Aangepaste diensten op bus- en tramlijnen f 00 m Wil de echte sint nu opstaan P Geslaagde brandweerduikers Dienstencentrum De Woudhoele kerk (Brandweer Capelle aan de IJs Heijermansplein 38 SCHIEDAM Telefoon 709555 fjl Pagina 3 Yoontor AkUordtii 29 november 1978 Voor alles op foto- en filmgebied Vlaardingen Het aantal brand weerduikers in het Waterweggebied is met vijftien man uitgebreid. Voor het Rijksbrevet .Duiker bij de Brand- weer" slaagden alle cursisten van de gezamenlijke duikopleiding van de brandweerkorpsen Vlaardingen, Maassluis, Schiedam en Capelle aan de Ussel. De eindproeven voor het buitenwatergedeelte vonden plaats in het Vlaardingse Buizengat en werden afgenomen door de examencommissie van de Rijksinspectie voor het Brand- weerwezen uit Den Haag. De geslaagde brandweerduikers zijn: J. A. van Vendeloo (Brandweer Maas sluis), R. C. H. Dijke en A. Boven- Het dienstencentrum is er voor de oudere wijkbewoners in Schiedam- Noord. Zijn er problemen of wilt u eens praten dan kunt u naar het spreekuur. SPREEKUUR Leiding Dienstencentrum elke dag (na afspraak). tel. 70.95.55. Leidster Stichting Gezinsverzor- ging elke maandag 11.00 - 12.00 uur in flat 38, lste etage. AKTIVITEITEN HANDWERKEN Elke maandagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er zijn dames aanwezig om u met het handwerken behulp- zaam te zijn. Ook andere tech- nieken kunt u bij hen leren. Heeft u interesse om te weven, er is iemand aanwezig die u dat kan leren. WELFAREWERK Elke dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. U kunt handwerken of handarbeiden, een welfareleidster zal u daarbij behulpzaam zijn. Voor materiaal wordt gezorgd. Er zijn geen kosten aan verbonden, u krijgt zelfs een kopje thee. MAKRAME Elke donderdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er kunnen nog dames of heren meedoen en onder leiding van een deskundige leuke dingen maken. Het materiaal kunt u zelf meebrengen of bij haar kopen. Komt u eens kijken in de rekreatie- zaal? De kosten/ 3,50 per maand. GYMNASTIEK Elke dinsdagochtend van 9.15 - 10.00 uur. Aanwezig zijn om 9.00 uur. Goed bewegen en beter leren ademhalen dat geeft u kracht en ontspanningl De kosten/ 2,50 per maand. Tijdens deze les is de zaal tot 10.00 uur gesloten. VOLKSDANSEN Elke vrijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur. Dames en Heren wij doen een beroep op u. Iedereen kan volksdansen leren. Het is enorm plezierig! Onder leiding van een deskundige kunt u verschillende volksdansen leren kennen. De kosten;/ 2,50 per maand. ENGELSELES Elke vrijdagmiddag van 14.45 - 15.45 uur, in flat 38, lste etage. Zangkoor OASE: Elke woensdagmiddag repeteert het zangkoor in de grote zaal. Zingt u mee? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Kosten 2,50 per maand. Tijdens de repetitie is de zaal tot 14.30 uur gesloten. Donateurs kunnen zich ook aanmelden. De kosten zijn 10,- per jaar. U kunt zich hiervoor aanmelden onder telefoonnummer 709555 of aan de zaal. KLAVERJASVERENIGING „RIJNMOND" Zij klaverjassen elke maandagavond in de zaal vanaf 20.00 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. U kunt zich opgeven bij de heer Van Schie, tel. 708361 of's avonds aan de zaal. Kosten 2,50 voor 65 en W.A.O.-ers. Anderen 4,- per maand. BIBLIOTHEEK Elke dinsdae - en donderdagmor- gen van 9.00-11.00 uur. U kunt voor 0,05 een boek huren. Wij beschikken ook over enkele groot- letter-boeken. Komt u eens kijken. SERVICE AANBOD Dameskapsalon: Elke donderdag en vrijdag vanal 10.45 uur in de kapsalon. Graag uw handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht v66r 12.00 uur aanwezig te zijn. Herenkapper: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 4 december, vanaf 14.00 uur. PEDICURE Iedere dinsdag (gehele dag) en woensdagochtend vanaf 8.00 uur, in de kapsalon. Graag uw hand doek meebrengen. Behandeling na afspraak. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Donderdagmiddag van 13.00 - 17.00 uur. Behandeling na af spraak. Bellen tel. 708326 (na 13.00 uur). De behandelingen wor- den gegeven in flat 38, op de lste etage. Gelieve uw handdoek mee te nemen. Na gebleken noodzaak is er een mogelijkheid aan huis behan delingen te geven. De schoonheidsspecialiste is van 16 december tot 22 januari met vakantie. VRIJWILLIGERS/ STERS Als u prijs stelt op een bezoekje, eens naar buiten gaan met iemand, of een boodschapje samen doen, Wilt u zelf aktief zijn en iets voor een ander doen, Ons telefoonnummer is 709555. Opening dienstencentrum Het dienstencentrum is elke dag vanaf 10.00-16.30 uur geopend. Openstelling op zondagen Op zondagmiddag eens per 14 dagen van 13.30-16.30 uur. U kunt bij ons kaarten, sjoelen, tafel- tennissen e.d. en natuurlijk ook een kopje koffie drinken of een praatje maken. Wij zijn open op zondag 10 december. Zondag 3 december komt St Nicolaas voor de Grootouders met hun klein- kinderen op bezoek in ons diensten centrum. PROGRAMMA Dienstencentrum: 30 november: St. Nicolaas speelt bingo. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. 12 december: Zanggroep Valentino o.l.v. Marja Bratu. Aanvang 20.00 uur Zaal open 19.30 uur. Toegang/ 1,- p.p. 21 december: Kerstviering met het zangkoor OASE. Na de pauze speelt voor u het man- doline-orkest ,,De Gasten". Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. KLAVERJAS-TOURNOOI: In de periode van 4 december tot en met 21 december wordt er een groot klaverjas-toumooi gehouden. We spelen op: maandag 4 december donderdag 7 december maandag 11 december donderdag 14 december maandag 18 december donderdag 21 december De aanvang is 's morgens om 10.00 uur. Inschrijfformulieren voor dit tournooi zijn verkrijgbaar bij de administratie van het dienstencentrum. De kosten bedragen 3,- voor de ge hele periode. rembrandtlaan schiedam telefoon (010) 71 sel), G. M. van Biezen, R. N. van Deudekom, W. F. C. Klein, J. B. Mols. H. C. Molijn, M: J. C. van der Smissen en M. Spanjersbergh (Brand weer Schiedam), A. Brobbel, J. Kui- pers, A. R. Meijer, E. Verbaarschot en C. A. Verschuure (brandweer Vlaardingen). De kandidaten werden opgeleid door duikinstructeur J: van der Lugt (brand weer Vlaardingen) en W. J. C. Sjoerdsma (Brandweer Schiedam). Verscheidene omstandigheden, in het bijzonder een nijpend tekort aan personeel, zijn er oorzaak van dat op een groot aantal bus en tramlijnen van de RET gedurende de komende maanden volgens een aangepaste dienst zal moeten wor- den gereden. Voor het publiek zal dit hoofdzakelijk tijdens de avond- uren merkbaar zijn wanneer b.v. op bepaalde lijnen een 15-minu- tendienst moet worden gewijzigd in een 20 minutendienst. Niettemin is het niet uitgesloten dat ook tijdens de spitsuren en met name in de avondspits wagens moeten uitval- len. Uiteraard streeft de RET ernaar dit ongerief voor de passagiers tot het uiterste minimum te beperken. Een vervelende bijkomstigheid is, dat beslissingen over het rijden van een aangepaste dienst pas op het laat- ste moment kunnen worden aange- nomen, wat tot gevolg heett flat voortijdige aankondiging niet mo- gelijk is. Toch is het voor de passagiers mogelijk zich tijdig op de hoogte te stellen. Wie wil weten of er 's avonds op een bepaalde lijn een aangepaste dienst wordt gereden kan hiernaar 's-middags na 3 uur informeren in de RET-informatie- post op het Rotterdamse Stations- plein. Deze post is telefonisch bereikbaar onder nummer 137538. Men kan doT dan tevens de eventueel gewijzigde vertrek- en aankomsttijden aan de weet te komen. Ook is het in de loop van de avond meestal mogelijk infor- matie te krijgen over eventuele aanpassingen in de ochtenddienst van de volgende dag. De informatie post is geopend tot 's avonds elf uur. 26 43 74 Ik realiseer me dat kinderen het moeilijk hebben. Want hoe geef je ze - in deze hypermoderne tijd - nu het rostvaste getoof in een figuur als de aloude St. Nicolaas? Je kan je dan wel schor zingen „ik zet m'n schoen al klaar", maar dat is ook al niet makkelijk. Hoe moet je nou een schoen al dan niet met een peen d'r in neer zetten? De meeste huizen (en zeker in Schiedam-Noord) hebben centrale verwarming. Geen kachel; laat staan een schoorsteen. Weg rotsvast geloof in Sinterklaas. Natuurlijk zetten Pa of Moe de chocoladekikker van een bekende meneer uit de Sterspot of een marsepeinen worst in je schoen. En hoe komt die grijze vent in vredesnaam op het dak terecht? En dan nog wel met eenpaard en twee Zwarte Pieten. Da's trouwens ook discriminatie; alsof onze rijksgenoten alleen goed genoeg zijn om in het pikkedonker over het dak te scharrelen. Als 'ie nou nog een paar Marokkanen of Turken bij zich had! Maar ja, dan moeten ze weer al die liedjes gaan zitten veranderen en dat is ook niet goedkoop tegenwoordig. Hedendaagse tekstdichters willen nu eenmaal ook zo gauw mogelijk een tweede auto, een tweede huis of een tweede vrouw hebben. AUeen voor de vlijtige huisdichters zou het misschien een nieuwtje zijn. Van Sint en zijn Turk, krijgt Mien een nieuwe jurk" of Nicolaas en zijn Marokkaan kochten een cadeautje voor Ome Daan". Nee, laten we dan maar blijven zingen van de zak van Sinterklaas en hoe de wimpels waaien. Hoewelwimpels? Ik was 14 dagen geleden heel toevallig in Spakenburg, waar de kleine, maar o zo aktieve middenstand besloten had de Sint „in te halen". Aan het kleine haventje hadden zich 's middags al een paar honderd kinderen opgesteld. Om kwart voor twee (ruim een kwartier te vroeg dan was gepland) vaarde er een groezelig scheepje binnen. Geen wimpel te zien, wel stond de goede Sint zich aan de mast vast te houden met een ent ou.s«wr zwaaiende, maar slecht zwart gemaakte Piet aan ziin voeten. Het armetierige bootje tufte naderbu, de tekst „de twee Gebroeders" deed me niet erg Spaans aan. Op het Havenpleintje stond een mim-muziekkorps klaar, dat waarschijnlijk door het te vroege tijdstip zich een ongeluk moest zoeken naar de partituur om een vrolijk „Zie ginds komt de stoomboot" ten gehore te brengen. De negen wat grijze, droevige mannetjes hadden weliswaar verschillende kleding aan, maar de negen petten waren gelukkig precies gelijk. In fraaie krullen stonden daar •it- letters T I. V. T. op. Joost mag weten wat dat betekent, ik hou het maar op Tetter In je Vrije Tijd. De burgemeester kwam haastig aangesneld om Sint op officiate wijze te begroeten en hij hield waarschijnlijk 'n prachtige toespraak. Die was n.l. in door het ontbreken van een geluidsinstallatie in door het luidkeels gebrul dat iedereen rtcht zat (terwijl iedereen stdnd!) niet te verstaan. De burgemeester, die al een tijdje z.n mond dicht had en waardoor ik onmiddelijk begreep dat de toespraak voorbij was, maakte aanstalten het havenplein op te lopen. De Sint en z.n knecht met 'm mee. Omdat het kranige muziek- korps en de kinderen de hoogwaardigheidsbekleders volgden, had ik de indruk dat het een optocht was en sjokte ik er braaf achter aan. Plotseling: paniek in Spakenburg! Want achter ons kwam een spierwit jacht de haven in. Enjawel hoor, op het dek stond Sinterklaas met een aantal zwarte medewerkers. Temidden van al het tumult werd de eerste Sint door een potige rijkspolitieman weggevoerd. Of hij nu al nep: Het is maar een geintje?' hielp duidelijk niet. Dodelijk stil en totaal verslagen keken de leden van de bravourband, B W en al die zoete kinderen naar de zic het lebbis zwaaiende Sint. JAVAS

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3