Comite kinderpostzegels subsidieert thuishulp met anderhalf miljoen Stichting 55 plus reizen uancfefuuiaiGill oot Voor experimenten Verkrachting Ziekenverzorging thuis Pagina9 Yornifrr AkkMrdrn 24 januari 1979 STICHTING SAMENLEVINGSOPBOUW SCHIEDAM-NOORD Kinderkampen leiden in de USA P. A. v.d. KRUIT Voor alles op (olo- en filmgebied Actie Kringlooppapier EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN wens enkele weken te verken- nen. Een en ander werd ons mede- gedeeld door de stichting MAIC (Maatschappelijke Advies- en Gedurende de zomervakantie 1979 kunnen Nederlandse jon- geren weer werken als groeps- leider in Amerikaanse zomer- kampen. Men moet daartoe tussen de 20 en 30 jaar oud zijn, de Engelse taal beheersen en ervaring hebben in het wer ken met groepen kinderen. De kampen duren 9 weken en het gaat om jeugdigen tussen 8 en 16 jaar. De deelnamekosten bedragen 200,—. Naast kost en inwoning verdienen de kamp- leiders de kosten van de retour- vlucht Parijs-New York en een zakgeld van 110 dollar dat na afloop wordt uitbetaald. Na de werkperiode in het kamp krijgt men door ae keuze uit verschillende terugreisdata de mogelijkheid om de U.S.A. naar Informatiecentrum te Amsio,- dam), J. W. Brouwersplein 9, 1071 LL Amsterdam, tel. (020) 79 75 34. Aldaar kan men na- dere informaties verkrijgen, c.q. zich aanmelden (dit laatste dan vodr 10 januari 1979). L Het Nederiands Comite Kin derpostzegels stelt anderhalf miljoen gulden beschikbaar voor experimenten met bege- leiding van gezinnen met een gehandicapt kind, de zg. thuis hulp. Deze uitgave wordt in nog twee opeenvolgende jaren herhaald. Er zijn elf projecten waaraan geld is toegezegd. Het Nationaal Orgaan Zwakzin- nigenzorg en de Nederlandse Ver- eniging voor Revalidatie hebben het bestuur van het Comite gehol- pen bij de selectie. Beide organi- saties staan ook garant voor het toetsen van de experimenten, die alle een projectbegeleider hebben 2 Die toetsing is voorwaarde, om- jj dat het Comite Kinderpostzegels jg de middelen van het fonds met s behulp van een beleidsplan wil - aanwenden en voorkomen, dat geld zonder het gebruik van be- wuste criteria wordt uitgegeven. Van de elf projecten zijn er twee al enige tijd bezig en in feite niet via NOZ/NVR-selectie gekozen. Dat zijn de Noordelijke Stichting (Groningen) en het Sophia-Kin- derziekenhuis te Rotterdam, dat thuisbehandeling van suikerzieke kinderen verzorgd. De negen andere projecten, gaan van start in Alkmaar, Groningen, Hilversum, Dordrecht, Assen, Ede, Hoensbroek, Den Haag en Utrecht. De vormen, waarin die thuishulp plaatsvindt kan op de verschillende plaatsen uiteen lo in 1976 werd Stichting 55 plus reizen opgericht, met als doelstel- ling reizen te organiseren voor hen, die 55 jaar of ouder zijn en om door extra aandacht te geven aan de begeleiding, ook de minder ervaren vakantieganger, een fijne vakantie te bezorgen. Uitgangs- punt daarbij is, dat de Stichting dient te functioneren zonder winst- oogmerk. Uit een toeslag, welke in de reissom is begrepen, worden slechts de noodzakelijke kosten berekend. Nu, na ruim twee jaar, is een kleine staf in dienst bij de Stichting en zorgt voor het organi- satorische en administratieve ge- deelte; op een groot aantal vrijwil- lig(st)ers kan een beroep worden gedaan om een of soms meerdere reizen per jaar te begeleiden. Meer vakantie mogeljjkheden voor 55-plussers. Begin dit jaar is het nieuwe reis- programma van Stichting 55 plus verschenen. Evenals vorige jaren uitgevoerd in een groen/zwart op een klein - oblong - formaat, echter beduidend dikker dan het boekje van vorig jaar. Druk-technisch doet VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en rr.eest jfertrouwde adres toch altijd Leliestraat 32-34 SCHIEDAM - Tel. 26 44 32 Door onze telefoonbeanlwoorder •zijn wij steeds bereikbaar. v/h G. J. J. PONjt het geheel mogelijk aan. Het is echter een handzaam en duidelijk programma, waarin een groot aan tal reismogelijkheden zijn om- schreven. Doorbladerend: 'n 5 daagse tou- ringcarreis naar Vlissingen, naar Luxemburg per touringcar of trein, touringcarreizen naar Westerwald, Beieren, Tirol en Salzburgerland. Vliegreizen naar de Adriatische kust en de Bloemenriviera, naar Mallorca, de Canarische Eilanden en Costa del Sol. Maar ook: rondreizen door Israel, cruises over de Rijn, naar de Noordkaap en Spitsbergen en een gecombineerde vliegreis/cruise naar Egypte, Israel Griekenland, Turkije en de Dal- matische kust. Een opvallende - aktieve - vakantiemogelijkheid is de Seniorenweek, welke in Septem ber a.s. in Llandudno( Wales)wordt gehouden. Aan deze internationale week, waarin tal van evenementen zijn gepland, kan men via de Stichting deelnemen. De goedkoopste vakantie kost 300,-- (5 dagen per touringcar naar Westerwald), de duurste reis tot/ 4.920,-- (cruise naar Egypte); de kortste reis duurt maar 5 dagen (verschillende bestemmingen), de langste reizen zijn die voor over- winteraars, b.v. 3 maanden Mal lorca of Israel. Dicht bij huis (Vlissingen) of als verste bestem- ming Spitsbergen/Noordkaap. Met uitzondering van de cruises, zijn de annuleringskosten - en de reis - ongevallen en bagageverzeke- ringen, altijd in de prijs begrepen. Op deze wijze wil de stichting de deelnemers een duidelijker inzicht geven, wat een reis kost. Ook omdat zij ervan uitgaat, dat de verzekeringen niet iets extra's zijn, maar dat men onmogelijk onvol- doende verzekert op reis kan gaan. In vergelijking met vorig jaar zijn de reissommen van verreweg de meeste reizen onveranderd geble- ven, 'n enkele reis is zelfs in prijs verlaagd. Een uitzondering vormen de reizen naar Spanje; dit vooijaar liggen de prijzen van de vakanties naar Mallorca b.v. plm. 20 lager dan de prijzen, zoals ze gelden vanaf 1 September 1979. rembrandtlaan 71 schiedam telefoon (010) 26 43 74 In een toelichting zegt W.A. van Zanten (direkteur van Stichting 55 plus reizen): ,,Door de toenemende belangstelling voor onze reizen kunnen wij veel prijsverhogingen opvangen, temeer omdat ons uit- gangspunt nu eenmaal is, dat we geen winst willen maken. Voor de reizen naar Spanje echter, met prijsverhogingen tot 100% in het verschiet, is dit een onmogelijk- heid. Wij zijn benieuwd naar het antwoord van onze deelnemers gaan zij ondanks de prijsverho gingen naar Spanje of kiezen zij uit ons programma een andere be- stemming?" Het reisprogramma van de Stich ting is uitsluitend verkrijgbaar op het adres van het secretariaat: Stationsplein 7 te Baarn. Het is ook telefonisch aan te vragen onder nummer: 02154/17801. pen. In sommigegevallen gaat het vooral om 'speelhulp', elders om opvoedingshulp of praktische hulp. Een voorbeeld van dat laatste is de Stichting Praktische Thuishulp (Mesdagstraat 42, Dordrecht), die voor het eerstkomende jaar /70.000,heeft gekregen. Op geheel vrijwillige basis zijn enkele medewerkers die bekend zijn met gehandicaptenzorg bereid om ouders te helpen bij het omgaan (en spelen) met hun kind en bij het overnemen van huishoudelijke taken, omdat een gehandicapt kind uitermate arbeidsintensieve verzorging vraagt. Deze mede- werk(st)ers kunnen rekenen op de belangeloze inzet van een ortho- pedagoge en een maatschappelijk werker, beiden werkzaam in de zwakzinnigenzorg. Bovendien is het team van de plaatselijke My- lylschool bereid om advies te ge ven waar nodig. Uit het beschik- bare geld worden lopende kosten vergoed, een coordinatrice voor het project en een secretaresse. Geprobeerd wordt ook de vrijwil- lige medewerkers te honoreren op basis van onkostenvergoeding. Het programma 'Verkrachting' dat de VARA heeft uitgezonden op woensdag 16 augustus, heeft een groot aantal veelzijdige reac hes en initiatieven opgeroepen. De 'Stichting de Ombudsman' wil, in samenwerking met vrou- wen die zich al langer hebben bezig gehouden met dit probleem, de binnengekomen readies en ge- gevens bundelen en een boek uit- brengen waarin vrouwen en man- nen aan het woord komen over dit onderwerp. Zij zou het erg op prijs stellen als mensen die al iets over verkrachting geschreven hebben dit zouden toesturen aan de stichting. Hierbij wordt ge- dacht aan werkstukken, scripties of onderzoeksverslagen, en ook aan initiatieven zoals bijeenkom- sten, praatgroepen, enz. Verzocht wordt om hiervoor con tact op te nemen met de Stichting de Ombudsman, postbus 3000, Hilversum, tel. 035 - 17855, toe- stel 30 en 31 vragen naar Jan Kooiman of Gerda Rieken). Van het boekje 'Ziekenverzor ging thuis' van het Nederlandse Rode Kruis is een herdruk ver schenen. Geschreven als handlei- ding bij de tv-serie, die het Rode Kruis in samenwerking met de AVRO over dit onderwerp tot stand bracht, was de uitgave snel uitverkochtHet boekje geeft zeer nuttigeaanwijzingen. Destof is verdeeld in vijf hoofdstukken: Algemene opmerkingen over ziekzijn; Het bed van de zieke; De verzorging van de zieke; Hulp bij lichaamsverzorging; Hulp bij be- wegingsmoeilijkheden. 'Ziekenverzorging thuis' kan schriftelijk worden besteld bij het Nederlandse Rode Kruis, a]deling CentralMagazijn, postbus30427, 2500 GK 's-Gravenhage, onder vermelding van bestelnummer 91016. Prijs f 7,50. Folder en affiche, gratis verkrijgbaar. De Nota Kringlooppapier met achter- grondinformatie, bedrukt op 4 soorten KP-papier, plm. 60 pagina's. 4,50 incl. porto. AO-boekje kringlooppapier, een beknopt weergave van de nota (20 piagina's, klein formaat) 2,50 incl. porto. De sticker KP op kringlooppapier gedrukt, 5 voor 1,85 incl. porto. Postpakket KP, 25 bedrukte en 25 onbedrukte A4-vellen, plus 25 lenveloppen medrukt met KP-vignet), incl. porto is de prijs 7,-. Bestellingen via postgiro 10.200 t.n.v. de Vereniging Mllieudefensie Amsterdam. DE ACTIE KRINGLOOPPAPIER kan de nodige financiele steun gebruiken. Stort uw bijdrage op het speciaal geopende gironummer: 40.70.00 t.n.v. KP-ACTIEFONDS VMD, AMSTERDAM. Wij zullen u zeer erkentelijk zijn. Dr. W'bautplein 15 TeUfoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1979 | | pagina 9