H.HOFLAND nette winkeljuffrouw Bovag autorijschool „Verboom Voor een goede rijopleiding! Modieuze details in plooien en plisse's van soepel vallende stoffen Kindertheater pssstt speelt Piccolo en de Zwartmaker Stichting Teleac en Wereld Natuur Fonds organiseren foto-, opstel en tekenwedstryd Informatiemarkt voor vrouwen uit Schiedam-Noord Open-deur nieuws pagina 11 \<mhiI<t Akkoordfit DELICATESSEN REFORM en DIEETPRODUKTEN GROENTE - FRUIT - LEVENSMIDDELEN NOTEN EN FIJNE VLEESWAREN Gevraagd met spoed voor hele dagen of part-time voor onze nieuwe winkel in 't Hof van Spaland. H. HOFLAND ,55 Vamor-MI gediplomeerd Lest met Honda-Accord, de auto met de beste testresultaten van 1977. Sibeliusplein 233 - Schiedam - Tel. 010-709252 W juni 1978 Winkelcentrum ..PRELUDE" - Bachplein 597 Schiedam-Kethel - Telefoon 70 64 85 Winkelcentrum't Hof van Spaland Bachplein 597 Telefoon 706485 Een toonbeeld van elegance en jeugdige vrouwelijkheid zijn de modellen van Setterlady. Heel be- Voordezgn. ,,Koniginnevakantie" was al de voorstelling van het Haagse kindertheater Pssstt aan- gekondigd met hun produktie Pi- collo en de zwartmaker.Door ziekte van een van de spelers kon deze voorstelling niet doorgaan. Wat is langrijk zijn namelijk ditmaal de chemisiers die van verschillende mooie materialen zijn gemaakt. zoals zijden jersey, altijd soepel vallend, polyester twill met een wat sportieve toets en de heerlijk luch- tige linnenstructuur-weefsels van katoen en katoen-mengsels. Maar ook raschel breisels met onregel- matige strepen zullen veel Neder- landse vrouwen aanspreken. Niet voor niets zijn er bij Setterlady modellen veel soepele stoffen ge- bruikt omdat de mode voor '78 nu eenmaal vraagt om plooien en plisse's. Ook uit de kleurige imprim6's met randen, grote bloemen of stippen in verschillende vlotte kleurstellingen, zal voor - iedereen zonder veel problemen een keuze te maken zijn. Modieuze details zoals knopen of ritsen voor tot aan de heup en een variatie in ceintuurs, smal en breed, in stof, imitatie leder of gevlochten materialen, geven ie- dere Setterlady japon een eigen karakter. Een leuk extra voor de zomer zijn de door Setterlady voor deze modellenserie bijeengebrachte bijpassende shawls. De katoenen japonnen vallen op door mooie imprimds, altijd zeer charmant voor het zomerseizoen. Deze jonge serie bestaat verder uit een aantal uni japonnetjes in een ruime stofvariatie. Wij noteerden katoen mengsels met linnenbin- ding, maar ook het moderne crinkle en het weer in zwang zijnde neteldoek. Modieuze details als inzetsels van kant, stroken, tunnel- ceintuurs, zakken, kontrasterende knopen, ritssluitingen en bvroderie zijn wel de voornaamste. In deze als geheel zeer aan- trekkelijke kollektie ontbreken de deux-pieces niet. Het zijn modellen met korte mouw die bedrukt zijn met schuine- of krijtstrepen. Wij zagen badstofachtige bouclette, dishcloth en linnenweefsels uit on- regelmatige slubgarens maar ook met ajour-effekten. Setterlady is tenslotte ook bekend door de mooie su6de pakken met pantalon of rok waarbij de jasjes nu in verschillende lengtes te koop zijn, varierend van taille- tot heup- hoogte. Ze worden met knopen of met een rits gesloten, hebben sous- taches en natuurlijk een ceintuur. Voor diegenen die hierbij een mo dieuze bijpassende blouse willen dragen loont het de moeite eens te gaan neuzen in de Setterlaine- kollektie. De kleuren zijn khaki- beige-naturel-grijs-leger en linde- groen- zwart- brique - geel en oker. In het vooijaar van 1977 werd door de Stichting TELEAC een cursus DIERENVERZORGING uitge- bracht, bestaande uit dertien tele- visiel^sen, elk van een half uur en een rijk geillustreerd cursusboek. De grote belangstelling voor deze serie (meer dan 15.000 cursisten) heeft ertoe geleid, dat de cursus nogmaals wordt uitgezonden in het najaar van 1978, terwijl van het cursusboek voor de start van de heruitzendingen een herdruk ver- schijnt. De eerste Televisie-uitzending is op 6 oktober 1978, twee dagen na Werelddierendag (4 oktober 1978). Deze combinatie-heruitzending van de Teleac-cursus en Wereld dierendag- heeft geleid tot het uitschrijven van een foto-, opstel- en tekenwedstrijd, in samenwer- king met het Wereld Natuur Fonds Onder de motto's HET DIER THUIS, HET DIER IN DE VA- KANTIE en HET DIER IN DE NATUUR kunnen zwart-wit- en kleurenfoto's worden ingezonden op elk formaat. De opstellen mogen uit maximaal 500 woorden bestaan. Vanaf nu tot 6 oktober 1978 kan men zijn of haar inzen- ding sturen aan het Wereld Natuur Fonds, Postbus 7 te Zeist. Voor deze wedstrijd zijn enkele honder- den prijzen beschikbaar, waar- onder een zestiendelige GRZIMEK dierenecyclopedie, een zevendelige SPECTRUM dierenencyclopedie, een SPECTRUM dierenatlas, een zilveren walvis en enkele panda's van het Wereld Natuur Fonds. Iedereen kan aan deze wedstrijd meedoen. De organisatoren overwegen een aantal van de meest originele in- zendingen in december een boekke ta laten verschijnen. Omstreeks 20 december 1978 zal via pers en televisie de uitslag bekend worden gemaakt ddor de jury, die bestaat uit Annebet Bannier, Tanja Koen, Annemarie van Muiswinkel, Piet Steltman en Sietse Zuiderbaan. Over de inzendingen kan niet worden gecorrespondeerd. De in zendingen worden eigendom van de Strichting TELEAC. Donderdag 15 juni is er een infor matiemarkt voor vrouwen uit Schiedam-Noord. Er zijn kraamp- jes van o.a. Vos-kursussen, Moeder -Mavo, Schiedamse Gemeenschap, U.V.V., Vrouwen Societeit, Fort- groep Tijd voor school. Verder is er koffie, film en kindercreche. De tijden: 10.00-12.00 uur, 14.00- 17.00 uur en 19.30-11.00 uur. De zaal is de Rank Schiedamseweg 122, Schiedam - Kethel. Toegang gratis. .s-Avonds na 20.00 uur Marian Ruhe vrouwen-luister-liederen). Inlichtingen: Tel. 731033 of 731485 (vragen naar Erny of Monique). Zondag 18 juni 1978 hopen we dat de Dorpskerk in Kethel weer stampvol zal zijn. Onze voorganger, Wim de Bone uit Rotterdam, vraagt zich een aantal dingen af. God spreekt de taal van de mensen en waarom maken wij die God zo onduidelijk. Daarom is als thema gekozen: "Genieten en genieten is twee". Mogen wij u vragen de Schriftle- zing alvast eens door te nemen? De tekst van deze lezing vindt u in Psalm 98 en Mattheiis 6 de verzen 23 tot en met 34. Het Schiedams Chrsitelijk Man- nenkoor zal aan de dienst meewer- ken. U weet natuurlijk waar de Dorps kerk in Kethel staat en dat de dienst om 10.00 uur begint. Na afloop willen we met elkaar koffie drinken. Wilt u ons eens wat namen en adressen opgeven van mensen die niet op vakantie kunnen gaan en vaak vergeten dreigen te worden. Door hen vanuit onze vakantie- bestemming een kaartje te sturen kunnen we als gemeente ons Christen-zijn in praktijk brengen. Belt u even naar 66n van de onder- staanden, of als u geen telefoon heeft stuur dan een briefje naar Open-deur, W. Pijperstraat 94 te Schiedam. Wij rekenen op u. Namens het Open-deur team. Jeane van de Hammen, tel: 710141 Paulie Hanekamp, tel: 712503 Dick Nels.tel: 709610 er dan eenvoudiger om de voor stelling te verplaatsen naar Woens- dagmiddag 21 juni, 's-middags om 14.00 uur in Wijkcentrum Nieuw- land, Dr. Wibautplein 129 (te bereiken met bus 54, of bus 52: uitstappen bij het Nieuwlandplein). Water, lucht- en andere vormen van milieuverontreiniging krijgen gestalte in de figuur van een op het oog onschuldig uitziend vrouwtje, die beweert bloemen te verkopen, maar in werkelijkheid met behulp van haar helper ,,smog" alles nog smeriger en zwarter maakt. Een lastige en vervelende situatie, vooral omdat ambtenaar Klien van het schoonmaakschap van plan is langs te komen voor een kontrole .onderzoek wat betreft schoonheid en reinheid. Maar het valt niet mee, alles wit te houden met een zwartmaker in de buurt. De toegangsprijs bedraagt slechts 2,50 p.p. en de kaarten zijn verkrijgbaar bij: S.S.S.N., Bach plein 588 (Kruisgebouw), tel. 706177. en bij alle Schiedamse club- en buurthuizen.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 11