de magneet REN IRIE uw drukker vrinte Dienstencentrum De Woudhoek Kampioensgroep SV Groenoord AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE Demonstratie Stop de Neutronenbom Leden- vergadering Wijkvereniging Groenoord" V.Lieflandschool wint V.R.O.M.- prysvraag. PTT werkt hard aan de nieuwe postcode Plezierige prestatieloop "Utile Dulci" geeft uitvoering Emmabloem- kollekte in week van 27 maart P. A. v.d. KR U IT Tel. 010-712207 pagina 3 VMirdrr Akkoordfn 8 maart 1978 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wij repareren zo mogelijk bij u aan huis. Het seizoen is halverwege, en dat betekent bij Schaakvereniging Groenoord dat aan de kop van de interne kompetitie de groep is gevormd die verder gaat strijden om het klubkampioenschap. Deze kampioensgroep bestaat dit jaar uit C. de Zwart (de regerende kampioen), J. van den Dool, A. Verschoor, F. Visbeen, A. de Groot, J. RuschenJ. Huijzer. Spreekuur: Leiding dienstencentrum elke don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur in flat 38, lste etage. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in flat 38, lste etage. Pedicure: Iedere dinsdag en woens- dag vanaf 8.00 uur 's morgens. Graag handdoek meebrengen. Be- handeling na afspraak. U weet dat na gebleken noodzaak, de pedicure bereid is u thuis te behandelen. Indien u van deze mogelijkheid gebruik wenst te ma- ken, kunt u zich telefonisch opge- ven. Telefoon 709555. Ook oudere wijkbewoners in Groenoord, De Woudhcek en Kethel kunnen van deze service gebruik maken. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag handdoek mee brengen. U wordt vriendelijk ver- zocht voor permanent voor 12.00 uur en voor het watergolven voor 13.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op 20 maart vanaf 14.00 uur. Bibliotheek: Tijden voor het uitlenen van boe- ken en puzzels. Elke dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 uur. Handwerken: Elke maandag en dinsdag van 14.00-16.00 uur kan men in de recreatiezaal handwerken, waarbij ook voor u nog plaats is. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Gvmnastiek: Elke dinsdagmorgen van 9.15- 10.00 uur is er gevarieerde gymnas- tiek met muziek in de grote zaal. Kosten 2,50 per maand. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Volksdansen: In de grote zaal is er elke vrijdag- morgen van 10.00-11.00 uur gele- genheid tot volksdansen, waarbij nog voor enkele deelnemers plaats is. Ook mannen. Komt u eens kijken? De kosten bedragen 2,50 per maand. RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 Het initiatief: "Stop de neutronen bom" vindt nog steeds meer weer- klank bij de Nederlandse bevolking Inmiddels zijn er al meer dan 800.000 handtekeningen verzameld tegen dit onmenselijke wapen. Gesteund door dit overweldigend resultaat heeft de landelijke initia- tiefgroep op zaterdag 18 maart een internationaal forum georganiseerd voor genodigden uit alle landen die het slot-akkoord van Helsinki on- dertekenden. Het wil hiermee meer inhoud geven aan het internatio naal verzet tegen de neutronenbom Op zondag 19 maart zal er om 13.30 een demonstratie plaatsvin- den vanaf het Frederiksplein te Amsterdam, gevolgd door een mee- Zangkoor O.A.S.E. Het zangkoor repeteert elke woens- dagmiddag van 13.00 - 14.30 uur tot nader aankondiging. Tijdens de repetitie is de zaal gesloten. Ook hier zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen per maand. U kunt ons ook bellen voor verdere- informatie. Ons telefoonnummer is 709555. Nieuwe service in Dienstencentrum "Woudhoek" Vanaf 16 maart a.s. zal er een nieuw facet worden toegevoegd aan het Dienstencentrum Woudhoek. Dan staater n.l. iedere donderdag- middag van 13.00-17.00 uur een schoonheidsspecialiste tot uw be- schikking. U kunt hiervan gebruik maken door van te voren telefo nisch een afspraak te maken. Tel. 708326 (na 13.00 bellen). De tarieven worden als volgt: complete behandeling: 65 onder 65 19,- 24,50 alleen epileren: 7,50 /8,50 alleen harsen /7,50 8,50 Onder een complete schoonheids- behandeling verstaan we een schoonheidsbehandeling aangepast aan ieders huidtype, dus in ieder geval epileren, masker en make-up indien noodzakelijk aan- gevuld door harsen, verven enz. De behandelingen worden gegeven in een flat op de le etage, en u gelieve een handdoek mee te bre- ngen. Na gebleken noodzaak mo gelijkheid aan huis behandelingen te geven. programma dienstencentrum 12 maart: Open huis. Op zondag- middag van 13.30-16.30 uur. 23 maart: Krantenfeest. Aanvang 20.00 uur Toegang gratis. 26 maart: Open Huis. Op zondag- middag van 13.30 - 16.30 uur. 4 april: Bingo-avond. Aanvang 19.30 uur. ting in de Eedenhal die begint om 15.00. Deze demonstratie zal de vastbera- denheid van de Nederlandse bevol king moeten tonen om de neutro nenbom terug te wijzen. Dit kan echter alleen bij een overweldigen- de deelname. Als Schiedamse werkgroep roepen wij de Schiedam- mers dan ook op om deze aktieve daad te verrichten bij de bestrijding van de neutronenbom. Deelnemerskaarten zijn 2,- verkrijgbaar op het Schiedamse kontaktadres: W. Bollen, Bach- plein 209, tel. 701100. Bij voldoende deelname kunnen er vanuit Schiedam ook bussen geor ganiseerd worden. De jaarlijkse ledenvergadering van de Wijkver. Groenoord e.o. zal plaatsvinden op donderdag 27 april a.s. in Boerderij ,,Land- vreugd" aan de Sweelincksingel. Aanvang 20.00 uur. De AGENDA ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Notulen Ledenverg. 1977 3. Jaarverslag Secretaris 4. Jaarverslag Penningmeester 5. Verslag Kascommissie 6. Voorst, nwe bestuursleden 7. Verkiezing Secretaris 8. Idem Bestuursleden 9. idem Kascommissie 10. Rondvraag 11. Sluiting. Gezien de vele werkzaamheden die het relatief kleine bestuur moet verrichten is uitbreiding van man-(of vrouw-)kracht zeer gewenst. Leden van de Wijkvereniging die zitting willen nemen in het Hoofdbestuur (en daar dan ook wat willen doen) worden gaarne uitgenodigd dit mede te delen. Aanmeldingen worden gaarne verwacht aan het adres van het secretariaat, Postbus 410 te Schiedam. 1 In het kader van de officiele opening medio augustus 1977 van het nieuwe komplex van de ge- meentelijke Vervoer-, Reinigings- Ontsmettings- en Marktdienst aan de Ringersstraat 9, is aan de basisscholen in Schiedam gevraagd of zij het werk of de taken van de V.R.O.M.-dienst eens wilden uit- beelden in werkstukken, lesbrieven of dergelijken. Voor de beste inzendingen zijn enige prijzen beschikbaar gesteld, o.a. een bustocht naar het vuilnis- verwerkingsbedrijf V.A.M. in Wijster(Drenthe). Het werkstuk gemaakt door de leerlingen van de W.-A. van Lief- landschool, met een uitbeelding van het V.R.O.M.-komplex met materiaal en gedeelten van Schie dam, heeft de hoofdprijs gewonnen Daarom zullen de leerlingen en leerkrachten van deze school, met enkele medewerkers van de V.R.O. M.-dienst, op 23 mei a.s. een bezoek brengen aan het V.A.M.-komplex in Wijster. Met stops op diverse aantrekkelijke plaatsen op de heen- en terugweg. De bus vertrekt om 8.00 uur vanaf de Van Lieflandschool en zal daar rond 18.30 uur weer terug zijn. Misschien heeft U - bij het ter perse gaan van dit nummer - ook al zo'n brief van de PTT gehad over de nieuwe postcode. Advertenties in de kranten en maar eventjes 51 televisiespots moeten ons aan het gebruik van die nieuwe kode wennen. De PTT geeft zelfs ter gelegenheid van die nieuwe kode twee speciale postzegels uit, die vanaf 14 maart a.s. te verkrijgen zijn. Voor partikulieren zal het in de toekomst nogal moeilijk zijn om hun brieven juist te adresseren. U weet; het gaat b.v. 3102 GA - Schiedam worden. En zo krijgt elke plaats zijn eigen nummer en eigen letters. De PTT gaat gratis aan een ieder een z.g.n. postkodeboek verstrek- ken. Het wordt een indrukwekkend boekwerk van maar liefst 1500 pagina's en het weegt 1,7 kilogram. De oplage? 3 miljoen exempiaren; een "bestseller" dus. Wij vragen ons af waar het voordeel eigenlijk in zit. Want vooral zullen veel bedrijven in hun geldbuidel moeten tasten. Die moeten n.l. hun gehele adressenbestand (adresseer- plaatjes e.d.) gaan veranderen en dat mogen ze zelf betalen. Dus weer zo'n eenzijdige maatrege- waarvan heel wat mensen de dupe lijken te zijn. Maar het moet, zegt PTT-funktio- naris A.v.d. Pijll, want het is nodig om de post efficifinter te behande len. De volgende ochtend moet de post omstreeks 9 uur bezorgd worden. Nu, dat werd dan tijd, want tot nog toe is dat over het algemeen pas in de middaguren en op maandag is er helemaal geen post). We zijn nieuwsgierig, laten we hopen dat we voor de PTT met de nieuwe kode geen "nummer" meer zijn. Ter gelegenheid van het 10 jarig* bestaan van de Wijkver. "Groen oord" e.o. hield de "Damestrim- elub" (onderafd. van die vereni- ging) op Zaterdag 18 februari j.l. een prestatieloop. Ondanks het prachtige schaatsweer meldden zich toch ca. 70 mensen om aan deze wedloop van 5 km mee te doen. De start was om 10.00 uur en na 13 minuten kwam dhr. P. Lissenberg (27 jaar) als eerste binnen. Tweede werd Kees de Bie (17 jaar) met een tijd van 14 minuten. Van de jeugd kwam Richard Bruns (15 jaar) na 17 minuten als eerste binnen, terwijl Fred de Heer (11 jaar) tweede werd in 19 minuten. Wij danken de deelnemers voor hun inzet en hopen ze bij de volgende prestatieloop weer te ont- moeten. Damestrimclub Mevr. N. Asmus Op 17 maart a.s. zal de Schiedam se Toneelver. Utile Dulci in het Passage theater de spannende thril ler "De Muizeval" opvoeren. Het stuk is geschreven door niemand minder dan Agatha Christie en loopt reeds 25 jaar in een Londens theater. De regie is in handen van Guido Jonckers (acteur van de Haagse Comedie). De aanvang is 20.15 uur. Bent u ouder dan een jaar of veertig? Dan kunt u zich nog de tijd herinneren, dat er in ons land vele sanatoria voor tbc-patienten waren en dat praktisch iedereen in zijn kennissenkring wel een tbc- patient kende. Tegenwoordig lijkt tuberculose een overwonnen ziekte te zijn. Maar dat is toch niet waar: 2000 nieuwe gevallen per jaar worden er ontdekt en nog regelmatig vinden zogenaamde "tbc-explosies" plaats. Bestrijding blijft daarom een belangrijke zaak. De aloude Emmabloemkollekte - jongeren weten niet eens dat die naam te maken heeft met "konin- gin-moeder Emma", de moeder van koningin Wilhelmina- wordt binnenkort weer gehouden. Voor wat oudere mensen is die collecte een begrip. Maar tegenwoordig is de Emmabloemkollekte niet meer alleen bestemd voor de tuberculo- sebestrijding. De opbrengst komt ook de kruisvereniging ten goede. VOOR WITTEN. SCHTLDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en rr.eest vertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. ^64432 Door onze lelefoonbeanlwoorder zijn wij steeds bereikbaar. y/h G. J. J. PONje Dat was eigenlijk altijd al zo, want plaatselijk werd de tbc-bestrijding meestal verzorgd door de kruis vereniging. Maar sinds enkele ja- ren is de opbrengst van de collecte nu ook bestemd voor andere onder- delen van het kruiswerk. Dat is hard nodig. Want wel zegt de ene regering na de andere dat de kruisvereniging versterkt moet worden, maar nog steeds wordt het kruiswerk gefinancierd - naast de contributies en de subsidies - uit allerlei fondsen-wervende activitei- ten. In sommige gemeenten moeten jaarlijks nog oliebollen worden ge- bakken ten bate van de kruisvere- nigingskas. Of fancy-fairs worden georganiseerd. Om op die manier een belangrijk stuk gezondheids- zorg van het nodige geld te voor- zien, is anno 1978 wel een merk- waardige zaak. Uw hulp is daarom nog steeds nodig. VOOR HANDELS- EN REKLAMEDRUKWERK VERLOVINGS-, HUWELIJKS- EN GEBOORTEKAARTJES Rotterdamsedljk 279-281 Schiedam Telefoon 268666-266670 Want iedereen is het erover eens, dat het werk van de kruisvereni ging onmisbaar is in onze samenle- ving. Gemeentebesturen doen dan ook doorgaans wat zij kunnen om de kruisvereniging in hun plaats te helpen. Maar het is op geen stuk- ken na genoeg en er wordt doorlo- pend gezocht naar extra middelen om het kruiswerk draaiende te houden en de dienstverlening te verbeteren. Een van die middelen is de Emma- bloemcollecte. Misschien hebt u inmiddels al een accept-girokaart van de Emma- bloem ontvangen. Vul die dan alstublieft in met een bedrag dat u de kruisvereniging in uw gemeente waard vindt. Misschien komt er een collectant met een intekenlijst bij u aan de deur. Wees dan royaal. Het komt de thuisgezondheidszorg in uw ei gen woonplaats ten goede. U kunt ook zelf een giro- of bankcheque uitschrijven ten name van de Stichting 'De Emmabloem', postgiro 116000, Den Haag. De collecte wordt gehouden van 27 maart tot 2 april. Uw royaliteit in deze week komt ten goede aan de tbc-bestrijding en de thuisgezond heidszorg in uw eigen woonplaats. FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL)

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3