Rijncruise 525,-675,- Rabobank Q EH dupont makelaardij Afvaart 22 mei 1978 vanaf Maasboulevard Riverside club nu ook in "Amstelbron" Veronica voetbalelftal in Schiedam Weer-en-wind fietspak Paasbowling- toernooi W ereldgebedsdag 3 maart 1978 Informatieavond over Flevohof Pagina 8 \oordfr Akk««iik'n Gezellig met de Rabobank langs de Rijn. Heerlijk relaxend, genieten van de prachtige natuur vanaf rivierhotel ,,Prinses Christina'. Het luxe vakantieschip, van alle gemakken voorzien Met ruime gelegenheid voor uitstapjes naar de vele bezienswaardigheden en gezellig wandelen in de typisch duitse plaatsen langs de Rijn. ■mmmmmmwmi Rotterdam, van p. persoon Speciale reduktie voor gezelschappen van 6 personen en meer. 65 ers 20% reduktie. Koop en verkoop Huur en verhuur Alle ver- zekeringen Taxaties Woningbeheer Hypotheken maandag rotterdam - emmerich Aan de Maasboulevard te Rotterdam ligt Uw Riverhotel gereed. Vertrek om 09.30 uur vanuit de grootste en drukste havenstad aan de Nieuwe Maas. De eerste dag cruisen wij door de 'fruittuin' van Nederland, de Betuwe. In de avond meren wij af in Emmerich, de Duitse grensplaats. dinsdag emmerich - dusseldorf Tijdens het scandinavisch Ontbijt vertrekken wij naar Dusseldorf, een stad met vele uitgaans- mogelijkheden. De Benedenrijn ishierinteressant door het indrukwekkende Ruhrgebied. woensdag dusseldorf - bonn - andernach In Bonn wordt aangelegd om diegenen te ontschepen, die wensen deel te nemen aan de Ahrdaltocht. Tijdens deze bustocht worden een pottenbakkerij en de grootste wijnkelder van Duitsland bezocht. Voordat U in Andernach weer aan boord gaat, wordt U een kopje koffie met gebak geserveerd in een typisch Duitse Bauern-schenke'. U kunt ook het gehele traject meevaren om van het uitzicht te genieten. WW> RRtKK donderdag andernach - oberwesel - riidesheim U cruist door "das Tal der Loreley"; langs oude burchten, beroemde kastelen en de Loreley. Na de lunch leggen wij aan in Oberwesel, voor een bezoek aan Maria-Rut'. U geniet van een magni- fiek uitzicht over ae Rijn en het Rijndal. In de loop van de middag vertrekken wij naar Riidesheim het bekende wijnstadje met zijn 'Drosselgasse'! vrijdag riidesheim - keulen - gotterswickerhamm Nogmaals cruist U door het meest romantische gedeelte van de Rijn. Wij meren af in Keulen voor een bezoek aan de Dom en het gezellige winkelcentrum. In de loop van de middag zetten wij koers naar een klein plaatsje met mooie historische gebouwen: Gotterswickershamm. zaterdag gotterswickershamm - rotterdam De laatste dag aan boord van Uw Riverhotel. Na een vroeg vertrek en grenspassage te Lobith wordt omstreeks 16.00 uur afgemeerd in Rotterdam. N.B. Geen der excursies is bij de reissom inbegrepen. GEZIEN DE GROTE BELANGSTELLING IS TIJDIG BOEKEN GEWENST. o u- AU geld en goede raad Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 Kontaktlenzen Dijkshoorn Schiedam: St. Liduinastraat 1, tel. Q10-26.76.49 Bachplein 598, tel. 010-70.17.30 Maassluis: Noordvliet 25, tel. 01899-1.22.88 Rotterdam:Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45 Naast de zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven krijgt.de aktieve Riverside Club Schiedam ook de beschikking over de bovenzaal van de Amstel bron aan de Broersvest 13. De eerste uitvoering daar is op zaterdag 4 maart a.s. en op deze avond zal "Jazz Junket" optreden. Een groep die hun sporen in de dixie-landmuziek ruimschoots heeft verdiend. De avond duurt van 22.00 tot 02.00 uur, de toegangsprijs bedraagt voor leden/ 4,—, voor niet leden/ 6,~. Op 18 maart treden in zaal Tivoli op de "New Orleans Wildcats". Hier is de toegangsprijs/ 3,-- (voor leden) en6.-- voor niet-leden. Op maandagavond (19.00 uur) 8 mei a.s. zal het "Veronica"-voetbal elftal een wedstrijd spelen tegen Excelsior 20 t.b.v. het komitd Boot- en autodagtochten gehandicapten, kortweg C.A.B. of wel Heijboer- fonds genoemd, naar de voor oude- ren bekende "meester" Heijboer, die 51 jaar geleden dit werk begon met enige gehandicapte kinderen. Nog ieder jaar worden er door het CAB dagtochten georganiseerd en stellen ca. 50 autobezitters zich met hun auto belangeloos beschikbaar. Door de opbrengst van oude kran- ten e.d. worden verdere kosten op zo'n voor de gehandicapten onver- getelijke dag bestreden. De firma Nettenbreijer Trucking Service B.V heeft de sponsoring op zich geno- men. Naar aanleiding van een artikel in ons blad van enkele weken geleden betreffende een nieuw "fietspak", kregen wij van enkele lezers het verzoek om hen mede te delen waar een dergelijk fietspak te verkrijgen is. De Stichting Fiets, die ons het bewuste artikeltje toezond, kon op onze desbetreffende vraag geen antwoord geven. Daar dit een Fins pak betreft van het merk "Finn Marin" hebben wij ons inmiddels in verbinding gesteld met de handelsafdeling van de Finse Ambassade te Den Haag. Zodra ons de namen van leveran- ciers in Schiedam of omgeving bekend zijn, zullen wij deze gaarne aan belangstellenden mededelen. BEMIDDELING BIJ: UdNBM Aangesloten bij het Makelaars Computer Centrum (MMC) Schiedam - Lange Haven 9 Tel. 268135 - 268136 Na kantoortijd: (010) 700258 in onroerend goed b.v. TE KOOP AANGEBODEN Zware, eiken salontafel. Bovenblad moet opnieuw worden gebeitst. Afm. 1.34mx0,58m. Prijs/ 100,-. Inlichtingen tel. 703518. Bowlingcentrum Musis-Sacrum or- ganiseert in de week van Pasen, bij voldoende belangstelling een SCHOOL-PAAS-BOWLING- TOERNOOI. Er zal gespeeld wor den in leeftijdsgroepen van 14 t/m 17 jaar en vanaf 18 jaar. Een team van 5 personen kan worden inge- schreven. Inschrijven is mogelijk tot 28 februari. De kosten bedra- gen f 30,- per team. De wedstrijden zullen in de namiddag gespeeld worden, terwijl er minimaal 2 games 2 uur) gespeeld zullen worden. Aanmelding kan alleen geschieden via de scholen. Indien daar een kink in de kabel lijkt te zijn gekomen kan men inlichtingen vragen bij Bowlingcentrum Musis Sacrum, Lange Haven 115, tel. 732422. Op 3 maart a.s. komen miljoenen mensen in de hele wereld bijeen. Dan bidden zij, elk in hun eigen taal, dezelfde gebeden. Op die dag ervaren zij iets van de eenheid die alle verdeeldheid, ook die tussen de kerkgenootschappen, te boven gaat De liturgie werd samengesteld door de "Women's Interchurch Council of Canada". Het thema is: Ge- meenschapszin in onze dagen". In Schiedam en Kethel zijn de plaatsen van samenkomst: Huize Frankeland, St. Liduina straat 10 aanvang 19.30 uur. Dorpskerk, Noordeinde, Kethel, aanvang 19.30 uur Dienstencentrum "De Woudhoek" Heyermansplein Kethel, aanvang 19.30 uur. Bejaardencentrum "De Harg", Hargplein, Kethel, aanvang 14.30 uur. Aan de bijeenkomst in de Dorps kerk werkt het koor van de Ned. Prot. Bond mee. Een groot deel van de opbrengst van de kollekte en de liturgieen- verkoop zal gaan naar de verschil- lende kerkgenootschappen in Ca nada. Een belangrijk project zal zijn: hulp aan eskimo's, die aan drank verslaafd zijn. In de komende weken wordt door Flevohof, 150 ha rekreatie en edu- katie in de polder Oostelijk Flevo- land, en serie door het gehele land verzorgde informatieavonden ge- houden. Tijdens deze bijeenkom- sten wordt uitvoerig ingegaan op de vele mogelijkheden die Flevohof, inmiddels gestart met het zevende seizoen, biedt aan de dagrekreant. Dat Flevohof in een behoefte voor- ziet, blijkt wel uit de bezoekersaan- tallen van 1977: ruim 700.000, wat 110.000 meer was dan in 1976. Aan de hand van een praatje en een plaatje, wordt duidelijk gemaakt, dat naast de bestaande mogelijk heden er voor 1978 een groot aantal nieuwe attrakties zijn. Dat zijn onder meer: Een strand- bad, een (boeren)-kaasmakerij, ex- posities over nederlandse boerderij- en en molens, alsmede een aantal vernieuwingen in het kinderdorp, waaronder een "kabouterhuis" en een "muizenstad". Dat Flevohof voor jong en oud de moeite van het bezoek waard is, blijkt uit een onderzoek dat onder de bezoekers is verricht. Het zeer hoge percentage herhalingsbezoek (ruim 35%) spreekt voor zichzelf. Naast rekreatieve en edukatieve vernieuwingen zijn een aantal voor- zieningen verbeterd. Zo is Flevohof nu volledig drempelvrij en zijn deze winter het aantal mindervaliden- toiletten uitgebreid. De informatieavond over Flevohof wordt gehouden: te Rotterdam op 23 februari a.s. in het Bouwcentrum. Aanvang 20

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 8