Voor Gusto" valt het doek definitief „De Rietzeilers" gaan weer een karnavalsoptocht houden Advents- zangavond Opening sportschool in Groenoord op 2 december a.s. mm Protest tegen afbraak pony- terrein "Noorder Akkoorden" in december Lezing historische vereniging Nieuw Bybeihuis geopend Hy komtby komt....de lieve goede Sint...in Schiedam-Noord Zang en orgelspel in het Stedelyk Museum te Schiedam 11e jaargang no. 273 29 november 1978 HoordcrAkhoorden Uitgave en advertentie exploitatie: De Magneet, drukkers - uitgevers Postbus 112, Schiedam Rotterdamsedijk 279 Telefoon 010 - 26 86 66 - 26 66 70 Redactle: J. van Schaverbeke Postbus 4040 Bachplein 189, Schiedam Telefoon 70 35 18 Orgaan van Wijkver."Groenoord e.o." Tevens mededelingenblad voor SSSN en Dienstencentrum "de Woudhoek" Voor bezoigklachten alleen 703586 Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis in heel Schiedam-Noord. v- -- r v- 3»$, -y Vandaag, morgen en vrijdag a.s. vindt de publieke verkoping plaats van de inventaris van Scheepswerf en Machinefabriek I.H.C. GUSTO B.V. aan de Maasdijk 5 te Schiedam. Wie zijn hobbyhoekje wil uitbreiden met een Pegard Kotterbank uit 1960, een Forest vertikale freesmachine uit 1968 of met een electrisch rijdende torenkraan ,,Peiner" uit 1966 met een gewicht van 192 ton kan 66n dezer dagen nog terecht. Met de verkoping van makelaar Troostwijk uit Amsterdam valt nu definitief het doek voor de werf Gusto. Weer een oud gevestigd bedrijf, dat zo vele jaren werk leeft verschaft aan zo vele mensen, is ter ziele. In feite een droevige zaak. Voor de vijfde maal organiseert de Schiedamse Karnavalsvereniging De Rietzeilers een grootse karna valsoptocht door Schiedam. Met medewerking van alle Schie- dammers kan deze optocht een waarlijk fraaie worden. Daartoe worden groepen, verenigingen, (en ook particulieren) opgeroepen om geheel gratis aan de optocht mee te op dinsdag 12 december a.s. in „de Ark" aan het Hargplein met: 6 koren Hanny v. d. Borden, sopraan Marlinde v. d. Meer, dwarsfluit Martin Visser, trompet J. H. Kooy, orgel Aanvang: 19.30 uur; zaal open 19.00 uur. Toegang: Gratis Organisatie: het Open-Deur en E vangelisatie-T earn doen. Ook muziekverenigingen - en die zijn er in onze stad heel veel worden uitgenodigd de optocht op te vrolijken. Bij een Schiedamse optocht, vinden de Rietzeilers, horen zoveel mogelijk Schiedamse muziekverenigingen Bedrijven De basis van de karnavalsoptocht zal moeten worden gevormd door Schiedamse bedrijven. Voor het meedoen van bedrijven, die zich daardoor op een originele en liefst karnavalleske wijze presenteren, wordt wel een vergoeding gevraagd. Door deze vergoeding kunnen de meeste kosten, zo hoopt de op- tochtcommissie, bestreden worden. Wanneer het alleen aan karna valsvereniging de Rietzeilers ligt, zal het op 24 februari 1979 (want op die dag vindt de optocht plaats) grandioos worden. Heeft men als bedrijf, vereniging, groep of particulier of als muziek- vereniging interesse om mee te doen dan even bellen met de heer P. Dries, tel. 159433 (overdag) of 700123's avonds. Schriftelijk kan ook, adres: Postbus 260 te Schie dam. Elf bewoners (en bewoonsters) van Schiedam- waarbij een groot aantal uit Schiedam-noord-schreven op 13 november jl. een protestbrief aan de heer Chr. Zijdeveld. In deze brief protesteren zij met klem tegen de aanzegging van d<* Dienst Gemeentewerken tot ont- ruiming en afbraak van de stallen en terreinen van de heer P. Kor- pershoek aan de Schiedamseweg 121. De briefschrijvers vinden dat de heer Korpershoek met zijn werk een plezierige en verantwoorde vrijetijdsbesteding aan hun kinde- ren biedt. Bovendien- zo schrijven zij- is gebleken dat de Inspectie Dierenbescherming geen enkel be- zwaar heeft tegen de wijze waarop Korpershoek de pony's stalt en verzorgt. Op korte termijn willen de brief schrijvers met de Heer Zijdeveld gaan praten. In verband met de feestdagen in december zal de verschijningsda- tum van ons blad in die maand wat anders zijn dan normaal het geval is. Komende maand zullen wij nog twee maal uitkomen en wel op 13 december en 20 december. Teksten voor genoemde nummers dienen uiterlijk op 7 en/of 13 december in het bezit van de redaktie (Postbus 4040 te Schiedam) te zijn. Verder zal in ons nummer van 20 december a.s. weer de traditionele Kerstpuzzel gepubliceerd worden, waarmede weer enkele fraaie prij- zen te verdienen zijn. Op uitnodiging van de Historische Vereniging Schiedam zal op 30 november a.s. pastoorDrs. F. Smit in de aula van het Stedelijk Mu seum een lezing houden met de titel "De geschiedenis\an het Huis te Poort". De aanvang is 20.00 uur, de toegang is gratis. Vanmiddag om 3 uur vond de opening plaats van een nieuw Bij- belhuis aan het Broersveld 152. In dit Bijbelhuis, waar de opening door Johan Maasbach werd ver- richt- zal naast Bijbels in vele talen ook christelijke lektuur, grammo- foonplaten, wandborden, kalen- ders, wenskaarten enz. te verkrij- gen zijn. De winkel is, behalve op maandag iedere dag geopend van 9-18 uur en op donderdag tot 21 uur. Sint Nikolaas en z'n pieterbazen komen op zaterdag 2 december een bezoek brengen aan Schiedam- noord. Met muziek voorop en de zwarte pieten op paarden gaat Sint Nikolaas langs de volgende route: 11.00 uur start "Boerderfj Land- vreugd"-Sweelincksingel-Diepen- brockstraat-ventweg langs de win- kels Laan van Bol'Es, oversteken naar Peter van Anrooylaan-Boro- dlnlaan [winkel cent rum "De Ketel")-Borodinlaan volgen rich- ting Bachpleln-achter Kruisge- bouw langs door winkelcentrum Spaland-Zwaluwlaan-Unksaf Schiedamseweg-Vlaardingseweg omkeren richting Kerklaan-Meeu- wensingel-Zwaluwlaan-Mozart- laan-Eduard van Beinumlaan- Laan van Bol'Es-Valeriusstraat- Obrechtstraat-Diepenbrockstraat- Sweelincksingel ,,Boerder(j Land- vreugd". En... voor de kinderen die hebben meegedaan aan de "Mijterwed- strijd" wordt het spannend... want wie er voor 2 december van de "postpiet" een brief heeft ontvan- gen mag op 2 december om 14.30 uur naar "Boerderij Landvreugd" komen. Dusafwachten maar De maandelijkse bespeling van het antieke orgel in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam, zal een week eerder plaatsvinden in verband met de vele aktiviteiten rondom Kerstmis. Derhalve heeft de vereniging "Vrienden van het Stedelijk Muse um" de datum vastgesteld op za terdag 9 december a.s. en de aanvangstijd verschoven naar 16.00 uur (in plaats van 15.00 uur) Het orgelspel wordt verzorgd door Kees Passchier, Schiedam, terwijl het Elburgs Vocaal Dubbelkwartet o.l.v. Maarten Seybel medewerking zal verlenen. Dit ensemble trad reeds in verscheidene plaatsen op evenals voor radio en televisie. Het programma is afgestemd op de Adventstijd met o.a. werken van Praetorius, Buxtehude, Speth, Vierne, Reger en Bach. Dit concert op zaterdag 9 december a.s. vangt dus aan om 16.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is vrij. Zaterdag 2 december a.s. zal door de voorzitter van de Budo Bond Nederland, de heer H. van Osten, het Budo Instituut van Gerard Vroegh officieel geooend worden Wel enkele weken later dan was gepland, maar het instituut aan de Peter van Anrooylaan is het aan- zien zeker waard. Het gebouw, dat begin november door Slavenburg's Bouwmaatschappij werd opgele- verd bevat o.m. een zaal van maar liefst 200 m2 en verder kleed-, douche en bezoekersruimten. In het nieuwe gebouw kan naast judo, yoga en konditietraining ook nog aan Jazz-gymnastiek gedaan worden. Een duidelijke aanwinst voor Schiedam-noord dus.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 1