Sint- Nicolaas wedstrijd voor de jeugd Fotoclub Groenoord" blijft in het nieuws Natuurlijk is er wel „wat te doen" in Schiedam-Noord Bingo man F.J. Elderhorst in in nieuwe winkelcentrum De Bot Foto Peuterspeelzaal vierde feest. Loop-inn Woudhoek Uitslag lotery „D.R.Z." 11e jaargang no. 271 1 november 1978 loonier Akhoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 26 66 70 Redactie: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Bij mist rustig aan Mist. De vliegtuigen blijven aan de grond. De veerboten zijn tijdelijk uit de vaart genomen. Maar het verkeer te land gaat gewoon door. Vaak met te grote snelheid. Er zijn auto- mobilisten die op de snelwegen on- danks weinig zicht 100 km per uur blijven rijden. Tijdig stoppen als er plotseling een obstakel opdoemt, is er dan niet meer bij. De gevolgen van mistongevallen zijn niet zelden rampzalig. Op 9 oktober 1970 vielen bij een serie kettingbotsingen op de weg Den Haag - Amsterdam 6 doden en 50 gewonden. Bij twee ongelukken in de mist vorig jaar tussen Utrecht en Den Haag kwamen in totaal 9 mensen om het leven en bij een botsing op de weg Utrecht - Amster dam waren 3 slachtoffers te betreuren. Veilig Verkeer Nederland doet een drihgend beroep op de weggebruikers om bij mistig weer een stuk kalmer aan te doen. Een veel gehoorde kreet in ons Noor- delijk stadsdeel is dat er ,,nooit wat te doen" is. Dat men h£le reizen moet maken om eens gezellig uit te gaan. En dat is nu beslist niet waar, want al enige jaren is er in Boerderij „Landvreugd" aan de Sweelincksingel een door de Wijkvereniging Groenoord georganiseerde „soosavond", die voor IEDEREEN toegankelijk is. En wel elke vrijdagavond vanaf 23.00 uur. Het tijdstip bevreemdt u op eerste ge- zicht misschien. Maar door ervaring is het bekend dat veel mensen op zo'n avond (waarmee in feite het weekend begint) eerst graag naar favorite te- levisieprogramma's willen kijken en Het beruchte zetfoutenduiveltje was in onze vorige uitgave plotse ling weer eens aktief geworden. En precies waar je het dan juist niet kan hebben. Maar, een goede verstaander heeft maar een half woord nodig en elke intelligente lezer (ons blad kent geen andere!) had al lang begrepen dat de firma Elderhorst zijn zaak in het nieuwe winkelcentrum opende. En dat deden ze dan ook op 19 oktober j.l. aan het adres Hof van Spaland 12 (even voorbij de super- markt VEGE). Het is een ruime zaak geworden waar - in tegenstelling tot de vroegere ruimte aan het Noordein- de - hun grote collectie vloerbedek- king, kleden e.d. goed tot hun recht komen. Een uitzonderlijk grote sortering vitrage zal de huis- vrouw daar aantreffen. Er is tevens een grote keus in tafelkleden (groot en klein), dekens enz. Mensen die hun huis eens anders willen aankleden hoeven geenreis meer te maken. U vindt het nu in Schiedam-Noord. Hof van Spaland 12. Puntsgewijs een aantal adviezen: Wie in mist verzeild raakt, dient onmiddellijk zijn snelheid te mati- gen. Niet abrupt remmen (slipgevaar!) maar geleidelijk om het achteropko- mend verkeer niet te verrassen. De snelheid dient ook te worden aan- gepast in mistbanken en -flarden, die plotseling ontstaan en zeer plaatselijk zijn. Onverantwoord De snelheid moet zodanig zijn dat het voertuig te alien tijde bijtijds tot stilstand kan komen. Duidelijk is dat 100 km per uur op een auto- snelweg of 50 km in de stad bij weinig of geen zicht volstrekt on verantwoord is. Maar het is eveneens onverstandig met een slakkegang van 20 km op een snelweg te rijden als er nog behoorlijk zicht is. Dan ben je een gevaar voor anderen, is de mening van de Algemene Verkeersdienst Rijkspolitie. pas daarna even de benen willen strekken. 11 uur 's avonds is - zeker voor de vrijdag - dus toch niet zo'n heel gekke tijd! Wellicht vraagt u zich ook nog af wat zo'n ,,soosavond" eigenlijk wel is. Heel eenvoudig, wat met elkaar ge zellig praten, een dansje maken op prettige muziek, een drankje en een hapje in de sfeervolle ruimte in de boerderij. Nogmaals, ieder6en is van harte wel- kom, elke vrijdagavond (Nd 23.00 uur) in Boerderij ,,Landvreugd" aan de Sweelincksingel. „UIT GOED VOOR U" is vldk bij uw deur. We hebben vorig maal enige aan- dacht gewijd aan de nieuwe vesti- ging van de heer J.S. de Bot. Dat we daarop nog eens terug komen is te wijten aan het feit, dat naast de collectie rookartikelen ook speciale aandacht is geschonken aan daar- bij behorende produkten. Vooral een grote sortering pijpen - en daarover schreven wij vorig maal niet - valt in het oog. Aanstekers in allerlei prijsklassen vindt men in de zeer gezellige zaak te kust en te keur. Zeker in verband met de komende Sinterklaas is een bezoek aan Hof van Spaland 6 aan te bevelen. Daar zult u beslist een kado kunnen vinden. Op de voorpagina van de uitgave van 18 oktober j.l. zult u twee foto's aangetroffen hebben van de jaren geleden gesloopte boerderij "Spaland". De foto's waren ons welwillend ter beschikking gesteld door de fam. v.d. Vlugt. Ze werden echter in 1971 gemaakt door de Heer de Jong. Deze stond er op, dat dit in ons blad gepubli- ceerd werd. Hetgeen wij dus nu gedaan hebben. Afstand houden Houd voldoende afstand tot de voor- ligger. Ook als in een file wordt gereden is het zaak een flink aan tal meters speling te hebben, zeker in de ,,staart" van de file. Als er achter u dan wat gebeurt, is er wat vlucht- ruimte naar voren aanwezig. Blijf in de mist op de eenmaal ingenomen rijstrook. Een inhaalma- noeuvre tijdens mist kan fataal zijn. Kruip in een file op een autosnel- weg beslist niet naar voren via de vluchtstrook. Deze strook moet vrij blijven voor politie, brandweer en ambulance, die op weg zijn om hulp te verlenen bij een ongeval. Minstens dimlicht Tijdens mist overdag minstens dim licht aan. Overdag is ook grootlicht toegestaan, bij duisternis echter niet (dan Kaatst de mist de stralen van grootlicht grotendeels terug, waardoor de bestuurder zichzelf zou verblinden). Het mistachterlicht mag alleen bui- ten de bebouwde kom branden en dan nog alleen als het zicht minder dan 50 meter is. Zet de ruitewissers regelmatig in werking om de mistaanslag op de voorruit te verwijderen. Neem de tijd Luister via de (auto)-radio naar de verkeersinformatie. Ga een half uur eerder van huis als het mistig is. Voor wegeninformatie kan men ook telefonisch terecht bij de ANWB (070 - 264455) en bij de Algemene Verkeersdienst Rijkspolitie in Drieber- gen (03438 -4321). Peuterspeelzaal 2 en 3 van de Perenlaan 5 vierde haar eerste lus trum op zaterdag 28 oktober j.l. Vele ouders maakten van de gele- genheid gebruik om samen met hun kinderen in zaal de Rank feest te vieren. De peuterspeelzaal biedt al vijf jaar plaats aan 75 kinderen en dat ondanks het feit dat subsidie van gemeentewege achterwege bleef.' Helaas is er een grote wachtlijst en is het dus niet mogelijk om een peuter snel een plaatsje te geven. ■Fotoclub „Groenoord" is zo op het oog niet uit onze kolommen „weg te branden". Geen wonder, want deze club (een onderafdeling van de Wijkvereniging „Groenoord") legt zo veel aktiviteiten aan de dag, dat er altijd wel een ,,bekroonde" foto te bewonderen valt. Zoals deze, die in de interne com- petitie, met als onderwerp ,,de weg" door de heer Schuitman werd gemaakt. De foto in een wat groter formaat is te bewonderen in de etalage van ,,Huize Brabant" in het winkelcen trum Spaland. Enkele leden kan fotoclub Groenoord nog wel gebruiken en ook beginne- lingen zijn welkom. Wilt u er meer van weten? De heer H. Maliepaard, tel. 706321 verstrekt u graag alle ge- wenste inlichtingen. Ja, over 5 weken is het weer zo ver, dan zal Sint Nicolaas zijn entre weer maken. Ook in Schiedam- Noord, waar hij (met zijn gevolg) - op uitnodiging van de Wijkver. Groenoord - ons met een bezoek zal vereren. De Wijkvereniging heeft meer ge daan! Speciaal voor de jeugd van onze wijk is - in samenwerking met de Winkeliers en Amro-bank - een kleurwedstrijd uitgeschreven. Winkeliers hebben speciale formu- lieren in huis waar alle bijzonder- heden van deze wedstrijd op staan. Vraag uw winkelier daar naar. Er zijn 100 prachtige prijzen te winnen, die St. Nicolaas samen met zijn Pieten op een feestelijke bijeen- komst zullen uitreiken. Bij de instuif ,,De Woudloper- tjes" is er op zaterdag 11 november voor de jongens en meisjes in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar een bingomiddag. De middag wordt gegeven in het Dienstencentrum ,,de Woud hoek" van 2 - 4 uur. Toegangsprijs bedraagt f 1, en de kaartjes zijn af te halen bij mevr. van Zessen, Heyer- manspl. 254 op donderdag 9 november na 4 uur. Er zijn maar een beperkt aantal plaatsen dus vergeet ze niet tijdig te gaan halen. Tot ziens bij de Instuif. --■>asi s i De openingsavond van dit seizoen gemist? Geen nood, wan t op zaterdagavond 11 november is het weer zover. Dan houdt de LOOP-INN in de zaal van het dienstencen trum ,,De Woudhoek" aan het Heyermansplein weer zo'n gezellige bingo-dansant. De zaal gaat om 8 uur open en een half uur later start de eerste ronde. Ook nu weer is het pakket prijzen de moeite waard om een gokje te wagen. Zoals u bij de LOOP-INN gewend bent, is de toegang gratis. Minimum leeftijd 18 jaar. Voor de agenda: 16 december kerstbal. Onlangs hield de Schiedamse voet- balvereniging ,,De RoodeZon" een grote loterij. Op 16 oktober j.l. werd de trekking gehouden en op de volgende lotnummers viel een prijs: Lot Nr. 2029 - Stereo Installatie Lot nr. 3124 - Dia Projektor met scherm. Lot nr. 205 - Sportartikelen naar keuze. Lot nr. 5475 - Heren- of Damesrij- wiel. Lot nr. 3280 - Heren of damesrij- wiel. Lot nr. 1007 - Een gril.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 1