlichting over huisdie- ren en hun voeding in Nederland. In het bestuur zitten afgevaardig- den van Felix Bonzo, Van Wijn- gaarden, Effem B.V., Quaker Oats B.V. en U.T.A. Gaines. De bedoeling is dat deze stichting informatie en voorlichting gaat geven over het huisdier en huisdier- voedsel. Onder huisdieren verstaat de stichting;katten, honden, vo- gels, sierhoenders, knaagdieren en vissen. De stichting gaat een informatie- bulletin uitgeven, dat 10 x per jaar gaat verschijnen. Belangstellenden kunnen zich gratis abonneren door contact op te nemen met de redak- tie van ,,Ivon Bulletin", Wibaut- straat te Amsterdam. Op zaterdag 4 maart a.s. vindt er een muziek- en zangfestival plaats in de Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 65 te Schiedam. Medewerkenden hieraan zijn o.m. het Haags Matrozenkoor, Muziek - korps Leger des Heils, Verenigde Zangbrigades (Vlaardingen en Schiedam). De avond begint om 20.00 uur. de kerk is om 19.30 uur open, toegang hf 2,50 p.p. Kaarten zijn verkrijgbaar aan het adres Rotterdamsedijk 218 of bij de heer C. A. Scheper, Puccinistraat 11, Schiedam. B en W hebben besloten het parkeerverbod langs de oostzijde van de Schiedamseweg, tussen Meeuwensingel en Zwaluwlaan, in te trekken en het verkeersbord te doen verwijderen. Het verkeersbe- sluit zal in die zin gewijzigd wor den. Op de Schiedamseweg nabij de kruising met de Zwaluwlaan zal het bord ,,stop", nadering voorrangs- kruising" gewijzigd worden in het bord nadering voorrangskrui- sing". Op de Schiedamseweg zul- len zg. ,,haaietanden" worden aan- gebracht. De Schiedamse Sportvereniging ,,De Rode Zon" houdt op vrijdag 3 maart a.s. haar halfjaarlijkse le denvergadering. Gezien het belang van deze verga- dering vraagt het bestuur van DRZ haar leden deze bijeenkomst (aan vang 20.00 uur in het clubgebouw) zo veel mogelijk te bezoeken. Onlangs verscheen het eerste ver- nieuwde magazine" van het C.D.J.A te Schiedam (Christen Democratisch Jongeren Appel). Exemplaren van het blad zijn gratis beschikbaar bij het secretariaat Singel 162 te Schiedam of bij Louise Hellwig, Sweelincksingel 6 te Schiedam-Noord. De jaarlijkse ledenvergadering van de Wijkver. Groenoord e.o. zal plaatsvinden op donderdag 27 april a.s. in Boerderij Land vreugd" aan de Sweelincksingel. Aanvang 20.00 uur. De AGENDA ziet er als volgt uit: 1Opening 2. Notulen Ledenverg. 1977 3. Jaarverslag Secretaris 4. Jaarverslag Penningmeester 5. Verslag Kascommissie 6. Voorst, nwe bestuursleden 7. Verkiezing Secretaris 8. Idem Bestuursleden 9. Idem Kascommissie 10. Rondvraag 11. Sluiting. Gezien de vele werkzaamheden die het relatief kleine bestuur moet verrichten is uitbreiding van man-(of vrouw-)kracht zeer gewenst. Leden van de Wijkvereniging die zitting willen nemen in het Hoofdbestuur (en daar dan ook wat willen doen) worden gaarne uitgenodigd dit mede te delen. Aanmeldingen worden gaarne verwacht aan het adres van het secretariaat, Postbus 410 te Schiedam. VOOR WITTEN. SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en rr.eest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. Z64432 Door onz* telefoonbeantwoorder zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONjt Eerder schreef ik u, dat de brug die er zou komen, misschien voor de winter er zou zijn. Dit had ik uit goede bron verno- men. Later hoorde ik weer, dat het wel eind april zou worden. Officieel wist ik nog niets, nu wel. Hieronder volgt dan ook de brief van burgemeester en wethouders, in de hoop dat er ook echt eind april aan begonnen wordt. Hoogachtend, Mevr. A.J.S. Brief B en W Naar aanleiding van uw brieven van 18 oktober 1976 en 24 april 1977 en met verwijzing naar onze brief van 31 mei 1977, afd. O.W. nr. 5824, delen wij u mede dat wij, zoals u reeds in de kranten hebt kunnen lezen, hebben besloten tot de aanleg van een bruggetje over de singel langs de Molensingel nabij de Hargsingel. Voor dit werk zal worden nagegaan of het in het kader van de bestrij- ding van de buitensporige werk- loosheid in de metaalsector kan worden uitgevoerd. De beslissing hierover moet door de rijksoverheid worden genomen. Valt deze gunstig uit dan is dit voor de gemeente in zoverre plezierig omdat dan een bijdrage in de kosten wordt verkregen. Helaas betekent dit wel dat enig geduld moet worden geoefend. Intussen werkt de gemeente wel verder door het plan vast besteks- klaar te maken zodat t.z.t. de opdracht snel kan worden gegeven. Voor zover nu valt te bezien ver- wachten we dat met een en ander ongeveer nog een periode van 3 maa geval2 beogen uw wens te honoreren. Wij vertrouwen u hiermede tot genoegen te hebben ingelicht. Hoogachtend, Burgemeester en Wethouders van Schiedam Op zondag 26 februari 1978 11.00 tot 17.00 houdt de afdeling Rotter dam van Ned. Ver. "De Verzame- laar" een Internationale Munten ruilbeurs in De Doelen, Kruisplein 40, Rotterdam-Centrum. Entree 2,50, Leden en Jeugd 1,-. Voor inlichtingen telefoon 010-294076. uanfjeu gemoeid zal zijn. In ieder val zin het u duidelijk zijn dat wij FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL)

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3