Kerstbal 'mk Thuis in de tuin: mk yrinte RENIRIE Huishoudelyke Voorlichting Verkoopmiddag in huize "Spaland" 30 jaar mensenrechten Tel. 010-712207 fantasieryke nieuwe cursus voor groenliefhebbers Open-deur nieuws AUTORIJSCHOOL Pagina 5 \*«rdfr AkkMM-drn 29 november 1978 Reparatie en verkoop van radio- en t.v.apparatuur Wij repareren zo mogelijk bij u aan huis. TINEKE VAN DOORN- RENIRIE BACHPLEIN 269 RIJKS V.A.M.O.R. - M.I. SCHIEDAM Gediplomeerd instructrice TELEFOON 7142 58 Stadhouderslaan 28-30, tel. 264781 Volgende week is het dan alweer zover. Sint breekt in voile luister uit! Bent u al klaar met uw inkopen en hebt u dus onze goede raad ter harte genomen om bijtijds met uw inkopen te zijn begonnen? Het is altijd weer een tijd van fijne geheimzinnigheid voor klein en groot. Want wat kun je niet heer- lijk genieten van de gedichten en surprises die je ten deel vallen. Ieder jaar opnieuw heeft dat toch weer zijn eigen bekoring en voelen we ons allemaal weer "kind". En het zit heus niet in de grootte van de cadeaux, ook kleine attenties worden zeker zo op prijs gesteld. Alleen al de gezelligheid van de avonden is zo heerlijk. Het gezin weer eens met z'n alien bij elkaar, een gezellig praatje met een gezellig hapje en drankje (maar w61 ge- zond) doet al zoveel, zelfs al zouden er verder helemaal geen cadeautjes aan te pas komen. Heus, het zit hem niet in het geld, dat u eraan hebt uitgegeven maar veeleer aan de sfeer die u in uw huis geschept hebt. En denk dan ook eens aan de "eenlingen". Vraag eens iemand erbij, waarvan u weet, dat hij of zij deze avonden all66n door moeten brengen. U zult merken dat u, in uw fijne gezellige huiselijke sfeer dan nog meer geniet! In de rekreatiezaal van het Bejaar- dentehuis "Spaland" vindt op 4 december a.s. een grootse "ver koopmiddag" plaats. Van 14.30 tot 16.30 kunt u daar tegen zeer schappelijke prijsjes al- lerlei zaken aanschaffen, zoals prachtige kussen, tafelkleden, babygoed, geborduurde schilderij- tjes, gebreid speelgoed enz. Wilt u op het laatste ogenblik nog een origineel St. Nicolaascadeautje aanschaffen, daar zult u zeker nog slagen. Hiermede wil ik graag ingaan op het stukje in Noorder Akkoorden van 15 november j.l. over de actie van het C.D.J.A. over het behoud van het dorps-aanzien Kethel. Inderdaad, 66n informatie onzerzijds was fout. Het voormalige Raadhuis staat er nog, echter het burgemeesters- huis is afgebroken, daar dit in zeer slechte staat verkeerde. In mijn stukje in het C.D.J.A.-ma gazine heb ik vermeld, dat iedereen wel zal zeggen: ,,Het is bouwvallig". Onze vraag is: ,,Had door een beter onderhoud ook dit Burgemeesterhuis niet gespaard kunnen worden?". Allemaal nakaarten! Jawel, maar la- ten wij niet doorgaan met sloop. Dat Noorder Akkoorden suggereert, dat er niet zoveel gesloopt is, wil het C.D.J.A. beslist tegenspreken. Een kleine opsomming! De boerderij van Fam. de Raat is gesloopt terwille van nieuwbouw, alsmede de boerderij opde plaats waar nu het gebouw van de Apostolische Gemeente staat. Het huis van de Fam. Maat aan de Schie- damseweg is gesloopt. Een lege plek. De Jacobushoeve aan de Kerkweg ge sloopt. Waarvoor? Onbekend. Weer een lege plek. Het huis van Fam. Ver- meulen en nog anderen aan de Harre- weg zijn gesloopt. Waarvoor? Weer een lege plek. De kleine huisjes achter de Hervormde Kerk gesloopt! Weer Natuurlijk willen we niet vergeten om enkele kursussen onder uw speciale aandacht te brengen. In de eerste plaats wel het "Afslanken". Want ieder van ons weet dat in deze maand de pondjes eraan vliegen! Lastig, maar waar. Komt u dan eens bij ons op de kursus onder leiding van een ervaren digtiste. Zelfs de mensen bij wie het tot nu toe niet gelukt is, zien nu, dat het met veel goede wil en het opvolgen van de raadgevingen w£l lukt. En dan op een goede en verantwoorde manier. En zonder erg bijzondere dingen, zodat uw gezin en huisge- moten er ook gewoon met mee kunnen eten. Zo langzamerhand zult u ook al wel aan ons nieuwe adres gewend zijn. Het is het M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30. Ons kantoor is open: dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12 uur. Het telefoonnr. is 264781; giro 716115. U kunt altijd even bij ons binnenlopen om wat te vragen over huishoudelijke aange- legenheden of om u op te geven voor een kursus. U kunt dan zelfs wanneer u wilt even een kopje koffie gaan gebruiken in de gezelli ge koffiekamer, die daar is. In ieder geval, he61 prettige Sinter- klaas en tot spoedig ziens in het M.C.M. de Groothuis. Op 10 december 1948 werd de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens door de Verenigde Naties afgekondigd. Deze mensenrechten werden en worden nog steeds op grote schaal in veel landen geschonden. Om hier wat aan te doen werd in 1961 Amnesty International opge- richt. Dit is een onpartijdige orga- nisatie die zich ten doel stelt: - te werken voor de vrijlating van politieke gevangenen overal ter wereld, die vanwege hun overtui- ging, huidskleur, afstamming of geloof gevangen worden gehouden, mits zij geen geweld hebben ge- bruikt of gepropageerd. - te pleiten voor een eerlijk en snel proces voor alle politieke gevange nen. - op te treden tegen het uitvoeren van doodstraffen, martelingen of andere wrede, onmenselijke of ver- nederende behandelingen. Werkgroep 757 van Amnesty Inter national in Schiedam wil n.a.v. 30 jaar Mensenrechten aandacht be- steden aan het werk van Amnesty International via een stand in het nieuwe winkelcentrum "Hof van Spaland" op ZATERDAG 9 DECEMBER van 10-4 uur. Wij hopen dat u hier een kijkje komtnemen. Werkgroep 757 Schiedam Atie van Dalen Afdeling Societiet van wijkver- eniging ,,Groenoord en omstre- ken" organiseert op zaterdag 23 december a.s in Boerderij Landvreugd" een sfeervol met levende muziek. Zaal open 21.00 uur Aanvang 21.30 uur Kaarten A 7,50 p.p. zijn ver- krijgbaar na 1 december bij de volgende adressen: Boerderij Landvreugd", Sweelincksingel 7, tel 702363 De heer H. Gusman. De heer H. Gusman, Bart Verhallenpl. 80, tel. 710312 D. Schaferplein 88, tel. 706776 r FAZANTLAAN 39 SCHIEDAM (KETHEL) een lege plek. Vier huizen aan de Schiedamseweg gesloopt. Belemmer- den het uitzicht naar de Zwaluw- laan. Nu staan er 4 herenhuizen. Aan de overzijde moest de heer Van Dijk zijn huis verlaten. Huis moest gesloopt worden. Het werd dichtgetimmerd, het werd gekraakt, weer dichtgetim merd en nu is het weer een riante woning. Het streven van het C.D.J.A. is nu Kethel te behoeden voor verdere sloop". Het C.D.J.A. wil zonder meer. dat het bestuur van Schiedam de slopershamer diep, erg diep gaat begraven. Het C.D.J.A. wil ervoor werken, dat de oude dorpskern van Kethel be- waard zal blijven. Dat Harreweg, Kerkweg, Kerklaan, Joppelaan enz. hun karakteristiek aanzien zullen blij ven behouden, dat er tussen Hervorm de Kerk en St. Jacobuskerk veel groen zal komen met recreatiemogelijkheden voor iedereen. Het C.D.J.A. wil tegengaan, dat er door een ongebreidelde nieuwbouw het karakter van ,,Het Dorp Kethel" wordt aangetast of verstoord, en zij zal daarvoor ook alle mogelijke middelen aanwenden om dit doel te bereiken. Lida v. d. Koppel vice-voorzitter C.D.J.A. Schiedam De laatste Open-deur dienst van dit seizoen wordt op zondag 3 decem ber a.s. in de St. Martinuskerk gehouden. Aanvang 09.30 uur. Voorganger in deze diensr is Wika L. van Ginkel. U kent Wika van Ginkel misschien wel, hij is onder andere bekend van het radiopro- gramma Plein Publiek en In 't Zilver. Het thema van dienst is: ,,voor uitzicht". Na afloop van de dienst is er gelegenheid om met elkaar een kopje koffie te drinken. Samen met Wika van Ginkel kunnen we dan ook nog even na praten over de gehouden dienst. Wij hopen, dat velen er gebruik van zullen maken. Muzikale en vocale medewerking wordt deze keer verleend door het Christelijk Jongerenkoor ,,The Messengers" met combo uit Vlaar- dingen. Tijdens de dienst is er een kindercreche. Het Open-deur team, In dit najaar is het startsein gege- ven voor een nieuwe en geheel afwijkende schriftelijke lees-, kijk- en doecursus onder de naam: THUIS in de TUIN. Inmiddels heeft zich al een verras- send aantal groenliefhebbers laten inschrijven. THUIS in de TUIN staat onder auspicign van de Koninklijke Maatschappij Tuin- bouw en Plantkunde, wordt ver- zorgd door de Leidse Onderwijs- instellingen en richt zich tot ieder een die graag in de tuin bezig is, van bloemenschikken houdt, met enthousiasme kamerplanten ver- zorgt, of het balkon een bloemrijke opfrisser wil geven. De opzet van THUIS in de TUIN wijkt af van wat we tot nu toe van het schriftelijk onderwijs kennen. Geen "lessetf", maar 66n algemeen informatief deel en twaalf seizoen- gebonden delen- elk afgestemd op een van de twaalf maanden- leveren een fantasierijk informatieaanbod, aangevuld met vele gevarieerde tuinontwerpen en beplantingsplan- nen. Alle delen zijn fraai in kleur uitgevoerd en onderhoudend ge- schreven. THUIS in de TUIN bevat iedere maand een bepaalde "tuin- soort" als thema, en verder de tuinkalender van die maand, een aflevering van de eveneens in THUIS in de TUIN opgenomen Voor het laatst: Zondag 17 decem ber a.s. Mogen wij onze lezers toch nog even wijzen op de Eucharistie Viering op 17 december a.s. om 11.30 uur in de Martinus- Kerk in Groenoord. Wij vertelden u het reeds. Deze viering, met als spe ciale gasten: al degenen, die op enigerlei manier aan huis gebonden zijn en zonder hulp van derden de kerk niet kunnen bezoeken. U weet ook, dat deze viering opgeluisterd wordt met zang van het Groot gemengd Koor S. Jan Baptist en dat er na de viering een gezellig samenzijn zal plaatsvinden voor al deze mensen met hun begeleiders. Een gezellig samenzijn om oude kennissen te ontmoeten en nieuwe te leren kennen. De Martinus- parochie neemt het vervoer van al deze gasten voor haar rekening, zowel van huis naar de kerk als van de kerk naar huis. Tot 3 december a.s. is er gelegenheid om u voor deze viering op te geven en wel bij: Mevr. de Jager, Henr. Bosmann- pleinn 125, tel. 701065, en bij Mevr. van Adrichem, Kerkweg 49, tel. 705911. En mogen we nog eenmaal een beroep doen op alle autobezitters, die zich voor het vervoer van deze mensen willen inzetten, contact met genoemde dames op te nemen. cursus bloemenschikken, en een hoofdstuk kamerplanten. Daarnaast ontvangt iedere deelne- mer aan THUIS in de TUIN een stel aantrekkelijke bijlagen: een bollenposter, een handige kruiden- schijf, een groentenposter en een slimme tuin-bouwplaat waarmee naar hartelust kan worden "getui- nierd". Een doordachte combinatie van - in elk maanddeel opgenomen- op- drachten en "open" vragen maakt een unieke vorm van persoonlijk getinte begeleiding mogelijk. Voor iedere groenliefhebber is nu hulp van vakmensen binnen handbereik Voor verdere inlichtingen: Leidse Onderwijsinstellingen, Postbus 200 2350 AE Leiderdorp, telefoon: (071) 899255.

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 5