Winkelcentrum „Spaland" bijna compleet Korenconcert op 22 sept. 1978 in de Ark Financieel jaaroverzicht wykvereniging Groenoord Koetshuis van Boerdery "Landvreugd" niet beschikbaar voor OJC Lezing historische vereniging Schiedam Filmavond in Schiedam Voorzitter Wykvereniging Groenoord legt funktie neer VYV Schiedam zoekt kamers llejaargang no. 268 20 September 1978 YoonlnAldioonlni Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgever? Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010-26 36 66 - 26 66 76 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver. "Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Vcor bezorgklachten a I I e e n 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Sportschool in Groenoord Jazz-Gymnastiek voor dames en meis- jes zal straks tot 66n van de aktivitei- ten gaan behoren, deze vorm van lichaamsbeweging in kombinatie met muziek is zeker een prettige vorm om de lichaamskonditie op pijl te houden. Naast deze lichamelijke aktieve spor- ten zal ook gestart worden met Yoga, dat onder leiding zal staan van Pan- doe Werdmiiller, deze man afkomstig uit India zal op de dinsdag en vrijdag aanwezig zijn om op een verantwoor- de wijze het Yoga te verzorgen. Wilt u meer weten over ten van deze sporten dan kunt u bellen G. Vroegh, tel. 374803. Het Budo-Instituut Schiedam dat be- zig is met de nieuwbouw van een eigen sportakkommodatie aan de Peter van Anrooylaan verloopt naar wens. Gerard Vroegh, toekomstig eigenaar, hoopt op 18 november a.s. de officiele opening te houden. De sportschool die een zaal zal krijgen van 200 m2 2 kleedkamers met dou che gelegenheid en een bezoekersruim- te zal op 11 november worden opge- leverd door Slavenburg's Bouwmij. Wat wordt er gedaan in een sportschool Jongens en meisjes die de judo sport beoefenen zullen straks het grootste gedeelte van het lesprogramma gaan innemen, uiteraard gaan de dames en heren judoka's in de avonduren het judo onderricht volgen. Konditietraining voor dames en heren zal straks ook de nodige aandacht krij gen, prettig zal zijn dat in de nieuwe vorm ook een aantal lessen in de och- tenduren gegeven kunnen worden. Medewerkende koren: Arkkoor Nieuwlandkoor Koor van de Nederlandse pro- testanten Bond Groenoordkoor Christelijk Gemengd Koor ,,De Lofstem" Solisten: Reinata Heemskerk, alt Hanny v. d. Borden, sopraan Hans Donkers, trompet Ds. Sicco Landheer, toespraak Organist: J. H. Kooy Aanvang: 8.00 uur n.m. Toegang: gratis Minder-validen en gehandicapten: Gratis autovervoer tel. 71 01 49 Over een maand zal het nieuwe winkelcentrum "Hof van Spaland" officieel worden geopend. Met de opening van Wilso Kledingmaga- zijn en - vorige week - van Juwelier Wilma Doof gaat het er al kom- pleet uitzien. Laatst genoemde win- kel mag zeker een aanwinst worden genoemd. De zaak ziet er met zijn speciale, speelse, gevel zeer gezellig uit, terwijl er aan de inrichting duidelijke grote zorg is besteed. Twee winkels, t.w. Stomenj Gen- traal en schoenmaker "Sjoekie Sjop" zullen 66n dezer dagen hun poorten openen. De kaaszaak van Waayer vordert ook al, waarmee de rij van het overdekte gedeelte dan gesloten zal zijn. Reklamezuilen. De kiosken ten Oosten van het winkelcentrum zullen zeker ten tijde van de officiele opening (19 oktober) gereed 6n geopend zijn. Hier worden o.m. een doe-het-zelf- zaak, een dierenzaak, een coffee- shop en een viswinkel gevestigd. Ook de heer J.S. de Bot (met zijn twee bekende winkels aan de Boro- dinlaan) opent daar binnen korte tijd zijn tabaksspeciaalzaak. De "bistro" in het Raadhuisje zal waarschijnlijk eerst tegen het einde van het jaar in gebruik genomen worden. Aannemersbedrijf van Ostade is vorige week maandag met de ingrijpende verbouwing gestart. De nieuwbouw voor de afgebroken 'burgemeesterswoning' zal straks plaatsbieden aan een filiaal van Maagdenberg's Verlich- ting. Inmiddels is "Hof van Spaland" wat verlevendigd met de plaatsing van een aantal lichtreklames en een klok, terwijl de onlangs geplaatste twee moderne reklamezuilen geens- zins storend werken. Door ziekte van de penningmeester was indertijd het financieel jaar overzicht 1977 niet gereed. Het bestuur van vermelde vereniging verzocht ons mede te delen dat belangstellende leden dit jaarover zicht ter inzage kunnen ontvangen. Hiertoe dient men een verzoek te richten aan de penningmeester van Wijkver. Groenoord, p.a. Postbus 410 te Schiedam. Het jaaroverzicht wordt dan toege- zonden. Het O.J.C. (Open Jongeren Cen trum) in Schiedam-Noord had eni- ge tijd geleden het oog laten vallen op het z.g.n. "Koetshuis" van Boerderij "Landvreugd" aan de Sweelincksingel. Dit om hier t.z.t. bijeenkomsten te houden. Op last van het bestuur moet de natuurvriendenkring die het Koets huis in gebruik hebben, de eerder gedane toezegging aan het OJC intrekken. Het Open Jongeren Centrum blijft naarstig zoeken naar een onderkomen en denkt nu aan b.v. een bouwkeet. Of hiervoor zo gemakkelijk grond in Schiedam-Noord te vinden is, is een vraag. De aktieve Historische Vereniging Schiedam zal dit jaar drie lezingen houden. De eerste wordt gegeven op 21 September a.s. (morgen dusl). De Heer F. Henderickx, glazenier te Schiedam spreekt dan over "GLAZENIERSKUNST". Hij zal de lezing houden aan de hand van een groot aantal dia's. De lezing wordt gehouden in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog- straat te Schiedam. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Op vrijdag 29 September zal in de Havenkerk, Lange Haven 70 te Schiedam, de kleurenfilm van Nicky Cruz: "Jezus is het antwoord", worden vertoond. In deze film geeft Nicky Cruz - eens een bendeleider en in Nederland vooral bekend door het boek (en de film) "Het Kruis in de Asfaltjungle" door David Wilker- son - getuigenis van zijn bekering en de totale verandering in zijn leven. Nicky Cruz vertelt hoe zijn leven was, toen hij nog aan drugs verslaafd was en iedereen hem vreesde om zijn duistere praktijken als leider van de misdadigersbende, de Mau-Mau, in New York en waarom hij in Jezus het antwoord vond. Deze filmavond is georganiseerd door de Stichting Johan Maasbach Wereldzending uit Den Haag. Aanvang 20 uur. De toegang is vrij. Voor eventuele nadere inlichtingen TEL.: 070-635929. De heer S.Ph. Louis heeft vorige week te kennen gegeven niet langer als voorzitter van de Wijk- vereniging Groenoord e.o. aan te kunnen blijven. Zeer drukke werkzaamheden ver- hinderen hem deze funktie nog langer op de juiste wijze uit te voeren. De heer Louis, die vanaf 24 februari 1976 voorzitter van ge noemde vereniging was, gaf te kennen wel als lid van het hoofd- bestuur aan te blijven. Van dit Hoofdbestuur maken verder nog deel uit: de dames S. Groeneweg, H. van Geloven en Jansen en de Heren G. de Jager, A.J. Hellwig, H.F.W. Haan, H. Gusman, Th. Bakkers en J.van Schaverbeke. Het bestuur van de wijkvereniging hoopt volgende maand de naam van de nieuwe voorzitter bekend te maken. Overigens: het bestuur kan best nog wat man- (of vrouw-) kracht gebruiken. Gezien de vele werkzaamheden is er duidelijk behoefte aan een uitbreiding van het bestuur. Mensen die het wel en wee van Schiedam-Noord (in al zijn aspecten) ter harte gaan zijn van harte welkom. Schrijf daartoe even een briefje aan het adres van Wijkver. Groenoord e.o., Postbus 410 te Schiedam. Om bestuurslid te zijn moet men wel over enkele kwaliteiten of hoedanigheden be- schikken. Van belang zijn: lange adem, korte tenen, 'n beetje uithoudingsvermogen, een beetje veel vrije tijd, een tikje sociaal voelend, 'n pietsie begrip voor menselijke problemen en... men moet lid van de wijkver. zijn (of worden). Wie durft? De Schiedamse VVV heeft drin- gend behoefte aan kamers. De vraag naar kamers om voor kortere maar vooral ook langere tijd te huren is groot. Het aanbod in Schiedam van ka mers is echter zo gering dat onze VVV nog nauwelijks meer kan bemiddelen. Ook aan een goed pension is dringend behoefte. Nadat enkele jaren geleden pension Basel is gesloten is het voor de VVV erg moeilijk geworden om bezoe- kers aan onze stad een logiesmoge- lijkheid aan te bieden voor een prijs die ligt beneden de gebruikelijke hotelprijzen. Het bestuur van de VVV heeft zich over dit probleem beraden. Het zou graag stimuleren dat er weer een goed pension kwam in Schiedam, maar de (financiSle) middelen om te stimuleren zijn niet voorhanden. Dit wil echter niet zeggen dat de WV niets zou kunnen doen. Na- tuurlijk kan de VVV wel helpen in de opzet van een pension. Om exact te bepalen waaruit die hulp zou kunnen bestaan zal eerst een gegadigde moeten worden gevon- den die een pension zou willen beginnen. Het VVV bestuur zoekt naar die gegadigde en hoopt binnen afzien- bare tijd resultaat te hebben.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 1