m Zet imperial goed vast Vrinte RENIRIE Diensfencentrum De Woudhoeb Tel. 010-712207 Huishoudelyke voorlichting Familieberichten Autoboek AMRO Bank Schiedam Westeir start nieuwbouw A. m 'TT! Benelux gids voor vakantie uitstapjes by huis AUTORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE pagina 3 VtordrrAktaHtrfrn Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 Voor alles op foto- en filmgebied Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wij repareren zo mogelijk bij u aan huis. 3? -J-L J K--Z-13?/k XT. ~l L 28 juni 1978 Spreekuur: Leiding Dienstencen- trum elke vrijdag van 10.00 - 11.00 uur in de bibliotheek. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00-12.00 uur in flat 38, lste etage. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag uw handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor permanent voor 12.00 uur en voor watergolven voor 13.00 uur aanwe- zig te zijn: Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maan dag 3 juli vanaf: 14.00 uur. Pedicure: Iedere dinsdag (gehele dag) en woensdagochtend vanaf 8.00 uur. Graag uw handdoek meebrengen. Behandeling na af- spraak. Schoonheidsspecialiste: Iedere donderdagmiddag van 13.00-17.00 uur. De behandelingen worden gegeven in flat 38, op de lste etage. Wilt u voor een afspraak bellen tel. 708326 (na 13.00 uur). Gelieve uw handdoek mee te bren- gen. Na gebleken noodzaak is er een mogelijkheid aan huis behan delingen te geven. AKTIVITEITEN Eind augustus/september begint ons nieuwe seizoen en kunt u weer deelnemen aan diverse aktiviteiten in het dienstencentrum. Wilt U ergens aan meedoen? Geeft u op bij het Dienstencentrum tel. 709555. Handwerken: Op maandagmiddag van 14.00-16.00 uur kunt u in de rekreatiezaal handwerken. Ook voor u is er nog een olaatsie. Makrame: In September kunt u weer meedoen en onder leiding van een deskundige leuke dingen ma- ken. Het materiaal kunt u zelf meebrengen of bij haar kopen. Elke donderdagmiddag is er ma krame van 14.00 - 16.00 uur, wij zitten met een groepje in de rekrea tiezaal. Welfarewerk: Wij starten met een welfarewerk in het nieuwe seizoen op dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Een welfareleidster zal u behulpzaam zijn bij het handwer ken of handarbeiden. Voor mate riaal wordt gezorgd. Er zijn geen kosten aan verbonden. Wat u maakt kan eventueel worden ge- kocht. Gymnastiek Oefent u mee op disndagochtend van 9.15 uur -10.00 uur. Goed bewegen en beter ademhalen geeft u kracht en ontspanning! Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Aanwezig zijn om 9.00 uur. Volksdansen: Elke vrijdagmorgen van 10.00- 11.00 uur kunt u volksdansen in de grote zaal. Er zijn nog plaatsen vrij. Dames en Heren u bent van harte welkom. Zangkoor OASE: Elke woensdagmiddag reprteert het zangkoor van 13.00-14.30 uur in de grote zaal. Tijdens de repeti- tie is de zaal gesloten. Er zijn nog plaatsen vrij. Zingt U mee? Bibliotheek: In onze bibliotheek kunt u voor 0,05 een boek huren. Komt u eens kijken. Vrjjwilligers/sters Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand, of een boodschapje samendoen, dan kunt u het dienstencentrum bellen. Wilt u zelf aktief zijn en iets voor een ander doen, dan kunt u ook bij ons terecht. tel. 70.95.55. Korte Dam 5 Tel. 264781 VERHUIZING Op 26 juni gaan we verhuizen. Ons nieuwe onderdak is in de Dr. Kuyperschool aan de Stadhouders- laan, hoek Prins Mauritsstraat. De telefoon wordt op 26 juni hier op de Korte Dam 5 afgesloten en het duurt plm. 6 weken voordat we de aansluiting krijgen in het nieuwe gebouw. Wilt u dus eind augustus en dan weer in September heel goed naar de stukjes in Noorder Akkoorden kijken? Dan staat er weer in, wanneer we weer telefonisch be- reikbaar zijn en tevens wanneer de kursussen gaan beginnen. In de school wordt nog het een en ander verbouwd en daar hangt de begindatum van de kursussen van af. Bij de school is gelukkig voldoende parkeerruimte en ook is er vlakbij een bushalte. De lokalen zijn ook heerlijk ruim, dus gaan we er echt wel op vooruit, wat ruimte enz. betreft. We hopen u dan in September weer van welkom te kunnen heten op de Stadhouderslaan. Nu wensen wij u nog een heel goede vakantie toe. We wensen u veel zon toe en vooral een behouden thuiskomst. Rij voorzichtig en denk ook aan uw medeweggebruikers! Tot ziens op de Stadhouderslaan! P.s. Afslanken: Nacontrole: op 5 juli en 30 augustus op de Stadhou derslaan 29, tussen 10 en 11 uur en 7.30 en 8.30 uur. rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 Op 8 juni j.l. is ten zijne huize plotseling overleden in de hoge leeftijd van 88 jaar, de heer J.H. Kulk, gewoond hebbend Bart Ver- hallenplein 53. Op 14 juni j.l. overleed na jaren- lange blindheid in de leeftijd van 82 jaar mevr. J.J. Soeterman-Moer- man, vroeger gewoond hebbend Bern. Zweersplein 57 en de laatste jaren verpleegd in het Zonnehuis te Vlaardingen. Op 18 juni j.l. Overleed na jaren smartelijk lijden in het Gemeente Ziekenhuis, alhier mevrouw Hiltje Erdtsieck-Klijnstra, gewoond heb bend Corn, van Zantenplein 113. Wij wensen de betrokken familie- leden veel sterkte en kracht in deze moeilijke dagen. Namens het bestuur Wijkver. Groenoord G. deJager FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL) Dezer dagen zal worden begonnen met de bouw van het nieuwe AMRO kantoor voor Schiedam ('t Westen). De bank wordt gevestigd aan het Rubensplein, en zal tezijnertijd de huidige vestiging aan de Burg. Knappertlaan 174a vervangen. Men verwacht dat clienten en personeel de nieuwbouw aan het eind van dit jaar zullen kunnen betrekken. Het kantoor wordt opgetrokken naar een eigentijds ontwerp van de architectenbureaus Kats en Waal- wijk en V/d graaf uit Rotterdam, ■HkJfK :V,£. f V 4i. Binnen korte tijd heeft uitgever Lannoo zich genoodzaakt gezien om een tweede druk van Lannoo's autoboek Benelux te doen verschij- nen. Met man en macht is gewerkt aan het actueel maken van de 22 toeristiche kaarten en de 21 over- zichtelijke stadsplattegronden. Op de laatste zijn niet alleen de door- gaande routes, maar tevens de parkeerplaatsen en garages aange- geven. De aanwijzingen van de VVV-kantoren ten aanzien van hotels, restaurants en de stadsplat tegronden konden in deze tweede druk worden verwerkt, hetgeen deze toeristische atlas Benelux tot een geheel up to date wegwijzer in samenwerking met net AMKU Directoraat Onroerend Goed. Na gehouden besteding is het werk voor de bouw gegund aan het aannemersbedrijf Borrani uit Schiedam. Het pand zal over een totaal vloeroppervlak van 299 m2 komen te beschikken. In samenspraak met gemeentelijke instanties is gekozen voor een exterieur dat que stijl zo goed mogelijk aansluit bij de omgeving. Automobilisten die met volbeladen imperials op hun auto's op vakan tie gaan, doen er verstandig aan de bevestiging van de imperial regel- matig te controleren. Verschillende bij VW uitgevoerde tests hebben uitgewezen dat bij stevig remmen de dragers in de dakranden naar voren kunnen - schuiven en bij een botsing zelfs kunnen losschieten, zodat imperial en bagage naar voren vliegen. VW technici bevelen daarom extra veiligheidsvoorzieningen aan in de vorm van strak gespannen, niet elastische lijnen naar voor- en achterbumper. De automobilist moet er bovendien rekening mee houden, dat het weggedrag van de auto verandert, vooral als de toegestane daklast te hoog is. AMMMMNK miBKWBTjaf 8I1BKB 4 Archrtektertxrcau A J B «on der Groat Rotteroam RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 26$ SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 maaakt voor hen, die besluiten "thuis" vakantie te houden om in het eigen land of bij onze zuiderbu- ren aantrekkelijke plekjes te gaan ontdekken. Dat laatst wordt ge- makkelijk gemaakt door de uitvoe- rige beschrijvingen van de steden en hun bezienswaardigheden in de drie landen, waarbij 500 goed gedrukte kleurenfoto's de gebrui- ker van het boek al in de vakantie- sfeer brengen. Door middel van de zgn. deelkaart, geheel voorin de atlas, kan men op de met een cijfer aangegeven de- tailkaart nagaan waar het gewenste reisdoel ligt en hoe het te bereiken is. Bij elke stad vindt men naast de plattegrond en de bezienswaardig heden nog de parken, vijvers, wandelsfraten, stations, VVV-kan toren, spel- en recreatiemogelijk- heden vermeld. Achterin het 288 pagina's tellende boek treft men een register van plaatsnamen aan, alsmede afstandstabellen, ver- keerstekens en veel meer algemene informatie, waaronder tevens gas- tronomische tips. Deze laatste zijn tevens verwerkt in de per plaatse vermelde gegevens over het karak- ter van de aldaar aanwezige restau rants en hun keuken, zoals franse, italiaanse, Chinese, indische enz. keuken. Niet alleen voor de auto-toerist is Lannoo's Autoboek Benelux, dat bij de boekhandel ad 39.90 verkrijgbaar is, een goede gids. ledereeen die besluit er een dagje op uit te trekken kan te voren gemakkelijk het reisdoel voor zich en zijn gezin bepalen. VW heeft hiermee onderzoekingen gedaan bij een VW-golf. Deze auto, met een toegestande dakbe- lasting van 75 kg werd voorzien van vier kano's met een totaalgewicht van 104 kg. Met de auto werd met verschillende snelheden een slalom tussen paaltjes gereden, waarbij bleek dat de auto met te zware daklast trager reageerde. Er werd met verschillende snelheden gere den en daarbij bleek steeds dat de snelheid waarbij de auto nog goed bestuurbaar bleef, ongeveer 8 pro- cent lager was dan zonder daklast. In theorie is de kans dat de auto om zal slaan tijdens snel bochtenwerk groter geworden door de zware daklast. In de praktijd zal het echter niet gebeuren omdat de auto voordien in een slip raakt.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3