Aanleg Centr. Antenne Inrichting C.A.I. Er is een gemeentelijk informatieteam voor Schiedam Noord Praten over inspraak bij herinrichtingsplannen Foutieve beoordeling tijdens Drumfestival Wat weet u van TBR? Verkiezings- bijeenkomst in Boerderij "Landvreugd" Novotel Schiedam behoort tot de top Gemeenteiyke diensten met de feestdagen. 10e jaargang no. 255 22 maart 1978 \oordf r Akkoordf ii Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Vcor bezorgklachten a I I e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Bij de aanleg van de Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) in Schiedam zijn bij de abonnees in de wijk 13 de toestellen ingeregeld. Dit wil zeggen dat de ontvangers gereed gemaakt zijn voor de ont- vangst van televisiebeelden en FM radio. Wijk 13 wordt begrensd door: Burg. Knappertlaan, Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk en Aleida- straat. In wijk 5 (begrensd door Churchill- weg, Mozartlaan, Eduard van Bei- numlaan en Laan van Bol'Es) zijn de toestellen eveneens ingeregeld, echter met uitzondering van de flats aan de Eduard van Beinum- laan nummers 2-60, Willem An- driessenlaan 1-59 en Kor Kuiler- straat 2-60. Bij latere aanmelding wordt voor de aansluiting van een pand op de Centrale Antenne inrichting door de Technische Bedrijven/ 100,- in rekening gebracht, volgens artikel 19 lib IB van de C.A.I, verordening zoals ook vermeld in het informatie boekje. Op grond van dit artikel is door de Technische Bedrijven be- paald dat bewoners uit de wijken 13 en 5, welke zich na 1 april 1978 opgeven als abonnee een entreegeld van f 100,- in rekening wordt gebracht, met uitzondering van de bewoners van de drie bovenge- noemde flats. Met ingang van 28 maart 1978 wordt het mobiele informatiecen- trum van de C.A.I, overgebracht naar een plaats op het Bart Verhal- lenplein, welke zich bevindt in wijk 4. Het centrum is iedere dag geopend van 9.30 uur tot 15.30 uur, van maandag tot en met vrijdag. Eveneens met ingang van 28 maart a.s. worden in wijk 3 (begrensd door Jozef Oreliosingel, Eduard van Beinumlaan, Mozartlaan, Borodinlaan en Zoomweg) en wijk 4 (begrensd door Laan van Bol'Es, Eduard van Beinumlaan, Jozef Oreliosingel, Zoomweg) de toestel len ingeregeld, wat dus wil zeg gen dat de ontvangers gereedge- gemaakt worden voor ontvangst van televisiebeelden en FM radio. In de wijken 3 en 4 zijn inmiddels de informatieboekjes van de Tech nische Bedrijven, met de aanmel- dingskaarten waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid. Wie om de een of andere reden toch nadere informatie wenst of een extra-aanmeldingskaart wil ont- vangen, kan bellen naar de Techni sche Bedrijven, telefoon 264980, afdeling C.A.I.toestellen 120, 183 en 193. De gemeente Schiedam staat voor de taak om in het Noordelijke deel van Schiedam huizen te bouwen. Daar is al enige jaren over gepraat en er zijn nu voor WOUDHOEK NOORD plannen. Deze plannen zijn aan de orde gekomen in diverse commissies en daar uitvoerig bedis- kussieerd. Ook in dit blad is uitvoering op de voor's en tegen's van het plan ingegaan. Op 29 november 1977 stelde de gemeenteraad het bestemmings- plan Woudhoek-noord vast. Om nu een beetje orde op zaken te stellen in de berichtgeving over de stadsuitbreiding van Schiedam- noord is er een zgn. INFORMA TIETEAM" in het leven geroepen. INFORMATIEBULLETIN Het informatieteam heeft een eerst informatiebulletin vervaardigd. De De plaatselijke afdeling van de C.D.A. organiseert op DONDER- DAG 23 MAART a.s. een verkie- zingsbijeenkomst in boerderij "Landvreugd" aan de Sweelinck- singel. Op deze avond zullen mevr.Mr. E.A. Haars (staatssecretaris van Justitie) en de heer J. van Katwijk (lid Prov. Staten Zuid-Holland) het woord voeren. Aanvang is 20.30 uur precies. bedoeling is dat wanneer daar onderwerpen voor zijn, meerdere informatiebulletins zullen volgen. De bulletins zijn een geheugen- steuntje voor al degenen die, direkt of indirekt, te maken hebben of te maken krijgen met de stadsuitleg in Schiedam-noord. Een geheugensteuntje en een be- scheiden dokumentatie; over de plannen zelf, maar ook over de problematiek daaromheen. Door het uitbrengen van deze bulletins zal de versterking van gelijkgerich- te en op elkaar afgestemde infor matie bevorderd worden. Wie meer bijzonderheden wil weten kan zich wenden tot de gemeente, dhr. H. Lanphen, Stadskantoor, tel.260500 Info-bulletins zijn ook verkrijgbaar bij Stichting Samenlevingsopbouw, Bachplein 588 (kruisgebouw), tele foon 706177. De Franse hotelgroep Novotel bestond onlangs tien jaar en ter gelegenheid van dat heuglijke feit werd in alle Novotels en Mercure Hotels (die ook tot de groep behoren) een feesttaart gebakken. Alle medewerkers kregen er een stuk van aangeboden, met champagne. Daarvoor echter werden alle taarten gefotogra- feerd en deze foto's werden op- gestuurd naar het Novotel- hoofdkantoor in Parijs. Daar werden de vier beste uitgeko- zen. Op het Novotel Congres in Cannes moesten deze vier taarten opnieuw gemaakt wor den door de desbetreffende koks. Uit deze vier werd op het congres de beste met de eerste prijs bekroond. Grote vreugde bij Novotel Nederland toen bleek dat chef-kok Leo Knoops van Novotel Schie dam de beste taart had gebak ken. Hij won er een racefiets terwaardevanf900,-mee. Het Nederlandse feest werd er nog beter op toen bekend werd ge maakt dat Novotel Schiedam het afgelopen jaar tot de vijf beste Novotels behoorde. Veel bewoners van Schiedam-Nrd. zijn de afgelopen maanden en jaren betrokken geweest bij inspraak- groepen als er een plein of straat opgehoogd moest. worden. De plannen voor herinrichting wor den (werden) ontwikkeld door de gemeente samen met bewoners- werkgroepen (aan de hand van enkette-resultaten) Vaak verloopt die ,plannen-make- rij" plezierig, soms zijn er nogal wat problemen. Onze stichting en Wijkvereniging Groenoord e.o. zijn meestal zijde- lings betrokken geweest bij die herinrichtings-werkgroepen. Daarom ook hoorden wij van veel kanten meer of minder kritische opmerkingen over deze soort in- spraak-procedures. Maar er bleven veel vragen en opmerkingen liggen. Daarom is bij ons het idee geboren om te proberen een groep belang- stellenden bij elkaar te krijgen, die mee wil werken aan een inspraak- procedure-voorstel, dat we de ge meente voor kunnen leggen. De bedoeling is om allereerst opgedane ervaringen bij die inspraak-groe- pen uit te wisselen. Het gaat er dan om een indruk te krijgen of de door de gemeente gevolgde inspraak- procedure aan de verwachtingen van de bewoners heeft voldaan. Uit die ervaringen hopen we dan een zinnige manier van werken te Op Goede Vrijdag (24 maart) zullen de kantoren van de gemeen te op normale tijden geopend zijn. Op maandag 27 maart (2e paas- dag) zijn ze echter gesloten. De markt Lange Kerkstraat- Broersveld zal op Goede Vrijdag normaal plaatsvinden. De reinigingsdienst zal op 2e Paas- dag geen huisvuil ophalen, dit zal eerst op 30 maart het geval zijn. Men wordt verzocht niet eerder dan laatst genoemde datum de vuilnis- zakken buiten klaar te zetten! Tijdens het drumbandfestival 1977 op 10 September vorig jaar, is de Showband de Pijpers uit Vlaardin- gen in een situatie geraakt, die volgens de Koninklijke Federatie van muziekgezelschappen en Ma- jorettekorpsen nog niet eerder was voorgekomen. Zij werden nl. beoordeeld in een andere sektie dan waarvoor was ingeschreven en waarvoor ze vol gens ons programma waren inge- deeld. Zoiets wordt niet meteen opge- merkt. Dat merk je pas als je thuis bent gekomen en na de vermoeie- nissen van zo'n dag het Festival- certificaat en de jury-rapporten bestudeert. Uiteraard werd een klacht inge- diend bij onze stichting en bij de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekgezelschappen. Goede raad was niet te krijgen. Het probleem bestaat uit het feit dat door onze stichting op het inschrijfformulier de mogelijkheid was gegeven in de afdeling show- korpsen in te schrijven. Voor een show is normaal echter een terrein nodig van een omvang, die we in Schiedam waarschijnlijk niet eens hebben. De Plantage voldoet daar in ieder geval niet aan. In 1976 deed Showband de Pijpers ook mee aan het Drumbandfestival en kwam toen uit in de sektie E, (showkorpsen) waarin zij toen ook werden beoordeeld. In die sektie had men ook nu ingeschreven en werd men inge- deeld. Evenals in 1976 schreven de Pijpers in met een lopend en een stilstaand nummer, conform de Schiedamse voorwaarden. Echter, volgens de landelijk gel- dende reglementen kan in de sektie E niet ingeschreven worden met een stilstaand nummer en aange- nomen werd nu dat de Showband in sektie D zou uitkomen, t.w. Drumfanfares. Het ware onze stichting liever geweest, wanneer deze misverstan- den eerder aan het licht waren gekomen. Dan zou de Showband onaangenaamheden bespaard zijn geb leven. Onlangs werd de zaak met Show- band de Pijpers uitgepraat en was het korps bereid de zaak als gesloten te beschouwen met het verstrekken van dit persbericht en het aanvaarden van onze excuses. Stichting De Schiedamse Gemeenschap halen om zo tot een goed voorstel te komen wat voor de bewoners aan- vaardbaar zou zijn als inspraak- procedure bij herinrichtingsplan nen. Wij hebben geprobeerd alle be- schikbare adressen te achterhalen. In principe heeft dus iedereen die meegedaan heeft aan een inspraak- procedure een uitnodiging van ons gehad om mee te doen aan de hierboven genoemde groep. Mocht u om een of andere reden geen brief gehad hebben, en wilt u wel meepraten: belt n of schrfjft u ons even: Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord, Bachplein 588 [kruisgebouwj, tel. 706177. lien dagen doorgebracht in rijks- inrichling Veldzicht in Avereest (tachlig bewoners). In de voorlo- pige opzet zijn tien uitzendingen gepland, waarin de therapie, de accomodatie, rechisprocedure, de seleclie voor de plaatsing, het veriof en de reclassering aan de orde zullen komen. De makers gaat het in de eerste plaats om meer informatie: 'Van de delin- quenten die de maatregel opge- legd kregen, wist vrijwel niemand precies wat het was, TBR.In de loop van de serie zal een NOS- onderzoek worden besproken, waaruit blijkt hoe bekend de TBR-maatregel bij de Nederland se bevolking is. Men verwacht sterke vooroordelen. Een daar- van zouden de makers op zijn minst willen wegnemen: dat men TBR-gestelden zo makkelijk met proefverlof stuurt. Van den Boo- gaard: 'Wij hebben dat nu van nabij meegemaakt, het is een uiterst zorgvuldig proces.Een ander belangrijk onderwerp wordt de rechtspositie van TBR- gestelden. Er is daarover in 1972 een wetsontwerp voorbereid, dat tot vandaag niet in behandeling is gekomen, omdat men het wil gaan onderbrengen in de Wet Bijzondere Opneming in Psy- chiatrische Ziekenhuizen (BOPZ). De uitzendingen van Embargo zijn elke maandagmiddag van twee tot drie uur, Hilversum I. Aan het eind van de serie zal een brochure worden gemaakt. 'De mensen hier zijn de verlie- zers, de stumperds. Ze raken hier mentaal gebroken. Ik heb een analyse gemaakt van het systeem hier en ben tot de conclusie ge komen, dat ik hier niks te zoeken heb. Die behandeling van de ter beschikking stelling loze kre- ten. Als mensen zeggen dat ze je gaan helpen, dan moet je oppas- sen. 'Uitspraken die te horen wa ren in het VPRO-radioprogram- ma Embargo, afgelopen maan- dag Met die uitzending startten de makers van dat programma een serie over de ter beschikking stel ling van de regering. Daarvoor hebben Ronald van den Boo- gaard en Ton van der Graaf veer-

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 1