yrinte (cd)uweliev @2?cot RENIRIE Dienstencenfrum De Woudhoek Tel. 010-712207 Inhalen meest gevaariyke manoeuvre in verkeer AUT ORIJSCHOOL TINEKE RENIRIE pagina 3 Vmtnii'r Akkoonlrn Heijermansplein 38 - SCHIEDAM - Telefoon 709553 Reparatie en verkoop van radio- en t.v.-apparatuur Wij repareren zo mogelijk bij u aan huis. RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. Gediplomeerd instructrice BACHPLEIN 269 SCHIEDAM TELEFOON 7142 58 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN mankeert auto tik-tik zijn de kopjes en dat dong-dong-dong zijn de pannen". 26 juli 1978 Spreekuur: Leiding Dienstencen- trum elke vrijdag van 10.00 - 11.00 uur in de bibliotheek. Spreekuur: Leidster Stichting Ge- zinsverzorging. Elke maandag van 11.00-12.00 uur in flat 38, lste etage. Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanaf 11.30 uur. Graag uw handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht voor permanent voor 12.00 uur en voor watergolven voor 13.00 uur aanwe- zig te zijn: Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maan dag 17 juli vanaf: 14 uur. Pedicure: Iedere dinsdag (gehele dag) en woensdagochtend vanaf 8.00 uur. Graag uw handdoek meebrengen. Behandeling na af- spraak. Schoonheidsspecialiste: Iedere donderdagmiddag van 13.00-17.00 uur. De behandelingen worden gegeven in flat 38, op de lste etage. Wilt u voor een afspraak bellen tel. 708326 na 13.00 uur). Gelieve uw handdoek mee te bren- gen. Na gebleken noodzaak is er een mogelijkheid aan huis behan delingen te geven. AKTrVITEITEN Eind augustus/september begint ons nieuwe seizoen en kunt u weer deelnemen aan diverse aktiviteiten in het dienstencentrum. Wilt U ergens aan meedoen? Geeft u op bij het Dienstencentrum tel. 709555. Handwerken: Op maandagmiddag van 14.00-16.00 uur kunt u in de rekreatiezaal handwerken. Ook voor u is er nog een nlaatsie. Makrame: In September kunt u weer meedoen en onder leiding van een deskundige leuke dingen ma- ken. Het materiaal kunt u zelf meebrengen of bij haar kopen. Elke donderdagmiddag is er ma krame van 14.00 - 16.00 uur, wij zitten met een groepje in de rekrea tiezaal. Welfarewerk: Wij starten met een welfarewerk in het nieuwe seizoen op dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Een welfareleidster zal u behulpzaam zijn bij het handwer ken of handarbeiden. Voor mate riaal wordt gezorgd. Er zijn geen kosten aan verbonden. Wat u maakt kan eventueel worden ge- kocht. Gymnastiek Oefent u mee op disndagochtend van 9.15 uur -10.00 uur. Goed bewegen en beter ademhalen geeft u kracht en ontspanning! Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. Aanwezig zijn om 9.00 uur. Volksdansen: Elke vrijdagmorgen van 10.00- 11.00 uur kunt u volksdansen in de grote zaal. Er zijn nog plaatsen vrij. Dames en Heren u bent van harte welkom. Zangkoor OASE: Elke woensdagmiddag reprteert het zangkoor van 13.00-14.30 uur in de grote zaal. Tijdens de repeti- tie is de zaal gesloten. Er zijn nog plaatsen vrij. Zingt U mee? Bibliotheek: In onze bibliotheek kunt u voor 0,05 een boek huren. Komt u eens kijken. V r(j willigers s ters Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand, of een boodschapje samendoen, dan kunt u het dienstencentrum bellen. Wilt u zelf aktief zijn en iets voor een ander doen, dan kunt u ook bij ons terecht. tel. 70.95.55. Klaverjasconcours Heeft u zin om gezellig met ons te klaveijassen in het D.C. "De Woudhoek"? Van 17 juli t.e.m. 14 aug. kunt u op maandag en op donderdagmor- gen van 10.00-12.00 uur nog wat aardige prijsjes verdienen. U kunt u per week inschrijven voor 1,- per persoon. Per week zijn er prijsjes aan ver bonden en aan het eind van de 4 weken heeft u nog kans op een hoofdprijs (niet over de totaaltel- ling, maar over uw punten per week). Bij het inhalen kan gauw een fout worden gemaakt. Tien tegen e6n dat het verkeerd afloopt als er eigenlijk te weinig ruimte is om in te halen, onvoldoende gelet wordt op het achteropkomende verkeer, geen afstand wordt gehouden, de ingehaalde wordt verrast, de af stand en de snelheid van de tegen- ligger verkeerd worden geschat en als er na het inhalen te snel naar rechts wordt gegaan, waarbij de kans groot is dat de macht over het stuur wordt verloren. Inhalen kan tot de meest gevaar- lijke manoeuvres in het verkeer worden gerekend, zegt Veilig Ver keer Nederland. Hier volgen enkele regels om die manoeuvre goed te laten verlopen, ook straks tijdens de vakantierit. In spiegel kfjkcn - Kijk voor u gaat inhalen via de (goed afgestelde) spiegels een paar keer naar dezelfde achterligger. Alleen zo kunt u zijn snelheid goed schatten. Als blijkt dat hij steeds dichterbij komt, kan dat betekenen dat hij u gaat inhalen. Dan zelf maar even snelheid ver- minderen totdat hij voorbij is. - Kijk behalve in de spiegels ook opzij of er naast u iemand rijdt; tussen binnen- en buitenspiegel in blijft immers vaak een "dode hoek" over. Tfjdig laten zien - Is de weg vrij, dan pas richting- aanwijzer aan en gaan inhalen. In West-Duitsland is het verplicht niet alleen het inhalen, maar ook het daarna terugkeren naar de rechter- rijstrook aan te geven. -Kruip niet vlak achter uw voorlig- ger, maar ga tijdig naar links. U krijgt dan eerder zicht op het weggedeelte naast en voor de in te halen auto. Bovendien kan de bestuurder van een in te halen "on- doorzichtige" vrachtwagen u daar- door tijdig zien naderen in zijn linkerbuitenspiegel. Niet "snyden" - Knipper niet met uw grote lichten als een tegenligger een krappe inhaalmanoeuvre maakt. Gas weg- nemen, bijremmen en zonodig zoe- ken naar een uitwijkmogelijkheid is verstandiger. -Onsteek de dimlichten bij minder goed zicht (regen, schemer), waar- door uw auto beter zichtbaar is. - Ga na het inhalen pas naar rechts als u de voorkant van de ingehaalde auto in de binnenspiegel kunt zien. Dan "snijdt" u niet. Geef ze de ruimte - Haal (brom) fietsen nooit rake- lings in. Geef ook motorfietsen en scooters voldoende ruimte als u ze inhaalt door van rijstrook te wisse- len. - Als u wordt ingehaald dan in geen geval het gaspedaal dieper indruk- ken om die ander voor te blijven. Geef hem de kans voorbij te gaan; wijk zonodig iets naar rechts uit of neem gas terug. - Haal bij twijfel nooit in. Altfjd gordel om Er zijn nog steeds landen in Europa waar het dragen van de autogordel niet verplicht is. Maar wil dat dan ook zeggen dat je ze daar niet hoeft om te doen? Het voor de hand liggende antwoord luidt uiteraard: Nee! Veilig Verkeer Nederland wijst er op, dat autogordels bij de huidige stand van de techniek gezien kun- nen worden als het meest effectieve beschermingsmiddel voor bestuur- ders en passagiers van auto's bij een verkeersongeval. Daarom is het dringende advies: Draag de gordel ook tijdens de vakantierit altijd, overal en zo strak mogelijk. Een gordel die losjes gedragen wordt biedt geen beveili- ging. Integendeel, bij een botsing kan men onnodig letsel oplopen, bijv. door onderuit schieten. Ook autogordels binnen de be- bouwde kom nodig? Inderdaad. Want een gegeven is dat bij een botsing met "stadssnelheid" (onge- veer 30 km per uur) de inzittenden van een auto de kans lopen zwaar gewond of gedood te worden als ze geen gordel om hebben. Wacht met pilsje tot het eindpunt Beiers bier, Italiaanse chianti, Spaanse sangria, Franse wijn en Engels ale. Of gewoon een paar pilsjes op de camping op de Veluwe We kennen het beeld wel. Als we op vakantie zijn, moeten we, al is het maar een keer, de plaatselijke drankjes geproefd hebben. 's Zomers zijn we misschien wat onbezorgder als het om alcohol gaat. Maar we gaan in dat seizoen ook meer dan de rest van het jaar weg met de auto. En de combinatie van die twee zaken-drinken en rijden- gaat mis. Dat blijkt uit cijfers van verkeers- ongevallen waarbij alcoholgebruik is geconstateerd. De pieken zitten al verscheidene jaren steeds rond de maanden juli en augustus, als veel Nederlanders vakantie hebben en het er een goed van nemen. Felle zonnestralen Hoe het lichaam alcohol verwerkt hangt af van iemands lichamelijke conditie, zoals het gebruik van medicijnen, vermoeidheid, span ning, een lege maag. Een aantal van deze factoren speelt soms een rol bij de rit naar de vakantiebestemming over vaak overvolle wegen met files, lange wachttijden bij de grensovergan- gen, de kinderen die achterin de auto wat hangerig en vervelend worden, en de felle zonnestralen die de auto in een oven doen veranderen. En vooral dat laatste doet de behoefte aan een lekker koel glas pils met de minuut groter worden. Wie r\jdt er? Eindelijk is daar dan de Raststatte. Eindelijk! Maar, zo luidt het advies van Veilig Verkeer Nederland, neem dan een glas gezond vruchtensap en wacht met dat biertje tot de plaats van bestem- ming is bereikt. Zelfs een pilsje al kan de reactiesnelheid van de verkeersdeelnemer doen afnemen. En gaat u 's avonds op stap, flaneren langs de boulevard, of die leuke wijk met al die gezellige clubs en cafeetjes in, spreek dan net als thuis af: "Wie rijdt er vanavond?" r FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL) In veel landen zijn de straffen voor het rijden onder invloed veel zwaar- der dan in Nederland en wordt soms zelfs ter plaatse uw rijbewijs ingenomen. Als u ook tijdens de vakantie uitkijkt met alcohol in het verkeer, is dat een stap op weg naar een echt prettige vakantie! Tips Aan de vooravond van de vakantie- periode een aantal tips van Veilig Verkeer Nederland. - Laat de auto ruim tevoren een controlebeurt ondergaan. - Eet verstandig onderweg. Dat verhoogt de veiligheid. Gebruik licht verteerbare spijzen. Eet niet te veel en niet te vet (veel en zwaar voedsel maakt loom en landerig). - Neem de maximumsnelheden ook in het buitenland in acht. - Zorg ervoor dat uw familie thuis uw vakantie-adres weet, alsmede het merk, de kleur en het kente- kennummer van de auto. Caravan in orde? Veel Nederlanders trekken er zo- meteen met de caravan op uit naar hun vakantiebestemming in bin nen- of buitenland. Een van de voorwaarden voor veilig caravan- nen is, dat het mobiele vakantie- huisje technisch in orde is. De auto waarmee een caravan wordt getrokken moet bij voorkeur tweemaal het gewicht van de cara van hebben. Dat is veilig. Het motorvermogen moet zo groot zijn, dat bij een niet te hoog toerental voldoende trekkracht en snelheid worden ontwikkeld. Gaat een afdaling te snel, rem dan af en toe kort en krachtig. Houd uw voet niet constant op het rempedaal Belading Over de belading het volgende: Als de trekauto de motor achterin heeft, dan de voorste bagageruimte voldoende belasten; bij voorin ge- plaatste motor moet de kofferbak leeg blijven. De caravan zoveel mogelijk boven de as beladen. Zorg bij volledige belading voor een juiste afstelling van de koplampen. Omdat met een caravan niet sneller mag worden gereden dan 80 km (met meerassige caravans 60 km) kan zich gemakkelijk een file achter de combinatie vormen. Stop af en toe op een parkeerplaats om zo'n file te laten voorbijrijden. Haal zo min mogelijk in met uw "trein". Als u met 80 km per uur een voorligger inhaalt die 60 km rijdt, hebt u daar enkele honderden meters voor nodig. Dr W'bautplein 15 Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3