,,Plaats en funktie van het Nederlandse recreatiebedrijf" Rij veilig uw vakantie tegemoet Sociaal raadsman met vakantie Dames-trim- club "Groen oord" start weer 23 augustus Schiedam-kwi ir- tetspel is uit! Clubblad V.C .J. in nieuw jasje Komende seizoen veel voorstellin- gen in Schiedam Vergunningaan- vraag Dow Che mical llejaargang no. 264 26 juli 1978 Yoordcr A kl«HH'drn Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Vcor bezorgklachten a 11 e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Recron omvat ruim 900 bedrijven die samen ca. 80 van de overnachtingen in de sektor van de verblijfsrecreatie te land en te water in Nederland verzorgen. Kampeer- en bungalowbedrijven, vakantie- verblijven voor groepen en gezin- nen, en - vooral in Friesland - bootverhuurbedrijven, zeilscholen en jachthavens. Naast veel particu- liere exploitaties en instellingen omvat Recron ook organisaties die gelieerd zijn aan vakbonden, ker- ken en overheid. Het bedrijfsleven in de verblijfsrecreatiesektor is ver- antwoordelijk voor de verzorging van de vakantie en weekendbeste- ding voor 4 a 5 miljoen nederlan- ders. Het direkte en indirekte economisch effekt betreft een aan- deel in het Nationaal inkomen van globaal 4 miljard gulden. De totale werkgelegenheid, direkt en indi- rekt omvat naar schatting ca. 60.000 manjaren. Het gaat om een jonge sektor, die zich vooral na 1961 - de invoering van de vrije zaterdag - heeft ontwikkeld. Men ziet zich, vooral de laatste vijf jaar, voor grote problemen geplaatst. Die hangen samen met de ruimtelijke ordening, de zorg voor het milieu en het ontbreken van een evenwich- tig en sluitend overheidsbeleid op de niveaus van rijk, provincie en gemeente. Daarbij komen de mo- gelijkheden tot overleg onvoldoen- de aan bod. Veel energie moet nu worden gestoken in het door- worstelen van ellenlange rappor- ten, nota's en plannen, waarop dan, vaak dan in een te laat stadium, wordt gereageerd. En dan nog zo dat men al gauw overspoeld dreigt te raken door het geweld van de ambtelijke deskundigheid, waardoor ook onze politici worden gevoed. Ook de kampeerwet zoals die in ontwerp aan de tweede kamer is aangeboden, zal het evenwicht on- voldoende tot stand brengen. Zo wordt de problematiek van de sta-caravan er niet door opgelost. ,,Op dit ogenblik weten we niet of nauwelijks: wat een stacaravan is, waar hij mag staan en hoeveel er op onze terreinen mogen staan. Dat laatste hoeft in een raamwet ook niet geregeld te worden. Maar in het ontwerp van de wet wordt zelfs het begrip sta-caravan" niet ge- noemd", aldus de RECRON VOORZITTER. Dat is ook een belemmering voor het bieden van zekerheden aan de betrokken re- creanten. Onduidelijk is, welke herstruktureringen er straks, als gevolg van het ontbreken van een duidelijk en slagvaardig overheids beleid in het verleden, nodig zullen zijn. Passende schadevergoedings- regelingen ontbreken in de ont- werpkampeerwet al evenzeer. Het verlangde evenwicht zou met name tot stand moeten konlen via het forum van de adviseur NE DERLANDSE KAMPEERRAAD. Maar de funktie van die raad wordt in de wettekst nauwelijks onder- bouwd. Het RECRON-bestuur ziet de naaste toekomst van de verblijfs recreatiesektor dan ook met zorg tegemoet. Meer zorg dan goed is voor een sektor die moet bijdragen tot een ontspannen samenleving. Van 24 juli tot 21 augustus 1978 is de Sociaal Raadsman van de ge meente Schiedam, de heer J.H. Suyling, met vakantie. De spreekuren op dinsdagmorgen (Bachplein 588), dinsdagavond en vrijdagmorgen (Broersveld 140) ko men dan te vervallen. Gedurende de afwezigheid van de Raadsman, bestaat er nog wel de mogelijkheid via de administratis medewerker een afspraak te maken voor de week van 21 augustus tot en met 25 augustus 1978. Daarnaast bestaat er ook nog de mogelijkheid de spreekuren te be- zoeken van de Rechtswinkel Schie dam en Bureau Rechtshulp Schie dam. Rechtswinkel Schiedam (Broers veld 140, tel.:730308) spreekuren: woensdagmiddag van 14.00-16.00 uur. Donderdagavond van 18.00-21.00 uur. Bureau Rechtshulp (Nieuwstraat 12-gebouw De Teerstoof, tel.: 264356) spreekuren: maandag, dinsdag en woensdag, van 14.00-16.00 uur. Na 21 augustus blijven de gebrui- kelijke spreekuren van de Sociaal Raadsman Schiedam van kracht, t.w.: dinsdagmorgen van 9.00-11.00 uur in het Kruisgebouw, Bachplein 588; dinsdagavond van 18.30-19.30 uur, Broersveld 140 en vrijdagmorgen van 9.00-12.00 uur, Broersveld 140. De aktieve damestrimclub "Groenoord" (onderdeel yan de wijkver. Groenoord) ,lj6udt op dit moment -net als velen- vakantie. 23 Augustus a.s. gaat de trimclub weer beginnen en het is voor de dames die nog geen lid van deze club zijn, een goed moment mee te gaan doen. Men heeft n.l. nog plaats voor enige dames (van elke leef- tijdsgroep) die iets - zonder al te veel moeite - aan hun figuur willen doen. Of die alleen fit willen blijven of worden. Wanneer dit iets voor u is, belt u dan even voor nadere inlich- tingen, telefoon nr. 702362 of 709901. Donderdag 20 juli j.l. werd c *or de voorzitter van de V.V.V. het eerste Schiedam-kwartetspel aan 'urge- meester Lems overhandigr. Het kwartetspel over eipen s i d is een uitgave van de Schiei imse V.V.V. De onderwerptn zi i zo gekozen dat er een heel aanti cke- lijk spel is ontstaan dat v :el v eld over de historie van Schi dam Het kwartetspel is kf 5. iS vei jg- baar bij het V.V.V. kan oor, er- schiesestraat 1. Het clubblad "Time Out" van de Schiedamse Volleybalvereniging V.C.J, is in een nieuw jasje gesto ken. Dit als gevolg van de samenwerking van V.C.J, en Makelaarskantoor Both Partners. Vanwege de vakantietijd komt de e.v. "Time Out" in September a.s. weer uit. Voor het komende seizoen heeft de Schiedamse Gemeenschap een groot aantal voorstellingen, zowel in het Passagetheater als in het Zoldertheater, op het programma staan. 1 en 2 September a.s. start Frans Halsema de rij, waarvan wij o.m. noemen: Ivo de Wijs, Hoofdstad- operette met "Eine Nacht in Vene- dig", Henk Elsink, Toneelgroep Groeton, Brasil Tropical, de Mounties Revue, Maijol Flore, Marijke en Sieto Hoving. Daarnaast ook een aantal toneel- voorstelling als "Een gelukkige Hand", "Lieve Leugenaar", "Nee, schat, nu niet" en "Celine" (met Mary Dresselhuis). Van 1 September a.s. tot 12 mei 1979 vinden niet minder dan 73 theaterevenmenten plaats. Wie nog zegt dat er in Schiedam "nooit wat te doen is", weet er niets van. Dow Chemical (Nederland) B.V. heeft bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland vergunningen aange- vraagd op grond van de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Hin- derwet. Het gaat om een uitbrei- ding en wijziging van Dow Chemi cal voor de produktie van latex en de op- en overslag van chemische produkten. De uitbreiding moet per jaar 86.000 ton latex meer op gaan leveren. Het eindprodukt van het melkachtige latex wordt als grondstof gebruikt door onder an- dere de verf- en tapijtindustrie. De aanvrage op grond van beide weten ligt vanaf 17 juli a.s. ter inzage op de secretarie van Rotter dam en in de openbare bibliotheek van: Rotterdam (Nieuwe Markt 1), en Schiedam (Langehaven 131). Schriftelijke bezwaren kunnen in tweevoud worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Rotterdam van 17 juli tot en met 14 augustus 1978. Bezwaarschriften tegen de aanvraag krachtens de Wet inzake de luchtverontreiniging echter moeten wel worden inge diend bij burgemeester en wethou ders van Rotterdam, maar worden gericht aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Op 4 augustus 1978 wordt in het gemeentehuis van Rotterdam om 16.00 uur hoorzitting gehouden, waarop men mondelinge bezwaren naar voren kan brengen. j. rust 5 minuten na ieder uur Iedere automobilist weet dat het goed is bij het afleggen van lange afstanden regelmatig te rusten. Wie kent namelijk niet dat drei- gende gevoel van opkomende slaap, waarbij men de wens heeft even de ogen te sluiten? Een goede ventilatie en een juist gekozen zithouding achter het stuur zijn niet alleen voldoende om voort- durend alert te blijven. Afhankelijk van de persoonlijke conditie, het weer en de verkeerssituatie wordt men vroeger of later toch door moeheid overvallen. De moeheid kondigt zich aan door een afnemend reactievermogen. Het hoofd wordt zwaar, de ogen prikken, men ademt niet diep genoeg, verliest het gevoel in de benen en 's nachts schrikt men regelmatig op omdat de zinsbe- goocheling parten gaat spelen en men gevaren ziet die er niet zijn. Dan wordt het tijd om te stoppen voor een hazenslaapje of uit te stappen voor het nemen van enige maatregelen. Wat moet men doen? Onderzoekers hebben onder lei- ding van de arts dr. Hans Becker enige basisregels samengevat, die de automobilist van nut kunnen zijn. Frisse lucht Tijdens het rijden is frisse lucht van het grootste belang. Reeds ver- bruikte lucht, verwarmde lucht of lucht vermengd met sigarettenrook maakt dat men sneller moe wordt. Beweging Doordat men langere tijd in de- zelfde houding zit, wordt men moe. Daarom dient men op regelmatige tijden te stoppen om enige li- chaamsbeweging te nemen. Aange- zien de onderzoekers hebben ge- constateerd dat de eerste minuten van de pauze het meest effectief zijn, raadt dr. Becker aan om na elk uur 5 minuten te rusten in plaats van bijvoorbeeld om de drie uur een kwartier. Tijdens deze korte pauze moet men wat oefe- ningen doen om de bloedsomloop te stimuleren. Koffiepauze Veel automobilisten geloven met veel koffie, cola of pilletjes de moeheid te kunnen verdrijven. Een enkel kopje koffie kan helpen, doch een teveel van dergelijke moeheidsverdrijvers kan gevaarlijk zijn. Licht verteerbaar voedsel ge- niet veruit de voorkeur boven zware maaltijden. Vroeg vertrekken Voor het begin van een lange reis is een goede conditie van het grootste belang. 's Avonds vertrekken is dan ook zeker niet aan te bevelen. Beter is het om vroeg naar bed te gaan en 's ochtends vroeg te vertrekken. Wanneer men de bovenstaande regels in acht neemt, is de kans klein dat men tijdens lange ritten door moeheid zal worden over- mand.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 1