gm i Winterdienst RET Jaarlijks Wijnfeest Vilas bij Westland/Utrecht tennis Eerste lustrumconcert „Happy Generation" RENIRIE AUT ORIJSCHOOL Nieuw Fietsdag- kaartenboekje Knap flitsboek Nederlandse uurlonen behoren tot hoogste in EEG P. A. v.d. KRUIT SS82S2***** &M* TINEKE VAN DOORN- RENIRIE BACHPLEIN 269 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. SCHIEDAM Gediplomeerd instructrice TELEFOON 7142 58 pagina 5 \Mdtf AkkHfdfl 20 September 1978 mmmMMS* .^sp s«#m0 »##r J®**, Op maandag 18 September 1978 ging bij de RET de winterdienst in. Bij de metro levert dit geen veran- deringen op. Bij tram en bus betekent het dat op een aantal lijnen tijdens de ochtend- en avondspits de wagens met wat kortere tussenpozen aan de haltes zullen verschijnen dan gedurende de zomermaanden het geval was. Om het voor de passagiers allemaal wat gemakkelijker en overzichtelij- ker te maken, krijgt elke tramlijn in de winterdienst zijn eigen type rijtuig. Op lijn 2/12 wordt het aantal ouderwetse tramtreinen (motorwagen met aanhanger) te- ruggebracht tot twee. Lijn 3 zal uit- sluitend gaan rijden met motorrij- tuigen van het kleine type. Als gevolg hiervan krijgt lijn 3 van maandag t/m zaterdag gedurende het grootste deel van de dag een hogere frekwentie. Frekwentiever- hoging ook van maandag t/m vrijdag in de spitsuren op de tramlijnen 4 en 6. W61 zullen de passagiers van lijn 4 het voortaan met enkelgelede in plaats van dubbelgelede wagens moeten stellen, op twee spitswa- gens na, die dubbelgeleed blijven. Passagiers van lijn 5 kunnen voor taan rekenen op uitsluitend dub belgelede rijtuigen. De verwarren- de situatie met korte en lange wagens door elkaar is daar dus voorbij. En wie gewend was ge- bruik te maken van de remiseritten van spitstramlijn 11, moet er reke- ning mee houden dat lijn 11 met ingang van 18 September niet meer vanuit de remise Hillegersberg maar vanuit de remise Kralingen gaat rijden. De in- en uitrukroute van lijn 11 valt tussen de remise en Afdeling Societeit van Wijkvereniging ,,Groenoord en omstreken" organiseert op ZATERDAG 21 OKTOBER a.s. vanaf 20.30 uur in Boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7, Schiedam, haar jaariijkse WIJNFEEST met medewerking van onze onvolprezen Groenoord- band. Zoals de ervaring van de afgelopen jaren ons heeft geleerd, zal het ook dit jaar weer een grandioze en uiteraard gezellige avond worden. KOMT U OOK??? Kaarten a6,50 verkrijgbaar bij: Mevr. W. Hardeman-Schubertplein 141 Mevr. R. Immerzeel, Dirk Sciiferplein 88 De heer H. Gusman, Bart Verhallenplein 80 vanaf 1 oktober a.s. NA 1800 UUR De treinreiziger die een fiets huurt op het aankomststation moet wel twee keer naar het loket. Op het vertrekstation voor het treinkaart- je, op het aankomststation voor het fietskaartje. Daar heeft NS wat op gevonden en wel het Fietsdagkaartenboekje. Ze zijn te koop, boekjes met 10 fietsdagkaarten. Makkelijk voor de reiziger die regelmatig over een huurfiets wil beschikken. Het carnet kost/32,50 goed voor tien keer fietshuren bij een van de ruim honderd stations- stallingen die fietsen verhuren. Overigens is het aanbevelenswaar- dig om vooraf even de huurfiets te reserveren. Vooral in de vakantie- periode, omdat juist dan de vraag naar huurfietsen het grootst is. In de brochure "Fiets en Spoor',' gratis op alle stations verkrijgbaar, staan alle telefoonnummers, alfa- betisch, op plaatsnaam. Vooraf bellen voorkomt teleurstelling. Flitsen geeft me6r dan alleen maar een extra licht als je een foto maakt onder minder ideale omstandighe- den. Flitslicht: daarmee kun je ook: snelle bewegingen vastleggen. Of een bepaalde effekten verster- ken. Of nieuwe motieven vinden. Vooral over dat kreatieve gebruik van het flitslicht gaat het in "Het flitsboek" van Gflnter Spitzing. Een fotograaf, die erg veel heett geexperimenteerd en nieuwe wegen heeft gevonden om met behulp van flitslicht boeiende foto's te verkrij- gen. Zijn boek staat vol kleurenfo- to's; het is geschreven in een levendige stijl. Zeer aanbevolen voor mensen, die graag bijzondere foto-resultaten willen bereiken en in dit boek kunnen lezen hoe flitslicht hen daarbij kan helpen. "Het flitsboek" is verkrijgbaar in de fotohandel en is een uitgave van Focus-Elsevier te Amsterdam. Het gemiddelde bruto uurloon van volwassen mannelijke ar- beiders was in 1976 in Neder- land hoger dan in enig ander land van de gemeenschappe- lijke markt met uitzondering van Denemarken. Dit heeft de Europese Commissie, het ,,dagelijks bestuur" van de gemeenschap, medegedeeld in antwoord op vragen van een Engels lid van het Europese Parlement, de conservatief Howell. In Denemarken be- droeg het bruto uurloon ge- middeld 4,20 ere (Europese rekeneenheden, ca. 2,80 gul den), in Nederland 3,40, in Luxemburg 3,39, in West Duitsland 3,13, in Belgig 3.04, in Frankrijk 2,31, in Italie 1,64, in Engeland 1,79 en in Ierland 1,53. het Stationsplein samen met die van lijn 1. In de bussector is het belangrijkste nieuws dat de buslijnen 71 (Char- lois-Zuidplein) en 76 (Zuidplein- Ijsselmonde) worden gecombineerd tot 66n nieuwe lijn 76 (Charlois-IJs- selmonde v.v. via metrostation Zuidplein). Het lijnnummer 71 verdwijnt dus. Op buslijn 37 zullen tijdens de ochtendspits van maandag tjm vrij dag van 7.10 uur tot 8.12 uur weer volgbussen gaan rijden in de rich- ting Centraal Station. Vanaf het beginpunt Max Planckplaats in Ommoord vertrekken tijdens die periode steeds gelijktijdig twee bus- sen. Jammer genoeg zal tijdens de win terdienst, hoofdzakelijk tijdens de spitsuren, weer een aantal oude gele RET-bussen moeten worden ingezet. Deze wagens, die tijdens de zomermaanden op stal hebben gestaan, maar tijdens de winter- drukte nog niet kunnen worden gemist, zullen in de loop van de komende maanden successievelijk worden vervangen door nieuw afge- leverde rode exemplaren. Dienstregelingblaadjes per lijn zijn ook nu weer gratis verkrijgbaar in de RET-informatieposten en -in- lichtingenbureau's. Dit geldt ook voor de dienstregelingbladen van de Westnederland-lijnen 10, 16, 17 en 18. Overigens worden de dienst- regelingen van de streekvervoerbe- drijven Westnederland en Zuid- West-Nederland slechts 66nmaal per jaar gewijzigd (in mei). Zij veranderen op 18 September dus niet! Zoals bekend bestaat er een nauwe samenwerking tussen de RET en de streekvervoerbedrijven. Binnen het vervoergebied van de RET mag op RET-plaatsbewijzen ook van de gele streekbussen gebruik worden gemaakt. Ten slotte wordt er nog op gewezen dat men zich op de dienstregeling bladen kan abonneren. Nieuwe VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is hef voordeligst on rr.eest .verlrouwde adres toch altijd Leliesfraot 32-34 SCHIEDAM - Tel. 26 44 32 Door onz* telefoonbeantwoordor zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONJG bladen worden dan regelmatig toe- gezonden, waarbij alleen de ver- zendkosten in rekening worden gebracht. Een briefje aan RET, Bureau Behartiging Passagiersbe- langen, Kleiweg 244, 3051 SN Rotterdam is voldoende om de toezending te regelen. Telefonische bestelling is uitsluitend mogelijk via de RET-informatiepost op het Stationsplein, tel. 010-137538. Van 17 tot en met 22 oktober zal ook dit jaar weer Westland/Ut recht Tennis gespeeld worden. Dit 100.000 dollar toernooi kan zich meten met de beste proftennis- toernooien van Europa en speelt zich af op acht plaatsen in Neder land. Hierdoor wordt het de nederlandse tennisliefhebber weer mogelijk ge maakt om, zonder uitzonderlijke afstanden af te leggen, de beste tennisspelers van de wereld aan het werk te zien. Ook dit jaar is de bezetting van het toernooi zeer sterk. De organisato- ren hebben de Argentijn Guillermo Vilas (2e op de wereldranglijst) de Amerikaan Eddie Dibbs (6e op de wereldranglijst) de Roemeen Ilie Nastase (13e op de wereldranglijst) weten te kontrakteren. Ook werden onlangs overeenkomsten onder- schreven met het Amerikaanse su- pertalent John Mcenroe (19 jaar en 19e op de wereldranglijst) en zijn al even talentvolle landgenoot Tim Gullickson (24e op de wereldrang lijst). Uit Roemenie komt Ion Tiriac terwijl het spelersveld natuurlijk wordt gekompleteerd door Tom Okkeren Louk Sanders, waarbij de ogen vooral gericht zullen zijn op Okker na zijn meer dan voortreffe- lijke prestaties op Wimbledon en "Het Melkhuisje". Speeldata en plaatsen dinsdag 17 okt. Rijnhal Arnhem dinsdag 17 okt. Martinihal Gro- ningen woensdag 18 oktober Stilohal Zwol- le woensdag 18 okt. Pellikaan Goirle N.Br. donderdag 19 okt. Rodahal Kerk- rade vrijdag 20 okt. Kronehal Huizen N.H. zaterdag 21 okt. Kennemerhal Haarlem zondag 22 okt. finale Ahoy Sport- paleis Rotterdam Op alle plaatsen behalve Rotter dam zal om 19.30 uur worden aangevangen. De finale te Rotter dam begint om 14.00 uur. In 1973 werd door een aantal enthousiaste jongeren uit de Her- vormde kerk te Kethel het jonge- renkoor "Happy Generation" op- gericht. De muzikale leiding van het koor werd in handen gelegd van de al even enthousiaste heer Hagenaars, organist bij de wijkgemeente Groenoord van de Hervormde kerk, De eerste opzet van het koor was muzikale medewerking te verlenen aan de jeugddiensten in Kethel. Al snel bleek dit echter niet vol te houden. Het koor ontving verzoe- ken tot medewerking aan andere diensten, zowel in als buiten Schie dam. Zo werd o.a. meegewerkt aan de Kinderkerstzangmanifestaties van 1973 en 1974. Begin 1975 moest het koor wegens verhuizing van de dirigent omzien naar een opvolger. Vrij spoedig werd deze gevonden in de persoon van Rene Fons. Inmiddels bestaat het koor 5 jaar en is het een bekende verschijning geworden in kerken en bejaarden- tehuizen in en om Schiedam. Dat het repertoire niet alleen uit geestelijke muziek bestaat, kunt u zelf beluisteren op het op 29 September a.s. te geven lustrum- concert in de Ark. Het koor voert daar ondermeer werken uit van Bach, Faure,Gersh win, composities van de eigen dirigent en een selectie uit de operette "Im weissen Rossi van Ralph Benatzky. Verder zullen aan het concert mee werken: Marieke van der Horst (dwarsfluit) Alina Korporaal (piano) Agnes Kraaijeveld (gitaar) Roel van Raay (trompet) Coert Zonneveld (trompet) en een aantal strijkers van het muziekschoolorkest van de Schie- damse Muziekschool Het programma, dat tevens als toegangsbewijs voor het concert geldt, kunt u vanaf 22 September gratis bij de volgende personen afhalen: Ria van der Heuvel, Kozenlaan 12 Anja van der Hoff, Laseurpad 2 Hendrik Jan Dijkerman, Koe- koekslaan 10.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 5