Nieuwe winterkollektie n H00RT0ESTEL? Leg dan eens Uw oor te luisteren bij DIJKSH00RN DIJKSHOORN. Beter horen... B^fer zien. Nederlandse dahlia vereniging 60jaar pagina 9 ViNinlcr liikoonlni 20 September 1978 STICHTING SAMENLEVINGSOPBOUW SCHIEDAM-NOORD bij de setterlaine winterkollektie voor 1978/79 ligt de nadruk op souplesse en de zachte greep. er zijn jeugdige modelien, wijd en extra wijd en ook klassieke met interessante breisteken. we kunnen de wijde setterlaine modellen onderscheiden in twee categorieen: semi-wijd met raglanmouwen en brede boord of heel wijd met vleermuismouwen vanaf de taille. de lengtes varieren van klassiek (58 cm) via midden (65 cm) tot extra lang (70 cm), de avant-garde lengte. voor de sporfcievere eonsumente zijn er setterlaine kwaliteiten in een fijn-gebreide acryl/wol boucle; Shetland met fantasiesteken en geborduurde motieven; grof ge- breide acryl, zwaar en warm; tweedgarens met ingebreide kabel in bijpassende kleur op de inzetlijn van de raglanmouwen; grove mohair/acryl/wolbouclette voor jeug dige, vlotte modellen. tot de favoriete balslijnen van setterlaine behoren: turtle, V-hals, afstaande rolkraag, aangesloten rolkraag, ingerimpeld met een fluwelen bandje of op elastiek, waardoor de hals tot over de schouders uitgerekt kan worden. ook aan andere details, zoals raglan- en vleermuismouwen, kangaroezakken, shawlkragen, schouderpartijen, reliefsteken, kantmotieven, kabels, zakjes en knopen is door setterlaine veel aandacht besteed. zeer voordelig geprijsd is een serie klassieke acryl-shirts van setterlaine in 1-1 rib, geruwd of ongeruwd met raglan- of vleermuismouwen, geribde tussenstukken op de mouwinzet en met verschillende halslijnen. vesten met gedessineerde voorpanden, kleur op kleur met 2 zakjes en klassieke model len met kabels, relief ton-sur-ton truien en kantmotieven behoren tot de 40+ range van setterlaine. Vrouwen, als het aan ons ligt„ Evenals het vorige seizoen organiseert de Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-noord een aantal thema- avonden in de wijk over onder- werpen waarvan we weten dat er (veel) belangstelling voor bestaat. De eerste avond dit seizoen wordt opgezet in samenwer- king met het Welzijnswerkers- overleg Schiedam-noord, en vindt plaats op woensdag 4 oktober a.s., om 20.00 uur in zaal De Rank, Schiedamse- weg 122, Kethel. De avond staat in het teken van de vrouwen-beweging, en wel door het optreden van toneelgroep Proloog met het toneelstuk Vrouwen, als het aan ons ligt". Proloog is een toneelwerk- groep in Eindhoven. Een groep van 35 mensen: akteurs, aktrices, musici, technici, toneelknechten, kan- toormensen, enz. die op een demokratische manier samen- werken. In de plenaire vergadering, dat is de vergadering van iedereen die bij Proloog werkt, bepalen de medewerkers en medewerksters van Proloog gezamenlijk het beleid. Daar- naast werkt iedereen in de verschillende kommissies die het beleid mee voorbereiden en uitvoeren. De dagelijkse gang van zaken wordt gekoor- dineerd door een gekozen kommissie; het koordinatie- komitee, dat permanent af- zetbaar is. Dit komitee neemt geen zelfstandige besluiten, maar voert het beleid uit van de plenaire vergadering. Deze struktuur is voor ons een voor- waarde tot een demokratiese manier van werken binnen ons gezelschap. Een groep van tien mensen heeft nu een toneelstuk voor vrouwen gemaakt. Gedurende enige maanden hebben ze sa- men gestudeerd, gepraat met vrouwen van verschillende maatschappelijke achtergron- den, samen teksten en lieder- en gemaakt, dekor getim- merd, ingestudeerd, en de diskussie na de voorstelling voorbereid. We spelen dit stuk met vrouwen en mannen. Daarover hebben we lange diskussies gehad en in feite speelt die diskussie nog steeds. We vinden allemaal dat vrouwen zich onafhanke- lijk van mannen moeten orga- niseren om te praten over hun onderdrukking. Een deel van de groep is daarom van mening dat er geen mannen mee zouden mogen spelen. Daar stond een andere mening tegenover (die van de meesten). Een toneel stuk is geen organisatie op zichzelfJe wilt in je stuk juist aantonen dat vrouwen zich onafhankelijk - en niet alleen van mannen - moeten organi- seren. Hoe kun je dat beter doen dan door mannen op te laten treden en op die manier, zeker voor die vrouwen die zich nog weinig van hun on derdrukking bewust zijn, de noodzaak van een onge- mengde beweging aan te tonen. Aan de diskussies na de voorstellingen, die een we- zenlijk onderdeel zijn, zullen in de meeste gevallen alleen de vrouwen deelnemen. Alleen wanneer er ook mannen in de zaal zitten of wanneer de vrouwen van het publiek dat zo willen, zullen de Proloog- mannen meediskussieren. Wat ons betreft, wij vinden dat praten over onze onder drukking en ook over onze vrouwenbevrijding, een zaak van vrouwen is. Waar gaat het stuk over? In het toneelstuk wordt gepro- beerd aan te tonen dat vrouwen dubbel onderdrukt worden: n.l. door mannen, die door hun maatschappelijke positie vrouwen aan zich on- dergeschikt maken, en door een systeem dat uitgaat van de tegenstelling bezitters-bezits- lozen, waarbinnen alle loon- afhankelijken onderdrukt worden. Op beide fronten moet de strijd gevoerd worden. Het is niet toevallig dat juist nu,, in 1978, dit vrouwenprogramma naar Schiedam-noord toe- komt. Overal komen de vrouwen in beweging. Steeds meer vrou wen gaan zichzelf zienals een maatschappelijke groepering die systematisch onder de duim gehouden wordt. Steeds meer vrouwen gaan zich ver- zetten tegen de mannenover- heersing en willen onder- zoeken waar deze onderdruk king vandaan komt en hoe zij zich kunnen organiseren om dit te veranderen. Dat bleek maar al te duidelijk tijdens de druk bezochtte vrouwen-infor- matie-dagop 15 juni j.l. in De Rank. Vandaar op woensdag 4 okto ber a.s., aanvang 20.00 uur in zaal de Rank, Schiedamseweg 122, Kethel, het toneelstuk Vrouwen, als het aan ons ligt! Omdat wij van mening zijn dat dat alles ook een zaak van mannen is, is de avond uiter- aard ook toegankelfjk [graag zelfsl] voor mannen!!! De avond is eigenlijk gratis toegankelijk, maar i.v.m. de kosten zal een kleine bijdrage aan de bezoekers worden ge- vraagd. Nadere inlichtingen: S.S.S.N., tel. 706177/702207. Bij Dijkshoorn staat 30 voile jaren ervaring tot Uw dienst Daardoor kunt U rekenen op goed en vakkundig advies Dijkshoorn geeft Uw gehoor zekerheid Dat is voor U het belangrijkst Schiedam. St i uiutiuislt not tel OtO-.'ti 70 49 Schiedam. Kctlicl Hoi v,m Spoldiirt let 010-70 17 Mnnsslurs Nooidvliet 35. tel 01899 33 88 Rotterdam. Viaambachtsstrant 73. tel 010-77 35 45 Grootse binnen- en buitententoon- stelling op Flevohof De Nederlandse Dahlia Vereniging bestaat 60 jaar, een feit dat wordt gevierd met een grootse binnen- en buitenshow op Flevohof. Geduren de een aantal weken, tot de nacht- vorst spelbreker wordt, is de bui tenshow voor het hoofdpaviljoen van Flevohof te zien. Op een oppervlak van 1500 m2 staan 150 soorten dahlia's (totaal zo'n 5.000 stuks), terwijl in de binnenshow, die op 15, 16 en 17 September wordt gehouden, zo'n 8.000 dahlia's worden verwerkt. Ook uit het buitenland zullen er fraaie arrangementen te zien zijn. De Wener Dr. Wirth bijvoorbeeld zal 50 m2 voor zijn rekening nemen, terwijl de afvaardiging van de koninklijke Belgische Dahlia Vereniging 100 m2 met dahlia's zal opsieren. Vrijdag 15 September zal de officiele opening van beide tentoonstellingen plaatsvinden door de heer Heinz Welz, Biirger- meister van Bonn. Volgend jaar zal de Nederlandse Dahlia Vereniging, waar 150 dahliakwekers en expor- teurs, maar ook 2.000 amateurs bij zijn aangesloten, namelijk een grootse presentatie verzorgen op de Bundesgartenschau in Bonn. Ook is West Duitsland verreweg top- land voor wat betreft de export van Nederlandse dahlia's. Tot 24 Sep tember kan door de bezoekers van Flevohof worden deelgenomen aan de verkiezing van de mooiste dahlia, de ,,Flevohofkoningin". Zeer fraaie prijzen zijn met deze verkiezing te verdienen. De viering van 60 jaar Nederlandse Dahlia Vereniging op Flevohof belooft een publiekstrekker van de eerste orde te worden. Zelden immers zijn zoveel soorten dahlia's op een fraaie manier bij elkaar te zien geweest. Voor inlichtingen over dahlia's kunt u kontakt opnemen met de Vereniging, Postbus 50 te Hille- gom.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 9