op gehouden Drumbandfestival Geslaagd bezoek van St. Nicolaas fofco-film Diensfencentrum De Woudhoeb Algemene ledenvergadering wykvereniging "Groenoord" e.o. Grafiek-tentoon- tentoonstelling in museum Postzegelnieuws Om te weten Pagina 3 13december 1978 Heijermansplein 38 SCHIEDAM - Telefoon 709555 Hervormd Jeugdkoor „The Young Voices" Schiedam zoekt dirigent/muzikaal leider Instuif „de Woudlopertjes" Voor alles op foto- en filmgebied l'aa^laa LLmak^MI Het dienstencentrum is er voor de oudere wijkbewoners in Schiedam- Noord. Zijn er problemen of wilt u was praten dan kunt u naar het ipreekuur. SPREEKUUR Leiding Dienstencentrum elke dag (na afspraak). tel. 70.95.55. Leidster Stichting Gezinsverzor- giag elke maandag 11.00 - 12.00 ■■r in flat 38, lste etage. AH'Il VI'l'EITEN HANDWERKEN Eke maandagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er zijn dames aanwezig om u met het handwerken behulp- zaam te zijn. Ook andere tech- nieken kunt u bij hen leren. WELFAREWERK Elke dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. U kunt handwerken of fcnndarbeiden, een welfareleidster sal u daarbij behulpzaam zijn. Voor materiaal wordt gezorgd. Er z|jn geen kosten aan verbonden, Heeft u interesse om te weven, er is iemand aanwezig die u dit kan leren u krijgt zelfs een kopje thee aangeboden. MAKRAME Elke donderdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Er kunnen nog dames of heren meedoen en onder leiding van een deskundige leuke dingen maken. Het materiaal kunt u zelf meebrengen of bij haar kopen. Komt u eens kijken in de rekreatie- saal? De kosten/ 3,50 per maand. eYMNASTIEK MM dhwdagochtend van 9.15 - Aanwezig zijn om 9.00 i bewegen en beter leren dat geeft u kracht en gl De kosten/ 2,50 per Tijdens deze les is de zaal tat 10.00 uur gesloten. VOLKSDANSEN Elke vrijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur. Dames en Heren wij doen een beroep op u. Iedereen kan rolksdansen leren. Het is enorm plezierig! Onder leiding van een deskundige kunt u verschillende volksdansen leren kennen. De kosten;/ 2,50 per maand. ENGELSELES Elke vrijdagmiddag van 14.45 - 15.45 uur, in flat 38, lste etage. ZANGKOOR OASE: Elke woensdagmiddag repeteert het zangkoor in de grote zaal. Zingt u mee? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Kosten f 2,50 per maand. Tijdens de repetitie is de zaal tot 14.30 uur gesloten. Donateurs kunnen zich ook aanmelden. De kosten zijn 10,- per jaar. U kunt zich hiervoor aanmelden onder telefoonnummer 709555 of aan de zaal. KLAVERJASVERENIGING .4UJNMOND" Zij klaverjassen elke maandagavond la de zaal vanaf 20.00 uur. Nieuwe Mn zfln van harte welkom. U kunt zich opgeven bij de heer Van Schie, tel. 708361 of's avonds aan de zaal. Kosten 2,50 voor 65 en W.A.O.-ers. Anderen 4,- per maand. ■BUOTHEEK Eftt dinsdas - en donderdagmor- gaa van 9.00-11.00 uur. U kunt voor 0,05 een boek huren. Wij beschikken ook over enkele groot- letter-boeken. Komt u eens kijken. SERVICE AAN BOD DAMESKAPSALON: ATTENTIEtOp donderdag 28 en 29 december zijn de kapsters niet aanwezig. Graag uw handdoek meebrengen. U wordt vriendelijk verzocht v66r 12.00 uur aanwezig te zijn. HERENKAPPER: Op maandag, eens per 14 dagen. Aanwezig op maandag 18 decem ber, en daarna weer op 8 januari 1979. PEDICURE Iedere dinsdag (gehele dag) en woensdagochtend vanaf 8.00 uur, in de kapsalon. Graag uw hand doek meebrengen. Behandeling na afspraak. ATTENTIE: Vanaf 21 december tot en met 8 januari 1979 is de pedicure met vakantie. Tevens kunt u vanaf deze datum ook op woensdagmiddag terecht. SCHOONHEIDSSPECLALISTE Donderdagmiddag van 13.00 - 17.00 uur. Behandeling na af spraak. Bellen tel. 708326 (na 13.00 uur). De behandelingen wor- den gegeven in flat 38, op de lste etage. Gelieve uw handdoek mee te nemen. Na gebleken noodzaak is er een mogelijkheid aan huis behan delingen te geven. De schoonheidsspecialiste is van 16 december tot 22 januari met vakantie. VRDWILLIGERS/ STERS Als u prijs stelt op een befcoekje, eens naar buiten gaan met iemand, of een boodschapje samen doen. Wilt u zelf aktief zijn en iets voor een ander doen, Ons telefoonnummer is 709555. OPENING DIENSTEN CENTRUM: Het dienstencentrum is elke dag vanaf 10.00-16.30 uur geopend. Openstelling op zondagen Op zondagmiddag eens per 14 dagen van 13.30-16.30 uur. U kunt bij ons kaarten, sjoelen, tafel- tennissen e.d. en natuurlijk ook een kopje koffie drinken of een praatje maken. Wij zijn open op zondag 24 decem ber. Op deze dag is er tevens gelegenheid om een Kerst-brood- maaltijd in de zaal te nuttigen. U kunt zich hiervoor op het kantoor opgeven of telefonisch onder no. 709555. De kosten zijn circa/ 6,50 per persoon. (uiterlijk voor 19 december) PROGRAMMA DIENSTEN CENTRUM 21 DECEMBER: Kerstviering met het zangkoor OASE. Na de pauze speelt voor u het mandoline- orkest "De Gasten". Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. 2januari 1979: Nieuwjaarsreceptie. Aanvang 14.30 uur. 11 januari 1979: Bingo-avond. Aanvang 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. Zangkoor OASE Op woensdag 13 december, brengt het zangkoor OASE een Kerstpro- gramma in de Drie Maasstede. Aanvang 14.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Er is nogal wat kritiek losgekomen op het enkele maanden geleden gehouden "Drumbandfestival". Zowel bij de organisatoren als bij veel deelnemende verenigingen hoorde men de veel geuite kritiek dat het terrein niet geschikt was. Men zou met name graag meer ruimte voor het publiek zien. De SG zal zich volgende maand het hoofd buigen over dit probleem, al zal het niet meevallen in Schiedam een ander geschikt terrein te vinden Onderzocht zal worden of b.v. het Emmaplein of het parkeerterrein in het Beatrixpark in aanmerking komen. Over het "defil6" is iedereen het eens; een "puinhoop"! Wat in hoofdzaak te danken was aan het feit dat het onmogelijk bleek de Broersvest voor twee uur afgesloten te krijgen. Wanneer volgend jaar zal blijken dat dit ook dan niet mogelijk is, dan komt er geen defil6 meer door het centrum en langs het Stadhuis. Hoe leuk dat ook is; er zaten met de tot nog toe gevolgde methode te veel risico's aan vast. De Wijkvereniging Groenoord e.o. zal haar jaarlijkse ledenvergader ing waarschijnlijk in Maart 1979 houden. Dit in tegenstelling tot andere jaren waarin deze belang- rijke vergadering in de maand Februari werd gehouden. De ver- schuiving naar een andere datum dan gewoonlijk komt o.m. door het niet beschikbaar zijn van de zaal- ruimte. De juiste datum van ge- noemde bijeenkomst zal nog nader in ons blad worden bekend ge- maakt. In het stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat kan men tot en met 14 januari a.s. kennis maken met allerlei soorten grafiek. Etsen, linoleumsnedes, litho's, zeefdruk enz. Men kan er behalve kijken ook kopen, want de kunstwerken zijn ook te koop. De prijzen varieren van zo'n 60 gulden tot 4000 gulden. Het ligt in de bedoeling van de directeur van het Museum deze kijk-en-koop-manifestatie om de twee jaar te herhalen. Of dit zo zal zijn, ligt aan de belangstelling. het Hervormd Jeugdkoor ,,The Young Voices" uit Schiedam ziet binnenkort node dirigent/Muzikale leider Hans de Kruijf vertrekken. Verhuizing tot ca. 100 km buiten onze stadsgrenzen betekent dat ook hij met een bloedend hart afscheid moet nemen van het koor, waaraan hij zo'n 4'/j jaar zijn krachten heeft mogen geven. Een niet al te eenvoudige opgave voor het bestuur om voor een vervanger te zorgen. Zij zijn daarmee drukdoende en vragen iedereen, die iemand kent die interesse zou kunnen hebben of eens benaderd zou kunnen worden, om die tip door te geven. Voorzitter Joop Feddes heeft als telefoonnummer 010- 707492 en wacht met spanning op tele- foontjes. Het hervormd jeugdkoor bestaat bijna 6 jaar en geniet een goede bekendheid in Schiedam en omliggende gemeenten. Ca. 50-60 jongeren in de leeftijd van 14 tot 30 jaar zijn er lid van. Enige van hen begeleiden het koor. Het repertoire omvat thans moderne, ritmische geestelijke liederen. Om een korte profielschets te geven van de ,,gezochte persoon": gezocht wordt een - bij voorkeur - jong persoon, die er wat voor voelt om samen met het koor voornamelijk mee te werken aan kerkdiensten, jeugddiensten en kerkelijke bijeenkomsten en dergelijke. Een docent muziekonderwijs, student muziek of iemand met kwaliteiten op dat niveau zijn eveneens welkom. Het bestuur hoopt, dat iedereen die daar de mogelijkheden toe heeft, hen helpt, opdat niet binnenkort een enthousiast en omvangrijk koor in Schiedam de aktiviteiten zal moeten staken. Voorzitter Joop Feddes rekent op u! (telefoon 010-707492!) Aan de reakties van kinderen en ouders gemerkt te hebben, mag zaterdag 2 december, de dag waar- op Sint Nicolaas en zijn pieter- bazen een bezoek brachten aan Schiedam-Noord, geslaagd ge- noemd worden. 's Morgens begon de Sint zijn rijtoer, gezeten in een prachtige koets, voorafgegaan door de onvol- prezen band St. Radbout uit Kethel en gevolgd door de zwarte pieten op de paarden van de "Spaland Ruiters". 's Middags was er feest in Boerderij "Landvreugd" voor de kinderen, die van de "Postpiet" een brief hadden ontvangen. Zij waren de 100 gelukkige winnaars uit 962 goede inzendingen van de Mijter- wedstrijd. Eerst was er film en toen....kwam Sint Nikolaas, die de kinderen vertelde dat hij kadooljes had meegebracht, waarop zij luid reageerden met "lang zal hij leven" maar daarbleef het niet bij, want aangemoedigd door de zwarte pie- ten zongen zij nog veel meer Sint-Nicolaasliedjes. Het bestuur van de afdeling Socie- teit meent langs deze weg een woord van dank te moeten over-1 brengen aan iedereen en in het bijzonder de winkeliers, die het1 mogelijk hebben gemaakt deze dag te doen slagen. Hopelijk zien wij het volgend jaar de Sint weer in goede gezondheid terug. Afd. Socigteit Wijkv.Groenoord Omstr. Sekr. Tel: 706776 Zaterdag 16 december hebben we weer een filmmiddag voor de jongens en meisjes in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar in het dienstencentr. ,,De Woud- hoek" van 2-4 uur. Toegangs- prijs een gulden. Kaartjes zijn af te halen bij mevr. Van Zessen, Heyermans- plein 254 op donderdag 14 dec. na 4 uur. Er zijn maar een beperkt aan- tal plaatsen dus vergeet niet ze tijdig te gaan halen. Tot ziens bij de Instuif. De 38e editie van de speciale catalogus van de postzegels van Nederland (en overzeese gebieds- delen) is onlangs uitgekomen. Een dikke ditmaal met fraaie afbeel- dingen in kleur van verschenen postzegels. De verzamelaar zal zich via deze fraai uitgevoerde catalogus kunnen overtuigen of zijn collectie nog in waarde gestegen is. Want algemeen geldt dat - vooral de oudere series - belangrijk in prijs zijn verhoogd. Een nauwkeurig onderzoek leert dat dit wel mee valt. Alleen de zegels uit de jaren 1925 tot 1940 zijn wat gestegen in prijs. Uitzonderingen zijn enkele series die later verschenen zijn, zoals de serie kankerbestrijding 1969 die - ongebruikt - opliep van 15,-- 18,50. Een ander voorbeeld zijn de kinderserie uit 1969 van 18,- naar 22,50 en de zomerzegels van 1970 en 1971 die zo'n 5 en 6 gulden per serie stegen. Umc i*pn Wtnefht Neder/and 55 ct Nieuwe zegel. Op 23 januari a.s. geeft de PTT een nieuwe, bijzondere zegel uit. Ter herdenking van het 4e eeuwfeest van de Unie van Utrecht. De postzegel heeft een waarde van 0,55 en is donkerblauw van kleur. Wist u dat er hier een tafeltennisver- eniging bestaat? Wist u dat zowel jong als oud daar wekelijks een balletje kunnen slaan? Wist u dat tafeltennis een sport is met veel beweging? Wist u dat deze sport zich prima leent voor gezelligheid? Wist u dat deze vereniging ready and Play" heet? Wist u dat jeugd beneden 15 jaar elke donderdag kan spelen van 16.00 tot 17.30 uur? Wist u dat jongeren van 15 en 16 jaar elke zaterdag kunnen spelen van 10.00- 12.30 uur? Wist u dat alien, die 17 jaar of ouder zijn, elke donderdag van 20.00-23.00 uur kunnen spelen? Wist u dat de vereniging uit dames en heren bestaat? Wist u dat ons speelcentrum is: Willem Andriessenlaan 65 zaal van de Martinuskerk? Wist u dat de vereniging openstaat voor iedereen uit deze wijk? Wist u dat u gewoon kunt komen kijken en meespelen? Wist u dat van uitstel vaak afstel komt? rembrandtlaan 71 schiedam J telefoon (010) 26 43 74

Noorder Akkoorden | 1978 | | pagina 3