to Vakantiespreiding gebaat bij zomertijd Winkelen in het spoorwegmuseum Bovag autorijschool „Verboom" Per bus naar Londen Voor een goede rijopleiding! Foto- tentoonstelling De Hoge Veluwe in Amro Bank te Schiedam P. A. v.d. K R U I T Vamor-MI gediplomeerd Lest met Honda-Accord, de auto met de beste testresultaten van 1977. Sibeliusplein 233 - Schiedam Tel. 010-709252 pagina 5 AAgjAb i bllAAnJitM •IWwl^T .»KK§WW H 12 juli 1978 Den Haag - Zoals bekend heeft Nederland verleden jaar voor het eerst ook de zomertijd ingevoerd. Andere landen in Europa waren daar al eerder mee begonnen. De invoering van de zomertijd heeft tot gevolg dat we nu ook in ons land een uurtje langer van het daglicht kunnen genieten. Vooral in de voor- en nazomer is dat mooi meegenomen. Was het immers voorheen zo dat het in bijvoorbeeld de junimaand na het avondeten nog een uur of twee licht was, nu is dat drie uur geworden. Een uitbreiding van maar liefst vijftig procent. En dat betekent dus evenzo veel tijd meer om te wandelen, aan sport te doen of op een terrasje te zitten, terwijl het nog licht is. En als we kijken naar eind augustus, dan zien we hetzelfde: vroeger was het al om acht uur donker, nu een uur later. In het verleden was het misschien zo dat het korter duren van de avonden ook een reden was om niet in het voor- of naseizoen met vakantie te gaan. De zomertijd heeft wat dat betreft de zaken een stuk aantrekkelijker gemaakt. Al met al een ontwikkeling die de zo nodige vakantie spreiding alleen maar ten goede kan komen. Nog even ter informatie: de zomertijd in de Benelux en Frankrijk loopt van 2 april tot 1 oktober; in Italie van 28 mei tot 29 oktober; in Groot-Brittannie en Ierland van 19 maart tot 29 oktober. West-Duitsland, Denemarken, Zwitserland en Oostenrijk hebben nog geen zomertijd. Assortment "Souvemirs" uitgebreid Aan het grote aantal ansichtkaar- ten, fotokaarten, wandplaten en posters van locomotieven, rijtuigen en andere sporr- en tramwegzaken, die hun weg over de toonbank van het winkeltje ("loket" zeggen pro- zalscher spoorwegvrienden) naar het bezoeker(tje)s van het Spoor wegmuseum vinden, zijn dezer da- gen drie nieuwe souvernis toege- voegd: een gidsje langs het buiten- gebeuren van het het museum, een bladwijzer en een bouwplaat. Het museummaterieel zwart op wit... Hoewel het als herinnering aan een bezoek aan het museum of als documentatiebron voor scripties en spreekbeurten natuurlijk buitege- woon nuttig is, kan men "Trams en treinen in het Spoorwegmuseum" het beste kopen voor men de rondgang begint. In dit 32 pagina's tellende boekje staan bijna evenzoveel afbeeldin- gen van in het Spoorwegmuseum tentoongesteld materieel./En naast die-zwart wit- foto's geeft het boek je ook nog de voornaamste bijzon- derheden van locomotief of rijtuig. Met het gidsje in de hand is men zijn eigen rondleider. ....en in goud Voor de bezoekers die geen bijzon- derheden - meer - nodig hebben, heeft het Spoorwegmuseum een luxer gebruiksvoorwerpje in voor- raad. Wie leest, al is het maar 6en boek per jaar, weet voortaan direct waar hij gebleven is. Daar zorgt een fraaie boekenlegger voor, vervaar- digd van leer met opdruk in goud. Er zijn drie uitvoeringen: in groen met vier spoorwegafbeeldingen, - een zwarte waarop even zoveel voorbeelden van tramwegmaterieel en een roodbruine waar alleen het Wagons-lits restauratie- rijtuig op staat. Er is dus keus maar alle drie mag ook "De Arend" zelf bouwen De derde nieuwkomer in het ver- kooppakket van het Spoorwegmu seum is een bouwplaat van "De Arend", een van de eerste Neder- landse stoomlocomotieven. In een kleurige omslag, met opde voorzij- de de loc zoals hij worden moet en op de achterkant een instructiete- kening, bevinden zich vier kartons met de onderdelen en een beschrij- ving. Het resultaat mag gezien worden. Wie de richtlijnen op de voet volgt, een dosis nauwkeurig- heid en geduld in zijn werk doet, heeft na enige tijd "De Arend" ten voeten uit op zijn tafel staan op zo'n twintigste deel van de ware grootte. Tot 21 juli a.s. zal in de AMRO bank, Gerrit Verboonstraat 15 te Schiedam, een fototentoonstelling over de Hoge Veluwe worden geor- ganiseerd. Het betreft een serie fraaie opna- men van dit natuurgebied, dat met zijn oppervlakte van 5500 ha. bossen, heidevelden, blonde stuif- zanden en zilveren vennen het grootste nationale park van ons land is. De kleurenfoto's zijn het resultaat van een wedstrijd onder natuur- fotografen die door de Vereniging Vrienden van de Hoge Veluwe is opgezet. Door verdere medewer- king van Kodak kan aldus een sfeervolle indruk worden gegeven van de rijke flora en fauna: herten, reeen, wilde zwijnen, slangen, spechten en buizerds, afgewisseld met planten en bloemen. Met deze expositie maakt de AM RO bank een toernee langs haar vele kantoren in het land. Aan de bezoekers wordt hierbij een folder beschikbaar gesteld met informatie over de Vereniging Vrienden van de Hoge Veluwe (doelstellingen, wat zij haar leden biedt, hoe men lid kan worden). Door middel van een aangehechte bestelkaart wordt het publiek verder de gelegenheid geboden afdrukken te bestellen van de geexposeerde foto's. De openingsuren van de tentoon- stelling lopen gelijk met die van de AMRO bank: maandag tot en met vrijdag van 9.00-16.00 uur, en donderdagavond van 17.00-19.00 uur. Deze zomer voor het eerst exploite- ren Europabus en National Travel samen een busdienst tussen hartje Amsterdam en hartje Londen. National 1 ravel, de grootste Britse busonderneming, startte in maart reeds een nachtdienst naar het vasteland, Europabus ging op 26 mei tweemaal per week met Neder- landse bussen en Nederlandse chauffeurs op Londen rijden. Na vertrek om 8 uur van de Marnixstraat in Amsterdam doet de bus het Haagse Centraal Station, alsook die in Rotterdam en Breda aan. Om 14.15 uur is men in Oostende, waar zonder bagagepro- bleem de oversteek naar Dover wordt begonnen. Precies twaalf uur na vertrek uit Amsterdam is de bus aan op het Victoria Coach Station in Londen. De prijs voor volwassenen bedraagt voor een retour122,-, enkele reis 63,-. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar hebben e'en belangrijke korting op die prijs. De biljetten zijn twee maanden geldig, waar- door dit busarrangement voor de individuele Londen-bezoeker of voor hem of haar die Londen als uitgangspunt voor uitstapjes kiest, attractief is. De meeste reisbureaus in Neder land verkopen de kaartjes voor deze Londen-lijnbusdienst en ver- zorgen de - noodzakelijke reserve- ring van uw zitplaats. VOOR 4 WTTTEN. SCHHjDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en meest vertrouwde adres loch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 264432 Door onzo telofoonboantwoordor zijn wij stood* boroikbaar. v/h G. J. J. PONj£

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 5