r Vietnamese vluchtelingen 1 mm Party Shop: de gezellige winkel waar u heel veel kunt vinden voor uw gezelligheid Nieuw bestuur V.V.D. afd. Schiedam Knal alleen op Nieuwjaarsnacht! Nu ook in Schiedam Kethel vlakbij Winkelcentrum Spaland KER5T Pagina 12 VMtrfrr AkkMnk it 13december 1978 INGEZONDEN voorzitter Jde Lange, Griegplein 256, tel. 700022 vice-voorzitter mw. C. J. N. Houthuysen-Fey, Marconistraat 93, tel. 268914 secretaris P. J. W. J. Slijpen, Chopinplein 236, 704477 penningmeester P. A. de Keyzer, Bachplein 485, 708830 2e secretaris mw. L. D. A. v. d. Most, B.K. laan 272a 734625 2e penningmeester P. Prins, de la Marplein 13 710010 afgev. Cie. voor Propaganda mw. M. E. Verspeek-van Rest, Bachplein 69 703902 afgev. Cie voor Vorming Scholing J. J. van Woerkom, Stadhouderslaan 84 266667 seer, pennmr. Vrouwen in de V.V.D. mw. J. Renskers-Maas, Obrechtstraat 3 709604. de krantenlezer is de afgelopen weken herhaaldelijk geconfronteerd met de situatie rond de ZVietnamese vluchte lingen. het zal inmiddels wel aan iedereen bekend zijn, dat duizenden en duizenden van deze mensen rondzwerven op de zeeSn in Zuid-Oost- Azie. Het lijkt wel of de situatie met de dag slechter wordt. Niet alleen gaat het aantal ,,bootvluchtelingen" de laatste tijd met sprongen omhoog, maar de omringende landen waar de Vietnamezen naar toe willen, worden steeds afkeriger van opvang. In de maanden oktober, november zijn tienduizenden vluchtelingen in hun veel te kleine bootjes aangekomen op de kusten van Thailand, Maleisie'en zelfs Indonesia en Australia. Op zee hebben die mensen het hard te verduren. Het weer is op de Zuid- Chinese Zee enige tijd erg stormachtig geweest. Daar komt nog bij, dat zee- piraten aan de bootjes met vluchtelingen vaak een gemakkelijke prooi hebben. En de kapiteins van passerende schepen zijn lang niet altijd bereid zich over de vluchtelingen te ontfermen, of hun zelfs maar met wat voedsel en medicijnen te helpen. De grootste tegenstagen ondervinden veel vluchtelingen de laatste tijd wanneer ze denken in b.v. Maleisig of Thailand aan land te kunnen gaan. deze week herhaalde de Thaise premier Kriangsah zijn al eerder geuite dreiging voortaan elk bootje met vluchtelingen terug te sturen, de zee op. De maleisische autoriteiten laten de laatste weken dezelfde geluiden horen. Al is deze houding dan af te keuren, anderzijds moet men wel beseffen dat deze landen door het vluchtelingen- probleem in grote moeilijkheden geraken. De kampen zijn overvol en veelal ontbreekt het aan geld om nieuwe voorzieningen te treffen. Gelukkig springen dan andere landen en buitenlandse organisaties soms wel bij, maar de hulp die verstrekt wordt staat vaak in geen verhouding tot wat eigenlijk modig is. DAAROM doen wij een beroep op u daadwerkelijk mee te helpen dit immens grote probleem voor zover mogelijk op te lossen. Al die mensen hebben hulp nodig: eerst eten, medicijnen en dekens; dan onderdak, bezigheid, onderwijs en troost. De beste troost die je kunt geven: de Blijde Boodschap van de Here Jezus. Het geld dat aan ons overgemaakt wordt, komt rechtstreeks ten goede aan de vluchtelingen die in Zuid-Oost-Azie verblijven. Elke dag wordt duidelijk hoe hard de hulpverlening nodig is. De Stichting Comite Hulpverlening ZOA, heeft juist deze week EXTRA 25.000,- overgemaakt aan de CAMA, onze organisatie die in veel vluchtelingenkampen werkzaam is, om de eerste nood enigszins weer te lenigen. Dat gebeurt naast onze vaste Hulp-Projekten, waarvoor wij iedere maand 10.000,- overmaken. helpt u mee deze immense nood enigszins te verlichten. Dat kunt u doen door een gift over te maken en/of dfonateur te worden van onze Stichting. Ons adres is: Stichting Comite Hulpverlening Zuid- Oost-Azie, Postbus 1527, 9701 BM Groningen, tel. 050-777428. Gironummer 29.14.600. P.S. Vraag onze nieuwe folder aan met projektbeschrij vingen U stelt dat u bijna de helft marktaandeel hebt in het verzorgingsgebied waar u uw winkels heeft, is dat juist? Jazeker, er zijn zelfs plaatsen waar dit 70% is, uiteraard kunnen wij dat hier in Schiedam nog niet zeggen, de klanten kennen ons nog niet, ze moeten vertrouwen krijgen in het artikel en je weten te vinden, maar ik ben er van overtuigd, dat als de klant eenmaal bij party shop binnen geweest is, de tweede en volgende keren automatisch volgen. ,,Je zou party shop kunnen omschrijven als een ideale combinatie van een slijterij en een wijnboetiek en, wat wij dan noemen, een smikkelwinkel: het eetgebeuren op een feestje. Op die manier kan de klant in een leuke sfeer met deskundige voor- lichting tegen discountprijzen, want dat blijft toch wel voorop staan, alles krijgen wat Jiij voor zijn feestje nodig denkt te hebben." Een leuke sfeer, deskundige voorlichting en aantrekkelijke prijzen. De drie basisgedachten achter Party Shop, die is ontwikkeld en wordt uitgevoerd door dhr. E. P. van der List. Hij is slechts 30 jaar, maar heeft toch al een leven in de slijterijbranche achter de rug. \2'/i jaar geleden nam hij de zaak van zijn vader in Delft over. Dat werd de basis van een keten van bijna 15 winkels, voornamelijk in het zuidelijk deel van de provincie Zuid- Holland. de heer van der List heeft het van het begin af aan zien zitten in de zelf- bedienings slijterijen. Hij noemt dit duidelijk iets anders dan de zgn. pure witte slijterijen, die jaren geleden enorm populair waren, maar inmiddels door te klein assortiment en te weinfg service vrijwel allemaal ter ziele zijun gegaan. Na de overname van de zaak aarzelde dhr. van der List er dan ook geen moment over om de fraaie inventaris van de zaak van zijn vader te vverwijderen, de magazijnen bij de winkel te trekken en een zelfbedienings- inventaris in de winkel aan te brengen. Dit niet zonder sukses, na een maand steeg de omzet met 600%. Sindsdien werd het de bekende succes- story: De zaak in Delft moest wegens ruimtegebrek verhuizen naar een groter pand en sinds 1970 werden er zaken geopend in Gouda, leiden, Delft, Woerden, Zoetermeer, Hoogvliet, Barendrecht, IJsselmonde, Gorinchem, Alphen en sinds kort ook in SCHIEDAM/KETHEL, Schiedamse- weg 141, tegen het winkelcentrum Spaland aan. Zeer binnenkort gaat er nog een vestiging open in Schiedam en een in Capelle a/d IJssel, waarmede het totaal aantal op 15 komt. Voor de nabije toekomst wil de heer van der List eerst de gaten opvullen tussen de diverse filialen, zo zal er tussen Gorinchem en Rotterdam-zuid nog wel een party shop bijkomen en op nog wat plaatsen. Meer dan 20 filialen in de randstad ziet dhr. van der List echter niet zitten, daar je de omzet anders zo gaat versnipperen, je krijgt van die snoepwinkeltjes en dat is nou net niet de bedoeling, ik wil alleen grote winkels. Duidelijk praktisch gericht derhalve' en zo is het met de hele filosofie achter party shop. Elke winkel moet een mixture zijn van sfeer, compleet assortiment (nu ook 50 soorten whisky en 50 soorten bier) en lage prijzen. Dat zijn in wezen tegengestelde elementen - dhr. van der Ljst erkent dat ook en die tegenstelling is alleen maar met nuchter, praktisch denken tot een aanvaardbare suksesformiule te smeden. Hoe doet party shop dat met die lage prijzen, riiet zo moeilijk zegt dhr. van der List: punt een hebben wij praktisch geen overheadkosten, zelf sta ik altijd ook in een winkel, geen abnormale dure inventaris, door de zelfbediening in de slijterij qua omzet verhouding weinig mankracht, massa-inkoop bij de fabrikant, zelf veel inkopen in het buitenland en goedkope panden trachten te huren, neem nu die winkel in Kethel, uiteraard ben ik mij er van bewust dat het niet de beste stand is, de klanten moeten vanaf het winkelcentrum eerst de straat achter het oude raadhuisje oversteken, maar ik zit wel op de helft van de huur, als in het winkelcentrum Spaland".

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 12