Nieuwe winkelsluiti gele of „rodekaart? Orgeiconcert in kerst- en nieuwjaarskaarten Museum tek historische vereniging Pryswinnaars Foto-prysvraag Opening chibhuis Drie-koren- uitvoering Schiedam 11e jaargang no. 272 15 november 1978 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. Yo»ii1<t AkUoordcn Uitgave en advertentie exploltatle: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactle: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wi)kver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezorgklachten alleen 703586 We waren ons ervan bewust dat de fotoprijsvraag, welke wij in onze uitgave van 18 oktober j.l. publi- ceerden, geen gemakkelijke was. Het aantal inzendingen viel ons toch niet tegen, al waren er ,,slechts" 152foutloos. Devijf door ons blad beschikbaar gestelde geld- prijzen zijn door loting toebedeeld aan: R. Burgerhout, Amoldipad 6 Waardebon a/ 100,--. Mevr. van Scheindelen, Royaards- plein 194 Waardebon a/ -75,--. Loes Swidereski, A. van Raalte- plein 93 - Waardebon a/ 50,--. Jenneke Vaarting, Vivaldilaan 31 - Waardebon a/ 50,--. CDA-jongeren- organisatie Schiedam wil ,,vechten" voor oud-Kethel Het is wennen met de op 1 novem ber j.l. in werking getreden winkel sluitingswet. Veel mensen maakten in het begin op het hen vertrouwde tijdstip een vergeefse reis naar hun leverancier. Zoals alles: zal het even moeten wennen. Sinds 1 november is elke winkelier verplicht een geelkleurige kaart met vermelding van de openingstij- den op de winkelruit of deur te plaatsen. Dat is ter informatie van de klant een zeer goede maatregel. Hoeveel winkels zijn er in Schie dam? Honderd, tweehonderd, drie- honderd? Leuk winstje voor de gemeente, die nieuwe winkelslui tingswet! Vreemd vinden wij het dat de gemeente Schiedam voor zo'n sim- pel kaartje f 6,30 leges durft te vragen. Dit in tegenstelling met b.v. de gemeente Rotterdam, waar dezelfde kaarten gratis werden ver- strekt. Op vnjdag 17 november a.s. zal t.b.v. de stichting voor gespeciali- seerd Jeugd- en volwassenwerk Schiedam (G.J.V.W.)) aan de Dr. Kuyperlaan een nieuw clubhuis worden geopend. De offi- cifile opening zal om 17.00 uur worden verricht door de Heer H. Posthoorn, wethouder van onder- wijs. Ook dit jaar worden t.b.v. de Historische Vereniging Schiedam wederom wenskaarten uitgegeven. De fraaie kaarten zijn met 6 verschillende motieven (oude tot z66r oude Schiedamse prenten) te verkrijgen. Zij zijn uitgevoerd in twee-kleuren druk en hebben een formaat van 16,5 x 11,5 cm. De prenten zijn op de voorzijde van de dubbele kaart gedrukt, de bin- nenzijde is bianco. De prijs van deze kaarten is 1,25 en/of 1,50 per stuk. (inclusief bijpassende enveloppe). De kaarten zijn o.m. verkrijgbaar bij het V.V.V. kan- toor en boekhandel van Leeuwen (Broersvest) en Mercurius (Hof van Spaland). Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Kerkkoor ,,Groen- oord" zal op zaterdag 18 november a.s. om 20.00 uur in de Dorpskerk een 3-koren-uitvoering worden ge- geven. Aan deze uitvoering zullen meewerken: Kerkkoor ,,Groenoord" - Schie dam (Groenoord). Adventskerkkoor - Overschie. Opstandingskerkkoor - Rijsoord. Ook zal een kinderzanggroep te beluisteren zijn. Op het program- ma staan tevens verschillende lie- deren voor samenzang. De toegang is gratis. wijkvereniging Groenoord e.o., die daartegen als 66n van de eersten protesteerde, is het perceel van de sloop gered. Of er verder zoveel in Kethel gesloopt is, zoals het CDJA zegt, wagen wij te betwijfelen. De onlangs gesloopte z.g.n. ,,burge- meesterswoning" zou onderdeel van het nieuwe winkelcentrum wor den. Bij nadere controle bleek dat het gebouwtje in zo'n slechte staat was, dat sloop het enige was dat overbleef! Nieuwbouw Een ander chapiter is - volgens het CDJA - de oprukkende nieuw bouw. Wij zien dit niet zo zwaar en zijn er van overtuigd dat de gemeente een open oog heeft voor het dorpse karakter van Kethel. In het CDJA-ledentijdschrift (een uitgave van de Jongeren organisatie van het CDA) wordt melding ge- maakt van een komende aktie om het dorp Kethel te behouden. De jongerenorganisatie vindt dat er al genoeg gesloopt is in Kethel en wijst in dat verband op het raad- huisje aan de Schiedamseweg. Jammer dat men wat dat betreft slecht geinformeerd lijkt te zijn, want het oude raadhuis is en wordt tfelemaal niet gesloopt. Integen- deel! Hoewel er door bouwbedrijf Ostade B.V. - in opdracht van de firma M. Dirkzwager - binnenshuis een ingrijpende verbouwing plaats- vindt, zal aan de buitenkant van het toch wel rustieke gebouwlje weinig of niets veranderen. Het in feite al enige jaren in desolate toestand verkerende raadhuisje wordt door een en ander - ook aan de buitenzijde - belangrijk verbe- terd. Wat dat betreft is het CDJA duidelijk mis! Geen sloop. Het raadhuis was de laatste jaren alleen in gebruik als politiepost en onder beheer van de gemeente. Het heeft het gebouw duidelijk geen goed gedaan. De toenmalige wet houder Bolmers besloot - reeds jdren geleden - tot sloop van het gebouw. Mede door toedoen van de Silvia Ooykaas, Joh. Wagenaaratr. 44- Waardebon/ 50,--. De waardebonnen zijn te besteden bij de deelnemende winkeliers aan de prijsvraag. De waardebonnen zijn inmiddels aan de gelukkige winnaars(die wij hierbij feliciteren) toegezonden. De maandelijkse bespeling van het Hess-orgel (gebouwd in 1773) in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam, zal op zaterdag 18 november a.s. worden verzorgd door Leo Terlouw, leer- ling uit de orgelklas van Andr6 Verwoerd. Leo Terlouw is een veelbelovend musicus die aan het conserva- torium zowel hoofdvak orgel als piano studeert en zijn programma- keuze getuigt van een verfijnde smaak. Hij vertolkt werken van Pachelbel, Bach, Scheidt, Kittel en Krebs. Het concert vangt aan om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is vrij. Het voorafgaande wil zeker niet zeggen, dat wij het met het initia- tief van de jongerenorganisatie on- eens zijn. Zeker niet, het is toe te juichen dat zij zich willen inzetten om het oude Kethel te bewaren. De hierbij afgedrukte foto's laten zien dat het bijzonder fraai is in en om de dorpskern. Het behouden zeker waard. Onjuiste informaties hoef je daar niet voor te geven. Gezien de lage bebouwing in de onmiddelijke omgeving van de dorpskern en de aanleg van een grote groenstrook aan de noord- zijde van het dorp, dachten we dat het daarmee min of meer reeds bewezen was dat men zoveel moge- lijk rekening houdt met het behoud van het dorp.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 1