(d}uweliev <S^oot Kevers blijven komen J Bovag autorijschool „Verboom" Voor een goede rijopieiding! Huishoudeiyke voorlichting Informatiemarkt voor vrouwen uit Schiedam-Noord Grote Fancy-Fair in verpleegtehuis Driemaasstede ft J In Racier Enquet Bewonerswerk- groep tuindorp in oprichting Fiets- en wandelboek voor midden-Delfland YiMtrdfr Akkoordrn EEN N1EUYV HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BI] DE VAKMAN STICHTING SAMENLEVINGSOPBOUW SCHIEDAM-NOORD Vamor-MI gediplomeerd Lest met Honda-Accord, de auto met de beste testresultaten van 1977. Sibeliusplein 233 - Schiedam - Tel. 010-709252 pagina 5 30 mei 1978 Dr W'bautplein 15 Telefoon 70 69 05 Korte Dam 5 Tel. 264781 Hieronder volgt een lijst met kur- sussen: Naaien* 8 lessen voor 35,- op maandagavond, maandagmiddag, dinsdagavond, woensdagmorgen en avond, donderdagmiddag en avond. Koken* 8 lessen voor 45,- op maandagavond in de Huishoud- school ,,De Hoeksteen". Bloemschikken* 8 lessen voor 45,- op maandagmiddag en maandagavond. Kreatief handwerken* 8 lessen voor 45,- op dinsdagmorgen en dins dagavond. Stoelen bekleden* 8 lessen voor 65,- (max. 6 kursisten) op woen- dagavond. Gast en gastvrouw* 4 lessen voor 22,50 en ingred. geld/ 7,50 op maandagavond en donderdagmid dag. Wandkleden* 8 lessen voor 45,- op maandagavond en woensdag morgen. Gymnastiek* 8 lessen voor 30,- op maandagavond en donderdag- morgen. Poppen maken* 8 lessen voor 45,- op dinsdagavond in het Kruisgebouw op het Bachplein. Ujteriyke verzorging* 5 lessen voor 27,50 preparatengeld 7,50 op woensdagmorgen en/of dins- dagmiddag. Afslanken* 12 lessen voor/ 65,-op woensdagmorgen en woensdag avond. Macrame*4 lessen voor22,50 op dinsdagavond in het Kruisgebouw op het Bachplein. Naaien in Groenoord* 8 lessen voor 45,- op dinsdagmiddag en woensdagavond. Modebewust* 8 lessen voor 45,- op woensdagmiddag en woensdag avond. U kunt ons bellen onder tel. nr. 264781. Ons kantoor is open dins- dag t/m vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur op Korte Dam 5. Tussen half 6 en half 7 kunt u ons bereiken onder nr. 263633. Totziens! De VW-kever is de meest succes- volle auto in de geschiedenis. In totaal liepen bijna 20 miljoen VW- kevers van de montagebanden. De produktie in Duitsland werd in januari van dit jaar beeindigd en verlegd naar Mexico. Van daaruit wordt de VW kever nu naar ons land gefixporteerd. De geschiedenis van de VW-Kever en daarmee van Volkswagen begint in 1934, het jaar waarin Ferdinand Porsche in opdracht van het mini- sterie van verkeer tijdens de Ber- lijnse Autotentoonstelling een ont- werp bekend maakte van een popu late auto. De voorgenomen ver- koopprijs van deze latere VW-Ke ver werd gesteld op 1.000 Rijks- mark. Aangezien de Duitse auto-industrie totaal niet geinteresseerd bleek, besloot de regering, mede ter be- vordering van de werkgelegenheid, een geheel nieuwe fabriek te bou- wen. Op 26 mei 1938 werd hiervoor de eerste steen gelegd. Het bedrijf groeide uit tot de grootste automo- bielfabriek ter wereld onder een dak. Op het ogenblik zijn in het moederbedrijf in Wolfsburg ruim 50.000 mensen werkzaam. Op 8 augustus 1947 werd Pon's Automobielhandel te Amersfoort aangesteld als importeur voor Ne- derland. In datzelfde jaar werden 56 VW-Kevers ontvangen. In 1949 werden de eerste twee VW-Kevers vanuit Nederland met een vracht- schip naar de Verenigde Staten geSxporteerd. Niemand vermoedde op dat moment dat de "Beetle" zoals de Amerikanen hem noemen, later met bijna zeven miljoen stuks de meest verkochte buitenlandse auto in de VS zou zijn. Een van de vele hoogtepunten was de produktie van de miljoenste Volkswagen in 1955. Op 17 februari 1972 werd de VW-Kever wereldkampioen met het 15.007.034ste geproduceerde exemplaar, waarmee het produk- tierekord van de T-Ford werd gebroken. Wat kan het betekenen om mee te doen aan een ,,praatgroep"? Hoe gaat dat in z'n werk? Wat moet je je daarbij voorstellen? En wat houdt het werk van andere vrou- wenorganisaties in? Wat zijn sowieso de mogelijkheden als je naast je huishouden, je verder wil ontplooien en aktief met andere zaken aan de gang wilt gaan? Wat moet je je voorstellen bij een VOS- kursus, of bij de Moeder-Mavo? Om op die vragen antwoord te geven organiseert het Welzijnswer- kers-overleg Schiedam-noord op donderdag 15 junl een grote Infor- matie-markt voor vrouwen uit Schiedam-Noord. Het wordt een gezellig geheel met kraampjes van in ieder geval: VOS- kursus, Moeder-Mavo, Schiedamse Gemeenschap, Vrouwensocieteit, Tijd voor School, FORT-groep, U.V.V. en de vrouwenboekhandel Brood en Rozen uit Dordrecht. Uiteraard is er de hele dag koffie en limonade, er is een kinder-creche zodat de moeders met kleine kin- deren ongestoord kunnen rond- kijken. Bovendien wordt er de gehele dag een film gedraaid over een VOS-kursus-dag in Utrecht, zodat men uit de praktijk kan zien wat zo'n kursus inhoudt. Er staat nog veel meer op het programma, maar daarover meer in volgende berichten over deze VROUWEN- INFORMATIEMARKT. NIET VERGETEN: DONDER DAG 15 JUNI: 10.00-12.00; 14.00-17.00 en 19.30 en 22.00 UUR IN DE RANK; SCHIEDAM- SEWEG 122, SCHIEDAM- KETHEL. Inlichtingen: tel.731033 (vragen naar Erny of Monique) of 702207. Zaterdag 3 juni a.s. organiseert de bezigheids-therapie van het VER PLEEGTEHUIS DE DRIEMAAS STEDE, VOORBERGHLAAN 25 een grote FANCY FAIR. De opbrengst van de fancy-fair is bestemd voor uitbreiding van het totale rekreatie- en ontspannings- programma van de bewoners. Want slechts een zeer klein deel van dat programma kan bekostigd worden uit de verpleegprijs die betaald wordt voor de patienten. En juist voor de patienten in het Verpleegtehuis is het belangrijk dat er goede ontspanningsmogelijk- heden zijn. Het verpleegtehuis is een groot huis (ruim 250 patienten) waar de meeste mensen niet op eigen kracht uit kunnen. En voor de bevordering van een konkreet stukje leefbaarheid van deze men- sen is het belangrijk dat men vooral buiten de muren van het verpleeghuis kontakten houdt met de buitenwereld. Dan pas kan men het gevoel krijgen er inderdaad nog ,,bij te horen". De fancy-fair omvat de bekende attrakties als Rad van Avontuur, Grabbelton, Spijker - slaan, Zaklopen, Rommelmarkt, e.d. Als bijzondere attrakties zul- len patienten van het verpleeghuis zelf hun OUDE AMBACHTEN ter hand nemen en op de fancy-fair demonstreren. De fancy-fair wordt 's-morgens om 10.00 uur geopend door Ambrosius en duurt tot 's- middags 17.00 uur. Bij goed weer vindt alles plaats in de (binnen-) tuin en op de terrassen. Bij slecht weer zal alles binnen gebeuren. Ennia Konstant Krediet Omdat't altijd plezierig is om geld achter de hand te hebben. meer financiele armslag -< •X- o,9% rente per mnd4 5 Ass. kantoor "Groenoord" Bart Verhallenplein 102 I -X-Teleioon 7 O O. 6 4 7 Er is een jeugdprobleem in Groen oorder zitten veel mensen met huursubsidie in Groenoord iedereen is wel lid van een of meer verenigingen; de mensen zoeken dus een kompensatie voor het onaangename wonen Voortdurend krijgen we signalen, opmerkingen, indrukken over het wonen en leven in Schiedam Noord. Vaak wordt vanuit die beperkte invalshoek (ook door ons) een beleid uitgestippeld, dat soms toch wel al te ,,gis-en-misserig" is. Daarom is door de SSSN besloten een onderzoek te doen naar de ervaringen en belevenissen van in- woners van Schiedam Noord. Dit onderzoek d.m.v. een enquete zal in juni van start gaan. Het is natuurlijk onmogelijk om iedereen te enqueteren. De bewoners die wij gaan enqueteren zullen een brief van ons ontvangen, de enquete is anoniem. De uitkomsten van dit onderzoek zullen zeker een bij- drage leveren om de SSSN en allerlei groepen en organisaties, die zich tjjezighouden met verbetering van het woon- en leefmilieu in Schiedam Noord, een beter inzicht te geven in de problemen die voortvloeien uit het wonen en leven in deze wijk en daardoor gerichte aktiviteiten te ontwikkelen om sa- men met de bewoners te werken aan verbetering van de woon- en leefsituatie in Schiedam Noord. Wij rekenen op uw medewerking. stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord Sinds enige tijd zijn een aantal bewoners van de gemeentewoning- en in Tuindorp in overleg getreden met de gemeente over tal van zaken die het wonen en leven in Tuindorp veronaangenamen. Het gaat dan over stalen ramen, ze roesten door, isolatie van woningen, het onvol- doende sluiten van de voordeuren, verzakkingen in bestrating en tuin- en. Deze bewoners vinden dat zij niet alleen als vertegenwoordigers van deze buurt het verdere overleg met de gemeente moet blijven voeren. Daarom zoeken zij mensen die bereid zijn zitting te nemen in een bewonerswerkgroep Tuindorp. Deze bewonerswerkgroep zal het overleg met de gemeente gaan voeren en krities de voorstellen van de gemeente bekijken. Binnenkort krijgen desbetreffende bewoners een brief van de gemeente waarin het een en ander nader wordt toegelicht. Naast de mogelijkheid om zich bij de gemeente op te geven voor deze bewonerswerkgroep kunt u dit ook doen bij; Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord, Bachplein 588, tel. 706177. In het poldergebied Midden-Delf land zijn een zestal routes uitge stippeld die ideaal zijn voor de rust-zoekende fietser en wandelaar. De Stuwgroep Midden-Delfland heeft samen met de Schiedamse VVV een boekje samengesteld waarin alle mogelijke fiets- en wandelroutes biieengebracht zijn. Daarin zijn gedetailleerde route- kaarten opgenomen, geillustreerd met foto's en tekeningen. Boven dien wordt er bij iedere route een uitgebreide beschrijving en verkla- ring gegeven van al datgene wat men op de diverse routes tegen- komt en kan zien. Kort geleden werd tijdens een feestelijke bijeenkomst het eerste boekje uitgereikt, waarbij al on- middellijk duidelijk werd dat het boekje een best-seller zal worden. Want voor de geringe som van 3,75 kan men zeker niet tobben. De fiets- en wandelroutes zijn allemaal vanuit Schiedam beschre- ven, maar kunnen natuurlijk ook vanuit Vlaardingen of Maassluis gestart worden. Het boekje is dankzij de samenwer- king van de Stuwgroep met de WV een goed uitziend geheel geworden dat voor iedereen aan te bevelen is. Het is in Schiedam-noord verkrijg- baar bij de S.S.S.N., Bachplein 588 (kruisgebouw), tel. 706177 en iedere dinsdagmorgen in de mobie- le informatie-caravan van de SSSN op de weekmarkt op het Bachplein. Uiteraard is het boekje ook bij de VVV, Overschieseplein 1, verkrijg- baar.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 5