Veilig barbecuen een feest Rogier van Otterloo Rabobanh S V/ULA Groenoord Autoboek Frankryk is uit Biiitenlaiids geld reisverzekerinq Regel alles bij de persoonlijke bank! pagina 9 .Uarifr.tUiMliirB J4 juni 19?8 meer fincinciele /T4 armslag V Alles ja, want bij de Rabobank vindt u het onder een dak: het buitenlands geld, de reisverzekerins de Internationale Reis- en Kredietbrief van de ANWB. U kunt zich bij ons bovendien als ANWB- en Wegenwachtlid opgeven en u krijgt aanvullende informatie van deskundige reismedewerkers. Verder ligt er een gratis Reiswijzer vol handige tips voor u klaar. En als u met de auto naar Italie gaat kunt u zich bij ons voorzien van voordelige benzine- bonnen. U ziet wel. de Rabobank kan het.u op allerlei manieren gemakkelijk maken. En dat is belangrijk, zeker als u op vakantie gaat! geld en goede raad telefoon (010) 70 51 55 Een sperwer zag ik in betonoord hij roofde en vloog ongestoord voor stank en heme niet beducht over de flats, dook uit de lucht op het gras en roofde een muis vloog statig heen met enig geruis vol verbazing over dit wonder peins ik: wordt het hier gezonder? iemand vroeg: waar is jullie groen? en ik vertelde uitvoerig toen: het is er wel, loop door de wijk heen tussen Groenoord en Holy, daar zie je het meteen daar huist onze sperwer, heel tevree in't enige groen, geplant door B. enW. Geld moest men vangen, dus geen groen maar flats dat is onze prijs voor de welvaart, nou net Zondag's, gaan we naar beesten en groen ja, in file, daar is niets aan te doen. If* Ennla Konstant Krediet. Omdat 1 altijd plezierig is om geld achter de hand te hebben. 0,9 rente per mnd Ass, kantoor "Groenoord" 4 Bart Verhallenplein 102 I if Tclctoen 7 0 0. b 4 7 ik speelde, ik was toen acht jaar. Tot mijn vijftiende heb ik viool gespeeld. M'n zusje speelde piano. We waren thuis met vier kinderen. Mijn broer is advokaat en een zeer enthousiast amateur-drummer; Pa en ik zijn enige die in het vak zijn gegaan". Waarom hij vanuit een klassiek milieu in het lichte genre gestapt is? Rogier: "De muziek waarmee ik werk is niet helemaal commercieel en ook niet totaal op de populaire muziek gericht. Naast harde mu ziek van een groep als "Blood, Sweat Tears is er blijkbaar toch ook behoefte aan wat meer melo- dieuze en melancholieke muziek. Ik speel piano, fluit en drums, maar ben geen uitgesproken instru mentalist. Het instrument zelf inte- resseert me minder dan de grote lijn in het orkest; daarom ben ik ook aarangeur. Je moet als arran- geur de hele materie vorm geven, er wordt dan ontzettend veel van je geeist. Ik heb weinig voorkeur voor arties- ten, maar als ik in een bepaald artiest geloof, wil ik'm ook op een zo mogelijk niveau brengen voor zover dat in mijn vermogen ligt. Ik voel me, als ik bezig ben, zeer betrokken bij m'n werk; ik ben dan ook duidelijk een ambachtsman. Arrangeren en componeren is een vak, dat doe ik iedere dag als ik klaar ben, zet ik't van me af. Ik zal nooit slapeloze nachten krijgen om muzikale redenen. Je wordt handi- ger in je vak; de minder essentiele fouten kun je ter plekke rechtzetten dat kan in programma's die ik voor de televisie doe. Het arrangeren heeft te maken met een goede conditie, je moet ge'concentreerd kunnen werken en weinig telefoon krijgen. Als ik in een rustige sfeer zit, schrijf ik helemaal door en zie het volledig zitten". Een auto-atlas bestaande uit 45 gekleurde deelkaarten die geheel Frankrijk weergeven, gevolgd door 256 pagina's toeristische informatie van A(bbeville) tot Z(onza) en daarna nog allerlei gezellige weten- waardigheden over Franse culi- naire heerlijkheden, verkeersbor- den, een trefwoordenregister en een duidelijke afstandstabel, daarmee is het gloednieuwe Autoboek Fran krijk van Lannoo schetsmatig ge- tekend. Wie het stevig gebonden boek gaat gebruiken ontdekt dat een overzichtskaart op de binnen- zijde van de omslag het mogelijk maakt om, uitgaande van het reisdoel, de juiste deelkaarten voor het uitstippelen van de reisroute open te slaan en achter de toeris tische attracties te komen waarvan men op die reisroute kan genieten. Meer dan 3500 steden en plaatsen worden namelijk beschreven en ruim 500 kleurenopnamen sieren de tekst. Ook andere kaartjes en een groot aantal stadsplattegron- den zijn in kleur uitgevoerd, zodat men zich door middel van dit boek reeds in vakantiesfeer kan ver- plaatsen en ook tijdens de reis zich gemakkelijk kan orifinteren.Dit maakt het ook mogelijk dat men zelf routes uitstippelt waarin al die punten zijn opgenomen waar men in geinteresseerd is, terwijl boven dien nog eens 50.000 verwijzingen naar toeristisch of uit anderen hoofde belangwekkende plaatsen in het ferme boek voorkomen. Ook ontspannings-, sport- en kampeer- centra zijn genoemd, terwijl tevens lijsten met VVV-Kantoren en an dere nuttige adressen zijn vermeld. Het hoeft nauwelijks betoog dat het wegennet in zeer actuele staat op de deelkaarten is weergegeven. De gebruiker van dit Autoboek Fran krijk is, bladerend in dit boek, al ,,op weg" naar ,,La douce France" In relatie tot het vakantiebudget zijn de kosten van deze fleurige reisgids laag te noemen, nl. 47,50, waarmee men zich al voordat men op reis is van een geslaagde vakantie kan veifek^rep. Nu het er zo zoetjes aan op lijkt, dat de buitentemperatuur wat war mer wordt, breekt het seizoen weer aan dat ook barbecue zijn sociale plaats in de openlucht weer gaat innemen. Op balkons, in tuinen en vooral tijdens de weekeinds en vakanties op campings, kortom overal waar het kan en is toegestaan worden dan weer lekkere hapjes bereid op een open vuur. zeen ding staat daarbij vast: barbe cuen is een prettig en mestal smakelijk gebeuren maar kan ook uitlopen op een levensgevaarlijke bezigheid. Mogelijk als gevolg van de slechte zomer mogelijk als ge volg van de voorlichting, feit is dat de Nederlandse Brandwonden- stichting te Beverwijk vorig jaar minder patienten met ernstige brandwonden kreeg te behandelen dan gewoonlijk na ongevallen tij dens het barbecuen. Om de veiligheid bij het barbecuen verder te bevorderen is het thans -C- zinvol om te wijzen op de folder, waarin door het Veiligheidsinsti- tuut samen met het Nationaal Brandpreventie Instituut de weg naar een feestelijk barbecuen wordt gewezen. "Veilig barbecuen een feest" geeft volop informatie en voorlichting o.m. over het aanste- ken en onderhouden van het vuur. Mocht er ondanks alle in de folder genoemde voorzorgen toch nog iets mis gaan: brandwonden direct met veel koud, liefst stromend water behandelen om erger te voorkomen "Veilig barbecuen een feest" kan als het om losse exemplaren gaat gratis besteld worden (grotere aan- tallen moeten aangevraagd wor den) bij het Veiligheidsinstituut, postbus 5665, 1007 AR Amsterdam Rogier van Otterloo zoon van de klassieke dirigent Willem van Ot terloo, werd geboren op 11 decem- ber 1941. Door zijn vader is hij met muziek grootgebracht. Hij studeer- de theorie en dwarsfluit als hoofd- vakken en piano als bijvak aan het Amsterdams Muzieklyceum. Nog tijdens zijn studie werd hij als pianist gegngageerd door het "Lu- relei Cabaret" in het programma "Relderelderel" Rogier ging zich meer en meer toeleggen op arran- gementen en schreef begeleidingen voor Edwin Rutten en Marianne Delgorge. Hij werd dirigent/arrangeur van het Hobby Orkest, waarvoor hij tevens verschillende composities schreef. Door T.V. - programma's van Willem Duys en TRos pro gramma "Muziek is troef", Gerard Cox op de Gooise Matras" en Music all in", maakte hij naam als musical director. Ook zijn bijdrage als orkestleider aan het Grand Gala Du Disque Populair 1972, gaf hem grote be- kendheid. Behalve het begeleiden van grote artiesten zoals b.v. Charles Azna- vour en Cleo Laine (om er maar een paar te noemen) schreef hij ook de muziek voor de films "Turks Fruit' en "Help de dokter verzuipt". Meest recente sountrack van zijn hand is de muziek voor Paul Verhoeven's film "Soldaat van Oranje". In zijn jeugd was Rogier al een groot liefhebber van Barokmuziek. "Ik was gek op Vivaldi. Niet zo erg op Bach; die vond ik te moeilijk om intents van te genieten. Ik gaf eigenlijk niet zo veel om populaire muziek, maar wel vond ik The Dutch Swing College Band goed. De eerste plaat die ik van hen hoorde was een 78-toeren plaat; dat was in 1956, geloof ik. Viool was het eerste muziekinstrument, dat Kantoor c.q. kantoren: Zwaluwlaan 111 Nieuwlandplein 56 telefoon (010) 70 81 83 Groenelaan 52 telefoon (010) 26 21 60 Franselaan 292 (R'dam) telefoon (010) 15 69 11

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 9